Nowy ROM na omnie.

  • 8 Odpowiedzi
  • 7990 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline nsgrip

  • 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Nowy ROM na omnie.
« dnia: Luty 23, 2013, 10:15:22 »
Witam chciał bym trochę zmodyfikować swój telefon (Omnia I900), obecnie mam na nim WM 6.1 + nakładka SPB. Z większa ingerencją w telefon niż instalowanie nakładek nie miałem, w związku z tym mam takie pytanie czy łatwo zepsuć telefon wgrywając nowy ROM, bo mam ogromne obawy że coś pójdzie nie tak? Czy taki zepsuty telefon da się jeszcze jakoś naprawić. Jeżeli ktoś mógł by podrzucić mi jakiś dokładny i dobry tutorial do wgrywania ROMu to był bym wdzięczny. Jaki ROM najlepiej wgrać żeby omnia działała szybko i wyglądała ładnie bo SPB mi już zbrzydło  :P Słyszałem że Wall-E v01 to dobry ROM, proszę o opinię. Pozdrawiam.

*

Offline lola

  • *****
  • 1240
  • Sprzęt: S7, Axim x51v
Odp: Nowy ROM na omnie.
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 23, 2013, 10:52:32 »
Jeżeli ktoś mógł by podrzucić mi jakiś dokładny i dobry tutorial do wgrywania ROMu to był bym wdzięczny.
Temu http://pdaclub.pl/forum/sgh-i900-%28omnia%29/%28how-to%29-wgrywanie-romu-na-i900-%28omnia%29/ coś brakuje?

Jaki ROM najlepiej wgrać żeby omnia działała szybko i wyglądała ładnie bo SPB mi już zbrzydło  :P Słyszałem że Wall-E v01 to dobry ROM, proszę o opinię.
Ja używałem RyLita i byłem bardzo zadowolony.


Pozdrawiam,
Ł.O.

*

Offline nsgrip

  • 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: Nowy ROM na omnie.
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 23, 2013, 11:41:25 »
Czytałem że lepiej jest wgrywać ROMy mając winXP, w takim razie który sposób będzie lepszy, #1 - zmiana rom'u za pomocą pliku *.exe (Windows XP) czy #2 - zmiana rom'u za pomocą Grandprix (Windows XP)?. Linki do sterowników są przedawnione i nie działają skąd można pobrać sterowniki do tej omni, i ROM co podałeś ? Duża jest szansa że się uwali telefon podczas takiej operacji ?

*

Offline lola

  • *****
  • 1240
  • Sprzęt: S7, Axim x51v
Odp: Nowy ROM na omnie.
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 23, 2013, 12:01:53 »
Niewątpliwie wgrywanie przez EXE jest prostsze niż przez GrandPrix. Rylit4 właśnie tak jest wgrywany, więc nie ma dylematu :). Spróbuj poszukać w google'u pliku i900_RyLit4.exe i SamsungModem_XP.rar - jeśli nie uda Ci się znaleźć, to wieczorem mogę udostępnić to u siebie na WWW.


Pozdrawiam,
Ł.O.

*

Offline nsgrip

  • 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: Nowy ROM na omnie.
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 23, 2013, 15:01:10 »
OK, Co możesz mi powiedzieć o tym ROM'ie RyLit4, czy jest tam taki przesuwany na boki pulpit, działa stabilnie, szybko? Jaka jest szansa że uśmierce swoją omnie podczas zmiany softu? A tak z ciekawości ten Rylit4 jest po PL ?

Wgrywając ten ROM sposobem #1 Aktualizacja przy pomocy gotowego pliku flasher'a *.exe (Windows XP), cały telefon mi się sformatuje? w sensie cały aktualny windows i wszystkie syfy ? Czy najpierw muszę go jakoś sformatować i dopiero wtedy włączyć ten plik .exe z nowym ROM'em?

A i czy ten RyLit4 bazuje na WM 6.5 ?
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2013, 15:39:37 wysłana przez nsgrip »

*

Offline lola

  • *****
  • 1240
  • Sprzęt: S7, Axim x51v
Odp: Nowy ROM na omnie.
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 23, 2013, 15:43:51 »
OK, Co możesz mi powiedzieć o tym ROM'ie RyLit4, czy jest tam taki przesuwany na boki pulpit, działa stabilnie, szybko? Jaka jest szansa że uśmierce swoją omnie podczas zmiany softu? A tak z ciekawości ten Rylit4 jest po PL ?
Nie wpisałeś Rylit4 do Google'a, prawda? http://pdaclub.pl/forum/sgh-i900-%28omnia%29/roms-by-ryrzy-rym2d4-i-rylit4-i-r6-5-update-16-10-2009/

Wgrywając ten ROM sposobem #1 Aktualizacja przy pomocy gotowego pliku flasher'a *.exe (Windows XP), cały telefon mi się sformatuje? w sensie cały aktualny windows i wszystkie syfy ? Czy najpierw muszę go jakoś sformatować i dopiero wtedy włączyć ten plik .exe z nowym ROM'em?
Telefon będzie jak po HR, z nowym ROM-em. AFAIK w programie flashującym jest opcja zachowania zawartości wbudowanej pamięci masowej.


Pozdrawiam,
Ł.O.

*

Offline nsgrip

  • 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: Nowy ROM na omnie.
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 23, 2013, 22:02:50 »
Czy ten RyLit4 ma takie samo fajne menu, coś w stylu tego filmiku Windows Mobile 6.5:P

*

Offline miciugo

  • **
  • 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire HD, Samsung Omnia
Odp: Nowy ROM na omnie.
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 01, 2013, 19:06:20 »
To co ty nazywasz "Menu", to nakładka na Today pod nazwą TouchFLO zwana Manilia. Jest dużo ROMów z Manilką, akurat romy Litle do których się zalicza RyLit4 nie mają Manilki.
...najlepiej jest się uczyć na błędach innych... (chyba po to jest te forum?)

*

Offline lola

  • *****
  • 1240
  • Sprzęt: S7, Axim x51v
Odp: Nowy ROM na omnie.
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 02, 2013, 09:28:50 »
romy Litle do których się zalicza RyLit4 nie mają Manilki.
Na szczęście Ryrzy zrobił również odmianę RyLita z Manilla. Zresztą, gdyby kolega sięgnął do linka, który mu podałem, to znalazłby równiez i taki ROM.


Pozdrawiam,
Ł.O.