WiFi - konfiguracja, połączenie z PC, tworzenie sieci itp.

  • 340 Odpowiedzi
  • 71906 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline perla

  • ******
  • 2689
  • Sprzęt: Samsung Tab2- 7, Galaxy S2 , Kindle 3,
Odp: WiFi - konfiguracja, połączenie z PC, tworzenie sieci itp.
« Odpowiedź #60 dnia: Październik 02, 2008, 13:38:27 »
Miałem podobny problem , wystarczyło przełączyć w routerze typy transmisji z mixed na g-only  , pomogło.
pozdrawiam
Ja mam linksysa z ustawionym mixed, laczy sie OMNIA na "g", 2 notebooki na "g", i palmtop HP2210 z karta CF na "b".
I dziala.   :D

*

Offline Silver8

  • *
  • 85
  • Płeć: Mężczyzna
  • PDA: i900SAHJ3/SAHJ3 TELEFON: i900XXHJ1
  • Sprzęt: SGH-i900 OMNIA 8GB+8GB SDHC Sandisk
Odp: WiFi - konfiguracja, połączenie z PC, tworzenie sieci itp.
« Odpowiedź #61 dnia: Październik 02, 2008, 15:01:13 »
 :(
Mam prośbę, czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć ("łopatologicznie")jak skonfigurować mojego LINKSYS WAG 354G v2 do współpracy po Wi-Fi z OMNIA, oraz co zrobić w menu OMNII.
Jak już pisałem, poprzednie sprzęty na symbianie latały (i tak jest nadal z Nokia E61i) a Omnia za cholerę nie chce się połączyć, i jeszcze jedno, w pliku pomocy Omnia przeczytałem że, nie wszystkie sprzęty chcą łączyć się po Wi-Fi, należy wtedy skonfigurować do połączenia karty sieciowej, i tu już nic nie rozumiem :O
Sądziłem że, będzie to banalnie proste (konfiguracja do domowej sieci obsługiwana przez w/w model LINKSYS), ale na razie mnie to przerosło.
Zatem, jeśli ktoś z Was zechciałby pomóc, to będę zobowiązany, wszystkie poprzednie rady nie przyniosły skutku :(
Dodam jeszcze:

PDA: i900SAHI1/SAHI1
TELEFON: i900XXHI2

Może coś nie tak z moim softem, lub trzeba pogrzebać w edytor rejestru (choć sam za to się nie wezmę)?
« Ostatnia zmiana: Październik 02, 2008, 15:10:52 wysłana przez Silver8 »
American Staffordshire Terrier -  AL BASCO Yakamoz

*

Offline DK

  • 27
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: WiFi - konfiguracja, połączenie z PC, tworzenie sieci itp.
« Odpowiedź #62 dnia: Październik 02, 2008, 17:42:46 »
Witam

Też miałem problem z połaczeniem po Wi-Fi do jakiegoś Linksys mojego kumpla oraz do swojego DLinka. Z tym linksysem próbowałem kilka razy na różnych ustawieniach (na wpełni otwartej sieci też). U mnie (na Dlinku) pomogło przestawienie kanału na routerze na domyślny - 12 jeżeli pamiętam bo wcześniej miałem inny.
Niestety tej opcji na Linsysie już nie sprawdziłem. Ale może masz coś podobnego u siebie. Sprawdź jaki jest kanał na routerze.

Pzd

*

Offline perla

  • ******
  • 2689
  • Sprzęt: Samsung Tab2- 7, Galaxy S2 , Kindle 3,
Odp: WiFi - konfiguracja, połączenie z PC, tworzenie sieci itp.
« Odpowiedź #63 dnia: Październik 02, 2008, 18:53:11 »
. Sprawdź jaki jest kanał na routerze.

Gdyby byl problem kanalu to bylby problem z innymi urzadzeniami WiFi.
Postaraj sie odpowiedziem na moje pytania :
- Czy udalo Ci sie wylaczyc MAC filter i zobaczyc mac adres OMNI na przegladarce routera ?
- Czy udalo Ci sie zobaczyc czy router ma wlaczona obsluge DHCP - czyli przydzielania adresow IP urzadzeniom
- Czy udalo Ci sie na wszelki wypadek wlaczyc obsluge tylko g.
To na poczatek.

Odp: WiFi - konfiguracja, połączenie z PC, tworzenie sieci itp.
« Odpowiedź #64 dnia: Październik 02, 2008, 19:38:39 »
Wydaje mi się, że linksys i omnia powinny połączy`c się na ustawieniach domyślnych.

Zacznij od backupa ustawień linksysa.
Na twoim miejscu w liksysie powyłączał bym wszystkie zabezpieczenia sieciowe, reset ustawień, postawić z powrotem serwer DHCP oczywiście konfiguracja:brama, adresy ip itd. Podłącz do linka jakieś inne urządzenie wifi np. nokia i spróbuj ustanowić połączenie. Jak się powiedzie to wyczyść ew. pozostałości po nieudanych połączeniach w omni i na ustawieniach standardowych sprawdź po pierwsze czy wykryje sieć. Jak to nastąpi to połącz i powinno działać.

pzdr

*

Offline Silver8

  • *
  • 85
  • Płeć: Mężczyzna
  • PDA: i900SAHJ3/SAHJ3 TELEFON: i900XXHJ1
  • Sprzęt: SGH-i900 OMNIA 8GB+8GB SDHC Sandisk
Odp: WiFi - konfiguracja, połączenie z PC, tworzenie sieci itp.
« Odpowiedź #65 dnia: Październik 02, 2008, 21:38:39 »
Wydaje mi się, że linksys i omnia powinny połączy`c się na ustawieniach domyślnych.

Zacznij od backupa ustawień linksysa.
Na twoim miejscu w liksysie powyłączał bym wszystkie zabezpieczenia sieciowe, reset ustawień, postawić z powrotem serwer DHCP oczywiście konfiguracja:brama, adresy ip itd. Podłącz do linka jakieś inne urządzenie wifi np. nokia i spróbuj ustanowić połączenie. Jak się powiedzie to wyczyść ew. pozostałości po nieudanych połączeniach w omni i na ustawieniach standardowych sprawdź po pierwsze czy wykryje sieć. Jak to nastąpi to połącz i powinno działać.

pzdr

Witam
JEST  :ok:
Zrobiłem backup w Linksys, połączyłem się bez zabezpieczeń z Omnia, następnie postawiłem wszystkie zabezpieczenia od nowa, połączyłem się ponownie i jest SUPER, wreszcie Wi-Fi lata :banan:
WSZYSTKIM bardzo dziękuję za pomoc
Pozdrawiam
Piotr

Ps.: swoją drogą to, powinienem zacząć od tej właśnie operacji po nie udanej próbie połączenia po dopisaniu MACa, a ja kombinowałem jak koń pod górę, ale cóż, człowiek uczy się całe życie i ... tak głupi umiera :P
American Staffordshire Terrier -  AL BASCO Yakamoz

*

Offline pawjas21

  • *
  • 80
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung i900 OMNIA / HTC HD2 PL / SGS 2
Odp: WiFi - konfiguracja, połączenie z PC, tworzenie sieci itp.
« Odpowiedź #66 dnia: Październik 03, 2008, 02:25:50 »
Moje WiFi działa bez problemu. Jeżeli sam konfigurowałeś sobie router to po wprowadzeniu hasła i SSID, wyboru rodzaju szyfrowania fonik powinien bez problemu się połączyć. Pamiętaj też o filtrowaniu macadresów.

*

Offline Donieq

  • 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Szczęśliwy posiadacz Omni
  • Sprzęt: Samsung I-900
Odp: WiFi - konfiguracja, połączenie z PC, tworzenie sieci itp.
« Odpowiedź #67 dnia: Październik 03, 2008, 19:31:12 »
Witam sprawa jest prosta , prosze powiedzeć mi jak mam skonfigórować Wifi , żeby działał poprawnie ( oraz gdzie sie go włącza i wyłącza) posiadam Spb mobile shell.
Cos jest chyba u mnie nie tak bo zainstalowalem sobie program  Wififofum i nic mi on nie wykrywa( a napewna dookoła są sieci wifi )

2 sparawa jak skonfigórować moją Omnie tak zeby możliwośc połączenia z netem była tylko przez Wifi a nie jakies GPRS czy inne  bo miałem pełną karte (100 koron) i mi zjadło do 0 nawet nie wiem kiedy :(

*

Offline perla

  • ******
  • 2689
  • Sprzęt: Samsung Tab2- 7, Galaxy S2 , Kindle 3,
Odp: WiFi - konfiguracja, połączenie z PC, tworzenie sieci itp.
« Odpowiedź #68 dnia: Październik 03, 2008, 22:06:41 »
gprs odlacz od polaczenia internet, a na to polaczenie ustaw wifi.

*

Offline Airbolt

  • 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: I900SAHJ1    i900XHI4
Odp: WiFi - konfiguracja, połączenie z PC, tworzenie sieci itp.
« Odpowiedź #69 dnia: Październik 03, 2008, 23:23:32 »
Widzę że kolega został tak samo wyczyszczony jak ja

*

Offline ..k..l..m..n..

  • ******
  • 2602
  • Sprzęt: LG Swift 3D, HTC Leo, Eten M700
Odp: WiFi - konfiguracja, połączenie z PC, tworzenie sieci itp.
« Odpowiedź #70 dnia: Październik 04, 2008, 01:37:06 »
Ad. 2. Jeśli chcesz zablokować GPRS to użyj Modaco NoData - było o tym na forum, jest nawet przyklejony wątek w dziale ogólnym.
LG Swift 3D: Froyo
HTC Leo: EnergyROM 28244 Sense 2.5 Cookie 2.0
Eten M700: _TB_TB_ WM6.1

*

Offline komendant

  • 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • good night & good luck ...
  • Sprzęt: Pocket LOOX N520; Samsung i900 OMNIA; HTC HD2
Odp: WiFi - konfiguracja, połączenie z PC, tworzenie sieci itp.
« Odpowiedź #71 dnia: Październik 04, 2008, 02:44:22 »
Witam,

pomimo starań w odkopywaniu archiwum pdaclub.pl/forum nie udało mi się natrafić na ślad programu który by pokazywał aktualną prędkość z jaką jest podłączona Omnia do AP. jeśli ktoś z Was miałby taki program proszę o podanie namiarów :)

Odp: WiFi - konfiguracja, połączenie z PC, tworzenie sieci itp.
« Odpowiedź #72 dnia: Październik 05, 2008, 20:03:16 »
co do tematu to jak wam działa internet przez wi-fi?? bo u mnie kiepsko. Może to tylko problem spowodowany AP ale co chwile mnie rozłączało i wolno chodziło.

Odp: WiFi - konfiguracja, połączenie z PC, tworzenie sieci itp.
« Odpowiedź #73 dnia: Październik 06, 2008, 00:59:07 »
Miałem podobny problem z moim Linksysyem(WRT54G). Sieć mam zabezpieczoną na MAc adresach.
Walczyłem długo, ale co pomogło.
W ustawieniach Omni na karcie sieciowej WiFi miałem automatyczne pobieranie adresu z rutera, ale jak sie okazalo na pozostałych (niektórych) kartach sieciowych miałem wpisy adresów na sztywno. Nie wiem skąd się tam wzięly, ale fakt aktem były. po ustawieniu wszystkich kart sieciowych na auto, Omnia podłaczyła się bez problemów. Na innych AP nie było problemów, a natym konkretntm te wpisy na kartach sieciowyc śmieciły.

*

Offline kojotek

  • **
  • 141
  • Płeć: Mężczyzna
    • LUKOJ multimedia
  • Sprzęt: iPhone 4 16GB
Odp: WiFi - konfiguracja, połączenie z PC, tworzenie sieci itp.
« Odpowiedź #74 dnia: Październik 06, 2008, 13:58:17 »
Musicie również pamiętać że Omnia ma kilka wbudowanych urządzeń sieciowych do transmisji danych a co za tym idzie kilka adresów MAC. :)
Siemens C25 > Nokia 3210 > Nokia 3310 > Siemens ST55 > Siemens SX1 > Typhoon MyGuide M500 > Samsung D900 > Asus P526 > Nokia E51 > Samsung i600 > Samsung i900 Omnia > HTC HD2 > iPhone 4

Odp: WiFi - konfiguracja, połączenie z PC, tworzenie sieci itp.
« Odpowiedź #75 dnia: Październik 07, 2008, 16:33:25 »
witam
na początek powiem ze jestem świeżym użytkownikiem Omnii i pierwszy raz mam do czynienia z WM.
moim problemem jest Internet przez wifi dlatego ze w domu mam sieć lokalna podłączoną do rutera Wi-Fi i w każdym komputerze który podłącze muszę podać proxy z tego powodu ze moja sieć tego wymaga. dla tego mam pytanie czy da się w omnii ustawić proxy dla wifi ??

Odp: WiFi - konfiguracja, połączenie z PC, tworzenie sieci itp.
« Odpowiedź #76 dnia: Październik 08, 2008, 14:20:16 »
Witam
Moja Omnia łączy się z routerem (Buffalo), internet ładnie chodzi lecz po minucie telefon dalej jest połączony z routerem ale nie ma internetu. Nie wiem czy to wina Omni czy bardziej routera, gdyż nie sprawdzałem na innych routerach. Może ktoś miał podobny problem i mógłby pomóc. Z góry dziękuje za odpowiedzi.

*

Offline deeper

  • 23
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://d3s.pl
  • Sprzęt: Samsung Omnia, Omnia 2
Odp: WiFi - konfiguracja, połączenie z PC, tworzenie sieci itp.
« Odpowiedź #77 dnia: Październik 08, 2008, 16:24:11 »
Ooo podbijam :) jak to z tym jest bo mam wrazenie ze raczej tak sobie to chodzi?

*

Offline perla

  • ******
  • 2689
  • Sprzęt: Samsung Tab2- 7, Galaxy S2 , Kindle 3,
Odp: WiFi - konfiguracja, połączenie z PC, tworzenie sieci itp.
« Odpowiedź #78 dnia: Październik 08, 2008, 19:10:10 »
Mozna to sprawdzic wlaczajac w routerze "g" only. Wtedy OMNIA sie nie powinna polaczyc.

*

Offline temp333

  • ****
  • 812
  • Tekst osobisty
Odp: WiFi - konfiguracja, połączenie z PC, tworzenie sieci itp.
« Odpowiedź #79 dnia: Październik 08, 2008, 19:22:39 »
Zgadza sie. Domyslnie ten tryb jest wylaczony. Przynajmniej w SAHI1.

*

Offline perla

  • ******
  • 2689
  • Sprzęt: Samsung Tab2- 7, Galaxy S2 , Kindle 3,
Odp: WiFi - konfiguracja, połączenie z PC, tworzenie sieci itp.
« Odpowiedź #80 dnia: Październik 08, 2008, 19:27:53 »
Sprawdz ustawienia/system/bateria/wifi i wylacz tryb oszczedny wifi.

Odp: WiFi - konfiguracja, połączenie z PC, tworzenie sieci itp.
« Odpowiedź #81 dnia: Październik 09, 2008, 09:27:57 »
Ok to jak to włączyć??

Odp: WiFi - konfiguracja, połączenie z PC, tworzenie sieci itp.
« Odpowiedź #82 dnia: Październik 09, 2008, 09:34:57 »
Wyłączyłem tryb oszczędny jednak dalej mam to samo , choć parę razy udało się dłużej niż minute wchodzić na strony :(
Could not locate remote server - to mi wyświetla opera. Na routerze pozauje mi :wireless lan - sent - 528 error packets, a w momencie utraty internetu w omni zmienia się na routerze (Client Monior) opis połączenia omni z wireless na wired. Także nie wiem już o co tu chodzi.

Odp: WiFi - konfiguracja, połączenie z PC, tworzenie sieci itp.
« Odpowiedź #83 dnia: Październik 09, 2008, 11:11:39 »
W programie Sktools jest opcja uaktywnienia standardu G. Niestety nie sprawdzałem jeszcze czy to działa.
Samsung Omnia 16 GB
MIO P560

*

Offline CooL

  • 30
Odp: WiFi - konfiguracja, połączenie z PC, tworzenie sieci itp.
« Odpowiedź #84 dnia: Październik 09, 2008, 11:36:54 »
Ja na swojej omni z romem SAHI1 nie mam problemu z polaczeniem sie z routerem Linksysa - mam na nim ustawione G only.

*

Offline jr

  • ***
  • 449
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Wizard / i780 PXIHH5 96dpi / ZTE BLADE
Odp: WiFi - konfiguracja, połączenie z PC, tworzenie sieci itp.
« Odpowiedź #85 dnia: Październik 09, 2008, 11:41:26 »
Sprawdź w rejestrze wpis (włączenie obsługi szybszego protokołu dla WiFi 802.11g )

HKLM\COMM\TNETWLN1\Parms\dot11SupportedRateMask = 1 (DWORD decimal)
HKLM\COMM\TNETWLN1\Parms\dot11SupportedRateMaskG = 8 (DWORD decimal)
wartość domyślna :
HKLM\COMM\TNETWLN1\Parms\dot11SupportedRateMaskG = 4 (DWORD decimal)

*

Offline perla

  • ******
  • 2689
  • Sprzęt: Samsung Tab2- 7, Galaxy S2 , Kindle 3,
Odp: WiFi - konfiguracja, połączenie z PC, tworzenie sieci itp.
« Odpowiedź #86 dnia: Październik 09, 2008, 13:01:18 »
Podejdz na 1-2 m od anteny routera i sprawdz czy to samo ?
Sprawdz w routerze czy jest ustawione mixed czyli standard b/g
 

Odp: WiFi - konfiguracja, połączenie z PC, tworzenie sieci itp.
« Odpowiedź #87 dnia: Październik 09, 2008, 21:00:32 »
Nawet jak stanę przy routerze to jest to samo, a w ustawieniach próbowałem najpierw mixed a teraz mam samo g. Musze spróbować na innej sieci może.

*

Offline perla

  • ******
  • 2689
  • Sprzęt: Samsung Tab2- 7, Galaxy S2 , Kindle 3,
Odp: WiFi - konfiguracja, połączenie z PC, tworzenie sieci itp.
« Odpowiedź #88 dnia: Październik 09, 2008, 21:15:37 »
No to jednak sprawdz na innym routerze, lub w swoim wylacz szyfrowanie, filtrowanie mac  - jesli bylo wlaczone .

Odp: WiFi - konfiguracja, połączenie z PC, tworzenie sieci itp.
« Odpowiedź #89 dnia: Październik 09, 2008, 21:52:12 »
Witam,

Może Ci to pomoże...
Miałem podobne problemy jak na komputerze stacjonarnym ściągałem/wysyłałem większe pliki.
Po tym jak ograniczyłem transfer (odbieranie i wysyłanie) na komputerze stacjonarnym podłączonym do routera już to się nie pojawia.

PS. W międzyczasie aktualizowałem firmware do wersji dxhi2.

Pozdrawiam
Miłosz
« Ostatnia zmiana: Październik 09, 2008, 21:56:51 wysłana przez sleeplessbeastie »