WiFi - konfiguracja, połączenie z PC, tworzenie sieci itp.

  • 340 Odpowiedzi
  • 71803 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline perla

  • ******
  • 2689
  • Sprzęt: Samsung Tab2- 7, Galaxy S2 , Kindle 3,
Odp: WiFi - konfiguracja, połączenie z PC, tworzenie sieci itp.
« Odpowiedź #330 dnia: Październik 03, 2009, 08:44:24 »
Wyglada ze masz problem z pobieraniem DNS. Zobacz czy masz wpisane sztywne adresy DNS i jakie ? Bo w domu sa one przekazywane pewnie w konfiguracji routera a w szkole jest ... jakos.

Odp: WiFi - konfiguracja, połączenie z PC, tworzenie sieci itp.
« Odpowiedź #331 dnia: Październik 03, 2009, 20:41:50 »
Cytuj
moim zdaniem wina lezy po stronie sieci w szkole. moze to przypisanie po mac ?
Jezeli konfiguracja pd mac'a rozni sie czyms, to mozliwe ze jest to tego wina.
W szkole znajduje sie kilka komputerow z systemem Mac podlaczonych do internetu za pomoca sieci wifi.

Cytuj
Zobacz czy masz wpisane sztywne adresy DNS i jakie ?
Nie mam w telefonie wpisanych adresow DNS.

Problem moze lezy w tym ze szkolny router po prostu nie czyta karty wlan Omni.
Chociaz nie wiem czy w ogole telefon polaczyl by sie z siecia<a polaczyc sie moge>.

*

Offline javman

  • *****
  • 1471
  • Płeć: Mężczyzna
    • Motorola MB511 Flipout
  • Sprzęt: Motorola MB511 Flipout
Odp: WiFi - konfiguracja, połączenie z PC, tworzenie sieci itp.
« Odpowiedź #332 dnia: Październik 03, 2009, 22:07:41 »
ale to nie chodzi o to ze tam sa komputery z systemem mac tylko o  adres MAC, jest to adres sprzętowy karty sieciowej,  masz go podanego w opcjach  w zakladce system i potem  w wersja... ponoc mozna tak ustawic ruter ze pozwoli na korzystanie z sieci tylko urzadzeniom o konkretnym adresie MAC,  a twojej omni na liscie  tych urzadzen nie ma ? albo cos z tym DNS.. ja slaby w tym temacie jestem ale perla napewno ci pomoze jak bedzie :)
« Ostatnia zmiana: Październik 03, 2009, 22:09:57 wysłana przez javman »
_/ . /\ . \/ . /\/\ . /\ . /\/™

Odp: WiFi - konfiguracja, połączenie z PC, tworzenie sieci itp.
« Odpowiedź #333 dnia: Październik 07, 2009, 15:44:13 »
Czekam w dalszym ciągu na sugestie :wink:

*

Offline perla

  • ******
  • 2689
  • Sprzęt: Samsung Tab2- 7, Galaxy S2 , Kindle 3,
Odp: WiFi - konfiguracja, połączenie z PC, tworzenie sieci itp.
« Odpowiedź #334 dnia: Październik 15, 2009, 04:40:10 »
Aby sie upewnic ze masz problem z DNS, wpisz do przegladarki IP strony np. onetu czyli 213.180.146.27. Dziala ?

Odp: WiFi - konfiguracja, połączenie z PC, tworzenie sieci itp.
« Odpowiedź #335 dnia: Listopad 03, 2009, 21:38:51 »
Witam,

miałem wielki problem typu "jestem połączony z wifi ale opera czy tam internet ex. nie wyświetla strony"

napisze co zrobiłem może komuś się to przyda i rozwiąze swój problem bo wiem ile to nerwów kosztuje jak sie ma wifi w domu i nie mozna sobie posurfować po necie przez omnie ;)

wszedłem w start - settings - wifi - zakładka network adapters - zaznaczamy sychip jaguar wlan gspi... - teraz pozostaje dowiedzieć sie od administratora na temat adresu ip do którego ma być przydzielona nasza omnia ( w moim przypadku wpisałem dowolny który był niezajęty przez inne komputery, maska podsieci i takie inne

mozecie te dane sprawdzić wchodząc w połaczenia sieciowe na komputerze i właściwości połączenia z którego korzystacie tam jest większość przydatnych informacji na temat ip i maski podsieci jak i serwera DNS

mam nadzieje ze komuś się przyda to co napisałem , Pozdrawiam.

*

Offline perla

  • ******
  • 2689
  • Sprzęt: Samsung Tab2- 7, Galaxy S2 , Kindle 3,
Odp: WiFi - konfiguracja, połączenie z PC, tworzenie sieci itp.
« Odpowiedź #336 dnia: Listopad 08, 2009, 10:24:39 »
Samo wpisanie stalych IP, bramy, maski moze nie wystarczyc, jesli administracyjnie wprowadzono filtracje MAC.

Odp: WiFi - konfiguracja, połączenie z PC, tworzenie sieci itp.
« Odpowiedź #337 dnia: Listopad 21, 2009, 19:31:24 »
Od 2 dni mam Samsunga Omnię. Próbuję się połączyć przez sieć wifi, wszystko ładnie, pięknie: znajduje sięć i rozpoczyna się łączenie. Niestety łączenie trwa wieczność (a zasięg wifi jest max). Raz udało mi się połączyć... i na tym się skończyło. Wyłączyłem wifi, po czym znów chciałem go połączyć i... ponowienie łączy bez końca (aha i NIE MAM liveboxa). Cóż na to poradzić?

Odp: WiFi - konfiguracja, połączenie z PC, tworzenie sieci itp.
« Odpowiedź #338 dnia: Styczeń 01, 2010, 21:37:42 »
Wiatajcie.
A czy ktoś spotkał się z czymś takim. Próbuję połączyć Omnie z moim routerem w mieszkanku. Gdy mam w routerze wyłączoną filtrację po MAC to ładnie się łączy. Gdy tylko ją włączę, to Omnia nie chce się połączyć. W Omnia znalazłem dwa aresy MAC : dla bluetooth i WiFi, oczywiście w routerze wpisałem ten drugi ale mimo to nie łączy się. Wspomnę tylko, że laptop łączy się ładnie pomimo włączonego filtru. Możliwe, że nr MAC wyświetlany przez Omnie jest inny niż rzeczywisty karty WiFi?
Pozdrawiam i wszystkiego najlepszego w Nowym Roku dla wszystkich.

*

Offline peters

  • **
  • 148
Odp: WiFi - konfiguracja, połączenie z PC, tworzenie sieci itp.
« Odpowiedź #339 dnia: Styczeń 02, 2010, 15:02:06 »
Wyłącz filtrację MAC, połącz omnię, zaloguj się do routera, sprawdź podpięte urządzenia, spisz MAC omnii, wpisz do routera i włącz filtrację.

Odp: WiFi - konfiguracja, połączenie z PC, tworzenie sieci itp.
« Odpowiedź #340 dnia: Styczeń 02, 2010, 23:22:26 »
Kurcze, tak zrobiłem, ale efekt ten sam, router nie wpuszcza Omnii przy włączonej filtracji MAC (przypominam, że z laptopem nie ma problemu). W Status&log-System Log pisze mi: Unallowed access from WLAN i nr MAC mojej Omni. Czy WLAN znaczy WirelessLan? Jeszcze jakieś sugestie?
Dzięki.