Ładowarka samochodowa do HTC

  • 32 Odpowiedzi
  • 30114 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline DjDario

  • ***
  • 335
  • Płeć: Mężczyzna
    • SmartOS.pl
  • Sprzęt: Galaxy S  & Nokia E71
Ładowarka samochodowa do HTC
« dnia: Czerwiec 21, 2008, 23:15:18 »
Jak wszystko pójdzie zgodnie z planem to za kilka dni odbieram HTC Shift'a i Diamond'a ze sklepu. Już teraz chce sie odpowiednio uposażyć w niezbędne dodatki. Najbardziej będzie potrzebna mi ładowarka samochodowa, a co gorsze chyba nawet dwie. No bo z tego co się orientuję to ta od Diamonda będzie niekompatybilna z Shiftem ?

Trochę to niezdrowe że mając 2 urządzenia HTC, trzeba też mieć dwie różne ładowarki samochodowe  :S Chyba że jest jakaś przejściówka czy cuś? Jakies porady i sugestie?




Odp: Ładowarka samochodowa do HTC
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 23, 2008, 00:14:02 »
Do shifta niestety musisz sobie zakupić jakiś inwerter na 220v albo jaką uniwersalną ładowarkę z wtyczkami, bo wejście jest jak w normalnych lapkach ;)

*

Offline serek

  • ***
  • 474
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SG Note + EEE 1215N
Odp: Ładowarka samochodowa do HTC
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 23, 2008, 08:19:31 »
A shift nie ma przypadkiem gniazda USB? Jeśli tak, to mógłbyś ładować Diamonda przez Shifta podłączając go do gniazda USB w Shifcie. Zapewne będziesz chciał mieć możliwość ładowania Diamonda osobno, ale w takim razie ładowarkę do niego zawsze możesz w schowku trzymać.
MDA III->SPV M3000->Dell Axim x50v->SE P990i->O2 Exec->HTC Kaiser->HTC Diamond->HTC Leo->Samsung Galaxy Note

*

Offline DjDario

  • ***
  • 335
  • Płeć: Mężczyzna
    • SmartOS.pl
  • Sprzęt: Galaxy S  & Nokia E71
Odp: Ładowarka samochodowa do HTC
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 23, 2008, 21:48:31 »
Shift oczywiście ma USB, po drugie ładowarki samochodowe do Diamonda też da się załatwić więc to akurat nie jest problem by "mobilnie" podładować Diamond'a. Bardziej myślałem nad tym jak za pomocą jednej ładowarki ładować oba HTC. I chyba nie ma takiej możliwości. Więc aby ładować Shift'a w samochodzie to musze dokupić inwerter 12 V > 220V. A w razie potrzeby podładować z Shifta via USB Diamonda. Średnio wygodne rozwiązanie ale cóż zrobić  :worried:

*

Offline biblo

  • ******
  • 3314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Forum powinno być jak Media-Markt...
  • Sprzęt: Lumia 925, 730 Dual Sim, iPad mini Retina LTE
Odp: Ładowarka samochodowa do HTC
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 24, 2008, 01:21:48 »
Jeśli Shift ma zasilanie typu laptop - okrągła wtyczka, napięcie 12-20 V - to nie potrzeba przetwornicy 12V/220V. Wystarczy kupić zasilacz samochodowy, np. coś w tym stylu http://pl.kensington.com/html/13814.html lub http://www.nokaut.pl/szukaj/akcesoria-do-laptopow/zasilacz-samochodowy.html#
Są też chyba takie, które mają dodatkowo złącze USB do ładowania np. palmtopów lub komórek.
Pozdrawiam,
biblo

*

Offline DjDario

  • ***
  • 335
  • Płeć: Mężczyzna
    • SmartOS.pl
  • Sprzęt: Galaxy S  & Nokia E71
Odp: Ładowarka samochodowa do HTC
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 24, 2008, 10:26:16 »
W sumie masz racje! Chyba najlepszy to będzie własnie taki zasilacz samochodowy bo Shift ma wejście jak zwykły laptop. A jakby taki zasilacz miał jeszcze końcówkę lub jakąś przejściówkę na USB to mógłbym ładować nim też Diamonda i problem z głowy. Dzieki za poradę - będę szukał zatem fajnego zasilacza. Ten z kensingtona wydaje się byc fajny i jak sie domyslam taki o mocy 70W wystarczy prawda?

*

Offline biblo

  • ******
  • 3314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Forum powinno być jak Media-Markt...
  • Sprzęt: Lumia 925, 730 Dual Sim, iPad mini Retina LTE
Odp: Ładowarka samochodowa do HTC
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 24, 2008, 20:21:23 »
70W Shiftowi chyba wystarczy, ale czy nie warto kupić zasilacza ciut większego tak na przyszłość... wymiary mają chyba te same, różnica w cenie będzie zapewne niewielka, a nigdy nie wiadomo jaki sobie kupisz kolejny gadżet (laptop, portable DVD, itp.) ;-)
Napisane: Czerwiec 24, 2008, 20:18:47
P.S. a tu http://pl.kensington.com/html/14129.html masz taki z portem USB do ładowania PDA/komórek

"Uniwersalny zasilacz sieciowo samochodowy AC/DC firmy Kensington z portem USB jest kompatybilny z większością notebooków, telefonów komórkowych, telefonów typu smart, PDA, iPodami, odtwarzaczami MP3 i innymi urządzeniami przenośnymi."

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2008, 20:23:53 wysłana przez biblo »
Pozdrawiam,
biblo

*

Offline DjDario

  • ***
  • 335
  • Płeć: Mężczyzna
    • SmartOS.pl
  • Sprzęt: Galaxy S  & Nokia E71
Odp: Ładowarka samochodowa do HTC
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 24, 2008, 21:54:46 »
biblo wielkie dzięki za pomoc - mas zu mnie piwko z dużą pianką  :ok: Teraz tylko musze ustalić czy do tego zasilacza będą mieli końcówkę która będzie pasowała do Shifta. No chyba że te okrągłe wtyczki są uniwersalne i bedzie dobrze

*

Offline Saintraziel

  • **
  • 101
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Note2, HTC ONE, Asus TF300TG
Odp: Ładowarka samochodowa do HTC
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 26, 2008, 12:25:33 »
jako ciekawostke przyrodniczą moge powiedziec że do masującej nakładki pod plecy do samochodu firmy mango (chyba) dodawane są ładowarki samochodowe 12v/3A z wtyczka pasująca do shifta :D

*

Offline biblo

  • ******
  • 3314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Forum powinno być jak Media-Markt...
  • Sprzęt: Lumia 925, 730 Dual Sim, iPad mini Retina LTE
Odp: Ładowarka samochodowa do HTC
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 26, 2008, 15:12:12 »
 :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:  :ok:
Pozdrawiam,
biblo

*

Offline DjDario

  • ***
  • 335
  • Płeć: Mężczyzna
    • SmartOS.pl
  • Sprzęt: Galaxy S  & Nokia E71
Odp: Ładowarka samochodowa do HTC
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 27, 2008, 10:45:21 »
jako ciekawostke przyrodniczą moge powiedziec że do masującej nakładki pod plecy do samochodu firmy mango (chyba) dodawane są ładowarki samochodowe 12v/3A z wtyczka pasująca do shifta :D

No prosze, tego bym nigdy nie zgadnął. Czyli bede musiał kupić sobie taką nakładke masującą  :mrgreen:

*

Offline DjDario

  • ***
  • 335
  • Płeć: Mężczyzna
    • SmartOS.pl
  • Sprzęt: Galaxy S  & Nokia E71
Odp: Ładowarka samochodowa do HTC
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 10, 2008, 15:36:55 »
Dziś całkiem przypadkowo wpadła mi w ręce ładowarka samochodowa przeznaczona do ładowania akumulatorków i końcówka tej ładowareczki pasuje idealnie do Shifta. Pisze na nie 12 V / 0,5 A. Na oryginalnej sieciowej ładowarce z Shifta pisze 12 V / 3 A. Czy zatem nie istnieje żadne ryzyko gdybym Shifta ładował w samochodzie tą ładowarką do baterii??  :smile: Czy lepiej nie próbować bo np. uszkodze baterie itp.? Niech znawcy elektroniki sie wypowiedza  :ok:

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: Ładowarka samochodowa do HTC
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 10, 2008, 15:53:42 »
Możesz ładować, tylko to będzie potwornie długo trwało
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline biblo

  • ******
  • 3314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Forum powinno być jak Media-Markt...
  • Sprzęt: Lumia 925, 730 Dual Sim, iPad mini Retina LTE
Odp: Ładowarka samochodowa do HTC
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 10, 2008, 15:57:29 »
Jak widać z opisu na ładowarce oryginalnej, to Shift ma dość duże zapotrzebowanie prądowe (3 ampery). Korzystanie ze słabszej ładowarki (0,5 A) może spowodować jej uszkodzenie lub jakieś poważniejsze konsekwencje (może się np. zapalić lub stopić). Ja bym jednak raczej nie ryzykował...
Pozdrawiam,
biblo

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: Ładowarka samochodowa do HTC
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 10, 2008, 16:27:29 »
Bez przesady, to chyba nie jest ładowarka z biedronki ? :P
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline DjDario

  • ***
  • 335
  • Płeć: Mężczyzna
    • SmartOS.pl
  • Sprzęt: Galaxy S  & Nokia E71
Odp: Ładowarka samochodowa do HTC
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 10, 2008, 19:33:20 »
Bez przesady, to chyba nie jest ładowarka z biedronki ? :P

ładowarka i zestawik do ładowania baterii jest firmy HAMA i kupiłem to kiedyś w Media M. Ale może wybiore sie do MM raz jeszcze i poszukam takiej ładowarki która będzie miała bardziej zblizone parametry czyli 12 V/ 3 A. Tylko czy takie będą? Ewentualnie może ktos ma jakies pomysły gdzie taką ładowareczkę mozna "wyrwać" ?  :mrgreen:

*

Offline biblo

  • ******
  • 3314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Forum powinno być jak Media-Markt...
  • Sprzęt: Lumia 925, 730 Dual Sim, iPad mini Retina LTE
Odp: Ładowarka samochodowa do HTC
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 10, 2008, 19:54:41 »
Bez przesady, to chyba nie jest ładowarka z biedronki ? :P

Oj, chyba kolega nie pamięta praw fizyki, a głównie prawa Ohma... O ile używanie ładowarki o wydajności prądowej 3A z urządzeniem o zapotrzebowaniu 0,5 A jest całkowicie bezpieczne, o tyle w drugą stronę jest bardzo ryzykowne. Wszelkie bezpieczniki (również takie w domu) stosuje się w celu zabezpieczenia przed zbyt dużym poborem prądu - oczywiście można w bezpiecznik wsadzić spinacz biurowy  :evil:

Przyjmując Twoją logikę, to taką ładowarką (12 V/0,5 A) powinno się dać naładować (pomijam kwestię czasu ładowania) np. akumulator innego samochodu...  :O

Napisane: Lipiec 10, 2008, 19:42:40

ładowarka i zestawik do ładowania baterii jest firmy HAMA i kupiłem to kiedyś w Media M. Ale może wybiore sie do MM raz jeszcze i poszukam takiej ładowarki która będzie miała bardziej zblizone parametry czyli 12 V/ 3 A. Tylko czy takie będą? Ewentualnie może ktos ma jakies pomysły gdzie taką ładowareczkę mozna "wyrwać" ?  :mrgreen:

Jeśli jest to zasilacz samochodowy do ładowarki Hama Delta 2/4, to ja sieciowego zasilacza od tej ładowarki używałem przez pomyłkę z routerem Linksys, który nominalnie potrzebował zasilania 12V/1A. No i dopóki się nie zorientowałem, to miałem problemy - router się zawieszał, przygasały wszystkie diody, chwilami przestawał działać, itd. Jak już zacząłem kompletować wszystko do wysyłki do serwisu, to znalazłem ten oryginalny zasilacz 1-amperowy i teraz jest wszystko O.K.

DjDario:: w MM kupisz ten zasilacz sieciowo-samochodowy z portem USB, o którym pisaliśmy wcześniej i wierz mi, że jest to chyba najbezpieczniejsze rozwiązanie. Ewentualnie poszukaj oryginalnej ładowarki samochodowej - akcesoria HTC nie są koszmarnie drogie, tak więc chyba nie warto ryzykować...
Pozdrawiam,
biblo

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: Ładowarka samochodowa do HTC
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 10, 2008, 20:20:45 »
Ale ja nie mówię o ładowarkach transformatorowych, tylko o impulsowych. Jeśli to co piszesz było by prawdą, to byś nie mógł podładować aku przy podłączeniu usb :P

Cytuj
Jeśli jest to zasilacz samochodowy do ładowarki Hama Delta 2/4, to ja sieciowego zasilacza od tej ładowarki używałem przez pomyłkę z routerem Linksys, który nominalnie potrzebował zasilania 12V/1A. No i dopóki się nie zorientowałem, to miałem problemy - router się zawieszał, przygasały wszystkie diody, chwilami przestawał działać, itd. Jak już zacząłem kompletować wszystko do wysyłki do serwisu, to znalazłem ten oryginalny zasilacz 1-amperowy i teraz jest wszystko O.K.
Się dziwisz
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline biblo

  • ******
  • 3314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Forum powinno być jak Media-Markt...
  • Sprzęt: Lumia 925, 730 Dual Sim, iPad mini Retina LTE
Odp: Ładowarka samochodowa do HTC
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 10, 2008, 20:46:26 »
Ale ja nie mówię o ładowarkach transformatorowych, tylko o impulsowych. Jeśli to co piszesz było by prawdą, to byś nie mógł podładować aku przy podłączeniu usb :P

Cytuj
Jeśli jest to zasilacz samochodowy do ładowarki Hama Delta 2/4, to ja sieciowego zasilacza od tej ładowarki używałem przez pomyłkę z routerem Linksys, który nominalnie potrzebował zasilania 12V/1A. No i dopóki się nie zorientowałem, to miałem problemy - router się zawieszał, przygasały wszystkie diody, chwilami przestawał działać, itd. Jak już zacząłem kompletować wszystko do wysyłki do serwisu, to znalazłem ten oryginalny zasilacz 1-amperowy i teraz jest wszystko O.K.
Się dziwisz

Hmmm, trochę jaśniej poproszę, bo coś nie kumam...  :ohreally:
Pozdrawiam,
biblo

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: Ładowarka samochodowa do HTC
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 10, 2008, 21:25:26 »
zasilacz usb ma na wyjściu 0,5 A i zastępuje mi jakoś ładowarkę oryginalną 1A. Po prostu zasilacz impulsowy ma zarządzanie mocą wyjściową i nie poda wyższego amperażu niż przewidziany.

Co do routera, na kompie jak masz słaby zasilacz to potrafi zaniżyć napięcie i też nie będzie stabilny. Porządny zasilacz po prostu się wyłaczy
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline DjDario

  • ***
  • 335
  • Płeć: Mężczyzna
    • SmartOS.pl
  • Sprzęt: Galaxy S  & Nokia E71
Odp: Ładowarka samochodowa do HTC
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 11, 2008, 09:41:08 »
Dzięki serdeczne za podpowiedzi. Pojde poszukac w MM jakiejs innej ładowarki bo nie warto ryzykować. Kupiłbym nawet oryginalną ładowarkę HTC ale niestety wszędzie gdzie pytałem to nie mają narazie takiej.

*

Offline DjDario

  • ***
  • 335
  • Płeć: Mężczyzna
    • SmartOS.pl
  • Sprzęt: Galaxy S  & Nokia E71
Odp: Ładowarka samochodowa do HTC
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 18, 2008, 17:19:34 »
jak narazie nie udało mi sie dokupić ładowarki samochodowej do shift'a. Zagranicą mają takie zgrabne:
http://www.m-99.co.uk/Froogle/htc-shift-car-charger.html
http://www.expansys-usa.com/p.aspx?i=167639&partner=froogle

Jakby ktoś przypadkowo widział cos takiego w PL to proszę dać tu cynk :)

*

Offline DjDario

  • ***
  • 335
  • Płeć: Mężczyzna
    • SmartOS.pl
  • Sprzęt: Galaxy S  & Nokia E71
Odp: Ładowarka samochodowa do HTC
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 21, 2008, 09:00:00 »
Widze ze nigdzie w polsce nie mozna kupic zwykłej ładowarki sam. do Shift'a, więc kupie jednak przetwornicę 12 V > 220V. Najmniejsza jaką udało mi się znaleźć jest taka: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=398714064 Proszę o opinię fachowców czy to dobry wybór? Bo chce ją szybko kupić. Dzięki!

*

Offline martola

  • *
  • 86
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sklep modelarski Martola
  • Sprzęt: Samsung Note, Galaxy III, HTC Titan
Odp: Ładowarka samochodowa do HTC
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 16, 2008, 17:49:08 »
A znalazłeś może dodatkowy zasilacz do Shifta? Wolałbym mieć dwa ...

pozdrawiam
Daniel

*

Offline DjDario

  • ***
  • 335
  • Płeć: Mężczyzna
    • SmartOS.pl
  • Sprzęt: Galaxy S  & Nokia E71
Odp: Ładowarka samochodowa do HTC
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 17, 2008, 16:57:19 »
A znalazłeś może dodatkowy zasilacz do Shifta? Wolałbym mieć dwa ...

pozdrawiam

A po co 2 zasilacze? tak na zapas?

*

Offline martola

  • *
  • 86
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sklep modelarski Martola
  • Sprzęt: Samsung Note, Galaxy III, HTC Titan
Odp: Ładowarka samochodowa do HTC
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 17, 2008, 17:24:31 »
Żeby nie nosić  :mrgreen:
pozdrawiam
Daniel

*

Offline DjDario

  • ***
  • 335
  • Płeć: Mężczyzna
    • SmartOS.pl
  • Sprzęt: Galaxy S  & Nokia E71
Odp: Ładowarka samochodowa do HTC
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 18, 2008, 16:35:30 »
Żeby nie nosić  :mrgreen:
pozdrawiam

Aaaa takie buty  :D No niestety zapasowego zasilacza do Shifta nie szukałem, więc nie orientuje się czy są gdzieś w PL dostępne.

*

Offline Cat^

  • *****
  • 1017
    • http://www.catsoft.com.pl
  • Sprzęt: iPhone 4S/32, iPad 2 64/3G, TomTom GO 1005 LIVE
Odp: Ładowarka samochodowa do HTC
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 09, 2009, 14:17:46 »

*

Offline wolun

  • 47
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Qtek 9090, 9000, Shift
Odp: Ładowarka samochodowa do HTC
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 10, 2009, 11:04:24 »
dobrze wiedzieć bo chciałem juz kupić do laptopa  12v 2.5a. ile wyniósł całkowity koszt ??
iść swoja drogą nie dac satysfakcji wrogą

*

Offline Cat^

  • *****
  • 1017
    • http://www.catsoft.com.pl
  • Sprzęt: iPhone 4S/32, iPad 2 64/3G, TomTom GO 1005 LIVE
Odp: Ładowarka samochodowa do HTC
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 16, 2009, 09:33:58 »
18+3 = 21 USD. Za płaciłem w ultra wygodnym i bezpiecznym systemie PayPal.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2009, 09:36:39 wysłana przez Cat^ »