Kalibrowanie ekranu Omnii - jak zrobić to dobrze

  • 154 Odpowiedzi
  • 77418 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kalibrowanie ekranu Omnii - jak zrobić to dobrze
« dnia: Listopad 13, 2008, 01:48:38 »
Co by nie bylo, ze tylko narzekam

Nie wiem,czy też tego doswiadcyliscie, ale ja w Omni mialem straszne problemy z poprawnym skalibrowaniem ekranu. Ustawialem go chyba z 10 razy i za kazdym razem cos bylo nie tak. Tzn. w ktoryms miejscu ekranu cos sie rozjezdzalo... doprowadzalo mnie to do szalu, bo na innych telefonach z WM takiego problemu nigdy nie mialem .... no i chyba zlokalizowalem co robilem nie tak i czemu tylko na omni mialem taki problem....

A wiec Omnia ma na ekran nalozona jakby "pokrywe" ochronna. Sprawia to, ze powloka dotykowa jest dosc mocno oddalano d powierzchni ktora dotykacie. To z kolei powoduje dosc mocna zmiene perspektywy w zaleznosci od tego pod jakim katem sie patrzy. W innych urzadzeniach ktore mialem, ta odleklosc miedzy powierzchnia ktora dotyka rysik a sensorami dotykowymi byla mniejsza i tego problemu nie bylo. Nie wazne pod jakim katem sie spogladalo, nie zmienialo to perspektywy.

Jaki z tego wniosek? Ano taki, ze zeby dobrze skalibrowac omnie trzeba sie mocno oddalic wzrokiem od ekranu dotykowego i robic to z gory a nie z zadnego dziwnego kąta. Żeby nie przedluzać:
1. Kładziecie Omnie na stole, tak zeby lezalo rownolegle do podlogi.
2. Stajecie nad nia z oczami oddalonymi prznajmniej kilkadziesiac centrymentrow od ekranu (jest to naprawde wazne)
3. Biezecie jakis ostro zakonczony przedmiot (nie rysik fabryczny - ja uzywam olowka polautomatycznego z cieniutkim wkladem).
4. Kalibrujecie

I tyle .... Jak bedziecie trzymac telefon w rece i probowac tuz przed oczami skalibrowac rysikiem, to gwarantuje wam, ze skonczy sie to zle ... wlasnie przez ta odleglosc miedzy powloka dotykowa a powierzchnia ekranu.

Niby prosta rzecz a problemy sprawia ;).

UPDATE:

Jak widać nie tylko ja miałem problemy z tym sądząc po kometarzach. Odkad dobrze skalibrowalem ekran mniej narzekam na telefon. Jak mawiają ... potrzeba matką wynalzku. Cały "pomysł" zrodził się po prostu z mojej frustracji zachowaniem się ekranu .... szczególnie próbując coś napisać rysikiem na małej klawiaturze windowsowskiej, do której jestem przyzwyczajony z HTC prophet (nie myslic z klawiatura Samsunga), czułem się jak po kilku browarach .... (w sensie mojej koordynacji ruchowej ;) )

Tak jak pisałem poniżej. Biorąc pod uwagę ilość komentarzy pozytywnych problem jest dość powszechny. Dlatego proponuję, żeby to przylepić.

Kolejny update:

Własnie zmienilem folie na wyswietlaczu. Po kupieniu telefonu mialem na wyswietlaczu folie poliweglanowa za 20 zł z allegro. Poniewaz dosc mocna juz sie zdezelowala zmienilem na brando ....
Powiem tak .... Nie ma wogole porowanania. Folia naleila sie niemal sama, az bylem w szoku.
Zas co do czulosci ekranu to jest zdecydowana poprawa. Ekran sie bez porownania lepiej zachowuje.


« Ostatnia zmiana: Luty 04, 2009, 18:12:07 wysłana przez kordi666 »

*

Offline elku87

  • **
  • 171
  • Płeć: Mężczyzna
  • LUMIA 800
  • Sprzęt: Nokia LUMIA 800
Odp: Kalibrowanie ekranu - jak zrobić to dobrze - kilka moich rad
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 13, 2008, 08:58:30 »
dzieki stary rzeczywiscie to dziala :D tez sie meczylem z kalibrowaniem...ale teraz jest ekstra! :ok:

*

Offline ryrzy

  • ***
  • 425
  • Płeć: Mężczyzna
    • MoDaCo
  • Sprzęt: HTC Evo 3D
Odp: Kalibrowanie ekranu - jak zrobić to dobrze - kilka moich rad
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 13, 2008, 09:06:07 »
hmm nie wierzylem ale dziala :) kurde od razu lepiej paluchem sie operuje omnie :)
Pozdro Ryrzy

*

Offline Silver8

  • *
  • 85
  • Płeć: Mężczyzna
  • PDA: i900SAHJ3/SAHJ3 TELEFON: i900XXHJ1
  • Sprzęt: SGH-i900 OMNIA 8GB+8GB SDHC Sandisk
Odp: Kalibrowanie ekranu - jak zrobić to dobrze - kilka moich rad
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 13, 2008, 16:01:26 »
Witam
No faktycznie, takie nic, a różnica po kalibracji jest.
Pozdrawiam
Piotr
American Staffordshire Terrier -  AL BASCO Yakamoz

Odp: Kalibrowanie ekranu - jak zrobić to dobrze - kilka moich rad
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 13, 2008, 16:31:23 »
hmm, a jak moge ponownie skalibrowac ekranik bo szukalem w ustawieniach i programach i nie mam pojecia jak ponownie wlaczyc kalibracje? wiedzie gdzie to jest?

Odp: Kalibrowanie ekranu - jak zrobić to dobrze - kilka moich rad
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 13, 2008, 16:40:37 »
Start ustawienia system ekran ogólne wyrównaj ekran

Odp: Kalibrowanie ekranu - jak zrobić to dobrze - kilka moich rad
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 13, 2008, 16:44:37 »
dzieki, chyba jakis zmeczony jestem, ide sie zdrzemne ;)

*

Offline temp333

  • ****
  • 812
  • Tekst osobisty
Odp: Kalibrowanie ekranu - jak zrobić to dobrze - kilka moich rad
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 13, 2008, 17:14:17 »
Dzieki, naprawde zmienia duzo :) Czasem mialem problemy z kliknieciem w "Ustawienia" w chmurkach, a teraz zawsze dziala.

Odp: Kalibrowanie ekranu - jak zrobić to dobrze - kilka moich rad
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 13, 2008, 18:12:27 »
Ilosc odpowiedzi oznacza, ze to dosc powszechny probelm.... i biorac pod uwage, ze nie tylko ja dostrzegam roznice, to albo mamy zbiorowa halucynacje, albo to co napisalem, sie rzeczywiscie sprawdza. Proponowalbym to podczepic....

*

Offline Shrek.pl

  • **
  • 196
  • Płeć: Mężczyzna
    • SHREK.pl
  • Sprzęt: TT720, iPhone
Odp: Kalibrowanie ekranu - jak zrobić to dobrze - kilka moich rad
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 13, 2008, 18:49:02 »
Bywam sceptykiem w takich momentach i czasem mam pełnego banana, kiedy są
podobne tematy, tym razem uległem pokusie i zrobiłem jw. Banan zmienił mi się
w minę zdziwionego sceptyka, z opadnięta szczęką, że coś tak banalnie prostego
może sprawić tak nieprawdopodobne zmiany. SZOK :D
TT Go720 + WE & CE 8.50 <<>> iPhone 3Gs 16GB + TT 1.4.1 W&CE8.50

*

Offline Ahmed

  • **
  • 241
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje małe FortPolio
  • Sprzęt: Smart devices: Casio Cassiopeia A11 > NEC Mobile Pro 780 > Nokia 9110i > Handspring + modół GPS Samsung Omnia, HTC Universal, Samsung i780 (żony)
Odp: Kalibrowanie ekranu - jak zrobić to dobrze - kilka moich rad
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 13, 2008, 19:00:14 »
Mnie dziwi że tak wiele osób musiało skożystać z tego sposobu, tzn nie wpadło na to samemu  :worried:

*

Offline emeryt

  • 31
  • Sprzęt: Wave 8500 + SGS 9000
Odp: Kalibrowanie ekranu - jak zrobić to dobrze - kilka moich rad
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 13, 2008, 19:13:55 »
Zawsze ktoś musi być pierwszy...

*

Offline naughty

  • *
  • 84
  • Omnia w serwisie
  • Sprzęt: i900, Mio A701
Odp: Kalibrowanie ekranu - jak zrobić to dobrze - kilka moich rad
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 13, 2008, 22:04:06 »
@kordi666
Nie mam pojęcia jak na to wpadłeś, ale jest to strzał w 10.
Oby więcej takich pomyslowych ludzi.
Dzięki za ułatwienie "palcowania".
Omna wróciła z "serwisu". Nigdy wiecej RR.

*

Offline Reniu

  • 39
Odp: Kalibrowanie ekranu - jak zrobić to dobrze - kilka moich rad
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 13, 2008, 22:27:07 »
sam to zauwazylem jakis czas temu ale nadal mam niewielkie problemy z kliknieciem w np ikonke glosniczka do zmiany glosniosci na gorze paska... sproboj jeszcze bardziej sie oddalic bo w sumie jedyna roznica z twojego sposobu byla odleglosc. Tak czy siak dobrze ze to opisales bo widac ze duza ilosc ludzi miala z tym problemy...

*

Offline cartman_77

  • **
  • 139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samsung OMNIA
  • Sprzęt: SAMSUNG OMNIA
Odp: Kalibrowanie ekranu - jak zrobić to dobrze - kilka moich rad
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 13, 2008, 23:26:13 »
po ostatniej zmianie softu faktycznie niedbale przyciskałem paluchem przy kalibracji i faktycznie obsługa omni paluchem przestała mi się podobać.
Zastosowałem się do rady autora wątku i o dziwo widac znaczącą poprawę.
Powiem tak mądrego to i dobrze posłuchac.
Dzięki kordi.

pozdr,
cartman
Samsung OMNIA

Początek:                   Obecenie:
PDA: SAHH5/SAHH5    CTWM6.5v3.1
TELEFON: XXHH3

*

Offline montrala

  • **
  • 111
  • Strzelam bo lubie
  • Sprzęt: N560, i600, i900, HD2
Odp: Kalibrowanie ekranu Omnii - jak zrobić to dobrze
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 14, 2008, 10:27:13 »
Pan kordi666 jest debesciak i jego mafia tez jest debesciak!   B)

Najlepsze sa proste rozwiazania, przedtem paski przewijania z boku i przyciski przewijania byly nieuzywalne, teraz jest duzo lepiej.
Pozdrawiam,
                              Montrala

Odp: Kalibrowanie ekranu Omnii - jak zrobić to dobrze
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 14, 2008, 15:01:34 »
Hejka!

Bardzo łatwy ale przydatny sposób!

Przyłączam się do propozycji podpięcia wątku. Mała sugestia do Moderatorów by odrobinkę uporządkować to forum bo straszny śmietnik się zrobił. Można by już jakieś kategorie wprowadzić typu Soft,  Programy, Gry, Akcesoria itp i jak wątek podpięty to proponuje zmieniać główne informacje w pierwszym poście by nowości były widoczne na pierwszy rzut oka a nie po przeczytaniu 20 stron.

Wybaczcie za offtopic ale powoli z fajnego forum robi się trudny do ogarnięcia "śmitnik postów".
Pozdrawiam,
P.

*

Offline gucio9377

  • 27
  • Sprzęt: Omnia 8GB
Odp: Kalibrowanie ekranu Omnii - jak zrobić to dobrze
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 14, 2008, 19:47:23 »
wszystko fajnie, tylko mnie nie przekonuje jakoś dotykanie ekranu ostrym przedmiotem (lepiej mieć dziure w ekranie żeby lepiej działał ? dziwne )
SAHJ3

*

Offline Rynkov

  • **
  • 159
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: i8000
Odp: Kalibrowanie ekranu Omnii - jak zrobić to dobrze
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 14, 2008, 19:58:43 »
Dlatego zrob to np. ostrym i miekkim przedmiotem np. zatemperowanym ołówkiem.Sam juz cos wymyslisz:]

Odp: Kalibrowanie ekranu Omnii - jak zrobić to dobrze
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 14, 2008, 20:03:22 »
wszystko fajnie, tylko mnie nie przekonuje jakoś dotykanie ekranu ostrym przedmiotem (lepiej mieć dziure w ekranie żeby lepiej działał ? dziwne )

Ja powiem tak ....zamiast ostrego przedmiotu użyj zdrowego rozsądku .... Zapomniałem załączyć tego punktu w instrukcji ... lol

*

Offline budyn78

  • *
  • 90
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: OMNIA
Odp: Kalibrowanie ekranu Omnii - jak zrobić to dobrze
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 15, 2008, 10:28:26 »
Nie podejrzewałem, że tak proste rozwiązanie może mieć tak dobry efekt!!! :ok: Teraz w automapie trafiam paluchem w każdą literę :grin: Co do ostrych przedmiotów to ja zrobiłem sobie kalibrację duuuuużą igłą krawiecką .... oczywiście stroną z uchem :mrgreen:

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kalibrowanie ekranu Omnii - jak zrobić to dobrze
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 15, 2008, 13:44:29 »
faktycznie coś w tym może być. Na uczelni mieliśmy podobne podejście przy odczytywaniu danych z mierników analogowych. Błąd taki się nazywa błędem paralaksy.
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

Odp: Kalibrowanie ekranu Omnii - jak zrobić to dobrze
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 15, 2008, 18:31:01 »
Co by nie bylo, ze tylko narzekam

Nie wiem,czy też tego doswiadcyliscie, ale ja w Omni mialem straszne problemy z poprawnym skalibrowaniem ekranu. Ustawialem go chyba z 10 razy i za kazdym razem cos bylo nie tak. Tzn. w ktoryms miejscu ekranu cos sie rozjezdzalo... doprowadzalo mnie to do szalu, bo na innych telefonach z WM takiego problemu nigdy nie mialem .... no i chyba zlokalizowalem co robilem nie tak i czemu tylko na omni mialem taki problem....

A wiec Omnia ma na ekran nalozona jakby "pokrywe" ochronna. Sprawia to, ze powloka dotykowa jest dosc mocno oddalano d powierzchni ktora dotykacie. To z kolei powoduje dosc mocna zmiene perspektywy w zaleznosci od tego pod jakim katem sie patrzy. W innych urzadzeniach ktore mialem, ta odleklosc miedzy powierzchnia ktora dotyka rysik a sensorami dotykowymi byla mniejsza i tego problemu nie bylo. Nie wazne pod jakim katem sie spogladalo, nie zmienialo to perspektywy.

Jaki z tego wniosek? Ano taki, ze zeby dobrze skalibrowac omnie trzeba sie mocno oddalic wzrokiem od ekranu dotykowego i robic to z gory a nie z zadnego dziwnego kąta. Żeby nie przedluzać:
1. Kładziecie Omnie na stole, tak zeby lezalo rownolegle do podlogi.
2. Stajecie nad nia z oczami oddalonymi prznajmniej kilkadziesiac centrymentrow od ekranu (jest to naprawde wazne)
3. Biezecie jakis ostro zakonczony przedmiot (nie rysik fabryczny - ja uzywam olowka polautomatycznego z cieniutkim wkladem).
4. Kalibrujecie

I tyle .... Jak bedziecie trzymac telefon w rece i probowac tuz przed oczami skalibrowac rysikiem, to gwarantuje wam, ze skonczy sie to zle ... wlasnie przez ta odleglosc miedzy powloka dotykowa a powierzchnia ekranu.

Niby prosta rzecz a problemy sprawia ;).

UPDATE:

Jak widać nie tylko ja miałem problemy z tym sądząc po kometarzach. Odkad dobrze skalibrowalem ekran mniej narzekam na telefon. Jak mawiają ... potrzeba matką wynalzku. Cały "pomysł" zrodził się po prostu z mojej frustracji zachowaniem się ekranu .... szczególnie próbując coś napisać rysikiem na małej klawiaturze windowsowskiej, do której jestem przyzwyczajony z HTC prophet (nie myslic z klawiatura Samsunga), czułem się jak po kilku browarach .... (w sensie mojej koordynacji ruchowej ;) )

Tak jak pisałem poniżej. Biorąc pod uwagę ilość komentarzy pozytywnych problem jest dość powszechny. Dlatego proponuję, żeby to przylepić.




Dzieki jest ok - zajefajnie. Dziala lepiej.
Napisane: Listopad 15, 2008, 18:30:07
Co by nie bylo, ze tylko narzekam

Nie wiem,czy też tego doswiadcyliscie, ale ja w Omni mialem straszne problemy z poprawnym skalibrowaniem ekranu. Ustawialem go chyba z 10 razy i za kazdym razem cos bylo nie tak. Tzn. w ktoryms miejscu ekranu cos sie rozjezdzalo... doprowadzalo mnie to do szalu, bo na innych telefonach z WM takiego problemu nigdy nie mialem .... no i chyba zlokalizowalem co robilem nie tak i czemu tylko na omni mialem taki problem....

A wiec Omnia ma na ekran nalozona jakby "pokrywe" ochronna. Sprawia to, ze powloka dotykowa jest dosc mocno oddalano d powierzchni ktora dotykacie. To z kolei powoduje dosc mocna zmiene perspektywy w zaleznosci od tego pod jakim katem sie patrzy. W innych urzadzeniach ktore mialem, ta odleklosc miedzy powierzchnia ktora dotyka rysik a sensorami dotykowymi byla mniejsza i tego problemu nie bylo. Nie wazne pod jakim katem sie spogladalo, nie zmienialo to perspektywy.

Jaki z tego wniosek? Ano taki, ze zeby dobrze skalibrowac omnie trzeba sie mocno oddalic wzrokiem od ekranu dotykowego i robic to z gory a nie z zadnego dziwnego kąta. Żeby nie przedluzać:
1. Kładziecie Omnie na stole, tak zeby lezalo rownolegle do podlogi.
2. Stajecie nad nia z oczami oddalonymi prznajmniej kilkadziesiac centrymentrow od ekranu (jest to naprawde wazne)
3. Biezecie jakis ostro zakonczony przedmiot (nie rysik fabryczny - ja uzywam olowka polautomatycznego z cieniutkim wkladem).
4. Kalibrujecie

I tyle .... Jak bedziecie trzymac telefon w rece i probowac tuz przed oczami skalibrowac rysikiem, to gwarantuje wam, ze skonczy sie to zle ... wlasnie przez ta odleglosc miedzy powloka dotykowa a powierzchnia ekranu.

Niby prosta rzecz a problemy sprawia ;).

UPDATE:

Jak widać nie tylko ja miałem problemy z tym sądząc po kometarzach. Odkad dobrze skalibrowalem ekran mniej narzekam na telefon. Jak mawiają ... potrzeba matką wynalzku. Cały "pomysł" zrodził się po prostu z mojej frustracji zachowaniem się ekranu .... szczególnie próbując coś napisać rysikiem na małej klawiaturze windowsowskiej, do której jestem przyzwyczajony z HTC prophet (nie myslic z klawiatura Samsunga), czułem się jak po kilku browarach .... (w sensie mojej koordynacji ruchowej ;) )

Tak jak pisałem poniżej. Biorąc pod uwagę ilość komentarzy pozytywnych problem jest dość powszechny. Dlatego proponuję, żeby to przylepić.




Dzieki jest ok - zajefajnie. Dziala lepiej.

*

Offline tester2

  • *
  • 50
  • Sprzęt: Omnia fw:SAHI1/XXHI2 -----------------------------
Odp: Kalibrowanie ekranu Omnii - jak zrobić to dobrze
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 16, 2008, 16:55:42 »
to ja mam jeszcze pytanie: czy trzeba robic taka kalibracje dla kazdego ustawienia ekranu (portrait + 2x landscape)?
Samsung Omnia (firmware - PDA:i900SAHI1/SAHI1, TELEFON: i900XXHI2)

Odp: Kalibrowanie ekranu Omnii - jak zrobić to dobrze
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 16, 2008, 17:13:07 »
to ja mam jeszcze pytanie: czy trzeba robic taka kalibracje dla kazdego ustawienia ekranu (portrait + 2x landscape)?

ja zrobiłem kalibracje dla pionu i poziomy, jest ok. na pewno dużo niż poprzednio.
dzięki za wstawkę
pzdr

*

Offline LuzZz

  • **
  • 184
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sith Clan page!
Odp: Kalibrowanie ekranu Omnii - jak zrobić to dobrze
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 19, 2008, 20:53:23 »
UWAGA! Zapraszam pod link: http://[PIRACTWO]/faq/jak-poprawnie-kalibrowac-ekran-instrukcja/

Dobrze zerżnięte, nie? Szkoda, że nie podali nick'a Autora i źródła jako forum pdaclub...
"Znalezione w sieci"... Proponuję interweniować.

PS: A autorowi serdecznie dziękuję za opisanie procedury :) Korzystanie z ekranu stało się o wiele bardziej precyzyjne i mniej męczące!
Nokia 3210 -> Nokia 6210 -> Nokia 3310 -> Nokia 6610 -> Nokia 6233 -> Samsung SGH-i900 Omnia ^^

*

Offline koart

  • ****
  • 764
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: i8000, i9100
Odp: Kalibrowanie ekranu Omnii - jak zrobić to dobrze
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 21, 2008, 08:38:45 »
wszyscy tak chwala wiec i ja cos powiem.. po pierwsze nie rozumiem tych wszystkich "ochów" i "achów" bo nic odkrywczego w opisie kalibrowania nie ma :).. mialem pare roznych dotykowcow i zawsze kalibrowalem w ten sam sposob czyli nie w reku a na stole patrzac nie pod katem a prosto z gory i zawsze uzywalem oryginalnego rysika.. nigdy nie narzekalem na kiepski "dotyk".. sprobowalem wedlug tej porady ale mimo uzycia olowka polautomatycznego :) nie zauwazylem zadnej roznicy pomiedzy kalibrowaniem wedlug tego opisu a kalibrowaniem rysikiem, a juz przyklejanie tego tematu to lekka przesada :)
i8000 - WM 6.1
i9100 - Exynos 3.4 na KG2

*

Offline elku87

  • **
  • 171
  • Płeć: Mężczyzna
  • LUMIA 800
  • Sprzęt: Nokia LUMIA 800
Odp: Kalibrowanie ekranu Omnii - jak zrobić to dobrze
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 21, 2008, 10:27:01 »
no to jestes pierwsza osoba ktorej ten temat sie nie przydal  i ktora nie zauwazyla zadnej roznicy....
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2008, 10:51:30 wysłana przez elku87 »

Odp: Kalibrowanie ekranu Omnii - jak zrobić to dobrze
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 21, 2008, 18:13:21 »
wszyscy tak chwala wiec i ja cos powiem.. po pierwsze nie rozumiem tych wszystkich "ochów" i "achów" bo nic odkrywczego w opisie kalibrowania nie ma :).. mialem pare roznych dotykowcow i zawsze kalibrowalem w ten sam sposob czyli nie w reku a na stole patrzac nie pod katem a prosto z gory i zawsze uzywalem oryginalnego rysika.. nigdy nie narzekalem na kiepski "dotyk".. sprobowalem wedlug tej porady ale mimo uzycia olowka polautomatycznego :) nie zauwazylem zadnej roznicy pomiedzy kalibrowaniem wedlug tego opisu a kalibrowaniem rysikiem, a juz przyklejanie tego tematu to lekka przesada :)

A czego sie spodziewales?... W ten sposób nie zrobisz z Omni iphone'a... to jest po prostu sposob na to jak skalibrowac optymalnie. Tak, zeby kalibracja nie przeszkadzala w uzytkowaniu. I tak Omnia jest mniej czula niz inne PPC ktore mialem. Mojego prophet'a, charmera, i toshibe g900 kalibrowalem w reku nie bardzo sie zastanawiajac czy patrze z prawej, z lewej czy od dolu, i nigdy nie bylo problemu. Na Omni robilem dokladnie to samo co na innych telefonach i non stop cos mi nie pasowalo. A jak zapuscilem LCD test to juz wogole zglupialem, bo tak bzudrnych wskazań jeszcze nie widzialem.

Ty najwidoczniej od poczatku robiles to dobrze i nie odczules roznicy... Jezeli ktos wczesniej robil to niepoprawnie (jak ja) to roznica roznica byla naprawde widoczna i stad te ahhy i ehhy forumowiczow... Jak pokazuje ten watek osob robiacych to zle bylo calkiem sporo, co wynika z tego, ze problem ten wystepuje tylko i wylacznie na Omnii i na innych telefonach kąt patrzena ma niewielkie znaczenie. Wiec mysle, ze przyklejenie go jest jak najbardziej uzasadnione.  Jak bedzie na wierzchu to mniej osob odniesie wrazenie ze ekran Omni jest totalnie do d...y . (bo jest tylko troche do d...y ;) )
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2008, 18:19:01 wysłana przez kordi666 »

*

Offline Patrynio84

  • ***
  • 314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Omnia-->Omnia II-->HTC HD2
Odp: Kalibrowanie ekranu Omnii - jak zrobić to dobrze
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 21, 2008, 18:38:02 »
hehe brawa dla kolegi kordi :ok: zawsze trafi sie jeden na sto co nie ma problemów:D a to ze patrzenie z góry z pewnej odelgłości pomaga i to bardzo,ale również rysik sprawdza się tu znakomicie:)