Shift vs Athena

  • 16 Odpowiedzi
  • 8362 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline snowcraft

  • **
  • 162
  • Sprzęt: HTC X7500 Orange/BB 8310 Era
Shift vs Athena
« dnia: Sierpień 19, 2008, 16:38:13 »
Panowie, co przmówiło na korzyść Shifta, że właśnie jego wybraliście, a nie np. Athenę?
-----------------
Saludos

*

Offline DjDario

  • ***
  • 335
  • Płeć: Mężczyzna
    • SmartOS.pl
  • Sprzęt: Galaxy S  & Nokia E71
Odp: Shift vs Athena
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 20, 2008, 13:51:13 »
W mojej pracy potrzebuje urządzenia ultralekkiego ale zarazem o możliwościach zwykłego laptopa. Dlatego od samego początku brałem pod uwagę Shift'a a nie Athenke. Podoba mi się jego "dwusystemowość" (mam na myśli sys. operacyjny), przy czym ja korzystam w 70% z Visty a reszta czasu spędzam na WiMo (poczta, pogoda, kalendarz).

*

Offline snowcraft

  • **
  • 162
  • Sprzęt: HTC X7500 Orange/BB 8310 Era
Odp: Shift vs Athena
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 28, 2008, 12:08:13 »
Powróciłem do tematu. Shift jednak większy i sporo cięższy. Fabrycznie tez GPS nie jest aktywny :(
-----------------
Saludos

Odp: Shift vs Athena
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 26, 2009, 17:35:37 »
Powróciłem do tematu. Shift jednak większy i sporo cięższy. Fabrycznie tez GPS nie jest aktywny :(

Nie mam Atheny, ale mam wrażenie, że to taki większy Universal...W Shifcie masz jednocześnie Athene i małego laptopa .....A GPS możesz sobie odblokować ....

*

Offline JaMi

  • ****
  • 563
  • Sprzęt: obecnie HTC x7500, SE X1 XPERIA, Larki 43.0 50.1
Odp: Shift vs Athena
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 19, 2009, 13:11:48 »
Prosilbym o wyjasnienie w skrocie roznic pomiedzy tymi urzadzeniami
Mam Athene, zastanawiam sie nad Shiftem, ale:
- WM w Shifcie jest podobno jakis okrojony, zostaje 15MB pamieci na aplikacje, co wiekszosc z nich dyskwalifikuje
- GPS jest, ale nie dziala. Jaka jest pewnosc, ze bedzie dzialal ?
- GPS w Viscie nie bedzie dzialal ?

Czy np. Automapa na Shifcie chodzi, na ktorym systemie, co z GPSem ?

Byc moze powypisywalem glupoty, ale powtarzam tylko to, co slyszalem od innych.
Rozumiem, ze zmieniajac ROM w Shifcie mozna wiele zdzialac. Ale na ile sa to juz sprawdzone ROMy i na ile bezblednie dziala pozniej urzadzenie. Jakie sa zagrozenia i ograniczenia

Bardzo prosze o wyjasnienie wszystkiego

*

Offline snowcraft

  • **
  • 162
  • Sprzęt: HTC X7500 Orange/BB 8310 Era
Odp: Shift vs Athena
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 21, 2009, 17:44:35 »
Może któryś z szanownych posiadaczy Shifta pomoże koledze powyżej? :)
Swoją drogą zastanawiam się co zrobić. Czy kupić lekkiego laptopa lub netbooka i zostać przy Athenie czy sprzedać Athenę i mieć samego Shifta. Może ktoś pomoże? Nie wiem na ile uciążliwe może być korzystanie np. z netu czy innych aplikacji na Shifcie. Jak się sprawuje procesor i czy 7" to nie za mało do czytania netu powiedzmy 1/2h dziennie?
Do tej pory miałem laptopa 12", ale ze względu na wagę 2kg nie chciało mi się go targać wszędzie ze sobą, a ten parametr może być max ok 1kg jak dla mnie.
-----------------
Saludos

*

Offline wolun

  • 47
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Qtek 9090, 9000, Shift
Odp: Shift vs Athena
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 23, 2009, 11:09:46 »
JaMi

- przy  romie I00 jest pełny windows wm z dodatkowymi programami
  czekamy na odblokowanie karty sd po stronie wm (jest to juz możliwe)
- GPS jest juz odblokowany i działa, za pośrednictwem programu GPS Gate jest tez po stronie visty (automapa w wersji tablet chodzi bez porównania płynniej)

snowcraft

demon prędkości to nie jest ale jak dla mnie sprawuje sie dobrze trzeba pamiętać ze shift na pokładzie ma Viste Business.
Co do rozdziałki to sam zobacz 1024x600 wydaje mi sie ze starcza w zupełności
minusem jest bateria 1.5 h pracy na viscie, shift standardowo posiada baterie 2700mAh ale jest juz dostępna 3600 :)

Pozdrawiam



iść swoja drogą nie dac satysfakcji wrogą

*

Offline snowcraft

  • **
  • 162
  • Sprzęt: HTC X7500 Orange/BB 8310 Era
Odp: Shift vs Athena
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 24, 2009, 09:16:50 »
wolun WIELKIE dzieki za info :)
Ile warto dać za Shifta powiedzmy z roczna gwarancja jeszcze? Albo ile za shifta z gwarancja miesięczną w dobrym stanie?

Skąd można pociągnąć rom I00 i GPS Gate?

JaMi
- przy  romie I00 jest pełny windows wm z dodatkowymi programami
  czekamy na odblokowanie karty sd po stronie wm (jest to juz możliwe)
- GPS jest juz odblokowany i działa, za pośrednictwem programu GPS Gate jest tez po stronie visty (automapa w wersji tablet chodzi bez porównania płynniej)
« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2009, 23:03:53 wysłana przez snowcraft »
-----------------
Saludos

*

Offline wolun

  • 47
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Qtek 9090, 9000, Shift
Odp: Shift vs Athena
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 24, 2009, 23:16:59 »
rom - http://rapidshare.com/files/227915132/i00-ROM-Deploy-20090309.zip
a gps gate odezwij sie na @ to podeśle :)

pojawił sie nowy rom "gullum"
lecz jeszcze nie sprawdzony
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=518441


iść swoja drogą nie dac satysfakcji wrogą

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Shift vs Athena
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 10, 2009, 00:04:30 »
czy:

1. karta SD jest juz widoczna pod Vista i WM ? tak ze dane wrzucone pod wm sa juz widoczne pod vista i na odwrot
2. dziala BT w wm i pod vista ?
3. udalo sie juz zlikwidowac paski czarne po boku ekranu pod wm ?  bo poki co mnie sie to nie udalo  :-|
4. dysk twardy z visty jest widoczny pod wm ? na podobnej zasadzie jak microdrive w athenie ?

*

Offline Mixefr

  • ***
  • 331
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy sII, Nokia E90, N560, Samsung Q1b.
Odp: Shift vs Athena
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 21, 2009, 13:43:14 »
Witam,
mam takie szybkie pytanie odnośnie shifta. Wiem, że na athence chodzą bez problemu filmy w divixie, a jak to jest na shifcie? Czy zacina się odtwarzanie na viście?
To pytanie wynika z tego, że na moim samsungu q1b z 1ghz procesorem jest czasami pokaz slajdów a nie film  :-| .
Dawno temu: Siemens SL45i, Nokia 9300, SPV M3000, SE P990i, HTC Universal, Samsung i780, Nokia E51, HTC Kaiser, iPhone 3G, SE P1i.

Odp: Shift vs Athena
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 26, 2009, 17:00:49 »
Ja również mam pytanie dotyczące shifta. Odpowiedzi nigdzie nie znalazłem. Wiem, że shift z poziomu visty szybko się nagrzewa i głośno pracuje. Pytanie jak szybko i czy bardzo jest to odczuwalne. 2 pytanie to czy z poziomu windows mobile wszystko wraca do normy czyli obudowa wraca do normalnej temp. i cicho chodzi??

Z góry dziękuję za odpowiedź:)

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Shift vs Athena
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 27, 2009, 00:43:57 »
Ja również mam pytanie dotyczące shifta. Odpowiedzi nigdzie nie znalazłem. Wiem, że shift z poziomu visty szybko się nagrzewa i głośno pracuje. Pytanie jak szybko i czy bardzo jest to odczuwalne.

glosno chodzi ? czasami, ale nie zawsze .... nagrzewa sie, oj raczej nie
Napisane: Czerwiec 27, 2009, 00:41:56
2 pytanie to czy z poziomu windows mobile wszystko wraca do normy czyli obudowa wraca do normalnej temp. i cicho chodzi??

nie zauwazylem zeby byly sprzety z WM ktore mialyby chlodzenie z wiatrakiem ...  :P

Odp: Shift vs Athena
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 29, 2009, 00:06:11 »
Jak się nic nie robi to pewnie cicho chodzi, a jeśli Twój się nie nagrzewa przy pracy to gratuluje:) Czekam jeszcze na opinie jak to wygląda z punktu widzenia WM tzn. czy cichutko chodzi i temp. w normie.

*

Offline wolun

  • 47
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Qtek 9090, 9000, Shift
Odp: Shift vs Athena
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 03, 2009, 12:12:07 »
czy:

1. karta SD jest juz widoczna pod Vista i WM ? tak ze dane wrzucone pod wm sa juz widoczne pod vista i na odwrot
2. dziala BT w wm i pod vista ?
3. udalo sie juz zlikwidowac paski czarne po boku ekranu pod wm ?  bo poki co mnie sie to nie udalo  :-|
4. dysk twardy z visty jest widoczny pod wm ? na podobnej zasadzie jak microdrive w athenie ?


1 juz jest to możliwe "QQ group" zrobiła coś takiego
2 tylko vista ale cos jest kombinowane z portami
3 zabawa w regedit. modyfikacja paru kluczy niby pomaga. osobiście nie sprawdzałem
4 watpie żeby cos takiego zrobili. - alternatywa to mapowanie dysku, z sd to działa nie wiem jak z  hdd - polecam do tego Resco Explorer
Napisane: Lipiec 03, 2009, 11:55:35
Witam,
mam takie szybkie pytanie odnośnie shifta. Wiem, że na athence chodzą bez problemu filmy w divixie, a jak to jest na shifcie? Czy zacina się odtwarzanie na viście?
To pytanie wynika z tego, że na moim samsungu q1b z 1ghz procesorem jest czasami pokaz slajdów a nie film  :-| .

jeśli chodzi o divx, xvid , rmvb to chodzi dobrze

wydaje mi się że polowa sukcesu to dobranie odpowiednich kodeków
iść swoja drogą nie dac satysfakcji wrogą

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Shift vs Athena
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 04, 2009, 01:25:28 »
3 zabawa w regedit. modyfikacja paru kluczy niby pomaga. osobiście nie sprawdzałem

prosze o link do informacji w sieci odnosnie informacji usuwania czarnych paskow po bokach

*

Offline wolun

  • 47
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Qtek 9090, 9000, Shift
Odp: Shift vs Athena
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 05, 2009, 06:57:37 »
3 zabawa w regedit. modyfikacja paru kluczy niby pomaga. osobiście nie sprawdzałem

prosze o link do informacji w sieci odnosnie informacji usuwania czarnych paskow po bokach

to chyba ta :

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=2026706&highlight=black+bars#post2026706
a jesli nie to słowo kluczowe black bar

btw
Polecam  stronę
iść swoja drogą nie dac satysfakcji wrogą