Pytania dotyczące SGH-i900 >>> nowi użytkownicy

  • 556 Odpowiedzi
  • 110523 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline sadamek

  • *
  • 84
  • Sprzęt: Samsung I9000
Pytania dotyczące SGH-i900 >>> nowi użytkownicy
« dnia: Wrzesień 01, 2008, 00:48:30 »
Wrzuciłem tu  wątki w których padały pytania (często powtarzane) nowych użytkowników lub zainteresowanych kupnem na temat omni
javman


Witam wszystkich
Zastanawiam się nad zakupem i mam pytanie jaka jest jakość rozmów i czy jest jakieś opóźnienie w odbiorze bo kiedyś miałem etena x800 i było kiepsko ??

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Maj 10, 2009, 17:30:24 wysłana przez javman »

*

Offline m-99

  • *
  • 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: B7350 było B7330, Palm Pro, i780, HP 6915
Odp: Pytania dotyczące SGH-i900 >>> nowi użytkownicy
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 01, 2008, 02:15:11 »
Jak dla mnie jakość zadowalająca, po pierwszej rozmowie miałem mieszane odczucia, ale to kwestia też telefonów rozmowców. Z jedną osoba jak rozmawiałem to nawet musiałem ściszyć bo było nieprzyjemnie głośno.. Opóźnień nie zauważyłem, ale nie zwracałem na to uwagi, przyjrzę się jeszcze.
m-99

*

Offline shady

  • 32
Odp: Pytania dotyczące SGH-i900 >>> nowi użytkownicy
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 11, 2008, 22:32:31 »
Witam wszystkich na początku...

Powiedzcie jak sobie radzicie z pisaniem np. sms'ow mi idzie bardzo ciężko, często niechcący naciskam wyslij w trakcie:(
Drugie pytanie czy tez tak macie w ustawieniach -> dzisiaj -> elementy, orientacja pionowa ze nie można zaznaczyć checkboxow?? w orientacji poziomej bez problemu. Kurde coraz mniej mi sie podoba ten telefon, mp3 jakoś tak moim zdaniem kiepsko graja, szumy... Bawiłem się wczoraj iPhonem fakt ma dużo mniejsze możliwości jak ten ale przynajmniej graficznie lepiej sie prezentuje. Nie wiem jak tam obsluga tej klawiatury ekranowej ale pewnie podobnie a rysika nie można tam użyć:)

*

Offline SeBoLeX

  • ****
  • 646
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Omnia -> HTC Leo -> HTC One X -> SG Note 3
Odp: Pytania dotyczące SGH-i900 >>> nowi użytkownicy
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 12, 2008, 09:59:06 »
1) Z SMSami nie mam żadnych problemów, czy pisze rysikiem, czy palcem, jest OK.
2) W tej ścieżce, którą podałeś (ustawienia -> dzisiaj -> elementy) nie mam nic o orientacji  :grin:
3) MP3 jeszcze nie słuchałem, teraz aż się boję, jak powiedziałeś o tych szumach  :(

Mi osobiście nie podoba się aparat, zdjęcia robi okropne :/ W porównaniu do niego, to mój SE K800i jest profesjonalnym aparatem cyfrowym :(
Device #1: Samsung Galaxy Note 3 ; ROM: WiechoROM v5 DXUENF3 (4.4.2 - KitKat)

Device #2: Kiano Core 10.1 3G [ROOTED]

*

Offline shady

  • 32
Odp: Pytania dotyczące SGH-i900 >>> nowi użytkownicy
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 12, 2008, 10:30:02 »
1) Z SMSami nie mam żadnych problemów, czy pisze rysikiem, czy palcem, jest OK.
2) W tej ścieżce, którą podałeś (ustawienia -> dzisiaj -> elementy) nie mam nic o orientacji  :grin:
3) MP3 jeszcze nie słuchałem, teraz aż się boję, jak powiedziałeś o tych szumach  :(

Mi osobiście nie podoba się aparat, zdjęcia robi okropne :/ W porównaniu do niego, to mój SE K800i jest profesjonalnym aparatem cyfrowym :(

z smsami jest juz troche lepiej pomoglo troche wyrownanie ekranu (klikanie tych krzyżyków) wiec i punkt 2 sie poprawiło. Szkoda ze nie ma jakiegoś fajnego zamiennika standardowego programu do pisania sms'a.
Wracajac do punktu 2 to miałem problem przy orjętacji pionowej telefonu...

pozdr.

Odp: Pytania dotyczące SGH-i900 >>> nowi użytkownicy
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 13, 2008, 01:38:27 »
Od dwoch dób ćwiczę tę OMNIĘ w temacie SMSów ... kiepsko ... wszystko pomieszane - nie ma to jak to było 6 lat temu w SE P900 albo teraz w N95. Napisać w którejś z klawiatur SMS-sa przez standard. męska rękę to nieomal graniczy z cudem. W sumie jak już pisałem w dziale opini o OMNI - kiepsko i chyba ją sprzedam!
Poszukuję programu umozliwiającego sterowanie w pisaniu SMS-ów z pulpitu PC poprzez bluet. lub USB.
Pozdrawiam

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pytania dotyczące SGH-i900 >>> nowi użytkownicy
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 13, 2008, 08:03:30 »
Od dwoch dób ćwiczę tę OMNIĘ w temacie SMSów ... kiepsko ... wszystko pomieszane - nie ma to jak to było 6 lat temu w SE P900 albo teraz w N95. Napisać w którejś z klawiatur SMS-sa przez standard. męska rękę to nieomal graniczy z cudem. W sumie jak już pisałem w dziale opini o OMNI - kiepsko i chyba ją sprzedam!
Poszukuję programu umozliwiającego sterowanie w pisaniu SMS-ów z pulpitu PC poprzez bluet. lub USB.
Pozdrawiam

zajrzyj do działu PPC Ogólnie, jest tam wątek o klawiaturach ekranowych. Bylo tego setki, wybierzesz coś dla siebie. Oryginalna faktycznie jest tragiczna ze względu na xt9
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline jeri

  • *
  • 65
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pytania dotyczące SGH-i900 >>> nowi użytkownicy
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 13, 2008, 10:42:01 »
Zechcesz rozwinąć temat?Zastanawiam się nad zakupem, niestety nie mam gdzie pomacać.Decyzję muszę podjąć zdalnie :-) Na czym polega słabość xt9? (Jak rozumiem jest to słownik t9?).Czyżby nie można było dodawać nowych haseł,albo miał jakąś inną ułomność?Miałem już każdy rodzaj klawiatur: od zwykłych komórek,poprzez całą serię komunikatorów Nokii, wszystkie kolejne MDA z Ery (zaczyjąc od I-ki),Vario II,Vario III,t830, etc,etc.stąd wydaje mi się,że połączenie dużej klawiatury typu telefonicznego ze słownikiem t9 byłoby w dotykowcu niezłym pomysłem...?A moze się mylę?Testowałem to rozwiazanie w kompakcie IV - wprawdzie przez 5 minut,ale podobalo mi się... I jeszcze jedno pytanie - baza słownika - zależna jest od zainstalowanej klawiatury,czy w Omni jest w systemie?Jeśli zainstaluję inną klawiaturę, np/Resco - czy będę mógł korzystać ze słownika PL?Najważniejsze by można było dodawać nowe hasła do slownika.W mojej obecnej N82 można i co z tego - pamięć na nowe wpisy jest mocno ograniczona i w którymś momencie koło się zamyka i zapomina najwcześniej dodane by móc zapisać najnowsze.Lipa :-(

Jeszcze jedno pytanko:obserwujac interfejs kamery dochodzę do wniosku,że NIE można kręcić wideo z lampką.Ta funkcja (błysku) działa wyłącznie w trybie aparatu foto i jako latarka (swiatło ciagłe).Czy ktoś to może sprawdzić? thx@ !  :P
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 13, 2008, 11:15:26 wysłana przez jeri »

*

Offline Kilg

  • ***
  • 292
  • Sprzęt: Galaxy SIII
Odp: Pytania dotyczące SGH-i900 >>> nowi użytkownicy
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 13, 2008, 11:23:47 »
omnia ma domyslnie 3 layouty klawiatury, oprócz qwerty jeszcze po dwie litery na przycisk, lub klasyczna (emulowana na ekranie) telefoniczna. Na tej drugiej podobno calkiem szybko sie pisze (kwestia przyzwyczajenia i wielkosci palcow, podejrzewam).
     
WYGIWYGAINGW
What You Get Is What You're Given and It's No Good Whining
(The Science of Discworld by Terry Pratchett)

*

Offline jeri

  • *
  • 65
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pytania dotyczące SGH-i900 >>> nowi użytkownicy
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 14, 2008, 01:45:11 »
To już wiem z review na youtube.Tylko dlaczego ta jest akurat gorsza od innych (czyli - co jest niedobrego w tym xt9?).Bikekowal, czy możesz się wypowiedzieć?Testowałeś Omnię :-) ... no i jak sprawa lampki podczas kręcenia wideo?

*

Offline MariuszNM

  • 29
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Newton ->  Psion Series3 -> Psion Series 5 -> Zaurus -> Simpad -> Mio P550 -> Mio A701 -> SGH I900 Omnia
Odp: Pytania dotyczące SGH-i900 >>> nowi użytkownicy
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 14, 2008, 07:16:14 »
To już wiem z review na youtube.Tylko dlaczego ta jest akurat gorsza od innych (czyli - co jest niedobrego w tym xt9?).Bikekowal, czy możesz się wypowiedzieć?Testowałeś Omnię :-) ... no i jak sprawa lampki podczas kręcenia wideo?
Według mnie klawiatury samsunga nie są takie złe. Jeżeli chodzi xt9 to w trakcie pisania można ten słownik w dowolnej chwili włączyć i przejść do trybu wybierania liter przez wielokrotne kliknięcie.  (W ten sposób można sensownie wprowadzić adres strony w przeglądarce). W romie Omni jest zainstalowanych kilka słowników xt9 poczynając od polskiego przez inne języki europejskie a kończąc na szwedzkim. Oczywiście w trakcie pisania można do słownika dodawać kolejne słowa. Moim zdaniem wadą tych klawiatur to przedewszystkim:
- jeżeli nie korzysta się xt9 to dostęp do polskich literek diakrytycznych jest makabryczny - są porozrzucane po 9  stronach klawiatury symbolicznej. Pewnym rozwiązaniem jest zainstalowanie klawiatury Resco - gdzie jest to dużo sensowniej zrealizowane.  Nawet w ramach testu przerobiłem sobie skin klawiatury Resco - tak aby w formacie poziomym zajmowała cały ekran i wszystko gra. Jednakże klawiatura Resco nie potrafi używać słowników w omni.
- wadą także jest zbyt bliska odległość dolnych klawiszy z klawiszami SoftKey i często np. w trakcie pisania można niechcący je aktywować. Najtragiczniej jest przy pisaniu SMS bo tam w SoftKey'u jest przycisk "Wyślij" - i zdarza się że przez nieuwagę możemy niechcący wysłać niedokończonego SMS.  
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2008, 07:26:52 wysłana przez MariuszNM »

*

Offline marsden

  • *
  • 95
  • Sprzęt: [SPV M3000, Samsung i900 Omnia] Samsung Galaxy S
Odp: Pytania dotyczące SGH-i900 >>> nowi użytkownicy
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 14, 2008, 08:51:44 »
Z klawiaturami omnii jest jeszcze jeden problem - czułość ekranu przy brzegu jest dużo niższa niż na środku i trzeba opanować specjalną technikę wybierania liter zlokalizowanych na obrzeżu klawiatury. Jest to ewidentna wada sprzętu i nie pomoże tu inny układ.

Odp: Pytania dotyczące SGH-i900 >>> nowi użytkownicy
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 16, 2008, 14:01:20 »
Z klawiaturami omnii jest jeszcze jeden problem - czułość ekranu przy brzegu jest dużo niższa niż na środku i trzeba opanować specjalną technikę wybierania liter zlokalizowanych na obrzeżu klawiatury. Jest to ewidentna wada sprzętu i nie pomoże tu inny układ.

mam dwa takie telefony od dwóch tygodni i niewiem skąd taki pomysł ???? :O

wyświetlacz jest czuły tak jak powinien być, mało tego- wygodnie się go obsługuje palcami mimo naklejonej folii !

Odp: Pytania dotyczące SGH-i900 >>> nowi użytkownicy
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 16, 2008, 14:38:02 »
Z klawiaturami omnii jest jeszcze jeden problem - czułość ekranu przy brzegu jest dużo niższa niż na środku i trzeba opanować specjalną technikę wybierania liter zlokalizowanych na obrzeżu klawiatury. Jest to ewidentna wada sprzętu i nie pomoże tu inny układ.

mam dwa takie telefony od dwóch tygodni i niewiem skąd taki pomysł ???? :O

wyświetlacz jest czuły tak jak powinien być, mało tego- wygodnie się go obsługuje palcami mimo naklejonej folii !

zgadzam sie. to zalezy raczej od kąta stukania rysikiem, na srodku stukasz pewnie bardziej w pionie a boki "muskasz".

a teraz z innej beczki -
 - jak przywrocic stan poczatkowy telefonu zeby go np sprzedac i nikt w nim nic nie znalazl, chodzi o zdjecia, kontakty?

Odp: Pytania dotyczące SGH-i900 >>> nowi użytkownicy
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 16, 2008, 14:42:58 »
z góry uprzedzam że już szukałem rozwiązania tego problemu na google ale nic nieznalazłem, więc prosze was bardzo o pomoc, a chodzi mianowicie o to że co jakiś czas przestawia mi się zegar i ustawienia wygaszacza, niekoniecznie po wyjęciu baterii, ale równiez po ładowaniu, mam nadzieje że ktoś pomoże mi rozwiązać ten problem, bo niechce mi się co jakiś czas ustawiać co jakiś czas zegar, z góry dziękuje za pomoc

Odp: Pytania dotyczące SGH-i900 >>> nowi użytkownicy
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 16, 2008, 15:56:42 »
zgadzam sie. to zalezy raczej od kąta stukania rysikiem, na srodku stukasz pewnie bardziej w pionie a boki "muskasz".

a teraz z innej beczki -
 - jak przywrocic stan poczatkowy telefonu zeby go np sprzedac i nikt w nim nic nie znalazl, chodzi o zdjecia, kontakty?

może funkcja zerowanie pełne w ustawieniach systemowych ?

Odp: Pytania dotyczące SGH-i900 >>> nowi użytkownicy
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 16, 2008, 20:46:50 »
... no i jak sprawa lampki podczas kręcenia wideo?

w ciemnościach lampka cały czas świeci co umożliwia nakręcenie wideo w zupełnych ciemnościach oczywiście kiedy telefon jest wystarczającą blisko tak do półtora metra- mam na myśli ciemną noc

*

Offline aner

  • 28
Odp: Pytania dotyczące SGH-i900 >>> nowi użytkownicy
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 17, 2008, 05:20:09 »
Mam dwa pytania:
1.Czy ktoś z Was posiada może kabure przystosowaną do omni?Chodzi mi o to że nie mogę kupić nigdzie kabury w której telefon mógłby być zamknięty a jednocześnie były do niego podłączone słuchawki.Ponieważ podczas słuchania muzki może telefon wypaść.Mam nadzieje że napisałem zrozumiale
2.Jak ustawić żeby telefon podczas ładowania przez USB wygasał całkowicie a nie tylko częściowo?

*

Offline budyn78

  • *
  • 90
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: OMNIA
Odp: Pytania dotyczące SGH-i900 >>> nowi użytkownicy
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 17, 2008, 08:55:55 »
1. Nie zetknąłem sie jeszcze :(
2. Menu->Ustawienia->zakładka "System"->Bateria->zakładka "Zasilanie zewnętrzne" i tam zaznaczasz sobie jak chcesz ... jesli ma wyłączyć
podświetlenie całkowicie zaznaczasz "w pierwszej zakładce" wyłącz urządzenie i ustalasz po jakim czasie  :ohreally:

*

Offline koart

  • ****
  • 764
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: i8000, i9100
Odp: Pytania dotyczące SGH-i900 >>> nowi użytkownicy
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 17, 2008, 14:45:08 »
1. Nie zetknąłem sie jeszcze :(
2. Menu->Ustawienia->zakładka "System"->Bateria->zakładka "Zasilanie zewnętrzne" i tam zaznaczasz sobie jak chcesz ... jesli ma wyłączyć
podświetlenie całkowicie zaznaczasz "w pierwszej zakładce" wyłącz urządzenie i ustalasz po jakim czasie  :ohreally:

kabury gdzies juz tutaj widzialem takie .. poszukaj

a co do ladowania przez usb i wygaszenia ekranu calkowicie to niestety obawiam sie ze nie mozna calkiem wygasic ekranu.. przy normalnym ladowaniu nie przez usb mozna ale jesli robi sie to przez usb to nie mozna :(
i8000 - WM 6.1
i9100 - Exynos 3.4 na KG2

*

Offline turzol

  • **
  • 149
Odp: Pytania dotyczące SGH-i900 >>> nowi użytkownicy
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 17, 2008, 17:42:35 »
Ja się podczepię pod temat. Omnie użytkuje od wczoraj i testuje różne programy, te bardziej lub mniej przydatne.
Jedną z takich aplikacji jest freewarowy iContact - dużo bardziej (wg mnie) funkcjonalne narzędzie do zarządzania kontaktami niż to systemowe
http://www.freewarepocketpc.net/ppc-download-icontact-v0-2.html

1pyt
Problem polega na tym, że za każdym razem kiedy chce go użyć to muszę go odpalić z menu start gdzie sobie go ulokowałem  - na ekranie today nie wiem niestety jak umieścić skrót do tego (w temacie PocketPC raczkuje dopiero)
Myślałem że da się go upchnąć w ten boczny pasek z widgetami , ale to chyba niewykonalne?

2 pyt
Czy ktoś mógłby polecić program do odtwarzania plików muz. zakodowanych w formacie Flac? Moje zbiory muzyczne są tylko w takim formacie i tylko taki uznaje do odsłuchów :)
Wyczytałem na forum że TCPMP łyka flac - u mnie niestety nie widzi plików w tym formacie




i900DXIA2 by Taril

Odp: Pytania dotyczące SGH-i900 >>> nowi użytkownicy
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 17, 2008, 19:47:51 »
Ja mam jeszcze inaczej.

U mnie problemz zegarkiem wygłada jeszcze troche inaczej. Po wyłaczeniu modułu telefonu bądź po całkowitym wyłaczeniu całego urzaqdzenia i ponownym właczeniu przestawia mi się zegarek do daty styczniowej i jakieś półtorej godziny do przodu....

Co to może być ?? Czy trzeba odwiedzić serwis czy coś mam źle ustawione.

Dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam :-)

*

Offline forpi

  • 40
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung i900
Odp: Pytania dotyczące SGH-i900 >>> nowi użytkownicy
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 18, 2008, 00:37:11 »
Ja się podczepię pod temat. Omnie użytkuje od wczoraj i testuje różne programy, te bardziej lub mniej przydatne.
Jedną z takich aplikacji jest freewarowy iContact - dużo bardziej (wg mnie) funkcjonalne narzędzie do zarządzania kontaktami niż to systemowe
http://www.freewarepocketpc.net/ppc-download-icontact-v0-2.html

1pyt
Problem polega na tym, że za każdym razem kiedy chce go użyć to muszę go odpalić z menu start gdzie sobie go ulokowałem  - na ekranie today nie wiem niestety jak umieścić skrót do tego (w temacie PocketPC raczkuje dopiero)
Myślałem że da się go upchnąć w ten boczny pasek z widgetami , ale to chyba niewykonalne?

Ciekawa ta aplikacja co podałeś (i darmowa), dzięki :)
..a co do 1 pytania to polecam Spb Pocket Plus http://www.spbsoftwarehouse.com/products/pocketplus/?pl , niestety program płatny.. :(
..albo.. :) menu główne --> ustawienia (zakładka "osobiste") --> przyciski , no i tam pod któryś przycisk przypisujesz iContact
Pzdr
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2008, 01:00:45 wysłana przez forpi »

*

Offline artonio

  • 30
    • pblivescores.com
  • Sprzęt: Samsung OMNIA
Odp: Pytania dotyczące SGH-i900 >>> nowi użytkownicy
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 18, 2008, 09:01:03 »
Witam,
No i stało się jestem szczęśliwym posiadaczem OMNI(przesiadka z Wizarda). Ale mam kilka pytań które wynikają chyba z przyzwyczajeń z Wizarda ;-)

1. Po pierwsze brakuje mi czegoś takiego jak COMM Manager - bardziej rozbudowanego niż tylko BT, Wifi i Telefon, a już wyjątkowo drażni mnie brak możliwości podmapowania tego ubogiego managera pod górny prawy klawisz z boku obudowy.

2. Kolejna rzecz to zamykanie aplikacji z jakiegoś przycisku - tu fajnie byłoby podmapować np dłuższe przytrzymanie środkowego klawisza lub czerwoną słuchawkę(telefonu nie blokuję tylko go wyłączam z górnego guzika). Tyle że takiej możliwości nie ma :(

3. Na koniec pytanie o net poprzez kabel usb i ActiveSync na OMNI. Nie bardzo wiem dlaczego to nie chce działać.
Samsung OMNIA z PlusGSM
PDA: i900SAHH6/CXHH6
TEL: i900XXHH4

*

Offline jag10

  • *
  • 98
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Motorola Milestone
Odp: Pytania dotyczące SGH-i900 >>> nowi użytkownicy
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 18, 2008, 10:01:54 »
Gratuluję zakupu. Ja też miałem Wizarda, lecz pomiędzy nim a Omnią popełniłem Nokię 6110 Navigator.
Odnośnie wcześniejszych postów w których wszyscy narzekają na klawiaturę ekranową powiem kilka słów.
Jestem dużym chłopem z dużymi palcami i po 2 dniach obcowania z Omnią śmigam już na klawiaturze ( horyzontal )
i nie zamieniłbym jej na żadną inną. Męczyłem się na Nokii a tu jest cudownie. Tak samo słownik xt9. W Omni są normalne i prawidłowe podpowiedzi w odróżnieniu od T9 Symbianowego. Tam była masakra. Jakieś dziwaczne końcówki wyrazów i co chwila musiałem włączać i wyłączać T9. Teraz jestem w niebie :)
A teraz do rzeczy:
1. Bardziej rozbudowanego nie widziałem. A po co mapować przycisk. Przecież skrót do niego jest na samym wierzchu. Na pasku widgetowym ( tym ukrywanym )
2. Tu też nie trzeba nic mapować ponieważ już tak jest. Naciśnij i przytrzymaj przycisk po prawej stronie na górze.
    Ładnie, prosto i przyjemnie  :)

*

Offline artonio

  • 30
    • pblivescores.com
  • Sprzęt: Samsung OMNIA
Odp: Pytania dotyczące SGH-i900 >>> nowi użytkownicy
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 18, 2008, 10:52:47 »
Co do klawiatury też najmniejszych paluchów nie mam i pisanie czy to w pozycji horyzontalnej czy w pionie większych trudności mi nie sprawia.

Wracając do moich pytań:

ad. 1 Mapować przycisk chciałbym ponieważ widgety mnie denerwują i ich nie używam ;) Na razie rozwiązałem to elementem na ekranie Today.

ad. 2 Chodziło mi bardziej o zamykanie (najlepiej czerwoną słuchawką) aktualnie otwartej aplikacji. Poza tym sam fakt że nie da się podmapować czegokolwiek pod środkowy przycisk czy czerwoną słuchawkę jest denerwujący przy tak małej ilości buttonów.
Samsung OMNIA z PlusGSM
PDA: i900SAHH6/CXHH6
TEL: i900XXHH4

*

Offline turzol

  • **
  • 149
Odp: Pytania dotyczące SGH-i900 >>> nowi użytkownicy
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 18, 2008, 11:55:57 »
Import csv, vcf
Backup kontaktów ze starego telefonu mam w 2 formatach - csv oraz vcf - czy ktoś może mi podpowiedzieć za pomocą jakiej aplikacji mogę dokonać importu tych danych do sgh-i900?
i900DXIA2 by Taril

*

Offline scarab

  • **
  • 137
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Magic, i900
Odp: Pytania dotyczące SGH-i900 >>> nowi użytkownicy
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 18, 2008, 12:02:35 »
artonio, sprawdz program AEBPlus, umozliwia na pewno przypisanie do czerwonej sluchawki, obsluguj rowiez zdarzenie podwojnego i potrojnego nacisniecia danego przycisku. Program HButton niestety u mnie nie dziala a AEBPlus dziala.

*

Offline jag10

  • *
  • 98
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Motorola Milestone
Odp: Pytania dotyczące SGH-i900 >>> nowi użytkownicy
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 18, 2008, 12:09:22 »
Import csv, vcf
Backup kontaktów ze starego telefonu mam w 2 formatach - csv oraz vcf - czy ktoś może mi podpowiedzieć za pomocą jakiej aplikacji mogę dokonać importu tych danych do sgh-i900?
Synchronizacja kontaktów z PC:
PDA -> Activesync -> MS Outlock -> Omnia    lub
Telefon z symbianem -> PC Suite -> MS Outlock -> Activesync -> Omnia

Antonio, mnie też widgety denerwowały ale zrobiłem sobie tak: wgrałem SPB Mobile Shell i ten program jest u mnie Today'em. W każdej chwili, jednym przyciśnięciem przycisku na ekranie, przechodzę do oryginalnej strony z widgetami która notabene jest bardzo funkcjonalna chociaż nie najładniesza.
2. To rozwiązanie Samsunga też jest funkcjonalne, tylko trzeba się do niego przyzwyczaić. Ja go w zasadzie odkryłem dopiero 3-go dnia użytkowania i teraz bardzo mi się podoba.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2008, 12:16:09 wysłana przez jag10 »

*

Offline artonio

  • 30
    • pblivescores.com
  • Sprzęt: Samsung OMNIA
Odp: Pytania dotyczące SGH-i900 >>> nowi użytkownicy
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 19, 2008, 10:28:30 »
Scarab, dzięki za info o tym programiku AEBPlus - można nim drastycznie poprawić funkcjonalność OMNI.
Właściwie pod każdy klawisz da się przypisać kilka zdażeń: 1xclick, 2xclick, 3xclick, dłuższe przytrzymanie(z możliwością ustawienia czasu). Do tego sporo predefioniowanych akcji włącznie z zamykaniem aplikacji czego mi szczególnie brakowało ;-)

Ważne żeby zainstalować w pamięci głównej.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2008, 10:30:20 wysłana przez artonio »
Samsung OMNIA z PlusGSM
PDA: i900SAHH6/CXHH6
TEL: i900XXHH4