Gry na Simpada - które chodzą, i co zrobić żeby działały - u

  • 36 Odpowiedzi
  • 37849 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Witam!

Zbiorczy temat - po prostu, jeżeli jakaś gra wam zadziała, albo po kilku dniach walki uda wam się ją zmusić by zadziałała (przez instalację GAPI, pustych DLL-ek itp) to napiszcie.

Używam Simpada SL4, system .net 41 angielski

Update: Przy wielu opisanych tutaj grach krokami standardowymi jest
-ręczne przegranie pliku cab (bo instaler nie uważa Simpada za sprzęt na którym mógłby się zainstalować
-posiadanie zainstalowanego GAPI
-skasowanie pliku gx.dll dostarczanego z grą.
Każdy z poniższych tytułów chodzi w rozdzielczości PocketPC(320x200) - jeżeli jest inaczej (jak np. w przypadku Warfare INC) to wspomnę to w opisie danej gry.
Dla zaoszczędzenia miejsca nie będę tego pisał przy każdym tytule.


Age of Empires - DZIAŁA! - opis instalacji: gra instaluje się na PC, stwierdza że nie ma kompatybilnego sprzętu. Ręcznie przegrywamy CAB z numerkiem 2577 na SIMpada, uruchamiamy tam, instalujemy. Kasujemy gx.dll z katalogu gry, w GAPI włączamy PCPocket Screen Size i framebuffer - i już! Cieszymy się grą.


Atomic Cannon - rewelacyjna gra, takie Scorched Earth (strzelające czołgi) tylko z efektami specjalnymi, po prostu świetne. Chodzi bez problemu, ale niestety dopiero od wersji 1.26. Producent planuje w następnej wersji wprowadzenie trybu pełnoekranowego 800x600! :)


Billiard Master - piękny bilard stołowy (widać z góry) - bardzo miło się gra, instaluje się bez większych problemów.


Done in 50 seconds - bardzo fajna gra logiczna - kradniemy samochody na czas, widokiem przypomina oryginalne Grand Theft Auto. Szybka i uzależniająca :). Instalujemy, kasujemy gx.dll i odpalamy w trybie graficznym PocketPC.


Dragon Breed - turowa gra strategiczna, ponoć fajna, ale niestety nie udało mi się jej do działania zmusić. Przegrałem ręcznie CAB (oczywiście krzyczy że urządzenie niezgodne z PPC). Podmieniłem GX.DLL - niby coś się wyświetla ale "sieje" po ekranie. Gdyby komuś udało się coś z tym zrobic dajcie znać.


ICBM - do ściągnięcia z http://www.pocketpccity.com/software/hpcpro/ICBM-2000-07-20-ce-hpcpro.html
Chodzi na full screen na dowolnych windowsach CE - thx to Michał Kuświk :)


Everquest - świetny RPG (no, dobrze, powiedzmy że action RPG, podobne do Diablo - rzut izometryczny - świetna gra :) Działa bez problemów, polecam :)


Galactic Empires - (autor: plan9)wywala się z błędem control mnuEdit - najprawdopodobniej nie lubi się z zainstalowaną wersją Visual Basica.


GhostWorld - (autor: plan9) przy starcie performuje illegal operation (może za mało pamięci do dyspozycji? )


Legacy - bardzo ładne RPG (podobne do Eye of The Beholder). Świetna grafika (moim zdaniem lepsza niż w Ultimie Underworld), automapa itp. Gra wymaga sterowników GAPI i skasowania dostarczonego z grą pliku GX.dll.


Lemmings - grę wystarczy przegrać, ale przy próbie uruchomienia się wykrzacza ("program wykonał niedozwoloną operację"). Na stronie producenta ktoś udostępnił kod źródłowy, można by przekompilować używając odpowiedniego SDK.


Nethack - (autor: plan9) chodzi od razu (można mu trochę podbić wielkość fontów - ale to już jak kto woli)


SCUMMVM - działa, potrzebne GAPI. Wersja opensource'owa (ze strony sourceforge.net) jest stale rozwijana, niestety działa tylko w trybie 320x200. Mi udało się dotrzeć do nieautoryzowanego builda działającego w 640x480, gdzie gra jest czystą przyjemnością. Był sygnał o problemie ale po sprawdzeniu u mnie okazało się że wszystko działa świetnie - zdecydowanie polecam. Potencjalnie sposób na zagranie w wiele kultowych gierek wykorzystujących SCUMMVM (Day of the Tentacle, Indiana Jones'y, Sam'n'Max hit the road i wiele innych). UPDATE: (thx to plan9 :) ) aby chodziło w 640x480 trzeba w scummvm.ini dopisać:
gfx_mode=advmame2x (można też 2x, ale wtedy obraz jest taki kanciasty...)


SimCity2000 - działa, potrzebne GAPI, ponoć się wiesza/zacina?


Ultima Underworld - działa, potrzebne GAPI i aygshell.dll Zgłasza na początku komunikaty o błędach ale nie zauważyłem żeby w grze było coś nie tak - gratka dla miłośników Eye of the Beholder i podobnych.


Warfare Inc. - działa, full screen, potrzebne GAPI oraz DLL. Uwaga - nie działa z programem nyditot (narzędzie do obracania/reskalowania ekranu).


Warlords II -  gra się instaluje na SL4, niestety nie odpala (pisze że potrzebuje Pocket PC), próbowałem kasować gx.dll (tak, by korzystał z tego z zestawu fakedll)- nie odpala się chociaż już bez sygnału o błędzie. Jeżeli ktoś ma jakieś pomysły proszę pisać, bo gra jest świetna.
Update: udało się odpalić grę na Jornadzie 720, mamy nadzieję że producent pomoże znaleźć sposób na odpalenie (rozmowy trwają)
 

Worms World Party - DZIAŁA! - trzeba skasować gx.dll z katalogu gry, oczywiście używać GAPI oraz fakedll. Ponieważ miałem sporo kłopotów z uruchomieniem, to dokładne informacje - wersja Wormsów 1.0.3, GAPI 2.0.4. Ustawienia GAPI - minimize taskbar, framebuffer i PocketPC screen size. Wielkie dzięki dla matopl za ratunek i pomoc! :D
Update: niestety, nie da się zdefiniować klawiszy, w związku z czym strzelanie jest niemożliwe. Ktoś ma jakiś pomysł jak by to obejść?


Jeżeli ktokolwiek coś znajdzie albo wpadnie na pomysł jak coś uruchomić piszcie w komentarzach, a ja będę się starał update'ować ten post.

Miejmy nadzieję, że z czasem lista się powiększy, i to nie tylko o wpisy "nie działa i już"

Pozdrawiam :)

Gry na Simpada - które chodzą, i co zrobić żeby działały - u
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 29, 2004, 12:23:31 »
Dodam też, żeby od razu pisać na jakim modelu i jakim systemie dana gra działa.

Sam o paru grach napisze wieczorem, a póki co przyklejam wątek.

--
Cezarex
Clie S360, T-Sinus

Gry na Simpada - które chodzą, i co zrobić żeby działały - u
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 29, 2004, 15:05:47 »
Dopisałem kilka prób, niestety póki co niezbyt udanych... mam nadzieję, że jak się kilka osób za to weźmie to "rozbierzemy" problem...

Gry na Simpada - które chodzą, i co zrobić żeby działały - u
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 30, 2004, 00:02:33 »
Prośba do admina Jakuba o napisanie, jakie zmiany nazw bibliotek dll w Hex edytorze mogą zadziałać - z chęcią pobawię się np. z Warlordsami II - to gra na długie zimowe wieczory i warto :)

(nawiązuję do odpowiedzi na post "Quake I i II oraz inne ciekawostki")

Gry na Simpada - które chodzą, i co zrobić żeby działały - u
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 30, 2004, 00:27:39 »
Simpad SL4 - WinCE 4.1 .NET
Worms World Party ( wersja 1.0.3 )- działa w okienku 240x320.
Należy:
- usunąć gx.dll z katalogu gry.
- mieć zainstalowane najnowsze GAPI
- skopiowane pliki fakedll



*

Offline Kusiu

  • *****
  • 3968
  • Płeć: Mężczyzna
Gry na Simpada - które chodzą, i co zrobić żeby działały - u
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 30, 2004, 01:19:06 »
Od siebie dorzucę prostą ale bardzo fajną darmową grę - ICBM:
http://www.pocketpccity.com/software/hpcpro/ICBM-2000-07-20-ce-hpcpro.html

Chodzi na pełnym ekranie na hpc2000 i CE.Net, odpala się nawet na czystym systemie.

Gry na Simpada - które chodzą, i co zrobić żeby działały - u
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 30, 2004, 08:15:09 »
Cytat: matopl
Simpad SL4 - WinCE 4.1 .NET
Worms World Party ( wersja 1.0.3 )- działa w okienku 240x320.
Należy:
- usunąć gx.dll z katalogu gry.
- mieć zainstalowane najnowsze GAPI
- skopiowane pliki fakedll


Hmmm dokładnie tego próbowałem i u mnie nie za bardzo działało - prośba: napisz jakiej wersji GAPI używasz (wydaje mi się, że moją ściągałem wczoraj z ich strony) i z jakimi ustawieniami w GAPI Setup.

Co do fakedll - skopiowałeś je do katalogu windows czy coś jeszcze przegrywałeś do katalogu gry?
Przy przegrywaniu fakedll do katalogu windows systemu .net 41 plik gx.dll już przychodzi z systemem, i jest większy niż "pusty" dll więc go nie kasowałem, jak to wygląda u Ciebie?

Dziękuję i pozdrawiam, jak tylko uda mi się dojść do działających w pełni Wormsów dopiszę w poście głównym

Gry na Simpada - które chodzą, i co zrobić żeby działały - u
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 30, 2004, 10:49:44 »
Używam GAPI v2.04 (spróbuj zainstalować nowe GAPI, usuwając wcześniej stare ).
Ustawienia GAPI to:
- Minimize Taskbar
- Framebuffer
- Use PocketPc size (240x320)

Fakedll mam skopiowane do katalogu Windows, ale bez gx.dll.

Gry na Simpada - które chodzą, i co zrobić żeby działały - u
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 30, 2004, 12:28:21 »
Musiałem mieć starą wersję Wormsów, wersja 1.0.3 faktycznie działa :)
Śliczne dzięki, dopisałem do głównego postu, tylko jeszcze pytanie - jak udało Ci się rozwiązać problem ze sterowaniem? Bo mogę chodzić a nie mogę strzelać / zmieniać kierunku ustawienia broni...

Co trochę utrudnia gę ;)

Gry na Simpada - które chodzą, i co zrobić żeby działały - u
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 30, 2004, 12:52:09 »
Niestety nie miałem jeszcze czasu zagrać.
Sprawdziłem tylko, że się instaluje i odpala.

Gry na Simpada - które chodzą, i co zrobić żeby działały - u
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 04, 2004, 15:53:47 »
Witam
Co do wormsow to wersja 1.0.4 wypiela mi sie na win ce 4.1 i zwieszala go. Natomiast na ce 3.0 odpalila sie. I niestety widze problem ze sterowanmiem o ile odpalenie klawiaturki i operowanie strzalkami pozwala sie poruszac/ regulowac kat o tyle strzelanie jest poza zasiegiem..
Licze ze cos wymyslicie:)

Teraz probuje sil z Warlords2. Jak odpale dam znac.
Pozdrawiam

Gry na Simpada - które chodzą, i co zrobić żeby działały - u
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 09, 2004, 19:43:18 »
hmm jak tylko przyjdzie mi poczta ten simpad i mi go nie zgubią w naszej ukofanej poczcie polskiej to na pewno tez cos napisze o gierkach na razie musze byc niestety bierny... ;) pozdro

Gry na Simpada - które chodzą, i co zrobić żeby działały - u
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 10, 2004, 10:35:59 »
troche dobrych wiesci.. na jordanie720 odpalili warlordsy wiec jest spora szansa ze sie wkoncu uda.
Pozdrawiam

Gry na Simpada - które chodzą, i co zrobić żeby działały - u
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 16, 2004, 09:11:37 »
hmm kilka problemow (ale zastrzegam ze dopiero od niedzieli mam simpada wiec nie krzyczcie:P )
po pierwsze w lemingsach program generuje komunikat ze wykonal nieprawidlowa operacje ... itd...
po drugie w warfare inc : no suitable grapchic mode found for installed graphics data. Gapi i dll'e wgrywalem dwa razy..
i po trzecie windows commander: jak zainstaluje wersje dla wince to przegrywa sie tylko plik polski.lng(chyba taki..) i nic wiecej a jak dam dla pocketow to wysyla sie wszystko ale niestety nie uruchamia :)
pomozecie??

Gry na Simpada - które chodzą, i co zrobić żeby działały - u
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 16, 2004, 09:39:48 »
To tak: z lemmingami mam to samo, tez mi się wywala.
Co do warfare - a skasowałeś dostarczony z grą gx.dll? Musisz włączyć pokazywanie ukrytych plików żeby go zobaczyć...

No i oczywiście musisz tez dograć aygshell.dll z zestawu fakedll - ek.
Apropos gier i dobrych wieści jeszcze - kumplowi się udało odpalić SCUMMVM i kilka gier przygodowych na tym działających (Secret of Monkey Island, Beneath a Steel Sky, Indiana Jones and the Last Crusade) - to świetne przygodówki, a SCUMMVM chodzi w 640x480.

Jak tylko się dowiem co i jak to wrzucę do listy.

Pozdrawiam

Gry na Simpada - które chodzą, i co zrobić żeby działały - u
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 16, 2004, 10:25:11 »
dzieki ale powiedz mi jeszce (a propos warfare) do jakich katalogow mam to przegrac??

*

Offline Kusiu

  • *****
  • 3968
  • Płeć: Mężczyzna
Gry na Simpada - które chodzą, i co zrobić żeby działały - u
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 16, 2004, 10:30:39 »
To powinno wystarczyć.

1. Instalujemy GAPI
2. Kopiujemy plik aygshell.dll do katalogu windows,
3. Instalujemy WarFare Incorporated,
4. Kasujemy plik gx.dll znajdujący się w katalogu z grą,
5. W opcjach GAPI Setup zaznaczamy "Minimize Taskbar" lub "Kill
Taskbar" - bez tego gra też się odpala, jednak w grze przeszkadza pasek zadań,
6. Uruchamiamy Warfare Incorporated.exe i cieszymy się grą w rozdzielczości 800x600.

Do tej gry mam tylko jedno "ale", czasami uda mi się ą zainstalwoać tak, że chodzi super płynnie a czasami tak, że da się grać ale szybko to ona nie chodzi. Do tej pory nie udało mi się rozwikłać tej zagadki. Jakieś pomysły?

Gry na Simpada - które chodzą, i co zrobić żeby działały - u
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 16, 2004, 10:52:22 »
ok dzieki teraz dziala:)

Gry na Simpada - które chodzą, i co zrobić żeby działały - u
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 18, 2004, 10:00:58 »
Kusiu, jaki sprzęt jaki system i ile wolnej pamięci masz?
Ja od czasu jak sobie 256 MB CFlasha kupiłem i przewaliłem tam większość programów i pdf-ów mam dużo więcej pamięci dla programów i generalnie u mnie hula (SL4, CE.NET) - czasem tylko mi dźwięk znika, trzeba wtedy restartować grę.

*

Offline Kusiu

  • *****
  • 3968
  • Płeć: Mężczyzna
Gry na Simpada - które chodzą, i co zrobić żeby działały - u
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 18, 2004, 10:34:47 »
Cytat: Gapiszon
Kusiu, jaki sprzęt jaki system i ile wolnej pamięci masz?
Ja od czasu jak sobie 256 MB CFlasha kupiłem i przewaliłem tam większość programów i pdf-ów mam dużo więcej pamięci dla programów i generalnie u mnie hula (SL4, CE.NET) - czasem tylko mi dźwięk znika, trzeba wtedy restartować grę.

Zawsze były to instalacje na goły system, GAPI, biblioteki, Warfare Inc. Gdy robiłem to po raz pierwszy wszystko chodziło bardzo płynnie, nia miałem nawet tego przypadku znikania dźwięku. Następne instalcje robiłem według tego samego schematu i za każdym razem płynność pozostawiała wiele do życzenia. Dziwna sprawa, tylko dlatego się tym interesuje bo na grze mi właściwie nie zależy.
Za kilka dni spróbuje się tym jeszcze pobawić, teraz nie mam na to czasu :(

*

Offline kam5

  • *
  • 90
    • brak
Gry na Simpada - które chodzą, i co zrobić żeby działały - u
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 28, 2004, 22:27:05 »
Czy ktos z was ma Wormsy w wersji 1.03? bo ja mam 1.04 i lipa na Win ce net :(

Gry na Simpada - które chodzą, i co zrobić żeby działały - u
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 29, 2004, 22:33:21 »
kam5, na razie z Womsami i tak lipa bo nie ma w simpadzie klawisza którym by się strzelało, a bez możliwości strzelania Wormsy tracą nieco z grywalności ;)

Gry na Simpada - które chodzą, i co zrobić żeby działały - u
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 04, 2004, 11:26:33 »
Dopisałem kilka sprawdzonych gierek, coraz ładniejszych szczerze mówiąc :)

Tutaj mam pytanie do admina - jakby było miejsce na serwerze i jakbym wiedział, jak to oprócz opisu gierki mógłbym screen wrzucać, żeby od razu było wiadomo jak gra wygląda i czy warto...

*

Offline kam5

  • *
  • 90
    • brak
Gry na Simpada - które chodzą, i co zrobić żeby działały - u
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 05, 2004, 17:43:37 »
Ja tez jestem w fazie tesotwania gier i softu na simpada , cala liste opublikuje w jakims obszerniejszym poscie.Z wormsami powiniennem se poradzic z ta klawiatura,czeba bedzie siegnac do skryptu z oznaczeniami klawiszy na stronie microsoftu i pogrzebac w rejestrze.Zmieni sie 1 klawisz ktory standardowo nie jest w simpadzie i powinno zaskoczyc :) przynajmniej mi sie tak wydaje  

Gry na Simpada - które chodzą, i co zrobić żeby działały - u
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 05, 2004, 18:25:00 »
Prośba - dopisz ten post do tego wątku, a ja dopiszę do głównego posta (temat zbiorczy ) oczywiście z pełnym uhonorowaniem autora :)

Gry na Simpada - które chodzą, i co zrobić żeby działały - u
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 17, 2004, 18:43:31 »
Co do SCUMMVM - aby chodziło w 640x480 trzeba w scummvm.ini dopisać:
gfx_mode=advmame2x
(można też 2x, ale wtedy obraz jest taki kanciasty...)

Nethack - chodzi od razu (można mu trochę podbić wielkość fontów - ale to już jak kto woli)

Z czym mam problemy:
Galactic Empires - wywala się z błędem control mnuEdit - najprawdopodobniej nie lubi się z zainstalowaną wersją Visual Basica.

GhostWorld - przy starcie performuje illegal operation (może za mało pamięci do dyspozycji? SCUMMVM podobnie robił)

Sprzęt testowy: SL4 HPC2000 bez kart pamięci. GAPI 2.0

Gry na Simpada - które chodzą, i co zrobić żeby działały - u
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 18, 2004, 18:42:59 »
Mały update:

Shadowgate - chodzi "od kopa", nie potrzebuje fake-dll. Ciekawostka - ekran jest obrócony o 90 stopni.

Sprzęt testowy: SL4 WinCE .NET 4.1, bez kart pamięci GAPI 2.04

*

Offline sarinn

  • **
  • 209
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 3GS 16GB + SPV e200 + SD 256MB; SPV e650 +
Gry na Simpada - które chodzą, i co zrobić żeby działały - u
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 04, 2005, 17:10:33 »
Czy ktos moze kombinowal z OpenTTD ??? Ja probowalem ale bez skutku :(

Gry na Simpada - które chodzą, i co zrobić żeby działały - u
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 20, 2005, 18:43:13 »
Simpad SL4 - WinCE 4.1 .NET
Flux Challenge - działa w okienku 240x320.
Należy:
- usunąć gx.dll z katalogu gry.
- mieć zainstalowane najnowsze GAPI

*

Offline Vires

  • 27
Gry na Simpada - które chodzą, i co zrobić żeby działały - u
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 20, 2005, 20:57:02 »
Ludzie - wykombinowałem jak można zrobić aby WORMSY chodziły (dało sie strzelać)... Można przecież przerobić klawisze przez Rejestr na odpowiednie. Dokładnie nie wiem czy będzie działać - nie mam czasu sprawdzić ale jeśli komuś sie uda to prosze o odpowiedź...

Można zrobić np. zamiast klawisza do otwierania klawiatury :p