Windows XP / Windows 7 Beta w HTC Shift

  • 7 Odpowiedzi
  • 6189 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline DjDario

  • ***
  • 335
  • Płeć: Mężczyzna
    • SmartOS.pl
  • Sprzęt: Galaxy S  & Nokia E71
Windows XP / Windows 7 Beta w HTC Shift
« dnia: Październik 27, 2008, 17:48:10 »
Mam zamiar pobawić się trochę w tuning HTC Shifta i nosze sie z zamiarem przejścia z Visty na XP  :mrgreen: Jak sądzicie warto? Czytałem opisy na XDA-Developer i wydaje sie ze Shift śmiga aż miło na XP. A może ktoś z Was robił już coś takiego?  :grin:

Więcej szczegółów o instalacji XP pod tym adresem:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=436982

Natomiast ciekawi mnie też fakt nowego Windowsa 7. Człowiek z XDA-Dev zainstalował pomyslnie na Shificie i jest zadowolony:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=441183

« Ostatnia zmiana: Listopad 05, 2008, 19:14:55 wysłana przez DjDario »

*

Offline wolun

  • 47
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Qtek 9090, 9000, Shift
Odp: Windows XP w HTC Shift
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 27, 2008, 19:20:07 »
XPek na Shift śmiga jak burza ale pamiętam ze maiłem problemy z wifi, bt, skaner linii , oraz dotykiem  :( obecnie mam znowu viste tylko ze 2 przyciski są nieaktywne mianowicie szybka zmiana rozdziałki oraz ustawienia połączeń.
iść swoja drogą nie dac satysfakcji wrogą

*

Offline DjDario

  • ***
  • 335
  • Płeć: Mężczyzna
    • SmartOS.pl
  • Sprzęt: Galaxy S  & Nokia E71
Odp: Windows XP w HTC Shift
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 27, 2008, 22:18:48 »
XPek na Shift śmiga jak burza ale pamiętam ze maiłem problemy z wifi, bt, skaner linii , oraz dotykiem  :( obecnie mam znowu viste tylko ze 2 przyciski są nieaktywne mianowicie szybka zmiana rozdziałki oraz ustawienia połączeń.

Hmm ale z tego co czytałem na XDA-Dev to poradzono sobie jakoś z tymi problemami  i wszystko niby działało - no chyba że coś tam przeoczyłem... Co do przycisku ze zmianą rozdziałki - to chyba wina samej aplikacji Shift Control Center czy jak to się tam nazywa. Może wystarczy przeinstalować? U mnie tez to kiedys przestało samoczynnie działać. Przeinstalowywałem juz chya z 3 razy i po tym znowu działało.

A jaką wersję XP instalowałeś?

Swoją drogą szkoda że HTC nie daje solidnego wsparcia dla userów Shifta - to drogi sprzęt a w sumie taki "zaniedbany" przez producenta. nawet głupią ładowarkę samochodową trzeba z UK sobie sprowadzić  :|

*

Offline wolun

  • 47
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Qtek 9090, 9000, Shift
Odp: Windows XP w HTC Shift
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 27, 2008, 23:07:25 »
Windows XP Professional SP2 PL VLK (Corporate) powiem Ci ze zabawy troszkę jest ze sterami. Najbardziej odczujesz to na dotyku :) wszystkie stery z linka XDA-Dev (połowa juz nieaktywnych). A co do rozdziałki to dam cynk czy poskutkowało. Widze ze to nowy post  do sterowników 16-10-2008 wiec może coś zmienili... POWODZENIA !
« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2008, 23:34:42 wysłana przez wolun »
iść swoja drogą nie dac satysfakcji wrogą

Odp: Windows XP w HTC Shift
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 31, 2008, 00:00:02 »
przy instalacji zwyklej windy xp pro jest duzy problem ze sterami do touchscreena, wszelkie instrukcje i rady z XDA-Developers na nic sie zdaly. instalujac xp tablet edition czy jakos tak on sie nazywa touch screen działa od razu, nie trzeba mu podawac zadnych sterow.

niestety po 2 dniach dzialania windows zlapal jakis blad i gubi sterownik, przy kazdym wlaczeniu systemu jest z wykrzyknikiem i trzeba go zaktualizowac i nie resterowac windy, wtedy dziala. jak sie przelaczy w stan uspienia po wybudzeniu jest ok.
dziwna to maszyna, choc ciekawa. walcze z tym bo szef na viste patrzec nie moze, a xp smiga bardzo dobrze.

moze znacie jakis patent zeby nie gubil tego sterownika? albo patent na uruchamianie aktualizacji sterownika zaraz po starcie systemu od zera?

*

Offline DjDario

  • ***
  • 335
  • Płeć: Mężczyzna
    • SmartOS.pl
  • Sprzęt: Galaxy S  & Nokia E71
Odp: Windows XP w HTC Shift
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 31, 2008, 08:52:40 »
Dzięki Wam za Wasze rady i opinie - szkoda że z XP na Shifcie są jeszcze małe szopki, a już nastawiałem się że w weekend pobawie sie w zmiane windy. No ale skoro to tyle zachodu kosztuje to może odczekam jeszcze troche czasu aż pojawią się pewne i skuteczne patenty na to wszystko  :ok:

*

Offline DjDario

  • ***
  • 335
  • Płeć: Mężczyzna
    • SmartOS.pl
  • Sprzęt: Galaxy S  & Nokia E71
Odp: Windows XP / Windows 7 Beta w HTC Shift
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 05, 2008, 19:15:34 »
A co myslicie o instalacji  Windows 7?  :ok: próbujemy?  :mrgreen:

*

Offline specjals

  • ***
  • 458
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pocket-Fallout-Lover
    • StrefaUIQ
  • Sprzęt: MotoA925, note 2, HTC Flyer, Note 4 +gear2.0
Odp: Windows XP / Windows 7 Beta w HTC Shift
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 04, 2010, 23:44:52 »
sorr za odświeżenie, ale właśnie wgrałem XP z opisu step-by-step z xda.. ii.. nie mam BT WiFi i dotyku :P

każdy punkt dobrze zrobiłem.. ale!
w tym tablet patch exe niestety wyskoczyły mi błędy podczas instalacji..

krotki komunikat 'nie można zainstalować, powtórzony kilka razy.. po tapowaniu OK w końcu okno konsoli znikło

mógłbym prosić kogoś kto ma xp sprawne o info? :(
my UIQ Moto A925 - for eva' with me! StrefaUIQ r.i.p.