Wymieniony ekran / Problem / Poświata - ZAJRZYJ !

  • 1 Odpowiedzi
  • 3498 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wymieniony ekran / Problem / Poświata - ZAJRZYJ !
« dnia: Wrzesień 13, 2012, 08:21:55 »
Witam bardzo serdecznie.

Mam na imię Szymon i jestem nowym użytkownikiem forum jak i posiadaczem telefonu Samsung Omnia i900, lecz teraz przejdźmy do rozwiązania problemu.
Więc tak, dostałem od teścia ów ten telefon, który leżał mu w szafce już od jakiegoś czasu. Miał zepsuty ekran (cały rozlany etc) dlatego postanowiłem, że naprawię ten telefon bo go szkoda. Zamówiłem na allegro nowy wyświetlacz koszt (około 46zł), dałem profesjonaliście do wymiany i pojawił się pewien problem. Odbierając telefon nie zauważyłem tego bo sądziłem że to kwestia ustawień telefonu .. ale chyba się myliłem. Cały czas gdy ekran jest odblokowany, widzę jakby żółtą "poświatę" bo nie wiem jak to inaczej nazwać. Czarnego koloru nie jestem w stanie zobaczyć, dla testu odpaliłem aparat i przystawiłem go do spodni w celu sprawdzenia koloru :P Chocbym nie wiem co miał włączone, nie zobacze "samego" idealnego czarnego koloru czy też jakiegokolwiek innego. Cały czas towarzyszy mi ta kolorystyka niczym wgrany jakiś windows mobile w kolorystyce sepii. Nie wiem czy winą jest wyświetlacz czy też oprogramowanie. W końcu troche wykosztował mnie cały ten proces więc nie ukrywam że jest mi z tym przykro. Da się coś z tym zrobić ?

Nie znam się na tych całych romach, etc. dlatego przepiszę wam pare rzeczy z informacji jak i wersji w telefonie ( może to wam pomoże)

INFORMACJE :

WIndows Mobile 6.1 Professional
Sys. Ce 5.2.20270 (wersja 20270.1.3.1)
Procesor : ARM920T PXA 313

WERSJA:

PDA i900SAHH6/BKHH6
TELEFON: i900BVHH6

Reszta chyba niepotrzebna. Tak jeszcze nawiasem mówiąc, chciałbym powiedzieć, że przeszukałem już chyba wszystko w internecie i jedyne co udało mi się znaleźć, to temat któregoś z użytkowników który opisał to trochę chaotycznie natomiast zrozumiałem, że miał praktycznie identyczny problem, z tym faktem że na starszych czy tam nowszym romach. Gdy wracał na któreś z tych to problem znikał no ale czy oprogramowanie może mieć wgl z tym jakiekolwiek powiązanie?

Czekam na odpowiedź i z góry dziękuje wszystkim za pomoc. Będę naprawdę bardzo wdzięczny.

Odp: Wymieniony ekran / Problem / Poświata - ZAJRZYJ !
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 17, 2012, 07:38:37 »
jeśli taśma od ekranu jest dobrze wciśnięta to obstawiam ekran pewnie kupiłeś zamiennik a z nimi to różnie bywa potrafi się trafić jakaś wybrakowana sztuka.