Radio Rom - dyskusja, opinie, download

  • 92 Odpowiedzi
  • 43400 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline SeBoLeX

  • ****
  • 646
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Omnia -> HTC Leo -> HTC One X -> SG Note 3
Odp: Radio Rom - dyskusja, opinie, download
« Odpowiedź #60 dnia: Październik 26, 2009, 17:12:21 »
Sam nigdy nie uwaliłem swojej Omni, ale wiele osób to zrobiło. Linki? Na forum było wiele osób, które uwalały swoje Omnie, wystarczy poszukać starych postów.
HTC i Samsung to zupełnie coś innego. Omnia jest na tyle specyficzna, że popełniając jakiś durny błąd przy flashu można na dobre uwalić fona i pozostaje serwis. O ile pamiętam, to do uszkodzenia Omni dochodziło właśnie podczas downgradeu radio romu i przy probie połączenia się w tryb USB podczas flasha, dlatego wszystkie obecne ROMy nie posiadają radia. Od tego czasu chyba nie zanotowano przypadków uszkodzenia urządzenia.
Device #1: Samsung Galaxy Note 3 ; ROM: WiechoROM v5 DXUENF3 (4.4.2 - KitKat)

Device #2: Kiano Core 10.1 3G [ROOTED]

*

Offline $ROGAL$

  • **
  • 117
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nexus 6p, Xiaomi RN4x
Odp: Radio Rom - dyskusja, opinie, download
« Odpowiedź #61 dnia: Październik 26, 2009, 22:59:20 »
@SeBoLeX ja wiem, ze na forum jest duzo postow o uwaleniu, ale przewaznie nikt nie pisze jaki rom i jakie radio mial przed uwaleniem. Rzadko kiedy nawet pisza czym uwalili ;p Spedzilem troche na szukaniu (btw: to "cos" co ma czelnosc nazywac sie forumowa wyszukiwarka jest calkowicie do d***! Poslugiwalem sie googlem i opcja "site:") i nic konkretnego nie znalazlem, a 1 opisany przypadek nie potwierdza reguly. Sam zreszta uzyles slow: "O ile pamiętam..." ;p A niestety nie mam tyle czasu, by czytac wszystkie posty w tym dziale. Jedyny wniosek jaki znalazlem i ktory Ty przytoczyles to wlasnie uwalenie podczas wgrywania konkretnego pliku, w tym wypadku radiorom'u. A mam doswiadczenie spore chociazby z Motorolkami symbianowymi, gdzie rowniez padaly podczas wgrywania grup kodowych "nizszego poziomu" odpowiedzialnych wlasnie za komunikacje z hardware'em.
Wiem, ze Samsung i HTC to inne sprzety, dlatego wlasnie chce sie upewnic, a zapodzialem gdzies gwarancje ;p Jakos na Omnii mi bardziej zalezy ;p heh, choc w Wizard'zie, Motorolkach a92x, niezliczonych nawigacjach i starszych telefonach potrafilem zmieniac oprogamowanie po kilkanascie razy dziennie :D Ale nie moge sobie pozwolic na brak PPC w tej chwili, a moj Wizard lezy z rozjechanym digitalizerem :/
« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2009, 08:24:42 wysłana przez $ROGAL$ »

*

Offline fkdc

  • 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung SGH-I900 Omnia
Odp: Radio Rom - dyskusja, opinie, download
« Odpowiedź #62 dnia: Październik 27, 2009, 07:36:39 »
Znajdziesz go i wiele innych na blogu Ryrzego.

Przepraszam za głupie pytanie ale przeszukałem cały blog ryrzego i nie mogę tam znaleźć samego radia.
Mógłbyś proszę podesłać link bezpośredni tu albo na pw do twojego radia?

Będę bardzo wdzięczny
Pozdrawiam
 
« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2009, 08:32:09 wysłana przez fkdc »

*

Offline SeBoLeX

  • ****
  • 646
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Omnia -> HTC Leo -> HTC One X -> SG Note 3
Odp: Radio Rom - dyskusja, opinie, download
« Odpowiedź #63 dnia: Październik 27, 2009, 10:26:53 »
Chodziło mi o sam ROM bez radia. Linka do mojego radia nie mam, ale ponoć to jest najnowsze.
Device #1: Samsung Galaxy Note 3 ; ROM: WiechoROM v5 DXUENF3 (4.4.2 - KitKat)

Device #2: Kiano Core 10.1 3G [ROOTED]

*

Offline pHarel

  • ***
  • 468
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 4S / iPhone 5S 32GB / MacBook Air 13
Odp: Radio Rom - dyskusja, opinie, download
« Odpowiedź #64 dnia: Styczeń 07, 2010, 20:09:40 »
Może mi ktoś powiedzieć co nie co o radiu XXHH9 (pda SAID2/28008) bo jakoś nie mogę się doszukać..
W zasadzie bateria mi trzyma ok 7 dni na wyłączonym 3G rozmowy też są ok ale długo łapie fixa :-|
Jakieś tam>Hermes>K750>K800>TOSHIBA G900>Diament>i900 Omnia>HTC G1>I900 Omnia>I5700>SGS II>ZTE Blade>Milestone>SGS III > Dell X51 / iPAQ 4100 / iPhone 4S /iPhone 5S 32GB / MacBook Air 13,3 mid 2013 / ATV3

*

Offline miciugo

  • **
  • 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire HD, Samsung Omnia
Odp: Radio Rom - dyskusja, opinie, download
« Odpowiedź #65 dnia: Styczeń 07, 2010, 23:22:48 »
Kolego- te radio to twoje stare radio- w ROMie Ryrzego na bulidzie 28008 nie ma radioromu.
Ja bym na twoim miejscu zmienił na najnowsze- albo IB2 albo ID1 (IA i IC jest trochę nie teges).
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2010, 23:25:26 wysłana przez miciugo »
...najlepiej jest się uczyć na błędach innych... (chyba po to jest te forum?)

*

Offline pHarel

  • ***
  • 468
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 4S / iPhone 5S 32GB / MacBook Air 13
Odp: Radio Rom - dyskusja, opinie, download
« Odpowiedź #66 dnia: Styczeń 07, 2010, 23:36:23 »
Wiem wiem że od dłuższego czasu nie dodają radia do złomni ale ma to tak samo wpływ na baterie jak w innych pocketach że na jednym trzyma dłużej a na innym krócej jak w przypadku diamonda?

Druga sprawa to musiałbym xpka instalnąć bo na lapku i blaszaku mam 7 a na starym blaszaku ubunciaka :-|
Jakieś tam>Hermes>K750>K800>TOSHIBA G900>Diament>i900 Omnia>HTC G1>I900 Omnia>I5700>SGS II>ZTE Blade>Milestone>SGS III > Dell X51 / iPAQ 4100 / iPhone 4S /iPhone 5S 32GB / MacBook Air 13,3 mid 2013 / ATV3

*

Offline morys

  • 12
  • Sprzęt: n900
Odp: Radio Rom - dyskusja, opinie, download
« Odpowiedź #67 dnia: Styczeń 08, 2010, 20:03:23 »
Panowie troszkie sie pogubilem .

1.Czy oznaczenia radioromów sa skonstruowane tak samo jak samych romow?
Jesli mam takie radio XXHJ1 to znaczy , ze jest ono z 2008 X 1szy build?

2.Mozna gdzies znalezc liste wszystkich radioromów?

3.Ktos może mi podpowiedziec jaki jest najnowszy radiorom?

4.Czy grand prixem jest bezpiecznie robic downgrade ?

Życzliwym dziekuje za pomoc!
Pozdrawiam

*

Offline darecki77

  • 13
  • Sprzęt: Omnia w Orange
Odp: Radio Rom - dyskusja, opinie, download
« Odpowiedź #68 dnia: Styczeń 08, 2010, 23:03:57 »
Witam,

czy ktoś testował, czy są jakieś zmiany w Radio Romach które poprawiają działania GPS?
o ile się orientuję to w Radio Romie są sterowniki do odbiornika.
jeśli się mylę to proszę o sprostowanie.

pozdrawiam

darecki_77
Darecki_77

*

Offline Kalin20

  • 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung i900 Omnia
Odp: Radio Rom - dyskusja, opinie, download
« Odpowiedź #69 dnia: Styczeń 25, 2010, 18:00:45 »
Mam pytanie do osób które już aktualizowały radio ROM:
jakie pliki ładujemy do Grand Prix'a? tylko plik z radiem czy również plik bootloadera?

Odp: Radio Rom - dyskusja, opinie, download
« Odpowiedź #70 dnia: Styczeń 26, 2010, 12:36:22 »
witam wszystkim . chciałbym zmienić rom w telefonie i może także radio, obecnie posiadam: PDA i900SAHH5/SAHH5 , TELEFON I900XXHH3 .  zapewne jest to dosyć stare oprogramowanie i czy może ktoś mi polecić coś ciekawego? chciałbym wgrać wm 6.5 i może jakiś link bo nie moge nic ciekawego znaleść. bł bym wdzieczny za pomoc

*

Offline pHarel

  • ***
  • 468
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 4S / iPhone 5S 32GB / MacBook Air 13
Odp: Radio Rom - dyskusja, opinie, download
« Odpowiedź #71 dnia: Styczeń 26, 2010, 14:33:15 »
Wgraj nowy ron Ryrzego a będziesz zadowolony :ok:
Jakieś tam>Hermes>K750>K800>TOSHIBA G900>Diament>i900 Omnia>HTC G1>I900 Omnia>I5700>SGS II>ZTE Blade>Milestone>SGS III > Dell X51 / iPAQ 4100 / iPhone 4S /iPhone 5S 32GB / MacBook Air 13,3 mid 2013 / ATV3

Odp: Radio Rom - dyskusja, opinie, download
« Odpowiedź #72 dnia: Styczeń 26, 2010, 14:58:42 »
a czy radio musze zmienić? przyznam ze oprócz albo winy anteny albo faktycznie radia ro telefon działa świetnie nie zrywa połączeń jest bardzo głośny i nie mam z nim chyba zadnych problemów . gps działa ale używam zewnętrznego modułu który jest jednak lepszy. co polecacie? jeśli coś to prosił bym o linka;)

*

Offline pHarel

  • ***
  • 468
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 4S / iPhone 5S 32GB / MacBook Air 13
Odp: Radio Rom - dyskusja, opinie, download
« Odpowiedź #73 dnia: Styczeń 26, 2010, 16:52:17 »
Radia nie musisz zmieniać a jak masz inny system niż xp to nawet nei dotykaj radia bo spie :mad: i zostanie ci cegiełka do papieru za 500pln
Jakieś tam>Hermes>K750>K800>TOSHIBA G900>Diament>i900 Omnia>HTC G1>I900 Omnia>I5700>SGS II>ZTE Blade>Milestone>SGS III > Dell X51 / iPAQ 4100 / iPhone 4S /iPhone 5S 32GB / MacBook Air 13,3 mid 2013 / ATV3

Odp: Radio Rom - dyskusja, opinie, download
« Odpowiedź #74 dnia: Styczeń 26, 2010, 17:46:41 »
mam win 7 ale xp tez mam zainstalowany tak na wszelki wypadek bez żadnych programów wręcz goły nawet nie ma sterów wiec mogę się zabierać za wgrywanie. mam tylko pytanko czy macie jakieś rady za nim się za to wezmę bo jeszcze nigdy tego nie robiłem?

*

Offline Kalin20

  • 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung i900 Omnia
Odp: Radio Rom - dyskusja, opinie, download
« Odpowiedź #75 dnia: Styczeń 26, 2010, 17:50:37 »
Właśnie jestem po aktualizacji radio romu. Wszystko poszło gładko. Wgrałem XBIC1 polecany przez wielu użytkowników. Zobaczymy czy dobrze zrobiłem :P

Rada dla tych co sie boją aktualizacji: postępujcie dokładnie według intrukcji w podwieszonym temacie, a z dużym prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością wszystko będzie OK.

Odp: Radio Rom - dyskusja, opinie, download
« Odpowiedź #76 dnia: Styczeń 26, 2010, 17:59:58 »
no ja sciągłem wersje romu z flascherem a na forum jest opisane jak a wgrać ale jako wielce zielony ;) chciałbym się spytać czy te wersje z włąsnym flascherem wgrywają także radio? czy to aby sam system?

*

Offline pHarel

  • ***
  • 468
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 4S / iPhone 5S 32GB / MacBook Air 13
Odp: Radio Rom - dyskusja, opinie, download
« Odpowiedź #77 dnia: Styczeń 26, 2010, 18:15:10 »
Omnie nie mają radia w romie. Poczytaj podklejony temat to bedziesz wiedział :P
Jakieś tam>Hermes>K750>K800>TOSHIBA G900>Diament>i900 Omnia>HTC G1>I900 Omnia>I5700>SGS II>ZTE Blade>Milestone>SGS III > Dell X51 / iPAQ 4100 / iPhone 4S /iPhone 5S 32GB / MacBook Air 13,3 mid 2013 / ATV3

Odp: Radio Rom - dyskusja, opinie, download
« Odpowiedź #78 dnia: Styczeń 26, 2010, 18:25:25 »
ok dzieki sciagne jeszcze radio na to nowsze bo tez czytalem ze jest dobre i moze juz jutro sie za to wezme chyba mam wszystko co mi trzeba do przemiany omni;)

*

Offline Kuboslaw

  • ****
  • 888
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiech proszę :)
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S, N150, Modecom Freetab 2099
Odp: Radio Rom - dyskusja, opinie, download
« Odpowiedź #79 dnia: Styczeń 26, 2010, 19:05:00 »
Jak sprawdzić jaki mam RadioRom?

*

Offline pHarel

  • ***
  • 468
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 4S / iPhone 5S 32GB / MacBook Air 13
Odp: Radio Rom - dyskusja, opinie, download
« Odpowiedź #80 dnia: Styczeń 26, 2010, 20:18:19 »
Ustawienia>system>wersja
Jakieś tam>Hermes>K750>K800>TOSHIBA G900>Diament>i900 Omnia>HTC G1>I900 Omnia>I5700>SGS II>ZTE Blade>Milestone>SGS III > Dell X51 / iPAQ 4100 / iPhone 4S /iPhone 5S 32GB / MacBook Air 13,3 mid 2013 / ATV3

Odp: Radio Rom - dyskusja, opinie, download
« Odpowiedź #81 dnia: Styczeń 27, 2010, 13:30:11 »
Kalin20 jak potestujesz to radio to daj znać ja narazie wgralem tylko nowy rom ale juz mi sie podoba. a z radiem to pomysle narazie czekam na twoje info;)

*

Offline Kalin20

  • 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung i900 Omnia
Odp: Radio Rom - dyskusja, opinie, download
« Odpowiedź #82 dnia: Styczeń 27, 2010, 23:24:28 »
Mogę już powiedzieć że poprawił się zasięg. Byłem dzisiaj u dziewczyny i jak na poprzednim radiu nie miałem u niej w ogóle zasięgu tak teraz jest w miare OK. Jeśli chodzi o zużycie energi to po 24 godzinach poziom baterii spadł ze 100% na 40% a wykonałem tylko jeden telefon, 3 eski, no i sprawdziłem pare razy godzinę. Musze tu jednak dodać, że na poprzednim radiu (nie pamiętam dokładnie oznaczenia było tam HH i cyferka, jeden z pierwszych radio romów) było podobnie. Pewnie bateria już umiera...  

Update
No i telefon do rana nie wyrzymał... Bateria sie rozładowała... Podkreślam jednak że bardziej prawdopodone jest to że bateria jest na wykończeniu niz że radio ciągnie więcej prądu.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2010, 10:18:23 wysłana przez Kalin20 »

Odp: Radio Rom - dyskusja, opinie, download
« Odpowiedź #83 dnia: Styczeń 28, 2010, 08:37:42 »
Proszę o pomoc
Wgrałem RADIO JCIC2 przez GP, wszystko wyglądało ok, przebiegło zgodnie z instrukcją,
ale po resecie nie mam możliwości włączenia modułu telefonu tylko flight mode,
a w info pokazuje stare radio XXIB2, mój ROM SAID1
Po próbie aktualizacji fabrycznym romem SAHJ3 nic się nie zmienia, mam rom, moduł telefoniczny
dalej nie działa, a info
pokazuje telefon: SAHJ3 tak jakby radio nie było wgrane
co można zrobić?

Odp: Radio Rom - dyskusja, opinie, download
« Odpowiedź #84 dnia: Styczeń 28, 2010, 10:55:09 »
kalin20 dzięki za testy ale po tym co piszesz to ja u siebie nie zmienię radia gdyż to co mam jest głośne nie ma problemów z połączeniami a bateria trzyma mi dwa dni a rozmawiam trochę, sporo pisze smsów i gg w telefonie no i bawie sie czesto. a takze mam program który co pół godziny mówi mi czas< a bateria już swoje przeszła bo wcześniej korzystałem z internetu. tak więc to co mam jest dobre. a po zmianie romu pokazuje mi cały czas max zasięg. nie wiem czy ma to coś wspolnego ale na tamtym mi skakało a tu nie.

Odp: Radio Rom - dyskusja, opinie, download
« Odpowiedź #85 dnia: Luty 10, 2010, 12:38:38 »
Proszę o pomoc
Wgrałem RADIO JCIC2 przez GP, wszystko wyglądało ok, przebiegło zgodnie z instrukcją,
ale po resecie nie mam możliwości włączenia modułu telefonu tylko flight mode,
a w info pokazuje stare radio XXIB2, mój ROM SAID1
Po próbie aktualizacji fabrycznym romem SAHJ3 nic się nie zmienia, mam rom, moduł telefoniczny
dalej nie działa, a info
pokazuje telefon: SAHJ3 tak jakby radio nie było wgrane
co można zrobić?

Połączone: Luty 10, 2010, 12:44:15

Proszę o pomoc
Wgrałem RADIO JCIC2 przez GP, wszystko wyglądało ok, przebiegło zgodnie z instrukcją,
ale po resecie nie mam możliwości włączenia modułu telefonu tylko flight mode,
a w info pokazuje stare radio XXIB2, mój ROM SAID1
Po próbie aktualizacji fabrycznym romem SAHJ3 nic się nie zmienia, mam rom, moduł telefoniczny
dalej nie działa, a info
pokazuje telefon: SAHJ3 tak jakby radio nie było wgrane
co można zrobić?
U mnie była podobna sytuacja i pomogł tylko serwis. Obecnie do wgrywania radioromów używam plików exe. z radioromem
[/quote]
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2010, 12:44:15 wysłana przez beata-222 »

*

Offline Kalin20

  • 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung i900 Omnia
Odp: Radio Rom - dyskusja, opinie, download
« Odpowiedź #86 dnia: Marzec 22, 2010, 10:25:56 »
Wgrałem niedawno nowy radio rom PUJA1 oraz WM 6.5 build 23547. Ta kombinacja znacznie poprawiła u mnie żywotność baterii - teraz telefon wytrzymuje ok 3 dni bez ładowania a na poprzednim romie rzadko wytrzymał 2 dni. Poprawił się zasięg gsm, gps szybciej łapie fixa. Wifi nie miałem okazji sprawdzać ale myślę, że będzie dobrze:) Radio wgrywałem pod Windows 7. Wszystko przebiegło bez problemów.

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Radio Rom - dyskusja, opinie, download
« Odpowiedź #87 dnia: Maj 19, 2010, 03:43:31 »
Proszę o pomoc
Wgrałem RADIO JCIC2 przez GP, wszystko wyglądało ok, przebiegło zgodnie z instrukcją,
ale po resecie nie mam możliwości włączenia modułu telefonu tylko flight mode,
a w info pokazuje stare radio XXIB2, mój ROM SAID1
Po próbie aktualizacji fabrycznym romem SAHJ3 nic się nie zmienia, mam rom, moduł telefoniczny
dalej nie działa, a info
pokazuje telefon: SAHJ3 tak jakby radio nie było wgrane
co można zrobić?

Trochę wody upłynęło ale może pomogę innym - miałem dziś to samo.
Miałem sobie RadioROM XXIB2 na bazie Ryrzy's 23547 M2DC.
Zachciało mi się zmienic Radio, bo ewidentnie zaczęło zżerać baterię.
Postanowiłem wgrać DXIF1.
Zassałem GrandPrixa 1.9.2, zainstalowałem, zrestartowałem kompa i wgrałem Radio.
Niby cacy poszło ale nie pojawiło się pytanie o PIN i nie mogłem włączyć obsługi telefonu (tryb samolot). WiFi ruszyło. W Menu Start/Ustawienia/System/Wersja jak byk stało "TELEFON:i900XXIB2"
Opadła mi kopara.  :worried:
Wgrałem więc PUJA1 - to samo.
Zassałem więc GrandPrixa 1.8.10 i ponowiłem - skutek taki sam.
Już miał mnie szlag trafić ale znalazłem spakowany plik DXIF1.exe (Radiorom w pliku exe).
Za pomocą tego loadera uratowałem sytuację.  :proud:
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline Marq1

  • 40
Odp: Radio Rom - dyskusja, opinie, download
« Odpowiedź #88 dnia: Październik 16, 2010, 09:04:50 »
A jak wgrać ---tzn zmienić--- ten radio-rom na  xp  z pliku exe (metodą oczywiście najbezpieczniejszą)?
Tak samo jak zwykły (no podstawowy -bez radia) rom telefonu ?
Bo albo taki tępy jestem albo nie mogę znaleźć odpowiedzi- step by step -w jaki sposób go się wgrywa  :(
A chyba to ważne jest bo z tego co piszecie to najniebezpieczniejszy moment życia omni  :P
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2010, 09:12:33 wysłana przez Marq1 »

Odp: Radio Rom - dyskusja, opinie, download
« Odpowiedź #89 dnia: Październik 23, 2010, 16:07:05 »
Witam ;)
No to ja teraz Was Panowie zażyję... czy RadioROM może mieć wpływ na działanie radia FM? Obecnie mam wgrany ROM od Ryrzego z RadioROM-em SAID2 no i co tu dużo gadać... wszystko ładnie, pięknie tylko radio nie znajduje żadnej stacji FM, co w mieście Łodzi raczej jest nad wyraz powiązane z niemożliwością żeby tak było... Macie jakieś sugestie?