Omnia a Skype i Fring - cichy mikrofon

  • 0 Odpowiedzi
  • 1293 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline jeri

  • *
  • 65
  • Płeć: Mężczyzna
Omnia a Skype i Fring - cichy mikrofon
« dnia: Październik 19, 2008, 11:37:23 »
Zainstalowałem Skype i Fringa na Omnii z Ery.Soft SAHI4.Uprzedzam wszelkie insynuacje : TAK ,w pamięci urządzenia,na czystym systemie.Niestety występuje problem z rozmowami voIP.Korzystam z usługi Skypeout i respondenci narzekali na jakośc połączeń.Okazuje sie,że fonia którą wypuszcza Omnia jest b.cicha.W zasadzie jak trzymam urządzenie przy uchu prawie nie słychac, jak chcę korzystac w trybie głosnomówiacym (ca.30cm od ust),już zupełnie niczego nie słychac.Jedyna rada to mówic wprost w mikrofon,cos jak w starym cb-radio ;-) Dodatkowo wystepuje znany problem - Skype uruchamia się wyłącznie w trybie głośnomówiącym i nie widzi kontaktów z książki adresowej WM - wszystkie numery trzeba pisac "z palca" (Fring widzi).Podczas normalnych połączeń GSM czy nagrywania mikrofon działa doskonale,więc na pewno jest sprawny.Próbowałem kombinowac z AGC mikrofonu,ale nie znalazłem tej opcji w Omnii(?).Próbowałem też zmienic wzmocnienie mikrofonu w kontrolerze audio (uruchamianym znanym wszystkim kodem z klawiatury).Wzmocnienie (TX) w handset mam już na 0, natomiast przy speakerphone jest -6db (pomyślałem,że ustawianie tego będzie właściwsze,skoro Skype startuje w trybie głośnomówiącym) i nie podlega regulacji:tzn.jakąkolwiek wartośc nie ustawię, daję <<apply>>,ale i tak stoi sztywno przy swoim...Na Nokii N82 działa to o niebo lepiej - fonia b.głośna i czytelna,w zasadzie jak przy zwykłym połączeniu (z Nokii dzwonię przez Fringa, bo klient SKype nie chce dzwonic po wifi,a na siłę wybiera nr.dostępowy przez siec GSM).Jakieś pomysły  :-? Jak zmusic mikrofon do większego wzmocnienia?Jak zmusic Skype do pracowania w trybie handset?Jak umożliwic skype korzystanie z wbudowanej ksiązki telefonicznej?? Dzięki za pomoc  :ok: