Radio Rom - dyskusja, opinie, download

  • 92 Odpowiedzi
  • 43188 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Radio Rom - dyskusja, opinie, download
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 22, 2009, 09:45:42 »
Dzieki za odpowiedzi, ale w dalszym ciagu nie znam odpowiedzi na moje konkretne pytanie jak jest z temperaturą omni z włączonym GPSem na radioromie XBIC1 w porównaniu z innymi romami ?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 23, 2009, 20:09:39 wysłana przez glob9 »

*

Offline genek

  • 47
  • Sprzęt: Asus A639, Asus A6JM, Samsung Omnia
Odp: Radio Rom - dyskusja, opinie, download
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 23, 2009, 18:13:23 »
to jak to do konca jest, bo ja slyszalem ze radio ROM nie ma nic wspólnego z WiFi, BT i GPSem a tylko z modulem GSM...
czy jakis fachowiec moze to potwierdzic?

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8899
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: Radio Rom - dyskusja, opinie, download
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 23, 2009, 21:44:40 »
cytując OleYka

Cytuj
Radio ROM
Odpowiada za moduł GSM/GPRS/GPS oraz możliwe że za WiFi. Naszą wersje Radio ROM możemy zobaczyć podczas uruchamiania się urządzenia lub w Settings/System/Device Information
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline genek

  • 47
  • Sprzęt: Asus A639, Asus A6JM, Samsung Omnia
Odp: Radio Rom - dyskusja, opinie, download
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 23, 2009, 22:29:11 »
wedlug http://pocketnow.com/wiki/Glossary_for_Windows_Mobile_Technical_Terms

 Radio

Definition: is referred to the phone radio portion such as GSM (Global System for Mobile Communications) or CDMA (Code division multiple access) The Radio is essentially a ROM that controls the phone function part (as oppose to PDA function part) of your phone. In the field of Radio ROM upgrading, may have effect on your phone reception quality, battery life (optimized phone function), signal strength, etc.

na forum XDA tez widzialem posty ze radio nie ma nic do GPS'a, blutooth'a czy WiFi kto ma racje?

Odp: Radio Rom - dyskusja, opinie, download
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 10, 2009, 19:40:35 »
Radio rom odpowiada za wszystkie funkcje łączności urządzenia, czyli GSM, WiFi, Bluetooth i również GPS.

*

Offline genek

  • 47
  • Sprzęt: Asus A639, Asus A6JM, Samsung Omnia
Odp: Radio Rom - dyskusja, opinie, download
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 10, 2009, 20:35:02 »
Radio rom odpowiada za wszystkie funkcje łączności urządzenia, czyli GSM, WiFi, Bluetooth i również GPS.

a moge sie dowiedziec na czym kolega zibor opiera swoja wiedze na ten temat?

*

Offline koart

  • ****
  • 764
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: i8000, i9100
Odp: Radio Rom - dyskusja, opinie, download
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 31, 2009, 11:07:59 »
moge sie mylic oczywiscie ale z GPSem radio ROM ma cos wspolnego (przynajmniej w naszej omnii :) ) bo jak jest wylaczony modul telefoniczny to o GPSie mozesz zapomniec, natomiast wifi i bluetooth dzialaly mi bez problemu z wylaczonym modulem telefonicznym
i8000 - WM 6.1
i9100 - Exynos 3.4 na KG2

Odp: Radio Rom - dyskusja, opinie, download
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 03, 2009, 09:03:55 »
Czyli ktory generalnie jest polecany?

Odp: Radio Rom - dyskusja, opinie, download
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 20, 2009, 16:30:39 »
witam
właśnie chciałem pierwszy raz zmienić rom w omni z plusowskiego na rom 23071 m2d od ryrzego ale niema tam czegos co sie nazywa chyba radio z rozszerzeniem bin. (jest tylko pda bin) przynajmniej tak sie okazało po rozpakowaniu exe executorem. nie wiem czy powinienem sobie zmienic to radjo czy kontynuować bez niego. mam i900 z systemem 20270.1.3.1 ale neiwiem jakie jest tu radio. proszę o pomoc.

zastanawiam sie czy wziąć to co ma ryrzy na chomiku "/Ryrzy_omnia/Omnia/ROMy/phone.bin/phoneDXID1_and_GrandPrix.zip" ale mam obawy nie wiem czy to jest po polsku bo niema SA
« Ostatnia zmiana: Październik 20, 2009, 16:49:18 wysłana przez Macius00044 »

Odp: Radio Rom - dyskusja, opinie, download
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 20, 2009, 16:58:18 »
radio rom to software odpowiedzialny za telefon czyli zasięg itp.Nie ma tu wersji języcznych.Przynajmniej ja się z tym nie spotkałem.Pochodzenie może być z rożnych krajów.Jeśli nie odpowiada Ci twój zasięg lub jakość rozmów to możesz zmienić ale jeśli masz wszystko ok to szkoda zachodu;)Większość Romów jest bez RadioRom.RadioRom sprawdzisz w Ustawieniach>Wersja i tam masz np:TELEFON:i900PUIE1 (mój przykład).W skrócie jeśli jesteś zadowolony z jakości rozmów i zasięgu nie zmieniaj Radioromu a tylko Rom.
Zanim to zrobisz poczytaj FAQ na ten temat i możesz też zajrzeć na blog Ryrzego;)
Hermes>Tytan>Omnia>Omnia 2>HD2

Odp: Radio Rom - dyskusja, opinie, download
« Odpowiedź #40 dnia: Październik 20, 2009, 17:03:03 »
Dzieki
mam i900sahh7/cxhh7 zasieg lepszy by sie przydał ponieważ mieszkam na wsi i musze stac przy oknie jak rozmawiam (komiczne nie) mozesz mi zatem jakis dać czy ten ryrzego jest dobry?

Odp: Radio Rom - dyskusja, opinie, download
« Odpowiedź #41 dnia: Październik 21, 2009, 16:38:24 »
wiec tak.chodza sluchy że omnię najłatwiej uwalić właśnie przy zmianie Radioromu.Czy to prawda to nie wiem.Ja osobiście nie miałem problemu ani ze zmnianą romu ani Radioromu.Jeśli czujesz się na siłach to spróbuj.Jednak za wyniki nie odpowiadam.Pamiętaj że robisz to na własne ryzyko.
Ja osobiście używam PUIE1 i nie narzekam.Podeśle ci na priva link do RadioRomów.Ja używałem właśnie DXID1 a teraz PUIE1 oba radia są dobre ale to już musisz sam stwierdzić.RadioRom wrzucasz z GrandPrix.Nie wiem czy na wszelki wypadek zanim zmienisz RadioRom nie lepiej zmienić Rom na jakis Samsungowy np.SAHJ1 podobno zmiejsza to szanse uwalenia.Tak słyszałem tylko.Ja przynajmniej tak zrobiłem.
Hermes>Tytan>Omnia>Omnia 2>HD2

Odp: Radio Rom - dyskusja, opinie, download
« Odpowiedź #42 dnia: Październik 24, 2009, 18:04:54 »
j/w radio mam xxhj1 a pda sahj3 .Jakie radio wgrac, czy to wina radia ,jak to zrobic? dziekuje za pomoc. Tel mam zamiar kupic i juz taki problem:[ zastanawiam sie jeszcze nad i780. Moze ktos mial i pomorze wybrac. A i jeszcze jedno omnia z stycznia tego roku czy ma juz ten niby lepszy dotyk?
 
« Ostatnia zmiana: Październik 24, 2009, 21:31:13 wysłana przez rafal1984 »

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Radio Rom - dyskusja, opinie, download
« Odpowiedź #43 dnia: Październik 24, 2009, 18:59:26 »
co to radio room ??

Mógłbyś łaskawie sprawdzać pisownie przed wysłaniem posta?
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

Odp: Radio Rom - dyskusja, opinie, download
« Odpowiedź #44 dnia: Październik 24, 2009, 19:56:03 »
przepraszam za pisownie pisałem na tel i miałem mało czasu, nie wiem co to za radio takie jest wgrane xxhj1. W temacie jestem zielony:(

*

Offline studentk

  • ****
  • 505
  • Sprzęt: Motorola Defy, Samsung SGS, iPad
Odp: Radio Rom - dyskusja, opinie, download
« Odpowiedź #45 dnia: Październik 24, 2009, 19:59:43 »
przepraszam za pisownie pisałem na tel i miałem mało czasu, nie wiem co to za radio takie jest wgrane xxhj1. W temacie jestem zielony:(

MuSziSz zagoreonić xxhjw3 wwrtedy Edge łąpie w parie 3G

Odp: Radio Rom - dyskusja, opinie, download
« Odpowiedź #46 dnia: Październik 24, 2009, 20:05:08 »
a czy mogę dograć sam tel? Jaki warunki muszą byc spełnione żeby zrobić to bezpiecznie

*

Offline SeBoLeX

  • ****
  • 646
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Omnia -> HTC Leo -> HTC One X -> SG Note 3
Odp: Radio Rom - dyskusja, opinie, download
« Odpowiedź #47 dnia: Październik 24, 2009, 20:14:55 »
Możesz. Wystarczy, że będziesz się trzymał zaleceń w instrukcji i nie powinno być problemów. Chociaż bywało, że ludzie robili wszystko dokładnie wg instrukcji, a i tak Omnia padała. To takie... albo albo :D Nie żebym chciał straszyć, ale nigdy nie ma 100% pewności.
Device #1: Samsung Galaxy Note 3 ; ROM: WiechoROM v5 DXUENF3 (4.4.2 - KitKat)

Device #2: Kiano Core 10.1 3G [ROOTED]

Odp: Radio Rom - dyskusja, opinie, download
« Odpowiedź #48 dnia: Październik 24, 2009, 20:20:19 »
tylko jakie wgrać słyszałem ze jak wgram starsze to mogę uwalić, i czy to możne być wina radio, czyli samo radio mogę wgrać?

*

Offline SeBoLeX

  • ****
  • 646
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Omnia -> HTC Leo -> HTC One X -> SG Note 3
Odp: Radio Rom - dyskusja, opinie, download
« Odpowiedź #49 dnia: Październik 24, 2009, 20:31:15 »
Ja od dość dawna mam XXIB2 i nie narzekam. GPS działa dobrze, jakość połączeń jest zadowalająca.
Nigdy, powtarzam - NIGDY nie ma 100% pewności, że jakiś czynnik nie zakłóci procesu wgrywania ROMu. Jeśli będziesz chciał wgrać starsze radio niż masz to możesz być pewien, że uwalisz Omnie.
Tak, możesz wgrać samo radio.
Device #1: Samsung Galaxy Note 3 ; ROM: WiechoROM v5 DXUENF3 (4.4.2 - KitKat)

Device #2: Kiano Core 10.1 3G [ROOTED]

Odp: Radio Rom - dyskusja, opinie, download
« Odpowiedź #50 dnia: Październik 24, 2009, 20:33:13 »
ten który ty podałeś jest nowszy od tego co mam? A tak w ogóle dziękuje zainteresowaniem

*

Offline SeBoLeX

  • ****
  • 646
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Omnia -> HTC Leo -> HTC One X -> SG Note 3
Odp: Radio Rom - dyskusja, opinie, download
« Odpowiedź #51 dnia: Październik 24, 2009, 20:36:47 »
Tak, moje jest z lutego 2009, twoje z października 2008. Jest też już nowsze radio, nie pamiętam w taj chwili numeru.
Device #1: Samsung Galaxy Note 3 ; ROM: WiechoROM v5 DXUENF3 (4.4.2 - KitKat)

Device #2: Kiano Core 10.1 3G [ROOTED]

Odp: Radio Rom - dyskusja, opinie, download
« Odpowiedź #52 dnia: Październik 24, 2009, 20:37:56 »
a na to pda mogę nagrać to radio nie będzie sie gryzło?i czy może masz gdzieś to radio?



ok radio juz mam a to radio nowsze jest xbic1,
 sorry nie doczytałem wiec zaczynam:)

a zna ktoś odpowiedzi na pozostałe pytania? i780 sie bawiłem tan ma każdej baterii dałem rade po 2dni pociągnąć, o omni to rożne historie słyszałem ze działa od 1dnia do 7:)
« Ostatnia zmiana: Październik 24, 2009, 21:01:05 wysłana przez rafal1984 »

*

Offline format87

  • **
  • 215
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S2
Odp: Radio Rom - dyskusja, opinie, download
« Odpowiedź #53 dnia: Październik 24, 2009, 21:17:34 »
ja mam radio rom XXHJ1 (SAHJ3) i moja bateria trzyma w zaleznosci od mojego uzywania od 3 dni do 10 takze to wszystko zalezy jak uformowalismy baterie choc niektorzy twierdza ze tego nie trzeba i mam tego skutki gps-a lapie szybko , na jakos polaczen nie narzekam ostatnio mam z wifi problemy bo potrafi sie podczas przegladania stron wylaczyc no ale to mala przeszkoda bo nie czesto sie to robi :)
« Ostatnia zmiana: Październik 25, 2009, 11:08:10 wysłana przez format87 »

Odp: Radio Rom - dyskusja, opinie, download
« Odpowiedź #54 dnia: Październik 24, 2009, 21:30:55 »
no mi na nim strasznie gubi zasięg w miejscach gdzie i780 miał bez problemu mam nadzieje ze to wina radia, czekam az sie podładuje i zacznę zabawę a rom jaki masz?




Zgralem to Radio i dalej lipa, juz sam nie wiem co robic ,w google widze ze nie ma az takich problemow z zasiegiem wiec mysle ze cos moze byc nie tak z tel. Moze ma ktos jeszcze jakies pomysly??
« Ostatnia zmiana: Październik 25, 2009, 10:40:58 wysłana przez rafal1984 »

Odp: Radio Rom - dyskusja, opinie, download
« Odpowiedź #55 dnia: Październik 25, 2009, 14:12:21 »
Panowie a jak u was z zasiegiem ? wgranie radia nie pomoglo wcale . moze zmiana romu pomoze

*

Offline SeBoLeX

  • ****
  • 646
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Omnia -> HTC Leo -> HTC One X -> SG Note 3
Odp: Radio Rom - dyskusja, opinie, download
« Odpowiedź #56 dnia: Październik 25, 2009, 15:07:16 »
Sam ROM nie ma nic do zasięgu, to właśnie część "phone.bin" jest odpowiedzialna za GSM, WiFi. U mnie z zasięgiem nie ma żadnych problemów, chociaż czasem widzę, że na Nokii (nie wiem nawet jaki to model :P ) mam ze 2 kreski więcej niż na Omni. Ten sam operator.
Device #1: Samsung Galaxy Note 3 ; ROM: WiechoROM v5 DXUENF3 (4.4.2 - KitKat)

Device #2: Kiano Core 10.1 3G [ROOTED]

Odp: Radio Rom - dyskusja, opinie, download
« Odpowiedź #57 dnia: Październik 25, 2009, 17:33:54 »
a jakiś nowszy albo najnowszy jaki możesz polecić ?

*

Offline SeBoLeX

  • ****
  • 646
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Omnia -> HTC Leo -> HTC One X -> SG Note 3
Odp: Radio Rom - dyskusja, opinie, download
« Odpowiedź #58 dnia: Październik 25, 2009, 18:09:57 »
Jak dla mnie idealny jest ten, który mam w sygnaturce. Znajdziesz go i wiele innych na blogu Ryrzego.
Device #1: Samsung Galaxy Note 3 ; ROM: WiechoROM v5 DXUENF3 (4.4.2 - KitKat)

Device #2: Kiano Core 10.1 3G [ROOTED]

*

Offline $ROGAL$

  • **
  • 117
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nexus 6p, Xiaomi RN4x
Odp: Radio Rom - dyskusja, opinie, download
« Odpowiedź #59 dnia: Październik 26, 2009, 16:59:50 »
Jeśli będziesz chciał wgrać starsze radio niż masz to możesz być pewien, że uwalisz Omnie.[/quote
Wlasne doswiadczenia? Albo jakis link na potwierdzenie? Bo do mojego HTC Wizard wgrywalem rozne radia i downgrade tez robilem. I wlasnie okazuje sie, ze nowsze nie zawsze jest lepsze ;p A teraz w sumie chcialbym na Omnii potestowac rozne radyjka, a mam juz XBIC1