HTC shift - Czy warto ??

  • 25 Odpowiedzi
  • 13849 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline skerdeJ

  • ****
  • 745
  • Płeć: Mężczyzna
HTC shift - Czy warto ??
« dnia: Październik 04, 2007, 16:08:32 »
Witam. Na nowy rok zamierzam sobie kupić HTC shifta, i mam wiele pytań

Na początek opis:

: HTC Shift
- system Windows Vista Business oraz HTC SnapVUE (okrojony Windows Mobile 6.0)
- 7" ekran 800x480
- procesor Intel A110 800MHz (Stealey)
- drugi procesor Qualcomm 400MHz dla HTC SnapVUE
- czterozakresowy moduł GSM/GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA
- 1GB pamięci RAM
- 128MB ROMu dla SnapVUE
- 40 lub 60GB dysk twardy 1.8"
- Bluetooth 2.0
- WiFi 802.11g
- aparat VGA
- USB 2.0
- wyjście VGA
- gniazdo na karty SD/MMC
- czytnik odcisków palców
- klawiatura QWERTY
- MicroPad z klawiszami myszki.
- litowo-jonowa bateria 2700mAh
(od 2 do 4 godzin pracy z Windows Vista - jedni podają do 4 inni do 2 godzin)
(53 godziny pracy w trybie SnapVUE z aktywowanym Push e-mail lub 11 dni z wyłączonym modułem telefonii komórkowej)
- wymiary 207 x 129 x 25 mm
- waga 800 gramów

Fotki:




Test wideo
http://pl.youtube.com/watch?v=nsItEPFEn8M

Moje oczekiwania:::
- Robienie notatek oraz czytanie tekstu, przeglądanie internetu nie jest męką
- Szybkie działanie programów graficznych typu photoshop
- Normalne działanie aplikacji takich z pc
- Możliwość (bez problemów) dołączenia napędu cd ma usb


Moje pytania:::
Czy jest możliwość wsadzenia tam PCMCIA ?? Jak tak to jakim sposobem
Czy na SnapVUE będą działały programy spod wm ??
Czy nie lepiej kupić laptopa ??
.

*

Offline ris

  • **
  • 154
  • Sprzęt: HTC Touch Dual, Nokia E63
Odp: HTC shift - Czy warto ??
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 04, 2007, 17:55:59 »
Do celów jakie opisałeś lepszy wydaje się laptop z ekranem poniżej 14' Jeśli zamierzasz dużo czytać na ekranie 7' to będzie to raczej męka.

*

Offline miiik

  • 43
Odp: HTC shift - Czy warto ??
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 09, 2007, 18:00:05 »
Do celów jakie opisałeś lepszy wydaje się laptop z ekranem poniżej 14' Jeśli zamierzasz dużo czytać na ekranie 7' to będzie to raczej męka.
Dokładnie. Kup sobie jakiegoś IBMa takie małe są chyba 12' albo i nawet 11'.

I tak do kieszeni tego nie włożysz:)....

*

Offline slammer

  • ****
  • 536
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Spica
Odp: HTC shift - Czy warto ??
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 09, 2007, 18:44:46 »
tja... ibm x40 lub x41 tablet (jeśli potrzebujesz dotykowego ekranu) - są też nowsze serii x60 ale IMO nie opłaca się dopłacać. no i tych x40 nowych raczej sie nie dostanie.


Odp: HTC shift - Czy warto ??
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 15, 2007, 23:30:51 »

Odp: HTC shift - Czy warto ??
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 03, 2007, 18:19:51 »
Zastanowiłbym się nad OQO 2. Jest niewątpliwie małych rozmiarów chociaż najwyraźniej klawiatura już nie taka wygodna:

http://www.pdablog.pl/PDA_Blog/PDA_Blog/Entries/2007/11/29_Oko_w_OQO_czyli_test_male%C5%84stwa..html

*

Dino_Zaurus

Odp: HTC shift - Czy warto ??
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 03, 2007, 18:23:58 »
sorry jako grafik mam malutkie pytanie, ot taki OT ...co ty na takim ekraniku chcesz w photoshopie robic... i do czego photoshopa uzywasz....

*

Offline skerdeJ

  • ****
  • 745
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: HTC shift - Czy warto ??
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 04, 2007, 01:04:27 »
We photoshopie robie drobną grafikę na strony i tapetki na pda  :P  A co do shifta tokompletna strata kasy. Przynajmniej dla mnie. Teraz jestem nastawiony na acera tm 6292
.

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: HTC shift - Czy warto ??
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 04, 2007, 03:07:10 »

*

Offline Piotr_Kaczmarek

  • *
  • 73
  • Płeć: Mężczyzna
    • HTC w MEGARAM
  • Sprzęt: HTC Universal, HTC BlueAngel i inne
Odp: HTC shift - Czy warto ??
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 18, 2007, 03:58:30 »
Pod koniec roku 2 takie przyjada do mnie do firmy gdyz zamowil je klient. Urzadzenie genialne w swojej prostocie. Oby takich wiecej i za bardziej przystepna cene.

Jesli ktos ma 5k wolnych warto wydac na to kazda zlotowke. Jak tylko bede mial to w reku zapraszam chetnych z Lodzi do obejrzenia.
MDA I, MDA III, MDA PRO, HP 9515. HTC - Mój świat, moje zabawki :)

Odp: HTC shift - Czy warto ??
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 10, 2009, 01:35:34 »
Witam,
zastanawiam się ostatnio nad zakupem HTC Shifta... ponieważ potrzebuję mobilnego urządzonka, na którym  mógłbym popracować w nocy w ....( co tu ukrywać  :) )  łóżku, obok wrażliwej na hałas małżonki....
Priorytetem jest więc brak szumu pracującego wentylatora, tudzież cicha klawiatura.  Dwusystemowość Shifta bardzo by mi odpowiadała, ze względu na to, że mam już MDA PRO i żal byłoby mi pożegnać się z jego funkcjonalnością. Wiadomo MDA PRO jest absolutnie cichy, może pomijając kliki klawiatury, ale to jeszcze moja "brzydsza połowica" :wink:  jakoś znosi.
 Prosiłbym, więc któregoś z Was o potwierdzenie moich w sumie domysłów, że Shift jest prawie tak cichy jak MDA PRO, ale oczywiście  w trybie pracy na Viście. Ewentualne ciche terkotanie dysku twardego jest chyba do zaakceptowania...

Nie jest mi potrzebny demon prędkości ważne, żeby był:
a)  jak najcichszy
b) posiadał system Win XP lub ewentualnie Vistę
c) ekran dotykowy na którym mógłbym czasami coś poszkicować ( może pobawić sie na Corelu np. 9.0). A'propos, czy ktoś z Was może uruchamiał na Shifcie Corela, jeśli tak to jak bangla ?
d) ekran mógłby być większy od Shifta,
e) musi  być jak najlżejszy (nie chcę się przywalić 3 kg cegłówką)

Może ktoś z Was doradzi mi czy warto kupić Shifta czy może np. nowego Gigabyte M19 X, albo jakieś ...Fujitsu ?

Proszę Was o jak najszybszą odpowiedź, bo czas gra tu dużą rolę...
Pozdrawiam


*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: HTC shift - Czy warto ??
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 10, 2009, 11:06:33 »
Witam,
zastanawiam się ostatnio nad zakupem HTC Shifta... ponieważ potrzebuję mobilnego urządzonka, na którym  mógłbym popracować w nocy w ....( co tu ukrywać  :) )  łóżku, obok wrażliwej na hałas małżonki....
Priorytetem jest więc brak szumu pracującego wentylatora, tudzież cicha klawiatura.  Dwusystemowość Shifta bardzo by mi odpowiadała, ze względu na to, że mam już MDA PRO i żal byłoby mi pożegnać się z jego funkcjonalnością. Wiadomo MDA PRO jest absolutnie cichy, może pomijając kliki klawiatury, ale to jeszcze moja "brzydsza połowica" :wink:  jakoś znosi.
 Prosiłbym, więc któregoś z Was o potwierdzenie moich w sumie domysłów, że Shift jest prawie tak cichy jak MDA PRO, ale oczywiście  w trybie pracy na Viście. Ewentualne ciche terkotanie dysku twardego jest chyba do zaakceptowania...

Nie jest mi potrzebny demon prędkości ważne, żeby był:
a)  jak najcichszy
b) posiadał system Win XP lub ewentualnie Vistę
c) ekran dotykowy na którym mógłbym czasami coś poszkicować ( może pobawić sie na Corelu np. 9.0). A'propos, czy ktoś z Was może uruchamiał na Shifcie Corela, jeśli tak to jak bangla ?
d) ekran mógłby być większy od Shifta,
e) musi  być jak najlżejszy (nie chcę się przywalić 3 kg cegłówką)

Może ktoś z Was doradzi mi czy warto kupić Shifta czy może np. nowego Gigabyte M19 X, albo jakieś ...Fujitsu ?
Proszę Was o jak najszybszą odpowiedź, bo czas gra tu dużą rolę...Pozdrawiam

powiem tak ... kupujac taka zabawke, nie kupowalbym napewno sprzetu bez oficjalnej gwraancji, co do reszty dobre i fajne rozwiazania FSC sa duzo drozsze od shifta ...
co do reszty to jescze za wczenise jak dla mnie na takie wypowiedzi  :wink:

Odp: HTC shift - Czy warto ??
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 10, 2009, 12:06:07 »

powiem tak ... kupujac taka zabawke, nie kupowalbym napewno sprzetu bez oficjalnej gwraancji, co do reszty dobre i fajne rozwiazania FSC sa duzo drozsze od shifta ...
co do reszty to jescze za wczenise jak dla mnie na takie wypowiedzi  :wink:

Problemu z gwarancją nie ma, raczej z żoną wrażliwą na hałas  :evil:   Uruchamiałeś może na Viście w Shifcie jakąś zasobożerną aplikację wymagającą intensywnego chłodzenia procka ?

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: HTC shift - Czy warto ??
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 11, 2009, 01:16:34 »

powiem tak ... kupujac taka zabawke, nie kupowalbym napewno sprzetu bez oficjalnej gwraancji, co do reszty dobre i fajne rozwiazania FSC sa duzo drozsze od shifta ...
co do reszty to jescze za wczenise jak dla mnie na takie wypowiedzi  :wink:

Problemu z gwarancją nie ma, raczej z żoną wrażliwą na hałas  :evil:   Uruchamiałeś może na Viście w Shifcie jakąś zasobożerną aplikację wymagającą intensywnego chłodzenia procka ?

dopiero za dni kilka bede w stanie sie tym pobawic, narazie brak czasu powoduje .. is sprzet sobie lezy i czeka na swoja kolej  :P

Odp: HTC shift - Czy warto ??
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 26, 2009, 17:30:24 »

dopiero za dni kilka bede w stanie sie tym pobawic, narazie brak czasu powoduje .. is sprzet sobie lezy i czeka na swoja kolej  :P

Ja się już nim bawię  :)   Zdecydowałem się na zakup...i nie żałuję. Przy przeglądaniu netu i mniej zasobożernych aplikacjach jest bezgłośny, na czym mi najbardziej zależało...Klawiatury też w ogóle nie słychać...Szkoda, że nie podświetla się jak w Universalu...

Corel i Office śmiga wystarczająco szybko... Windows Journal sprawdza się  bardzo dobrze jako szkicownik-notatnik....
Wifi z poziomu WindowsMobile śmiga aż miło...więc nie ma problemu z PIE czy z emailami, aktualizacją pogody itp...

Porażka jest tylko z brakiem dostępu z poziomu WinMob do karty SD czy Hdd ( pod Vistą) :(. Jakoś nie mogę sobie poradzić z połączeniem WinMo z Vistą za pomocą Network Browser'a z tego wątku na xda : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=460078    Standardowe procedury w nim opisane w moim przypadku nie działają, po za tym chyba jestem za cienki do ustawienia tych wszystkich IP-ków, DNS-ów itp. Rescan nie wykrywa sieci, a Error pojawia się już przy uruchomieniu...Bawiłem się tym cały dzień i lipa ...poległem... Może komuś się udała ta sztuka ? Może któryś "ugotowany" ROM już ma taką funkcjonalność ?

Aha, mam jeszcze duży problem z zaimportowaniem wiadomości z Outlooka Express'a ( 6.0) do Poczty Windows pod Vistą w na Shifcie. Po wskazaniu folderu z  wiadomościami  ( w formacie  .dbx) otrzymuje komunikat, że prawdopodobnie jakaś inna aplikacja otworzyła te pliki ( ? ) i w tym folderze nie widać żadnych plików...Thunderbird je widzi i importuje je bez problemu, ale plików ustawień kont email już nie ...Nie sprawdzałem  natomiast czy ma funkcję eksportu wiadomości do formatu Outlook Express'a ...
Może to wina doinstalowanego Outlooka 2002 albo Accesa bo to chyba on używa formatu .dbx .....Nie mam pojęcia...

Odp: HTC shift - Czy warto ??
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 07, 2009, 14:28:46 »
Witam
Mam możliwość kupienia nowego (no 1 tydz pracy) z gwarancją producenta podbitą 10 dni temu, fakturą za 3k - chyba się zdecyduję.

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: HTC shift - Czy warto ??
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 07, 2009, 15:54:44 »
Witam
Mam możliwość kupienia nowego (no 1 tydz pracy) z gwarancją producenta podbitą 10 dni temu, fakturą za 3k - chyba się zdecyduję.

to jest cena lekko mniejsza niz za nowego ...normlanie w dystrybucji (kiedy ostatanio sprawdzalem bylo to) okolo 3,5-3,8k
BTW a na ile dostaniesz gwarancje ? 12mcy czy 24mcy ?

Odp: HTC shift - Czy warto ??
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 08, 2009, 08:46:01 »
24 mc (gwarancja podbita w sklepie 27 czerwca).
Shift jest nowy - 10 godzin uzywany.
 

*

Offline fender80s

  • *****
  • 1317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Blackberry z10, Nec MobilePro 900c, Intermec 6651
Odp: HTC shift - Czy warto ??
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 08, 2009, 09:26:56 »
Ostatnio na allegro miesięczny z 24 miesięczną gwarancją (wyglądał jak nowy) poszedł za ok. 1900 zł. Sam licytowałem, ale niestety nieoczekiwane wydatki sprawiły, że musiałem odpuścić :(

*

Offline wolun

  • 47
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Qtek 9090, 9000, Shift
Odp: HTC shift - Czy warto ??
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 09, 2009, 11:31:59 »
Pamiętajcie ze zmiana romu może być powodem do rozwiązania umowy gwarancyjnej. Dlatego warto sprawdzić przed zakupem, szczególnie Ci co nie mają zamiaru zmieniać oprogramowania.
iść swoja drogą nie dac satysfakcji wrogą

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: HTC shift - Czy warto ??
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 10, 2009, 13:50:16 »
Pamiętajcie ze zmiana romu może być powodem do rozwiązania umowy gwarancyjnej. Dlatego warto sprawdzić przed zakupem, szczególnie Ci co nie mają zamiaru zmieniać oprogramowania.

hmmm, przy jakims innym pda (o ile pamietam chodzilo wtedy o samsunga i780) byla w tym roku dyskusja na ten temat i wyszlo na to ze zmiana ROM nie jest zmiana hardware ... wiec de facto gwarancji sie nie traci
jednak jest to tylko interpretacja i w prawdziwym starciu ze sprzedawca (=sklepem) moze to sie bardzo roznie skonczyc
Napisane: Lipiec 10, 2009, 13:49:33
Pamiętajcie ze zmiana romu może być powodem do rozwiązania umowy gwarancyjnej. Dlatego warto sprawdzić przed zakupem, szczególnie Ci co nie mają zamiaru zmieniać oprogramowania.

rozumiem iz sprawdzic zapis umowy gwarancyjnej ..... ?!

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: HTC shift - Czy warto ??
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 23, 2010, 21:49:00 »
No właśnie, podbiję wątek. Obecnie mam Lenovo x60 Tablet, ale 'w praniu' wyszło że i tak jest używany w zasadzie do przeglądania internetu, klepania notatek na lekcjach czy jakiś pierdół w pascalu/c++, jakieś SSH do PC... i w zasadzie tyle. Spokojnie (teoretycznie) wystarczył by do tego jakikolwiek UMPC z klawiaturą i w miarę dużym ekranem - no właśnie, Shift. Ale co mnie interesuje:
- Czas pracy na baterii (nie suchy "testowy", faktyczny podczas pracy pod x86, oraz pod WM przy użyciu GSM i jakiejś przeglądarki)
- Wygoda klawiatury (da się pisać na 10 palców, czy raczej kciukowa?)
- Wsparcie Linuxa (czy po stronie x86 wszystko gada jak powinno... sama współpraca z WM mi wisi  :wink:)
No i ile jest warto za niego zapłacić - spory rozrzut cenowy widzę na Allegro.

Pierwszy myślnik jest w zasadzie najważniejszy, później trzeci - Lenovo trzyma bite cztery godziny na baterii, a jak się okazuje i to jest dla mnie czasem za mało.
To by było chyba na tyle...
« Ostatnia zmiana: Październik 23, 2010, 21:52:30 wysłana przez Kajetan Krykwiński »

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: HTC shift - Czy warto ??
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 23, 2010, 22:56:50 »
No właśnie, podbiję wątek. Obecnie mam Lenovo x60 Tablet, ale 'w praniu' wyszło że i tak jest używany w zasadzie do przeglądania internetu, klepania notatek na lekcjach czy jakiś pierdół w pascalu/c++, jakieś SSH do PC... i w zasadzie tyle. Spokojnie (teoretycznie) wystarczył by do tego jakikolwiek UMPC z klawiaturą i w miarę dużym ekranem - no właśnie, Shift. Ale co mnie interesuje:
- Czas pracy na baterii (nie suchy "testowy", faktyczny podczas pracy pod x86, oraz pod WM przy użyciu GSM i jakiejś przeglądarki)
- Wygoda klawiatury (da się pisać na 10 palców, czy raczej kciukowa?)
- Wsparcie Linuxa (czy po stronie x86 wszystko gada jak powinno... sama współpraca z WM mi wisi  :wink:)
No i ile jest warto za niego zapłacić - spory rozrzut cenowy widzę na Allegro.

Pierwszy myślnik jest w zasadzie najważniejszy, później trzeci - Lenovo trzyma bite cztery godziny na baterii, a jak się okazuje i to jest dla mnie czasem za mało.
To by było chyba na tyle...

problemem umpc jest to ze kosztuje tylko co normlany tablet, baterie maja do niczego ze juz nie wspomne o procesorze .....
lepszy bylby juz TC1100 jesli chodzi o stosunek ceny, wielkosci i parametrow PLUS mozliwosc dokupienia dodatkow
wszytsko inne albo za drogie, albo za ciezkie, albo nic nie dokupisz
albo w koncu bateria nie dozyje 1,5h
a jak umrze nagla smiercia to nawet nie ma gdzie dokupic
czas pracy na x86 max 1,5h ..... i to pRzy dobrej baterii a teraz gdzie kupisz nowy z nowa bateria i w normalnej cenie ?!
klawiatura jest lekko dziwna, jak dla mnie malo stabilna i klawisze podczas szybkiego pisania chwieja sie na boki
niewarte dzis zadnej ceny  :E

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: HTC shift - Czy warto ??
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 24, 2010, 12:48:01 »
Cytuj
lepszy bylby juz TC1100 jesli chodzi o stosunek ceny, wielkosci i parametrow PLUS mozliwosc dokupienia dodatkow

Miałem w rękach i jakoś mnie do siebie nie przekonał....

Cytuj
czas pracy na x86 max 1,5h ..... i
i tutaj załatwiłeś pozostałe pytania, co to za mobilność...  :mysli:

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: HTC shift - Czy warto ??
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 24, 2010, 18:21:23 »
Cytuj
lepszy bylby juz TC1100 jesli chodzi o stosunek ceny, wielkosci i parametrow PLUS mozliwosc dokupienia dodatkow

Miałem w rękach i jakoś mnie do siebie nie przekonał....

funkcjonalnie poki co nie do pobicia, przede wszytskiem jesli chodzi o dostepnosc czesci, cene czesci, plexi szybe przykrywajaca wlasciwy ekran dotykowy
gross dodatkow kosztuje grosze gdzie do innych rpzenosnych urzadzene nie ma a jesli juz sa to kosztuja krocie .... :S

wszystkie umpc maja albo kosmos cene albo ceny zaczynajace sie od pln 1k i zerowa de facto funkcjonalnosc
do wiekszosci nie ma oryginalnego systemu, nie ma plytek recovery, FV i baterie sa trupy
albo sa to zabawki na A110 czyli takie jak w shifcie lub fujitsu u1010