Windows Xp - Jak?

  • 5 Odpowiedzi
  • 5972 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline b7rabbitdj

  • ****
  • 846
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Z ultra, Hazel, Smart, E61i, Q1, M300
Windows Xp - Jak?
« dnia: Sierpień 21, 2012, 10:48:31 »
Od wczoraj męczę się z instalacją xpeka na clio. Kilka wersji instalek, kilka metod - tylko dwie ruszyły - jedna to mój stary xpek sp1 (2002 rok) a drugi to vlk z 2012 roku. Ruszyły... To znaczy: Pierwsza doszła do instalatora i wywalało błędy, że nie ma plików (głownie .dll), druga bez problemu przeszła przez instalator w txt mode ("bluescreen"), skopiowała pliki... Ponowny rozruch na koniec, powinnien przejść do normalnego instalowania i... I zaraz po ponownym rozruchu pojawia się migający kursor (taki, jaki przy pisaniu) na czarnym ekranie - i zero reakcji. Po tych operacjach vista nie chce wstawać - pewnie jakiś problem z bootloaderem... Oczywiście orginalna vista siedzi na dysku C, a wszelkie próby robię na osobnej partycji (D) i "instaluje" przez pendriva (usb). Dodam, że win7 instaluje się bez problemów (oczywiście jak to na shifcie - dotyk wtedy nie działa).

Stery do xpeka bede mial na dniach (torrent sie sciaga), zalezy mi na xpeku z oczywistego powodu: wydajność i brak problemów - wiekszosc gier nie rusza na viscie, jest to wolne, zajmuje 2x wiecej ramu niz xpek itp. a poza tym jeżeli mogę mieć legalnego xpeka (downgrade z visty) to tym bardziej chce go mieć.

Macie jakieś pomysly, doświadczenia? Mam wrażenie, ze shift posiada odpowiednika z wm hardspl  :O

Odkryłem metode z naprawianiem bootloadera visty po "instalacji" xpeka - będę jutro testować, oto link: http://pangsiyong.blogspot.com/2008/10/htc-shift-xp-installation.html W sumie to po instalacji xpeka vista nie chce ruszac, instaluje siodemke, żeby vista ruszyła...
« Ostatnia zmiana: Sierpień 21, 2012, 21:03:39 wysłana przez b7rabbitdj »

Odp: Windows Xp - Jak?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 27, 2012, 00:50:18 »
też najpierw zainstalowałem Windows XP Tablet PC Edition 2005 Corporate SP2 z pendrive i bootowanie było wadliwe pomimo wywalenia user, gość, został sam administrator i ustawiłem bootowanie jak należy, windows uruchamiał się ale poprzez pena na którym była instalka windowsa, najpierw wchodził na pena i dopiero klikałem i uruchamiał się windows, to było do zrobienia ale stwierdziłem że szybciej będzie zainstalować z płyty cd z napędu na usb
podejście drugie: instalacja z płyt przez adapter na usb Windows XP Tablet PC Edition SP1, bootowanie po instalacji było ok, zero problemów podczas instalki podobnie jak za pierwszym podejściem, brak możliwości włączenia wifi i wyjścia vga, po instalacji uaktualnienia sp3 karty SDHC działają ale prawdopodobnie dlatego że uaktualnienie wgrałem na końcu po instalacji sterowników windows raz prawidłowo odczyta SDHC a raz wyskoczy niebieski ekran i reset
próba trzecia: instalacja z płyty przez adapter na usb zwykłego windows xp sp3 w celu sprawdzenia czy czytnik sd poprawnie odczytuje karty SDHC, czy problem był w sterowniku windowsa pomimo podmian plików itp. po wgraniu windowsa i sterów Intel Chipset zero problemów z SDHC, ale na zwykłym xp nie działa dotykowy ekran..., na drugiej partycji wgrałem z pena windows 8 i też brak dotyku, bootowanie jest z pod w8, jest wybór w8 czy xp, kart SDHC w8 nie widzi w ogóle, poza bt nic nie można odpalić, działa łatką na zmianę rozdzielczości, jedyne co mi brakuje to włącz/wyłącz wifi i dotykowy ekran pod w8 no bo po wgraniu xp tablet pewnie dotykowa obsługa ekranu wróci

proszę o pomoc osób które cokolwiek mają doświadczenia z oswojeniem tego dzikusa pod xp i w8

*

Offline Mortus

  • 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Lumia 1520
Odp: Windows Xp - Jak?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 27, 2012, 01:06:47 »
Byś mógł odpalić Windowsa seven/vista i xp z jednego dysku potrzebujesz nowszego kodu bootującego tzn. bootloader sevena/visty. Dodatkowo, by wystartować xp'eka z usb potrzebujesz modyfikowanego bootloadera, ale w tym ci już nie dam rady pomóc coś o tym czytałem ale nic więcej.

Odp: Windows Xp - Jak?
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 27, 2012, 10:40:55 »
windows 8 i xp mam na jednym dysku, bootloader jest z windows 8 i moge wybrać który ma się uruchomić tylko jest taki szczeguł zeby uruchomić xp najpierw ładuje się windows 8 i dopiero na końcu ładownia uruchamia się bootloader, to trwa i jak wybiore xp umpc uruchamia się od nowa i odrazu ładuje się xp ale czas od właczenia urzadzenia do bootloadera jest za długi.
Z usb raz wystartowałem z instalką xp ze zmodyfikowanym bootloaderem, tak przygotowanym pendrive na innych pc instalacji systemu zawsze była ok a na a tablecie coś bootowanie zgłupiało, w necie jest taki opis:
Podczas instalacji XP przy pierwszym restarcie włóż ponownie vista cd, naprawiać komputer-> Wiersz poleceń->
Bootrec.exe / fixmbr
Bootrec.exe / fixboot
restart vista
zainstaluj EasyBCD
dodaj nowy bootloader dla XP
restart i wybierz nowy wpis na WinXP bootloadera, kontynuować instalację xp
ale to jest opis jak z płyty nie idzie a z płyty u mnie idzie zawsze, z pendrive nie poszło

*

Offline Mortus

  • 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Lumia 1520
Odp: Windows Xp - Jak?
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 27, 2012, 13:07:19 »
nah, to co dał rabbitdj to po prostu opis przywracania booloadera z konsoli odzyskiwania (pod napisem "zainstaluj EasybootCD" masz by dodać za pomocą tej płyty wpis do bootloadera).

*

Offline b7rabbitdj

  • ****
  • 846
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Z ultra, Hazel, Smart, E61i, Q1, M300
Odp: Windows Xp - Jak?
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 27, 2012, 23:39:40 »
Po kilku dniach zabawy (kilkudziesięciu godzin) z instalacją xpeka uzyskałem, doszedłem do wniosków:
- probowałem kilku instalek xpeka, zazwyczaj albo blad podczas sprawdzania dysku, albo w ogole nie chciała ruszać instalka, tylko jedna załapała i tu był tez problem: po skopiowaniu plików nie chciał sie wlaczyc instalator, w ogole nie chciały ruszyć systemy (vista i instalator xpeka), trzeba było przywrócic bootloader visty, wtedy ruszyła instalka xpeka. Bez problemu.
- po zainstalowaniu xpeka oczywiście prawie nic nie działało. Wiele sie nie zmieniło, jednak po zainstalowaniu paczki z torrentów troche się zmieniło, dwie porazki: nie działało wifi (i to rozne metody instalacji, taka, jak zalecają z "paczki", osobno prosto od producenta sieciówy, instalki z visty a gdy już windows widział kartę sieciową to akutalizacja steroników nic nie dala) oraz nie było 1024x600, było tylko wvga. W paczce jest SP2 tablet edition. Śmigało.
- Zainstalowałem SP3, działało, jak działać powinno (oczywiście bez wifi i 1024x600 no i np. klawiatura ekranowa z tablet edition ma jakiś bug), po kilku dniach pojawił się problem: system wraca do domyslnych ustawień, nie zapamietuje rzeczy takich jak: wlaczenie szybkiego uruchamiania w pasku, kazdy nowo zainstalowany steronik nie zostaje... Zainstalowany, nie działa dotyk (trzeba zainstalowac odpowiedni steronik, dziala do momentu ponownego rozruchu).

Wrzuce jeszcze raz sp3, bo sp2 Tablet Edition nie chce isc (może nie można zrobić downgrade'u sp), uruchomie combofixa i możę pojdzie lepiej. Jak nie bedzie zmian to chyba czeka mnie format - może na czysto wszystko bedzie smigac tak, jak powinno,jak z tutorialu.

Edit: Xpek wciąz nie "zapamietuje"... Combofix, chkdsk i ccleaner po dwóch stronach (vista, xp), a żeby było ciekawiej to instalka xpeka, która wcześniej działala teraz nawet nie rusza. Charakterek to on ma...  :ohreally:

Edit: Zainstalowałem jeszcze raz xpeka (inną instalką, domyślnie sp3), instalacja sieciówki z xda nie działa, ale za to działa instalka bezpośrednio od visty (w formacie .exe), ale problem ze sterownikiem został... Efekt? Sieciówka jest zainstalowana, ale nie działa - kody: 10 oraz 39. Nie działa też 1024x600.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 29, 2012, 19:31:50 wysłana przez b7rabbitdj »