Szybkie przełączanie UMTS --->2 G i spowrotem- udało się!!!

  • 33 Odpowiedzi
  • 27115 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Szybkie przełączanie UMTS --->2 G i spowrotem- udało się!!!
« dnia: Grudzień 03, 2008, 17:54:02 »
No dobra. Nareszcie się udało :D. Musiałem sobie sam stworzyc skrypt do tego co chciałem.

No więc. Załączam wam dwa skrypty do przelaczania pomiedzy trybem 2G i 3G. Oczywiscie chodzi tu o oszczedzanie baterii. Zazwyczaj 3G nie jest potrzebne wiec nie ma powodu zeby baterie ciagnelo. Wiec wtedy wystarczy odpalic skrypt 2G i telefon sam sie przelaczy na 2G za pomoca jednego klikniecia rysika lub nacisniecia klawisze sprzetowego. To juz jak tam sobie chcecie.

Od razu mowie ze skrypty sa bajecznie brutalne w swojej prostocie. Dzialja po prostu na zasadzie emulacji serii nacisniecia klawiszy. Wiaze sie z tym to, ze jezeli macie zmodyfikowana gorna belke (ta gdzie jest m.in. przycisk do zamykania programow lub wskaznik zasiegu), to skrypt tez nie bedzie działał,bo po prostu program kliknie nie w to miejsce co trzeba. No ale nie ma co plakac, wystarcyz ze zmienicie jeden parametr w skrypcie i pod wasze telefony tez bedzie działało.

Żeby skrypty działały, musicie najpierw sciagnac z sieci program SKSchema BEZ TEGO NIE BĘDZIE DZIAŁAĆ!!!! (to tak żeby uniknąć pytań).


Potem wrzucacie moje dwa zalaczone pliki do telefonu i robicie sobie skroty do katalogu programow w widowsie. Jak juz wam sie pojawia w katalogu programow, to mozecie chocby przypisac pod klawisz sprzetowy, lub odpalic jak normalny program. Reszta dzieje sie sama. Przelaczenie trwa ok 15 sekund i wydaje mi sie, ze telefon sie wtedy nie rozlacza wogole, ale sam nie wiem....


Dajcie znac czy wam dziala. U mnie chodzi jak zloto :D

P.S.
Ta wersja skryptu rozlacza polaczenie internetowe po calej operacji. Tzn. jezeli jestecie podlaczeni do netu i wlaczycie skrypt to spowrotem bedziecie musieli sie sami podlaczyc do netu recznie (jezeli bedziecie chcieli). Moze pokombinuje jeszcze i puszcze druga wersje ktora automatycznie bedzie po calej operacji jeszcze spowrotem nawiazywala polazczenie. No ale tak naprawde to juz jest kwestia bardziej preferencji ...

P.S.2
Jak bede mial czas to moze jeszcze zrobie skrypt dzialajacy na tej samej zasadzie wylaczajacy automatyczna regulacje podswietlania :D. Tzn. W porze wieczornej totalnie je wylaczajacy (bo nie jest potrzebne w ciemnosciach) a w sloncu wlaczajacy czujnik swiatla. Tez dzialajacy na zasadzie jednego klikniecia ....

« Ostatnia zmiana: Grudzień 03, 2008, 19:26:01 wysłana przez kordi666 »

*

Offline antonib

  • ***
  • 423
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: N560 N95 OMNIA... to juz historia Teraz IPHONE 3GS 16
Odp: Szybkie przełączanie UMTS --->2 G i spowrotem- udało się!!!
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 04, 2008, 00:05:35 »
Gratulacje.
Proponuje przykleic, jezeli bedzie tworzony FAQ tam umiescic.

*

Offline ..k..l..m..n..

  • ******
  • 2602
  • Sprzęt: LG Swift 3D, HTC Leo, Eten M700
Odp: Szybkie przełączanie UMTS --->2 G i spowrotem- udało się!!!
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 04, 2008, 08:35:49 »
Alternatywnie, jeśli ktoś nie zamierza kupować SKScheMa (program płatny, ok. 11$, trial działa tylko 14 dni) zawsze można próbować zmierzyć się z napisaniem analogicznego skryptu w darmowym MortScript.
LG Swift 3D: Froyo
HTC Leo: EnergyROM 28244 Sense 2.5 Cookie 2.0
Eten M700: _TB_TB_ WM6.1

Odp: Szybkie przełączanie UMTS --->2 G i spowrotem- udało się!!!
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 04, 2008, 09:44:02 »
Alternatywnie, jeśli ktoś nie zamierza kupować SKScheMa (program płatny, ok. 11$, trial działa tylko 14 dni) zawsze można próbować zmierzyć się z napisaniem analogicznego skryptu w darmowym MortScript.

Mogę wkleić treść mojego skryptu z shschema z wyjaśnieniem co oznaczają dane linijki. Jeżeli ktoś wie jak działa mortscript to powinien sobie wtedy łatwo i szybko z tym poradzić. Mnie chwilowo się nie chce grzebać.

Odp: Szybkie przełączanie UMTS --->2 G i spowrotem- udało się!!!
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 04, 2008, 13:40:38 »
A może ktoś wie jaki wpis w rejestrze odpowiada za 2 G i 3G mógłbym spróbować napisać program, wydaje mi się że te informacje wystarczą(chyba) :mrgreen:

Odp: Szybkie przełączanie UMTS --->2 G i spowrotem- udało się!!!
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 04, 2008, 13:47:31 »
A może ktoś wie jaki wpis w rejestrze odpowiada za 2 G i 3G mógłbym spróbować napisać program, wydaje mi się że te informacje wystarczą(chyba) :mrgreen:

Nie wiem czyt to jest takie proste... dlaczego? BO probowalem kilka programów ktore to potrafia i akurat na Omni nie chcialy dzialac. Zreszta SKSchema jest doskonalym przykladem. W program jest wbudowana komenda do przelaczania, ale nie dziala. Dlatego az tak musialem kombinować, żeby to zrobić.

*

Offline gucio9377

  • 27
  • Sprzęt: Omnia 8GB
Odp: Szybkie przełączanie UMTS --->2 G i spowrotem- udało się!!!
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 04, 2008, 13:53:36 »
nie rozumiem o co chodzi szczerze powiedziawszy. Co to ma konkretnie robić?
SAHJ3

Odp: Szybkie przełączanie UMTS --->2 G i spowrotem- udało się!!!
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 04, 2008, 14:32:36 »
nie rozumiem o co chodzi szczerze powiedziawszy. Co to ma konkretnie robić?

Wylacza UMTS kiedy go nie potrzebujesz, zeby zaoszczedzic baterie. I wlacza go kiedy go potrzebujesz (jak na przyklad ciagniesz wieksze pliki).

Normalnie, zeby to osiagnac, trzeba kilkanascie razy kliknac w ekran. Co jest strasznie upierdliwe. Ten skrypt pozawala to zrobic jednym klikniecie. Tzn. odpalasz skrypt, a on wsyzstkie klikniecia wykonuje za ciebie.
Napisane: Grudzień 04, 2008, 14:28:32
Temat może i ciekawy, ale czy aż na tyle żeby od razu go przyklejać...?  :-? 

Ciekawe to bedzie dopiero, jezeli mi sie bedzie chcialo skrypt do wylaczania podswietlania tez zrobic ;). Tak zeby ekran byl przyciemniony. W wielu sytuacjach bez podswietlania spokojnie mozna korzystac z telefonu. Szczegolnie przy sztucznym oswietleniu, albo jak jest ciemno. I takie przelaczanie pomiedzy wylaczonym podswietlaniem i wlaczonym (z czujnikiem swiatla), to bylaby fajna sprawa. W polaczeniu ze skryptem wylaczajacym 3G, naprawde sporo moznaby wydluzyc czas pracy baterii. Mysle, ze 1 dzien to spokojnie.

*

Offline ssn

  • **
  • 248
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS2 (4.1.2 XEO)
Odp: Szybkie przełączanie UMTS --->2 G i spowrotem- udało się!!!
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 04, 2008, 15:38:24 »
Może pomoże Ci, i skróci czas działania całego skryptu, jeżeli wykorzystasz plik, który przesyłam w załączeniu.
Klikając na ten plik/link przechodzisz od razu do właściwej zakładki apletu phone w panelu sterowania...

więcej informacji tutaj: http://www.ppcsg.com/index.php?showtopic=51882


Odp: Szybkie przełączanie UMTS --->2 G i spowrotem- udało się!!!
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 04, 2008, 15:55:41 »
Może pomoże Ci, i skróci czas działania całego skryptu, jeżeli wykorzystasz plik, który przesyłam w załączeniu.
Klikając na ten plik/link przechodzisz od razu do właściwej zakładki apletu phone w panelu sterowania...

więcej informacji tutaj: http://www.ppcsg.com/index.php?showtopic=51882



Nie probowałem narazie (żeby było jasne....)

Jeżeli dobrze rozumiem to co wkleiłeś przelacza cie na zakladkę "more" w menu "phone".
Potem musisz kliknac ma "get setings" kliknac na odpowiedni tryb "gsm/auto" i zaakceptowac wychodzac.
Na dodatek jezeli jestes jeszcze podlaczony do internetu to jeszcze po drodze musisz polaczenie internetowe rozlaczyc.
Czyli kolejne dwa klikniecia zanim wogole zaczniesz caly proces.

Takze, dzieki za wskazowke, ale dalej zbyt upierdliwe. Skrypt ktory wkleilem robi to doslownie jednym klikniecie. Aktywujesz skrypt i robi sie samo, czytaj samo sie rozlacza z internetu, samo przelacza tryb, samo go akceptuje, samo powraca do ekranu today.







*

Offline ssn

  • **
  • 248
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS2 (4.1.2 XEO)
Odp: Szybkie przełączanie UMTS --->2 G i spowrotem- udało się!!!
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 04, 2008, 16:11:13 »
Ja to wysłałem Tobie właśnie, i nie jako zamiennik Twojego rozwiązania a jako ewentualny plik, który mógłbyś w jakiś sposób wykorzystać...

Odp: Szybkie przełączanie UMTS --->2 G i spowrotem- udało się!!!
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 04, 2008, 16:28:05 »
Ja to wysłałem Tobie właśnie, i nie jako zamiennik Twojego rozwiązania a jako ewentualny plik, który mógłbyś w jakiś sposób wykorzystać...


AAA.... OK... nie zajarzyłem....
Nie... To raczej nie usprawni procesu. Ja korzystam z admin.exe i nie przelaczam za pomocą zakładek "phone". Tak jak to widze liczba klikniec bylaby identyczna, co do jednego. A admin.exe chyba nawet sprawniej dziala niż zakładki phone.
Tak swoja droga same klikniecia zbyt duzo czasu nie zajmuja. Czas zajmuje rozlaczenie internetu i przelaczenie trybu dzialania.
Jak komus te 15s. za wolno, to mozna zoptymalizowac przerwy pomiedzy kliknieciami skracajac je. Ja do skryptu wprowadzilem dosc duze wartosci, bo zakladam, ze czasem telefon moze byc troche zamulony i nie zareaguje tak szybko jak innym razem, no i dziwne rzeczy moglyby sie dziac. Zreszta tak jak powiedzialem, nie warto tu ingerowac, bo oszczednosc czasu na kliknieciach jest naprawde minimalna.

*

Offline scarab

  • **
  • 137
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Magic, i900
Odp: Szybkie przełączanie UMTS --->2 G i spowrotem- udało się!!!
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 04, 2008, 19:53:09 »
Może nie do końca na temat, ale zapytam z ciekawości: w jakim celu używacie trybu 3G? Ja plików nie ściągam (no moze czasami jakiś cab), tylko przeglądam strony, ściągam wiadomości RSS i pocztę (bez załączników) i nie zauważyłem róznicy (przynajmniej praktycznie odczuwalnej) w szybkości pomiędzy EDGE a 3G/HSDPA, dlatego w myśl hasła "jeśli nie widać różnicy to po co przepłacać" tryb 3G mam zawsze wyłączony.

Odp: Szybkie przełączanie UMTS --->2 G i spowrotem- udało się!!!
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 04, 2008, 22:01:59 »
Może nie do końca na temat, ale zapytam z ciekawości: w jakim celu używacie trybu 3G? Ja plików nie ściągam (no moze czasami jakiś cab), tylko przeglądam strony, ściągam wiadomości RSS i pocztę (bez załączników) i nie zauważyłem róznicy (przynajmniej praktycznie odczuwalnej) w szybkości pomiędzy EDGE a 3G/HSDPA, dlatego w myśl hasła "jeśli nie widać różnicy to po co przepłacać" tryb 3G mam zawsze wyłączony.

np. jak bys chcial skorzystac z telefonu jako z modemu, albo chcial na omni youtuba obejrzec .... albo sciagnac wiekszy plik ....

Roznicy nie widzisz dlatego, ze czesto przegladarka niewyrabia za polaczeniem.

*

Offline javman

  • *****
  • 1471
  • Płeć: Mężczyzna
    • Motorola MB511 Flipout
  • Sprzęt: Motorola MB511 Flipout
Odp: Szybkie przełączanie UMTS --->2 G i spowrotem- udało się!!!
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 05, 2008, 00:52:07 »
a ja mam wlaczony, bo mi sie bardzo ta ikonka 3G podoba :D  pozatym wogole nie uzywam polaczenia gprs. lecz wiem ze mnostwo osob ma wlaczone non stop i dlatego bardzo ciekawy pomysl z ta aplikacja/skryptem.. mysle ze znajdzie zastosowanie w bardzo wielu rzeczach o ktorych narazie nie myslimy ale taka emulacja naciskania klawiszy to jest naprawde dobra rzecz...
_/ . /\ . \/ . /\/\ . /\ . /\/™

Odp: Szybkie przełączanie UMTS --->2 G i spowrotem- udało się!!!
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 05, 2008, 02:09:29 »
a ja mam wlaczony, bo mi sie bardzo ta ikonka 3G podoba :D  pozatym wogole nie uzywam polaczenia gprs. lecz wiem ze mnostwo osob ma wlaczone non stop i dlatego bardzo ciekawy pomysl z ta aplikacja/skryptem.. mysle ze znajdzie zastosowanie w bardzo wielu rzeczach o ktorych narazie nie myslimy ale taka emulacja naciskania klawiszy to jest naprawde dobra rzecz...

Kwestia doprecyzowania .... moj skrypt dziala nie tyle na zasadzie klikniecia klawiszy co na zasadzie klikniecia w odpowiednie miejsca ekranu. Tak jakbyscie wykonali serie klikniec rysikiem.

Ja jak już napisałem chce to zastosować do zarządzania podświetlaniem telefonu, ale to fakt, że zastosowan moze byc znacznie wiecej.... Jedyny problem to inteligentnie napisac skrypt. Tak zeby dzialal z poziomu kazdego okna. Z mojej strony mala wskazowka, zeby zaczac skrypt od komendy aktywacji ekranu today. Wtedy macie pewnosc ze za kazdym razem sekwencja nacisniec jest taka sama. Jak ktos otworzy w edytorze skschema moj skrypt to dokladnie od takiej komendy sie on zaczyna.

*

Offline cotvi

  • **
  • 202
Odp: Szybkie przełączanie UMTS --->2 G i spowrotem- udało się!!!
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 05, 2008, 11:03:15 »
A ja z innej mańki.
Na pewno zużycie baterii generuje sam proces przełączania, ale jeżeli ktoś mieszka w wawie i ma wszędzie UMTS to nie widzę problemu.

To znalazłem na necie jeżeli chodzi o Omnie (mogą to być testy laboratoryjne)
# Max. czas rozmowy GSM: 340 min. (5,7 h) UMTS: 240 min. (4,0 h)
# Max. czas czuwania GSM: 500 h (20,8 dni) UMTS: 400 h (16,7 dni)

Należy pamiętać, że UMTS to: wideo rozmowy, dużo szybszy internet (a jak jesteśmy w zasięgu HSDPA to już szaleństwo)

Nie ma nic za darmo jak auto z klimatyzacją. Albo mamy klimę i więcej pali, albo nie mamy, pali mniej i nie mamy komfortu.
Omnia 2
HTC HD
HTC TD2
Omnia SAHJ1 > DXHK3 > DXHL2 > DXIA2_QB05M > 30.01.2009 (DXIA2 updates)
HTC Tytn II

*

Offline javman

  • *****
  • 1471
  • Płeć: Mężczyzna
    • Motorola MB511 Flipout
  • Sprzęt: Motorola MB511 Flipout
Odp: Szybkie przełączanie UMTS --->2 G i spowrotem- udało się!!!
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 05, 2008, 11:11:28 »
tak ale te testy wygladaja na wykonane luzem czyli procek nie pracuje w stresie i wogole chyba tylk owlaczyli naladowana omnie i polozyli niech lezy i 20 dni lezala nie ruszana az sie rozladowala.. :D
_/ . /\ . \/ . /\/\ . /\ . /\/™

*

Offline cotvi

  • **
  • 202
Odp: Szybkie przełączanie UMTS --->2 G i spowrotem- udało się!!!
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 05, 2008, 12:28:07 »
Jeszcze z innej beczki.

Nie potrzebne są skrypty aby wyłączyć lub włączyć 3G.
Zakładam ze jak ktoś tak bardzo chce oszczędzać baterie to będzie jechał na 2G cały czas. (chociaż to dla mnie śmieszne bo ile zaoszczędzi tej baterii, ale jak ktoś chce przetestować)

Wchodzimy do: Ustawień managera połączeń > zakładka WIĘCEJ > WYBÓR PASMA-pobierz ustawienia > przełączamy się w tryb 2G 900/1800 obowiązujący w Polsce.

i już mamy tryb 2G na stałe

Chcemy 3G to dajemy AUTO lub wymuszamy tylko 3G trybem WCDMA.

PS. oczywiście nie kwestionuje pracy kolegi z pierwszego postu. Respect.
Napisane: Grudzień 05, 2008, 12:21:10
tak ale te testy wygladaja na wykonane luzem czyli procek nie pracuje w stresie i wogole chyba tylk owlaczyli naladowana omnie i polozyli niech lezy i 20 dni lezala nie ruszana az sie rozladowala.. :D

Wydaje mi się, ze tylko taki test jest miarodajny jeżeli mamy oceniać baterie.
Jeżeli robimy coś na telefonie to powoduje różne zużycia baterii (internet, film, muzyka, długość podświetlania ekranu)

Jak zatem zrobić 2x identyczne operacje dla 2 trybów.

Tylko test gdzie oba sygnały sieci są na maxa i telefon nie wykonuje innych operacji jest miarodajny.
Omnia 2
HTC HD
HTC TD2
Omnia SAHJ1 > DXHK3 > DXHL2 > DXIA2_QB05M > 30.01.2009 (DXIA2 updates)
HTC Tytn II

Odp: Szybkie przełączanie UMTS --->2 G i spowrotem- udało się!!!
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 05, 2008, 21:37:29 »
Jeszcze z innej beczki.

Nie potrzebne są skrypty aby wyłączyć lub włączyć 3G.
Zakładam ze jak ktoś tak bardzo chce oszczędzać baterie to będzie jechał na 2G cały czas. (chociaż to dla mnie śmieszne bo ile zaoszczędzi tej baterii, ale jak ktoś chce przetestować)

Wchodzimy do: Ustawień managera połączeń > zakładka WIĘCEJ > WYBÓR PASMA-pobierz ustawienia > przełączamy się w tryb 2G 900/1800 obowiązujący w Polsce.



A niby do czego ja sie odnosilem w pierwszym postcie piszac, ze przelaczanie 3G i 2G normalnym sposobem jest upierdliwe. Policz ilosc klikniec ktore musisz wykonac w taki sposob.

A co do modulu 3G to on ciagnie baterie glownie jak jestes online. Przy transferze jeszzcze bardziej .... A tak sie sklada ze ja non stop jestem online i nie mam zamiaru tego zmieniac. No alesa sytuacje kiedy 3G jest mi potzebne (chopcby7 jak podpinam omnie jako modem, co mi sie czesto zdarza) i wtedy nie chce mi sie przelaczac tych wszystkich zakladek,,,,

*

Offline cotvi

  • **
  • 202
Odp: Szybkie przełączanie UMTS --->2 G i spowrotem- udało się!!!
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 05, 2008, 21:47:14 »
Jeszcze z innej beczki.

Nie potrzebne są skrypty aby wyłączyć lub włączyć 3G.
Zakładam ze jak ktoś tak bardzo chce oszczędzać baterie to będzie jechał na 2G cały czas. (chociaż to dla mnie śmieszne bo ile zaoszczędzi tej baterii, ale jak ktoś chce przetestować)

Wchodzimy do: Ustawień managera połączeń > zakładka WIĘCEJ > WYBÓR PASMA-pobierz ustawienia > przełączamy się w tryb 2G 900/1800 obowiązujący w Polsce.



A niby do czego ja sie odnosilem w pierwszym postcie piszac, ze przelaczanie 3G i 2G normalnym sposobem jest upierdliwe. Policz ilosc klikniec ktore musisz wykonac w taki sposob.

A co do modulu 3G to on ciagnie baterie glownie jak jestes online. Przy transferze jeszzcze bardziej .... A tak sie sklada ze ja non stop jestem online i nie mam zamiaru tego zmieniac. No alesa sytuacje kiedy 3G jest mi potzebne (chopcby7 jak podpinam omnie jako modem, co mi sie czesto zdarza) i wtedy nie chce mi sie przelaczac tych wszystkich zakladek,,,,

Czajnik. Pozdrawiam
Omnia 2
HTC HD
HTC TD2
Omnia SAHJ1 > DXHK3 > DXHL2 > DXIA2_QB05M > 30.01.2009 (DXIA2 updates)
HTC Tytn II

Odp: Szybkie przełączanie UMTS --->2 G i spowrotem- udało się!!!
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 21, 2008, 12:10:52 »
"Wchodzimy do: Ustawień managera połączeń > zakładka WIĘCEJ > WYBÓR PASMA-pobierz ustawienia > przełączamy się w tryb 2G 900/1800 obowiązujący w Polsce.

i już mamy tryb 2G na stałe"

Kurcze- przekopałem moją całą Omnię i jakoś nie mogę znaleźć tych ustawień do zmiany.
Gdzie to jest w jakim menu? Nie mogę znaleźć tych ustawień managera połączeń.

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
Odp: Szybkie przełączanie UMTS --->2 G i spowrotem- udało się!!!
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 21, 2008, 12:37:42 »
Zadam przy okazji pytanie. Czy może sprawdzaliście świetny programik Daniela Herrero? Nazywa sie BandSwitch , jest bezpłatny , do pobrania na www.commmgrpro.com
Na urządzeniach HTC działa bez problemu.
potrzebna zgoda

Odp: Szybkie przełączanie UMTS --->2 G i spowrotem- udało się!!!
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 21, 2008, 21:54:02 »
Zadam przy okazji pytanie. Czy może sprawdzaliście świetny programik Daniela Herrero? Nazywa sie BandSwitch , jest bezpłatny , do pobrania na www.commmgrpro.com
Na urządzeniach HTC działa bez problemu.

Tak sprawdzaliśmy .... Nie bez powodu w pierwszym post'cie wyrazalem frustracje, ze nic nie dziala na Omni z programow, ktore dzialaja na innych telefonach....

*

Offline foxik33

  • 30
  • Płeć: Mężczyzna
    • Gsm Service
  • Sprzęt: zmiennie ;)
Odp: Szybkie przełączanie UMTS --->2 G i spowrotem- udało się!!!
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 23, 2009, 02:59:19 »
Cytuj
Wchodzimy do: Ustawień managera połączeń > zakładka WIĘCEJ > WYBÓR PASMA-pobierz ustawienia > przełączamy się w tryb 2G 900/1800 obowiązujący w Polsce.

Mógłby ktoś to krok za krokiem opisać? Zawsze mam problem ze znalezieniem tego... ;/

*

Offline javman

  • *****
  • 1471
  • Płeć: Mężczyzna
    • Motorola MB511 Flipout
  • Sprzęt: Motorola MB511 Flipout
Odp: Szybkie przełączanie UMTS --->2 G i spowrotem- udało się!!!
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 23, 2009, 10:54:33 »
ustawienia > zakladka osobiste > telefon > zakladka wiecej > wybor pasma> pobierz ustaw > no i ustawiasz  i ok :)
_/ . /\ . \/ . /\/\ . /\ . /\/™

*

Offline foxik33

  • 30
  • Płeć: Mężczyzna
    • Gsm Service
  • Sprzęt: zmiennie ;)
Odp: Szybkie przełączanie UMTS --->2 G i spowrotem- udało się!!!
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 23, 2009, 14:22:19 »
javman dzięki bardzo dobry człowieku  :ok:

*

Offline _TB_TB_

  • ****
  • 791
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung SGH-i780 + 4GB microSDHC
Odp: Szybkie przełączanie UMTS --->2 G i spowrotem- udało się!!!
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 18, 2009, 20:15:39 »
WMLongLife na XDA-Dev? :>
_________________________________________
Simlock i780/Omnia: http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=120622.0
Demotywatory na Titanium: http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=147136

Odp: Szybkie przełączanie UMTS --->2 G i spowrotem- udało się!!!
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 11, 2009, 13:33:24 »
U mnie to nie działa . Jak mam zasięg 3g to po przełączeniu na toggle2g, nic się nie zmienia... Mam najnowszego SKSchema. Rom z Manilla 2D. 

Odp: Szybkie przełączanie UMTS --->2 G i spowrotem- udało się!!!
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 13, 2009, 22:18:32 »
U mnie to nie działa . Jak mam zasięg 3g to po przełączeniu na toggle2g, nic się nie zmienia... Mam najnowszego SKSchema. Rom z Manilla 2D. 

No nic dziwnego ze nie dziala :). U mnie toggle 2G/3G z skschema tez nie dziala. Dlatego stworzylem skrypt ktory jest zamieszczony w pierwszej wiadomosci.


Pozdrawiam,
Kordi