Omnia - Simlock za darmo

  • 137 Odpowiedzi
  • 109609 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline javman

  • *****
  • 1471
  • Płeć: Mężczyzna
    • Motorola MB511 Flipout
  • Sprzęt: Motorola MB511 Flipout
Odp: Omnia - Simlock za darmo
« Odpowiedź #120 dnia: Styczeń 31, 2010, 12:02:25 »
kolego a czy probowałeś skopiowac te  pliki jak to jest tez opisane w 1 poscie ?  wyprobuj dwóch metod, kodami lub kopiujac  i odpalajac pliki recznie
_/ . /\ . \/ . /\/\ . /\ . /\/™

*

Offline fokstrot

  • ****
  • 949
  • Sprzęt: BB 9780 pin: 26791dc9
Odp: Omnia - Simlock za darmo
« Odpowiedź #121 dnia: Luty 04, 2010, 23:52:19 »
wszystko jest tutaj napisane jasno, czytelnie i prosto. latwiej tego przekazac juz sie nie da

@javman
nick "Gosiak1981" wskazuje raczej na kolezanke
Dell X50v/Bt-359 --> BB

*

Offline javman

  • *****
  • 1471
  • Płeć: Mężczyzna
    • Motorola MB511 Flipout
  • Sprzęt: Motorola MB511 Flipout
Odp: Omnia - Simlock za darmo
« Odpowiedź #122 dnia: Luty 05, 2010, 14:48:38 »
upppsss.. :D faktycznie, no ale chyba już poszła z tym do komisu/serwisu bo jak widac zero odp.
_/ . /\ . \/ . /\/\ . /\ . /\/™

Odp: Omnia - Simlock za darmo
« Odpowiedź #123 dnia: Luty 12, 2010, 20:57:58 »
UWAGA bawilem sie caly dzien i nic wszystkie sposoby, MUSI BYC KARTA TEGO OPERATORA CO JEST SIMLOCK ja rano tylko sklep otworzyli polecialem kupilem plusa wsadzilem zrobilem tylko 1 i poszlo nie wierzylem ;)) 260019 dla Plusa i play chodzi wielkie dzieki !!!!

Odp: Omnia - Simlock za darmo
« Odpowiedź #124 dnia: Luty 13, 2010, 17:36:00 »
Panie/Panowie
po to jest opisana ta metoda aby w ogóle nie płacić za zdjęcie simlocka tzn kupować jakieś karty x-sim. Ja miałem taki przypadek, że nie wiedziałem na jakiego operatora założony jest simlock, a jeździć po karty i wydawać pieniądze mi się nie uśmiechało.
Dla potomnych opiszę więc jak ja to zrobiłem. Oczywiście nieoceniony jest googelek ;) Wystarczyło wgrać wersję radia IBU2 - dostępna tutaj http://rapidshare.com/files/219484866/IBU2_phone.7z i metoda z pierwszego posta działa bez zająknięcia na dowolnej karcie.
Radio wgrywamy GrandPrixem, a jak to dokładnie się robi można zobaczyć tutaj How to flash radio to Omnia I900 with Grand Prix 1.8.10.
Po zdjęciu locka wgrywamy sobie najbardziej odpowiadającą nam wersje radio lub pozostajemy przy tej.
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2010, 17:42:29 wysłana przez barteksp »

Odp: Omnia - Simlock za darmo
« Odpowiedź #125 dnia: Lipiec 09, 2010, 13:35:14 »
Witam,

Na Modaco pojawił się opis jak zdjąć simlocka, gdy poprzedni sposób informował o błędzie.

"What I did is this: Went to the registry, HKCU\System\State\PHONE, and wrote down the value of IMSI entry. Then I started Lock.lnk (loaded the lock screen), and tried to lock it. For the MCC/MNC I tried to enter that IMSI entry value by first entering 4 digits (failed), then 5 digits (failed), and finally 6 digits, and succeed! For NCK I used 12345678, so no change."

Tak więc należy sprawdzić jaka jest szósta cyfra (tuż za kodem MCC/MNC) w rejestrze HKCU\System\State\PHONE IMSI (np. używając Total Commandera), a następnie postępować zgodnie ze znaną już procedurą wpisując jednak w pierwsze okienko kod MCC+"odczytana cyfra" (u mnie było to 260019 - Plus GSM). Zawartość drugiego taka sama czyli 12345678.

Pozdrawiam,
Dzięki kolego:) ta 9 w MCC/MNC bardzo pomogła:) simlock zdjęty

*

Offline Kimar

  • *
  • 60
Odp: Omnia - Simlock za darmo
« Odpowiedź #126 dnia: Lipiec 23, 2010, 19:24:51 »
Potwierdzam opisaną metodę u mnie nie działały żadne kody, rom nie brandowany, po zmianie radia na poniższe poszło pierwszym lepszym kodem ;)



Panie/Panowie
po to jest opisana ta metoda aby w ogóle nie płacić za zdjęcie simlocka tzn kupować jakieś karty x-sim. Ja miałem taki przypadek, że nie wiedziałem na jakiego operatora założony jest simlock, a jeździć po karty i wydawać pieniądze mi się nie uśmiechało.
Dla potomnych opiszę więc jak ja to zrobiłem. Oczywiście nieoceniony jest googelek ;) Wystarczyło wgrać wersję radia IBU2 - dostępna tutaj http://rapidshare.com/files/219484866/IBU2_phone.7z i metoda z pierwszego posta działa bez zająknięcia na dowolnej karcie.
Radio wgrywamy GrandPrixem, a jak to dokładnie się robi można zobaczyć tutaj How to flash radio to Omnia I900 with Grand Prix 1.8.10.
Po zdjęciu locka wgrywamy sobie najbardziej odpowiadającą nam wersje radio lub pozostajemy przy tej.

Odp: Omnia - Simlock za darmo
« Odpowiedź #127 dnia: Wrzesień 30, 2010, 22:32:33 »
Witam

U mnie podobnie jak  u Jaskier84.

Mam Roma Plusa SAHH7. Moj przypadek wygląda tak:

   1. Wpisujemy *7465625*638*#.   
   2. Wpisujemy pierwsze 6 cyfr z wartości IMSI.                                                                          -   wpisałem 260019
   3. Wpisujemy swój nowy NCK (np. 12345678) i OK.                                                                 -  wpisałem 12345678  - zalockowalo tel.
   4. Wpisujemy *#7465625# by sprawdzić czy simlock jest nadal ustawiony.                           - pisze ze aktywny
   5. Wpisujemy #7465625*638*# i potem podajemy swój NCK z punktu 3 (np. 12345678).     - pokazuje sie komunikat "You entered  Incorrect MCC/MNC".....

Dodam ze robię to z karta operatora. Jeśli próbuje od początku to przy lockowaniu pisze ze "failed to set locking status"....

Nastepnie probowalem zmienic Rom  wraz z radiem na SAHJ3 i to tez nie pomaga, dzieje sie to samo co przedtem.

Tak sobie myślę ze moglem sie pomylić przy wpisywaniu hasła 12345678. Wiec załóżmy że tak sie stało. Czy da sie na nowo zalockowac tel z nowym hasłem lub jakoś ten problem rozwiązać?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 30, 2010, 22:34:14 wysłana przez darkarhon »

*

Offline Adramel

  • ****
  • 895
  • Sprzęt: HD2/Sensation/GalaxyNote
Odp: Omnia - Simlock za darmo
« Odpowiedź #128 dnia: Listopad 19, 2010, 10:01:15 »
A masz zalogowany do sieci telefon? Bo Omnia musi być zalogowana w sieci by zdjąć z niej simlocka. Te 6 cyfr IMSI musi być identyfikatorem sieci do której fon jest w tej chwili zalogowany.

Odp: Omnia - Simlock za darmo
« Odpowiedź #129 dnia: Listopad 25, 2010, 20:16:34 »
jesli macie problemy  ze zdjeciem simlocka z Omni w sieci orange
radze wam zastosowac ta opcje

Cytuj
Panie/Panowie
po to jest opisana ta metoda aby w ogóle nie płacić za zdjęcie simlocka tzn kupować jakieś karty x-sim. Ja miałem taki przypadek, że nie wiedziałem na jakiego operatora założony jest simlock, a jeździć po karty i wydawać pieniądze mi się nie uśmiechało.
Dla potomnych opiszę więc jak ja to zrobiłem. Oczywiście nieoceniony jest googelek ;) Wystarczyło wgrać wersję radia IBU2 - dostępna tutaj http://rapidshare.com/files/219484866/IBU2_phone.7z i metoda z pierwszego posta działa bez zająknięcia na dowolnej karcie.
Radio wgrywamy GrandPrixem, a jak to dokładnie się robi można zobaczyć tutaj How to flash radio to Omnia I900 with Grand Prix 1.8.10.
Po zdjęciu locka wgrywamy sobie najbardziej odpowiadającą nam wersje radio lub pozostajemy przy tej.


mi pomoga a kilka godzin sie meczylem

pozdrawiam




Odp: Omnia - Simlock za darmo
« Odpowiedź #130 dnia: Grudzień 27, 2010, 11:36:03 »
Witam Panowie i założyciela wątku.
Na wstępie wielkie dzięki za ten wątek, dzięki niemu zdjąłem simlocka z omni, którą otrzymałem od brata z Londynu. Chodził on tam w sieci t-mobile. Simlocka pozbyłem się za pomocą klawiatury, ale musiałem dopisać jedną cyfrę z klucza była to cyfra 8 i wszystko poszło bezproblemowo. Teraz będę próbował zmienić język na Polski, jeżeli macie panowie jakieś sugestie to proszę o info, wiem że to nie ten wątek, ale przy okazji może...

Pozdrawiam szczególnie założyciela wątku jak i również wszystkich forumowiczów, a przy okazji wszystkiego najlepszego z okazji nowego roku Wiesław

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Omnia - Simlock za darmo
« Odpowiedź #131 dnia: Grudzień 27, 2010, 12:55:30 »
Teraz będę próbował zmienić język na Polski, jeżeli macie panowie jakieś sugestie to proszę o info, wiem że to nie ten wątek, ale przy okazji może...
Rom zmień na polskojęzyczny.
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

Odp: Omnia - Simlock za darmo
« Odpowiedź #132 dnia: Grudzień 27, 2010, 13:14:47 »
Dzięki kolego za szybkie info, piszesz aby wymienić rom na polskojęzyczny i to mi załatwi sprawę, oczywiście czytałem forum parę dni o romach też i cały czas zachodzę w głowę co to jest rom :) . Niejednokrotnie widziałem Ciebie udzielającego się w dyskusjach, znaczy jesteś zaprawionym forumowiczem, to może mi podpowiesz jaki konkretnie rom wybrać aby był w miarę ok.

Dzięki i pozdrawiam.
Aha na tym forum nie widzę nigdzie przycisku "pomógł" jak to jest na innych a chętnie bym taki przycisk Tobie nacisnął :)

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Omnia - Simlock za darmo
« Odpowiedź #133 dnia: Grudzień 27, 2010, 18:49:08 »
... cały czas zachodzę w głowę co to jest rom :) .
Google Twoim przyjacielem.
... może mi podpowiesz jaki konkretnie rom wybrać aby był w miarę ok.
To nie jest taka prosta sprawa.
Pierwszy wybór to pomiędzy WM 6.1 a WM 6.5.
WM 6.1 będzie łaskawszy dla baterii i nie będzie problemów z lekkim przymulaniem Omni. Ale dla palców, to już nie.
WM 6.5 ma już dużo przyjaźniejszy dla obsługi palcem interface ale okupić to trzeba ciut szybszym wyczerpywaniem się baterii i w przypadku większości romów lekkim muleniem telefonu.

Jak się zdecydujesz na WM 6.5 to masz kolejny dylemat.
Czy górno czy dolnobelkowy  :mrgreen:
Górnobelkowe trochę mniej mulą a dolnobelkowe są ładniejsze (jak dla mnie).
Są jeszcze wersje Ultralight, Light, Normal, z M2DC (starsza wersja Manilki), z M2D2 (nowsza wersja Manilki).
Wszystkie one różnią się ilością zainstalowanych programów (co rzutuje na ilość wolnej przestrzeni na programy - choć nie do końca, bo większość można instalować na MojejPamieci) oraz ilością wolego RAMu (co jest bardzo istotne).

Żeby nie rozwijac tego kosmicznego OT zajrzyj na Modaco oraz na e-omnię. Tam sobie plusiki poklikasz  :wink:
Klasyką sam w sobie jest Ryrzy i jego romy (większość userów Omni się na jego romach wychowało) ale są to dość stare produkcje (Ryrzy przesiadł się na i8000). Z nowych polecę to samo co tutaj.

Aha na tym forum nie widzę nigdzie przycisku "pomógł" jak to jest na innych a chętnie bym taki przycisk Tobie nacisnął :)
Nie ma takiej potrzeby - po to jest forum, żeby sobie pomagać i czasem podyskutować.
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

Odp: Omnia - Simlock za darmo
« Odpowiedź #134 dnia: Grudzień 28, 2010, 11:08:21 »
Ok kolego dzięki za poradę, mam jeszcze tylko jedno pytanko (jak narazie:D) chciałbym używać tej omni do nawigacji ale okazjonalnie a mam WM 6.1 zostać na tym czy może wziąć rom na WM 6.5 bo rozumiem, że mogę z WM 6.1 za pomocom romu przejść na WM 6.5 PL

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Omnia - Simlock za darmo
« Odpowiedź #135 dnia: Grudzień 28, 2010, 19:55:44 »
Ja bym przeszedł na WM 6.5.
WM 6.1 to masakra dla palców.
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8901
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: Omnia - Simlock za darmo
« Odpowiedź #136 dnia: Grudzień 29, 2010, 09:01:46 »
A co to ma wspólnego z tematem? koniec OT
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline jasiorr

  • **
  • 131
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Omnia Pro B7610
Odp: Omnia - Simlock za darmo
« Odpowiedź #137 dnia: Styczeń 07, 2011, 22:08:58 »
Witam z omnią pro [b7610] da sobie radę ?
W Moich Żyłach płynie benzyna, Zamiast Serca Świszczy Turbina..