OMNIA - ładowanie przez USB

  • 56 Odpowiedzi
  • 21895 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: OMNIA - ładowanie przez USB
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 13, 2008, 14:06:36 »
dlaczego  nic ? on jak padnie i podlaczysz kabel nie wlaczy sie sie ani nic tylko na guziku power zacznie swiecic czerwony led... jak go nacisniesz wlaczy sie telefon ...  a jak bedzie zielony to jest naladowany na max

Z tego co pamiętam, to mi się nie udało uruchomić omni z rozładowaną baterią podłączając ją pod usb.
Po podłączeniu pod ładowarkę sieciową praktycznie odrazu można było ją uruchomić.

*

Offline javman

  • *****
  • 1471
  • Płeć: Mężczyzna
    • Motorola MB511 Flipout
  • Sprzęt: Motorola MB511 Flipout
Odp: OMNIA - ładowanie przez USB
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 13, 2008, 14:10:03 »
bo usb ma mniejszy prad ladowania... tzreba dluzej ladowac a pozatym na usb nie naladujesz na full baterii.. pogmatwali sprawe  i tyle w htc mozna wylaczyc ladowanie usb i wtedy nie ma zamieszania bo jak masz podpiety kom do usb to niby pisze bateria 100% ale tylk okilka minut  potem masakralnie spada jej napiecie :/
_/ . /\ . \/ . /\/\ . /\ . /\/™

*

Offline koart

  • ****
  • 764
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: i8000, i9100
Odp: OMNIA - ładowanie przez USB
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 13, 2008, 15:09:05 »
WYLACZONEJ omnii przez usb sie naladuje.. ladowanie zaczyna sie dopiero w momencie gdy PC-et rozpozna urzadzenie, a kiedy jest wylaczony to go nie rozpozna :)
i8000 - WM 6.1
i9100 - Exynos 3.4 na KG2

*

Offline lavo

  • 26
Odp: OMNIA - ładowanie przez USB
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 13, 2008, 15:42:44 »
Przesiadłem się z K750, miałem w pracy kabelek usb caly czas wpięty w kompa. Trzeba było ładować no problem. Tutaj kicha.

*

Offline javman

  • *****
  • 1471
  • Płeć: Mężczyzna
    • Motorola MB511 Flipout
  • Sprzęt: Motorola MB511 Flipout
Odp: OMNIA - ładowanie przez USB
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 13, 2008, 16:41:01 »
ja tez z k750 na omnie wskoczylem :) i jakos szoku technologicznego nie doznalem :D



a jak podepniesz omnie jako pamiec masowa to laduje ?, oczywiscie wlaczona omnie.
_/ . /\ . \/ . /\/\ . /\ . /\/™

*

Offline lavo

  • 26
Odp: OMNIA - ładowanie przez USB
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 13, 2008, 17:06:28 »
tak jak wyżej napisal Koleka koart laduje dopiero jak komp wykryje omnie

*

Offline javman

  • *****
  • 1471
  • Płeć: Mężczyzna
    • Motorola MB511 Flipout
  • Sprzęt: Motorola MB511 Flipout
Odp: OMNIA - ładowanie przez USB
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 13, 2008, 17:39:24 »
ale jako pamiec masowa tez ? bo przy activ sync potzrebuje sterowniki a  przy masowej sam se zainstaluj ..  oto mi biega .. a jak zainstaluje to czy laduje ?
_/ . /\ . \/ . /\/\ . /\ . /\/™

*

Offline perla

  • ******
  • 2689
  • Sprzęt: Samsung Tab2- 7, Galaxy S2 , Kindle 3,
Odp: OMNIA - ładowanie przez USB
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 13, 2008, 18:47:58 »
Pisalem o tym wielokrotnie, ze w przypadku "calkowicie" rozladowanego akumulatora oraz slabszego wyjscia USB, moze nie udac sie rozpoczecie ladowania. Jest to spowodowane tym ze pod duzym obciazeniem na gniezdzie USB jest raptem ok.4V i ladowanie nie jest mozliwe.
Czasem gdy jest na granicy wytrzymalosci, trzeba probowac kilkakrotnie wkladac wtyk i wyjmowac ( na wylaczonej Omnii) moze zacznie ladowac.

*

Offline lukwol

  • 27
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: OMNIA - ładowanie przez USB
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 20, 2008, 13:24:30 »
a u mnie z kolei niezły fenomen :) Omnia po podlączeniu do kompa przez USB się ROZŁADOWUJE. podłączyłem z 1/3 stanu baterii z zamiarem podładowania po około 1h telefon się wyłączył. Będąc podłączonym do USB sam się wyłączał i włączał. Po odłączeniu z USB i podłączeniu do ładowarki sieciowej okazało się, że akumulator jest pusty.

Po przeczytaniu powyższych postów zakładam, że to wina kabla USB. Mam kabel, który dostalem z telefonem L760 o symbolu: APCBS10UBE (to chyba ten. symbolu drugiego kabla - jak mniemam dołączonego do Omni w tym momencie nie mogę sprawdzić). Niby kabel do Samsunga a lipa.

Z innych szczegółow: komputer laptop Dell D630; telefon ustawiony w tryb pamięci przenośnej - żadne operacje nie były wykonywane.


Czy taka sama sytuacja jak w przypadku kabli dotyczy ładowarek? Bo w tym momencie ładuję ładowarką od wspomnianego modelu L760. Jaki symbol ma ładowarka załączona do Omni? Bo w tym momencie mam dwie i nie wiem która jest od Omni a ktora od L760.

Pozdrawiam
Ł.
SAHH5 -> SAHJ1 -> SAIC1/RyM2D4 -> SAID2/R6.5v4 -> SAHJ5/PMHJ4 -> SAID2/R6.5v5

*

Offline gelob

  • 30
Odp: OMNIA - ładowanie przez USB
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 20, 2008, 14:49:30 »
a u mnie z kolei niezły fenomen :) Omnia po podlączeniu do kompa przez USB się ROZŁADOWUJE. podłączyłem z 1/3 stanu baterii z zamiarem podładowania po około 1h telefon się wyłączył. Będąc podłączonym do USB sam się wyłączał i włączał. Po odłączeniu z USB i podłączeniu do ładowarki sieciowej okazało się, że akumulator jest pusty.

hej tez tak mialem :) telefon mi się rozladował. Kable są identyczne bo porównywalem opisy z wtyczek. Sadze ze to moze przez to ze w pamieci mialem jakis program odpalony co zjadał wiecej baterii niz mogl sie naladowac. Innym razem ladowalem przez USB dla testu z prawie pustej baterii i zajelo to kolo 8 h i bylo jakies 80% naladowania. (tel. przez usb sie nie zaczal ladować gdy byl wylaczony)

*

Offline perla

  • ******
  • 2689
  • Sprzęt: Samsung Tab2- 7, Galaxy S2 , Kindle 3,
Odp: OMNIA - ładowanie przez USB
« Odpowiedź #40 dnia: Październik 20, 2008, 20:48:43 »
A gdzie znalazles te opisy wtyczek ?
Niestety proste podanie zasilania + i - nic tu nie da, bo Omnia bada stan szyn danych USB.

Odp: OMNIA - ładowanie przez USB
« Odpowiedź #41 dnia: Październik 30, 2008, 13:13:31 »
Tez tak mam. Jak podlacze omnie pod usb to mi sie bateria rozladowuje!!! Jest na to jakas rada???

*

Offline ssn

  • **
  • 248
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS2 (4.1.2 XEO)
Odp: OMNIA - ładowanie przez USB
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 15, 2008, 21:41:51 »
Ciekawostka.

Mam w aucie standardową ładowarkę USB i z nią omnia nie chce się ładować.

Mam też jeszcze inne urządzenie mp3 z transmiterem FM, który podpina się do gniazda zapalnicznki i ma gniazdo SD oraz USB (możliwość czytania utworów mp3 z pendriva) i co ciekawe w z tym urządzeniem omnia się ładuje (przynajmniej zmienia się ikonka baterii na tą oznaczającą ładowanie).

*

Offline antonib

  • ***
  • 423
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: N560 N95 OMNIA... to juz historia Teraz IPHONE 3GS 16
Odp: OMNIA - ładowanie przez USB
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 15, 2008, 23:08:10 »
To numer orginalnego kabla : MODEL -  APCBS10BSE  . 
No wiec nie jest takie oczywiste. Ja mam oryginalny kabel (z telefonem) o symbolu APCBS10BBE i dziala bez problemu. Ten drugi tez ma taki symbol ale nie laduje, natomiast kopiowanie, AS dziala bez problemu.
Zgadzam sie z Toba w pelni, tez mam dwa kable - ten pierwszy z kompletu z Omnia laduje ale kiepsko, zielonego swiatelka nie widzialem nigdy, natomiast drugi kabel, kupiony na Aledrogo, tez Samsunga, ale symbolu nie podam, bo mam go w pracy nie laduje,/choc pojawia sie ikonka ladowania/ natomiast z transmisja danych nie ma problemu.

*

Offline tomek.jaworski

  • **
  • 171
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung SGH-i900 Omnia SAHJ3
Odp: OMNIA - ładowanie przez USB
« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 17, 2008, 08:36:56 »

Mam w aucie standardową ładowarkę USB i z nią omnia nie chce się ładować.


Również próbowałem takiego rozwiązania dla oszczędności  :E, efekt miałem dokładnie ten sam.
Skończyło się na tym, że kupiłem oryginalną ładowarkę samochodową i teraz ładuje jak należy  :banan:

[P O M Ó Ż  K L I K A J Ą C ! ! !]

Piszę poprawnie po polsku.

*

Offline kak

  • 46
  • Sprzęt: SHG-I900 OMNIA 16GB - SAHJ1
Odp: OMNIA - ładowanie przez USB
« Odpowiedź #45 dnia: Kwiecień 11, 2009, 17:13:20 »
Czyli nie da się wyłączyć ładowania przez usb? Nie da się nic w rejestrze pozmieniać? Czy to sprzętowo jest uwarunkowane? Dlaczego HTC z WM6.1 ma możliwość wyłączenia,a omnia nie?

*

Offline javman

  • *****
  • 1471
  • Płeć: Mężczyzna
    • Motorola MB511 Flipout
  • Sprzęt: Motorola MB511 Flipout
Odp: OMNIA - ładowanie przez USB
« Odpowiedź #46 dnia: Kwiecień 12, 2009, 10:46:33 »
wydaje mi sie ze htc ma wieksze doswiadczenie w sprawie pda i wnosi swoje ulepszenia do systemu czego samsung dopiero sie uczy, a jak wiadomo teraz na byle co patenty jakies sa  i nie wiadomo czy oni moga takie rozwiazania stosowac w swoich produktach czy nie moga...  moze chlopcy z xda zrobia z tym cos ?:D mysle ze ktos obcykany powinien podrzucic ten pomysl do nich :)
_/ . /\ . \/ . /\/\ . /\ . /\/™

*

Offline HAHA

  • *
  • 77
  • Sprzęt: Nokia 3310 -  Nokia 6610i - Nokia 5500 Sport - Samsung i900 OMNIA
Odp: OMNIA - ładowanie przez USB
« Odpowiedź #47 dnia: Lipiec 25, 2009, 18:50:19 »
hej . Orientujecie się czy jest w Polscer dostępna przyejściówka która ładuje Omnie przy jednoczesnym słuchania muzyki , a i zarówno taka którą można ładować i podłączyć Omnie do TV

*

Offline axis

  • **
  • 200
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: OMNIA - ładowanie przez USB
« Odpowiedź #48 dnia: Lipiec 25, 2009, 22:48:38 »
witam
oczywiście ze przy podłączeniu omna przez usb do kompka
natychmiast laduje sie a by go włącza wciskasz i chwilkę trzymasz przycisk
kolo resetu
pozdrawiam

*

Offline tomsiw

  • ***
  • 271
  • Płeć: Mężczyzna
    • Data Optics - Technologie Światłowodowe
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note3 LTE 32GB + 64GB microSDXC
Odp: OMNIA - ładowanie przez USB
« Odpowiedź #49 dnia: Lipiec 25, 2009, 22:56:23 »
witam
oczywiście ze przy podłączeniu omna przez usb do kompka
natychmiast laduje sie a by go włącza wciskasz i chwilkę trzymasz przycisk
kolo resetu
pozdrawiam

Z czym ma związek ten post? Czytasz to co inni piszą? Kolejny raz czuję się porażony :)
Samsung Galaxy Note3 LTE 32GB + 64GB microSDXC (KitKat 4.4.2)

Odp: OMNIA - ładowanie przez USB
« Odpowiedź #50 dnia: Lipiec 25, 2009, 23:03:00 »
witam
oczywiście ze przy podłączeniu omna przez usb do kompka
natychmiast laduje sie a by go włącza wciskasz i chwilkę trzymasz przycisk
kolo resetu
pozdrawiam
Kolega chyba jest za bardzo naładowany ale chyba procentami pisząc tego posta :grin:
Co do tematu to ciekawe jest to: http://www.allegro.pl/item672928223_3w1_usb_rewolucyjny_kabel_do_telefonu_samsung.html
ale chyba nie spełnia tej funkcji. Gdzieś widziałem taki kombajnik do wszystkiego, ale już nie wiem gdzie.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 25, 2009, 23:16:24 wysłana przez kuczol »

*

Offline tomsiw

  • ***
  • 271
  • Płeć: Mężczyzna
    • Data Optics - Technologie Światłowodowe
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note3 LTE 32GB + 64GB microSDXC
Odp: OMNIA - ładowanie przez USB
« Odpowiedź #51 dnia: Lipiec 25, 2009, 23:20:00 »
Był wątek poświęcony akcesoriom. Tam ktoś podawał linka do tego ustrojstwa. Z tego co pamiętam nie było tego jeszcze w Polsce a HAHA właśnie o to pyta. Sam chętnie zakupiłbym gdyby ktoś w Polsce sprzedawał ten adapter w rozsądnej cenie.
Samsung Galaxy Note3 LTE 32GB + 64GB microSDXC (KitKat 4.4.2)

*

Offline HAHA

  • *
  • 77
  • Sprzęt: Nokia 3310 -  Nokia 6610i - Nokia 5500 Sport - Samsung i900 OMNIA
Odp: OMNIA - ładowanie przez USB
« Odpowiedź #52 dnia: Lipiec 26, 2009, 09:35:06 »
hej . Orientujecie się czy jest w Polsce dostępna przyejściówka która ładuje Omnie przy jednoczesnym słuchania muzyki , a i zarówno taka którą można ładować i podłączyć Omnie do TV ?????????
Dzięki

*

Offline tomsiw

  • ***
  • 271
  • Płeć: Mężczyzna
    • Data Optics - Technologie Światłowodowe
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note3 LTE 32GB + 64GB microSDXC
Odp: OMNIA - ładowanie przez USB
« Odpowiedź #53 dnia: Lipiec 26, 2009, 12:24:24 »
hej . Orientujecie się czy jest w Polsce dostępna przyejściówka która ładuje Omnie przy jednoczesnym słuchania muzyki , a i zarówno taka którą można ładować i podłączyć Omnie do TV ?????????
Dzięki

Pytasz o coś takiego: http://www.wirelessground.com/sa20pinmuado.html

Jeśli ktokolwiek widział to w Polsce, to ja również jestem zainteresowany.
Samsung Galaxy Note3 LTE 32GB + 64GB microSDXC (KitKat 4.4.2)


*

Offline tomsiw

  • ***
  • 271
  • Płeć: Mężczyzna
    • Data Optics - Technologie Światłowodowe
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note3 LTE 32GB + 64GB microSDXC
Odp: OMNIA - ładowanie przez USB
« Odpowiedź #55 dnia: Lipiec 26, 2009, 12:37:25 »
To ciąglenie Polska, więc ja wolałbym zapłacić 30 zl i mieć ten uniwersalny.
Samsung Galaxy Note3 LTE 32GB + 64GB microSDXC (KitKat 4.4.2)

Odp: OMNIA - ładowanie przez USB
« Odpowiedź #56 dnia: Październik 19, 2009, 09:31:23 »
Witam,

Czy jest mozliwe ladowanie Omni przez USB bez zainstalowania oprogramowania??

Na laptopie gdzie mam go zainstalowanego laduje bez problemu ale na innych kompach nie dziala.

Nie laduje tez podlaczajac telefon pod USB w samochodzie.

Uzywam oryginalnego USB kabla z zestawu.

dzieki :)