Ustawienia internetowe Plus GSM Samsung Omnia

  • 14 Odpowiedzi
  • 8297 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ustawienia internetowe Plus GSM Samsung Omnia
« dnia: Kwiecień 11, 2009, 18:08:21 »
Witam, jest to mój początek na tym forum, więc proszę o wyrozumiałość, jeśli zamieszczam temat nie w tym dziale, co powinienem.

Od niedawna (jakiś tydzień) jestem posiadaczem Samsunga Omni. Mam ogromny problem w konfiguracji telefonu, tak aby działał internet etc. Gdy chcę połączyć się z internetem (nie przez Wi-Fi - tu wszystko działa należycie) wyskakuje mi komunikat: "z nieznanego powodu nie można nawiązać połączenia (...)" Łączy się przez GPRS i nagle coś takiego się pokazuje, jak wyżej i ikonka wykrzyknik z jakimiś kreseczkami u góry - w instrukcji pisze, że to pilne powiadomienie, po naciśnięciu pojawia się "Sprawdź ID i hasło ub w razie potrzeby wybierz ponownie typ uwierzytelnienia" Jak poprawnie to skonfigurować? Mam ROM SAIC3 (na poprzednich tak samo występował ten problem/błąd - SAHJ5/RyLit1, SAHJ3/BARR2v4.3)

A tak poza tematem, jaki ROM polecacie najbardziej? Chodzi mi o taki z największymi możliwościami itd ;)

*

Offline LuzZz

  • **
  • 184
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sith Clan page!
Nokia 3210 -> Nokia 6210 -> Nokia 3310 -> Nokia 6610 -> Nokia 6233 -> Samsung SGH-i900 Omnia ^^

Odp: Ustawienia internetowe Plus GSM Samsung Omnia
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 11, 2009, 18:44:09 »
Nigdzie nie widzę do wybrania z tych modeli Omni w Plusie :sleepy: W Erze jest, a w Plusie nie ma :/
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2009, 18:46:36 wysłana przez Seeba03 »


*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ustawienia internetowe Plus GSM Samsung Omnia
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 11, 2009, 21:24:14 »
a nie możesz uzyc konfiguratora -> start/settings/connections/connection config wybierasz sieć i tyle
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

Odp: Ustawienia internetowe Plus GSM Samsung Omnia
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 11, 2009, 23:10:49 »
Robiłem tak niejednokrotnie i nic to nie pomaga :/

*

Offline puchaty

  • ***
  • 415
  • Płeć: Mężczyzna
  • HeTeCe GieJeden
Odp: Ustawienia internetowe Plus GSM Samsung Omnia
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 11, 2009, 23:35:59 »
a gprs to w ogóle jest aktywny..?
REGULAMIN !!

Odp: Ustawienia internetowe Plus GSM Samsung Omnia
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 12, 2009, 09:55:48 »
Tak, jest aktywny i wszystko wydawałoby się jest ok, a tu nie działa  :S

*

Online tomaszkap

  • *****
  • 8901
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: Ustawienia internetowe Plus GSM Samsung Omnia
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 12, 2009, 10:05:25 »
A jak sprawdzasz, że nie działa ? Uruchamiasz tylko IE czy próbujesz na innych programach ?
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

Odp: Ustawienia internetowe Plus GSM Samsung Omnia
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 12, 2009, 12:58:23 »
Uruchamiam IE, Operę, aktualizuję pogodę (TouchFlo - czy jak to się pisze :P), wysyłam MMS i podczas wszystkich tych operacji pojawia się ten problem - brak połączenia :/

*

Offline ..k..l..m..n..

  • ******
  • 2602
  • Sprzęt: LG Swift 3D, HTC Leo, Eten M700
Odp: Ustawienia internetowe Plus GSM Samsung Omnia
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 12, 2009, 15:05:20 »
Wygląda na to, że albo masz źle skonfigurowane połączenie GPRS, albo w ogóle nie masz tej usługi aktywnej u operatora. Zakładam, że to drugie odpada bo inaczej nie ciągnąłbyś pewnie tak długo wątku. Możesz zacytować zatem ustawienia jakie masz obecnie wprowadzone w urządzeniu?
LG Swift 3D: Froyo
HTC Leo: EnergyROM 28244 Sense 2.5 Cookie 2.0
Eten M700: _TB_TB_ WM6.1

Odp: Ustawienia internetowe Plus GSM Samsung Omnia
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 12, 2009, 21:49:35 »
mam ten sam problem ale zawsze przespie sie z nim i po 2 dniach i kilku konfiguracjach poczta dziala

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ustawienia internetowe Plus GSM Samsung Omnia
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 12, 2009, 22:29:39 »
mi to wyglada na brak aktywnej usługi po stronie operatora. Włóż tą karte w jakikolwiek telefon który wyszedł prosto od operatora Plus i spróbuj się tam połączyć. Jesli nie pójdzie to dzwoń na infolinie, albo do boku plusa.
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

Odp: Ustawienia internetowe Plus GSM Samsung Omnia
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 12, 2009, 22:58:03 »
Zrobiłem tak i na innym telefonie (iPhone 3G) działa bez zarzutu... Skonfigurowałem wszystko raz jeszcze, wsadziłem inną kartę i wszystko zaczęło działać, potem zmieniłem na swoją i już wszystko jest ok :)

Dzięki za pomoc, temat do zamknięcia.

Odp: Ustawienia internetowe Plus GSM Samsung Omnia
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 14, 2009, 12:27:47 »
ja mam ten sam problem. wysylajac ustawienia ze strony plusa nic sie nie zapisuje i nie mam ustawien do GPRSu.
Netu uzywam tylko po WI-FI wiec mi to az tak bardzo nie przeszkadza.

pozdro