Problem z gps

  • 7 Odpowiedzi
  • 1389 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline b7rabbitdj

  • ****
  • 846
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Z ultra, Hazel, Smart, E61i, Q1, M300
Problem z gps
« dnia: Kwiecień 02, 2010, 18:10:14 »
Witam, testowałem na róznych portach, na com1, com3 i obecnie na com 7 (w zakladce programy) i na sprzet na com 7 lub com 9. Na zimno na comie 7 i comie 9 fixa lapie w mniej niż minutę (ok 35-40 sekund, testowałem przed chwila), co już jest dziwne, ale nie tutaj problem. Problem pojawia sie wtedy, kiedy już złapie sygnał - w automapie wyskakuje co chwile komunikat, ze jest słaby sygnal gps lub jest jego brak... Wczesniej tego nie było i łapała fixa długo, ale nie gubila sygnału... Mam oficjalny, szajsungowski saic 3, mam gwarancje (z plusa byla brana). Moje pytania:

1. Co się mogło stać? Coś fizycznego raczej, prawda? (plamka na wyswietlaczu ostatnio się zrobiła tak btw)
2. Skoro mam org. rom od samsunga, to nie musze wgrywać plusowskiego, jak oddaje na gware, czyż nie?
3. Przyjmą mi to w ogole?

A ps. automapa w wersji 5.3 i 6.2 - tu i tu się to samo dzieje, w autopilocie 7.2 (chyba) też to się dzieje i nie wazne ile ma satelit, nic to nie zmienia, gdy ma 6, a gdy ma 11... Problem jest identyczny.

Wiem, może troche głupie pytania, ale... Czy ktoś oddawal juz omnie na gware (u operatora) i zamienili mu ją na inny sprzęt? Tak samo, jak z G500/G900 na G910, i600 na i780. :D
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 02, 2010, 18:19:12 wysłana przez b7rabbitdj »

*

Offline kozunio12

  • ***
  • 318
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sukces ma wielu ojców, porażka żadnego.
  • Sprzęt: Samsung i5700
Odp: Problem z gps
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 02, 2010, 20:54:29 »
Spróbuj najpierw podstawowego narzędzia, jakim jest HR. Albo najpierw wyłącz XTRA, bo na OII potrafi fiksować GPS z włączonym AGPS.
Było:SPV E650, LG KS20, Samsung Omnia

*

Offline b7rabbitdj

  • ****
  • 846
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Z ultra, Hazel, Smart, E61i, Q1, M300
Odp: Problem z gps
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 02, 2010, 21:01:03 »
No faktycznie, może cos w rejestrach sie popieprzyło po 3 tygodniach :D Sprobuje z tym hr... Może coś da. Xtra wylaczone/wlaczone, tak działa zle i tak dziala zle.

Odp: Problem z gps
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 09, 2010, 14:48:04 »
To ja się dopnę do tematu, żeby nie zaczynać nowego:
Na mojej omnii, po każdym uruchomieniu automapy strasznie długo wyszukuje sygnału. Czasem muszę przejechać kilkanaście kilometrów żeby załapał - czasem się zdarza że wogóle nie łapie sygnału. Jak to rozwiązać?
Mam WM6.5 na romie 23547 M2Dv2.0

*

Offline MaDuch

  • *****
  • 1518
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD2, SGS, HTC TouchPro, Asus 636
Odp: Problem z gps
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 09, 2010, 14:53:26 »
To ja się dopnę do tematu, żeby nie zaczynać nowego:
Na mojej omnii, po każdym uruchomieniu automapy strasznie długo wyszukuje sygnału. Czasem muszę przejechać kilkanaście kilometrów żeby załapał - czasem się zdarza że wogóle nie łapie sygnału. Jak to rozwiązać?
Mam WM6.5 na romie 23547 M2Dv2.0

Najlepiej byłoby ruszyć dopiero po złapaniu przez nią sygnału.
Jak odpalasz AM w ruchu lub ruszasz przed złapaniem sygnału to ilość danych do przerobienia (odświeżenie od ostatniej pozycji dynamicznie zmieniające się bo ruszyłeś) potrzebnych do wyznaczenia pozycji jest taka że potrafi zagotować herbatę :)
Polecam Regulamin forum !!

*

Offline b7rabbitdj

  • ****
  • 846
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Z ultra, Hazel, Smart, E61i, Q1, M300
Odp: Problem z gps
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 09, 2010, 14:54:12 »
Na mojej omnii, po każdym uruchomieniu automapy strasznie długo wyszukuje sygnału. Czasem muszę przejechać kilkanaście kilometrów żeby załapał - czasem się zdarza że wogóle nie łapie sygnału. Jak to rozwiązać?
U mnie normalnie lapie ok 15-20 minut. Z Zywca jak jechalem to przed bielskiem zlapal sygnal np. Jak to rozwiazac? U mnie sygnal zaczal sie lapac w mniej, niz minute, ale nie potrafil go utrzymac... Ten typ tak ma, a-gps, co tu duzo mowic...

*

Offline kozunio12

  • ***
  • 318
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sukces ma wielu ojców, porażka żadnego.
  • Sprzęt: Samsung i5700
Odp: Problem z gps
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 09, 2010, 20:28:30 »
15-20 min ?! Zimny start bez AGPS, tydzień od ostatniego uruchomienia zajął mi ok. 5 min, po czym telefon stabilnie trzymał sygnał i pracował.
Było:SPV E650, LG KS20, Samsung Omnia

*

Offline b7rabbitdj

  • ****
  • 846
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Z ultra, Hazel, Smart, E61i, Q1, M300
Odp: Problem z gps
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 09, 2010, 21:42:32 »
15-20 min ?! Zimny start bez AGPS, tydzień od ostatniego uruchomienia zajął mi ok. 5 min, po czym telefon stabilnie trzymał sygnał i pracował.
Hehe nieźle nie? Na orginalnych romach normalnie mi tyle łapie, chyba, że jestem po za samochodem, czyli przemieszczam się powoli, to łapie też w okolicach 5 minut. Rownie dobrze moge napisac: 5 minut?! Mi łapał w mniej, niż minutę  :E