Pytania dotyczące SGH-i900 >>> nowi użytkownicy

  • 556 Odpowiedzi
  • 110706 Wyświetleń

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline KwusheR

  • *
  • 96
  • Płeć: Mężczyzna
    • Tutninja
  • Sprzęt: Galaxy Note 2
Odp: Pytania dotyczące SGH-i900 >>> nowi użytkownicy
« Odpowiedź #540 dnia: Czerwiec 18, 2010, 09:44:12 »
2) - tak, zostaje  :S

Odp: Pytania dotyczące SGH-i900 >>> nowi użytkownicy
« Odpowiedź #541 dnia: Czerwiec 18, 2010, 12:18:19 »
KwusheR, czy możesz wykonać fotkę tej kropeczki?  :mrgreen:

Odp: Pytania dotyczące SGH-i900 >>> nowi użytkownicy
« Odpowiedź #542 dnia: Sierpień 31, 2010, 11:07:12 »
Witam ponownie.
Omnię i900 używam już ponad 3 miesiące. Dzięki temu forum nauczyłem się obsługi, oswoiłem to urządzenie ;-) i znalazłem rozwiązania wielu zagadnień na jakie natknąłem się podczas obsługi tego telefonu.
Dlatego też pozwoliłem sobie ponownie tu przedstawić zaistniały problem.

Potrzebuje czytnika plików pdf. Nie jest to może problem bo jest przecież Adobe reader Foxit reader oraz PocketXpdf.
Mam wszystkie i t powstaje problem. Adobe i Foxit działają bez zarzutów z jednym małym ale... W części dokumentów gdy zrobię zoom na tyle mocny by móc czytać tekst zazwyczaj robi się duża tak zwana pikseloza i jest to mało czytelne.
Natomiast PocketXpdf ma taką sprytną funkcję pokaż sam tekst i z pliku pdf konwertuje sam tekst, który jest bardzo czytelny. Niestety problem w tym że w mojej Omnii PocketXpdf działa ale nie chce otwierać plików.

Proszę o pomoc może ktoś zna rozwiązanie tego problemu.
Z góry dziękuję za informacje.

*

Offline Terathoma

  • 1
  • Sprzęt: N-Gage->Htc wizard->qtek 9000->xda exec
Odp: Pytania dotyczące SGH-i900 >>> nowi użytkownicy
« Odpowiedź #543 dnia: Styczeń 08, 2011, 19:37:33 »
Witam wszystkich

Chciałbym was prosic o radę w sprawie mojej omni. Jest to telefon używany, mocno zmęczony wizualnie, zaraz po tym jak go dostałem zauważyłem, że sprzęt niemiłosiernie muli, zacina się kilkanaście razy dziennie i ma problemy z uruchamianiem [czasem startuje dopiero po trzecim wyjęciu baterii]. Nie pomaga ani hard reset, ani nowy rom [simono v8 z m2d2]. Do tej pory używałem spv m3000 i htc universal. Obydwa sprzęty mimo słabszych procesorów chodziły bez zająknięcia. Pytam więc was czym to może być spowodowane.

[mam powody żeby przypuszczać że telefon był zamoczony. Czy możliwe jest takie uszkodzenie podzespołów żeby wszystko było "sprawne" tylko działało tak dramatycznie wolno?]

*

Offline Simon

  • ***
  • 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S3, Nokia Lumia 620
Odp: Pytania dotyczące SGH-i900 >>> nowi użytkownicy
« Odpowiedź #544 dnia: Styczeń 09, 2011, 09:19:19 »
Teoretycznie jest to możliwe, zwłaszcza, że jak piszesz oprócz "zamulenia" są przycinki (wieszanie się). Czy po wgraniu nowego ROMu robiłeś HR jeśli nie to zrób gdyż w zasadzie jest to niezbędne. Wykonaj też formatowanie mojej pamięci, np. spod PC podpinając Omnię w trybie pamięci masowej. Spróbuj też ROMu w wersji Lite i na buildzie z dolna belką (są one nieznacznie szybsze), proponuję build 21898. Jeśli nadal będą takie objawy to prawdopodobnie coś jest uszkodzone sprzętowo.
Pozdrawiam wszystkich maniaków PDA
Simon

Odp: Pytania dotyczące SGH-i900 >>> nowi użytkownicy
« Odpowiedź #545 dnia: Styczeń 09, 2011, 12:29:04 »
Witam.
Panowie jak sprawdzić czy w romie jest radio czy go niema?
proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam.

*

Offline Simon

  • ***
  • 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S3, Nokia Lumia 620
Odp: Pytania dotyczące SGH-i900 >>> nowi użytkownicy
« Odpowiedź #546 dnia: Styczeń 09, 2011, 13:00:22 »
Tam skąd pobierałeś prawdopodobnie jest informacja. Jeśli jest pobrany w wersji .exe to sprawdzić można jedynie rozbierając ROM Executorem, jeśli w wersji do wgrywania poprzez Grandprix to jeśli jest plik oprócz eboot.nb0 i pda.bin phone.bin (ten plik to radio rom).
Pozdrawiam wszystkich maniaków PDA
Simon

Odp: Pytania dotyczące SGH-i900 >>> nowi użytkownicy
« Odpowiedź #547 dnia: Styczeń 09, 2011, 13:24:40 »
Dziękuję za odpowiedź.
Wszystkie pliki były pojedyncze nawet gdy pisało że rom jest z radiem.
Próbowałem je otworzyć Gp ale niewidział żadnych plików.
Nie wiedziałem że ten plik trzeba otworzyć specjalnym programem.
Spróbuje tak jak Mi poradziłeś.
Jeszcze raz dziękuję.
Pozdrawiam

Połączone: Styczeń 09, 2011, 14:40:27
Witam.
Mam jeszcze jedno pytanko,czy po rozebraniu romu programem  ROM Executor i zapisaniu go można wgrywać go za pomocą Grandprix?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2011, 14:40:27 wysłana przez jacekgpz »

*

Offline Simon

  • ***
  • 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S3, Nokia Lumia 620
Odp: Pytania dotyczące SGH-i900 >>> nowi użytkownicy
« Odpowiedź #548 dnia: Styczeń 10, 2011, 07:36:33 »
Dokładnie można wgrywać za pomocą Grandprix i można pominąć wgrywanie Radio ROM jeśli był w wersji .exe
Pozdrawiam wszystkich maniaków PDA
Simon

Odp: Pytania dotyczące SGH-i900 >>> nowi użytkownicy
« Odpowiedź #549 dnia: Styczeń 10, 2011, 11:16:49 »
 Simon dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam.

*

Offline zuli007

  • **
  • 179
  • Płeć: Mężczyzna
  • Milestone+X8
Odp: Pytania dotyczące SGH-i900 >>> nowi użytkownicy
« Odpowiedź #550 dnia: Styczeń 28, 2011, 10:01:38 »
Panowie gdzie w omni znaleźć ustawienia APNów ? Dodam, że nie ma tego w Ustawienia/połączenia (zazwyczaj jest tam opcja zarządzaj połączeniami czy jakoś tak), tutaj tego nie ma - pojawia się dopiero po dodaniu jakiegoś połączenia modemowego (ale wtedy i tak widać tylko to dodane połączenie). Dodam, że telefon w menu wyboru internetu dla przeglądarki są połączenia wap, internet i mms. Internet działa normalnie, chodzi mi o wyjazd za granice i tymczasowe wywalenie APN`ów, bądź inne rozwiązanie blokujące internet. Póki co zmiana romu nie wchodzi w grę (nie mój telefon).

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8901
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: Pytania dotyczące SGH-i900 >>> nowi użytkownicy
« Odpowiedź #551 dnia: Styczeń 28, 2011, 17:15:51 »
Witki opadają, hint: no data i cały przyklejony temat w dziale Oprogramowanie: ppc z telefonem.

Połączone: Styczeń 28, 2011, 18:03:45
http://pdaclub.pl/forum/oprogramowanie-wylacznie-dla-ppc-phone-edition/nodata-gdy-nie-chcemy-by-maszyna-laczyla-sie-bez-naszej-wiedzy/
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2011, 18:03:45 wysłana przez tomaszkap »
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

Odp: Pytania dotyczące SGH-i900 >>> nowi użytkownicy
« Odpowiedź #552 dnia: Styczeń 28, 2011, 19:38:20 »
Dwa pytanka
  • Jak wygląda przydatność touch pada? W i780 tylko za jego pomocą (całkiem szybko i sprawnie) poruszałem się po telefonie.
  • Czy ciężko pisze się jakieś teksty klawiaturą ekranową? Ostatnio taką klawiaturę używałem gdy miałem MDA compact z win 05, a tam była bardzo mała klawiaturka i nie było to zbyt miłe.

*

Offline kozunio12

  • ***
  • 318
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sukces ma wielu ojców, porażka żadnego.
  • Sprzęt: Samsung i5700
Odp: Pytania dotyczące SGH-i900 >>> nowi użytkownicy
« Odpowiedź #553 dnia: Styczeń 28, 2011, 22:39:36 »
Touchpad działa tylko w oficjalnych romach/buildach WM6.1, klawiatura jest dosyć wygodna, ale ja używałem FingerKeyb, a także  Swype i obydwie przypadły mi do gustu.
Było:SPV E650, LG KS20, Samsung Omnia

Odp: Pytania dotyczące SGH-i900 >>> nowi użytkownicy
« Odpowiedź #554 dnia: Grudzień 18, 2011, 13:41:29 »
Witam Serdecznie użytkowników Omni

Nie jestem pewien czy piszę we właściwym temacie, jednak jestem nowym użytkownikiem tego telefonu (wcześniej z PDA był Loox600 z wm2003 i Palm T/X).

Omnia w moich rękach jest od niedawna, posiada na karcie pamięci oryginalną AM. Udało mi się zdjąć Simlocka. Jako że zaczynam dopiero z tym telefonem, chciałbym informację na temat jakiegoś podstawowego oprogramowania z którego warto korzystać. Myślę że taka lista przydałaby się wielu użytkownikom. Czego zatem potrzebuję :

1. Odtwarzacz Video (w moich poprzednich urządzeniach był TCMP) - chodzi również o odtwarzanie filmów z YT

2. Czytnik E-Booków (był Adobe Reader i Mobi Pocket Reader)

3. Odtwarzacz muzyczny

4. Przeglądarka internetowa (na razie mam Operę 9.5 - kompilacja 1957)

5. ROM -wiem, że to temat rzeka ale jeśli możecie polecić jakiś stabilny ROM gdzie wszystko działa i jest wygodny to bardzo proszę (Na razie jest SAHH6/BKHH6 i telefon BVHH6).

6. Gry - jeśli są jakieś gry, warte polecenia to również poproszę (na Looxie miałem Wormsy i Emulację GBA)

7. Inne przydatne programy

8. Klient GG + jakiś VoiP

9. Klawiatura wygodniejsza niż oryginalna

Pytam o całą paczkę software'u, ponieważ forum jest przeogromne i trudno znaleźć takie konkretne propozycje na całość wyposażenia telefonu, a chciałbym w miarę szybko cieszyć się możliwościami tego sprzętu.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 18, 2011, 15:56:58 wysłana przez Seventhdreamer »

*

Offline Kuboslaw

  • ****
  • 888
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiech proszę :)
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S, N150, Modecom Freetab 2099
Odp: Pytania dotyczące SGH-i900 >>> nowi użytkownicy
« Odpowiedź #555 dnia: Grudzień 18, 2011, 14:07:46 »
1. W sumie to chyba nie ma dobrej alternatywy dla TCMP, a do youtube'a jest programik w większości ROM-ów, nazywa się po prostu Youtube player.

3. Nitrogen (free) albo S2P (do któregoś tam wydania free, najnowsze już chyba płatne). S2P taki iphonowy, czasem się przycina ale ogólnie ok. Jak chcesz mieć zero problemów to używaj Nitrogena.

6. Sokosave, pocketsand  :E, FPSce (emulacja psx)

7. HDwooble  :wink: , mss converter (jednostki)

ROM-u zaraz Ci jakiegoś poszukam ale chyba wyśle na priv bo mnie pewnie zlinczują jak dam linka do innego forum  :)

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Pytania dotyczące SGH-i900 >>> nowi użytkownicy
« Odpowiedź #556 dnia: Grudzień 24, 2011, 22:42:46 »
Czego zatem potrzebuję :
5. ROM -wiem, że to temat rzeka ale jeśli możecie polecić jakiś stabilny ROM gdzie wszystko działa i jest wygodny to bardzo proszę (Na razie jest SAHH6/BKHH6 i telefon BVHH6).
Albo albo
Ja preferowałem romy dolnobelkowe.

9. Klawiatura wygodniejsza niż oryginalna
http://www.modaco.pl/Thread-Klawiatura-z-Omni-Lite-dla-I900?highlight=klawiatura
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .