linux na Simpadzie - potrzebna pomoc

  • 2 Odpowiedzi
  • 16092 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

linux na Simpadzie - potrzebna pomoc
« dnia: Wrzesień 18, 2008, 16:12:51 »
Witam,

Jestem szczęśliwym właścicielem SIMpad'a SL4 i postanowiłem zainstalować na nim linux'a. No i jakoś niemoge sobie poradzić z tym systemem. Może jest ktoś kto już ma doświadczenie z tym systemem i jest w stanie mi pomóc. Dystrybucja to Angstrom 2007.12-r14 Linux Version 2.6.24
do tego mam kartę wifi firmy 3COM 11 Mbps Wireless LAN 3CRWE62092B, przejściówke z PC Card'a na CF firmy Digitus i do tego kartę CF Kingston'a 2 GB. No i niewiem teraz jak podłączyć się do sieci wifi w domu (znaczy próbowałem ale nie dział), albo jak zbudować sieć kablową (USB) i udostępnić internet. Może jest ktoś kto ma doświadczenie z Simpadem i Linuxem i bedzie w stanie mi pomóc.

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: linux na Simpadzie - potrzebna pomoc
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 18, 2008, 16:16:12 »
Po kabelku może być trudno - nie udało mi się zestawić DZIAŁAJACEGO połączenia z żadnym z moich palmtopów. Zaś po WiFi - są drivery w jądrze?

Odp: linux na Simpadzie - potrzebna pomoc
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 18, 2008, 16:33:54 »
heh... niewiem, jak moge to sprawdzic?

Linuxa zainstalowałem głownie dlatego, że jest mod dodający bluetooth'a i slot na kart SD i a linuxie są od razu jakiś sterowniki do tego. Może istnieje też mozliwość zrobienie czegoś takiego na Win CE?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2008, 16:45:26 wysłana przez piromaniak »