Kalibrowanie ekranu Omnii - jak zrobić to dobrze

  • 154 Odpowiedzi
  • 77384 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Kalibrowanie ekranu Omnii - jak zrobić to dobrze
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 17, 2008, 14:42:47 »
Ja miałem taki problem: do momentu skalibrowania ekranu przed chwilą zawsze w lcd test prawy górny róg był w całości widziany jako jedno tzn: kwadratowy obszar o wymiarach takich jak wysokość górnego paska był widziany jako jego środek. W całym systemie było tak samo, a co najlepsze po autorotacji ekranu nie działał prawidłowo ten róg, który teraz był u góry po prawej. Po raz drugi uruchomiłem lcd test, i znowu jest źle. Czy ktoś wie dlaczego??

*

Offline ssn

  • **
  • 248
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS2 (4.1.2 XEO)
Odp: Kalibrowanie ekranu Omnii - jak zrobić to dobrze
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 17, 2008, 15:04:36 »
może to jest jakieś "ułatwienie" Samsunga, żeby łatwiej wciskał się krzyżyk zamykania... u mnie jest tak samo... jest o tym oddzielny wątek...

*

Offline gamer

  • **
  • 109
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samsung łOmnia
Odp: Kalibrowanie ekranu Omnii - jak zrobić to dobrze
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 18, 2008, 15:46:05 »
Potwierdzam, ze u mnie ten problem tez wystepuje. Na swierzo po kalibracji jest ok, ale tylko do momentu gdy nacisne ten krzyzyk do zamykania.

*

Offline balwanekbuli

  • 40
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kalibrowanie ekranu Omnii - jak zrobić to dobrze
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 24, 2008, 06:15:10 »
No a co kalibtacji ekranu to faktycznie dostawalem fioła z pisaniem i uzywaniem jej.

Zrobiłem wg opisu duża poprawa... ale zdażało mi sie przy pisaniuu na qwerty w pionie że zamiast a klikało sie s zamiast k - l i tym podobne

Troche to zrobiłem po swojemu a mianowicie:
Wszystko wg opisu ale moment naciskania. Połozyłem folie na wyświetlaczu i w te krzyżyki klikałem ostrzem bardzo ostrego noża. Troche serce mi drżało by nie zarysowac z tąd ta folia.

Efekt jak dla mnie jeszcze lepszy prawie wogole nie robie literówek teraz ;)

*

Offline javman

  • *****
  • 1471
  • Płeć: Mężczyzna
    • Motorola MB511 Flipout
  • Sprzęt: Motorola MB511 Flipout
Odp: Kalibrowanie ekranu Omnii - jak zrobić to dobrze
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 24, 2008, 10:16:15 »
na modaco opracowali metode zmiany wartosci danych ktore sa zapisywane podczas kalibracji, ustawilem wg ich opisu i powiem ze cudów nie ma ale jest ok. byc moze zalezy to od tego ze mam brando naklejone.

a robimy tak: edytujemy w rejestrze wpis "HKEY_LOCAL_MACHINE\HARDWARE\DEVICEMAP\TOUCH"

odnajdujemy : (wartosci oryginalne)
Click=1280
DownUp=256

i zmieniamy na : (wartosci dobrane ponoć optymalnie, kazdy moze eksperymentowac, zaradzam nie przesadzanie z tymi wartosciami)
Click=2000DownUp=750

oraz odnajdujemy :
CalibrationData (wartosci tam znajdujace sie odpowiadaja miejscom w ktorych zaznaczalismy krzyzyki podczas kalibracji, to sa wspolrzedne x i y, kazdy bedzie mial inaczej) a wartosci optymalne to :
500,500 165,875 165,125 835,125 835,875
_/ . /\ . \/ . /\/\ . /\ . /\/™

*

Offline balwanekbuli

  • 40
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kalibrowanie ekranu Omnii - jak zrobić to dobrze
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 27, 2008, 23:17:56 »

CalibrationData (wartosci tam znajdujace sie odpowiadaja miejscom w ktorych zaznaczalismy krzyzyki podczas kalibracji, to sa wspolrzedne x i y, kazdy bedzie mial inaczej) a wartosci optymalne to :
500,500 165,875 165,125 835,125 835,875

Mówisz takie są optymalne
500,500 165,875 165,125 835,125 835,875
ja po ustawieniu moim sposobem z ostrzem noża mam:
513,509 182,881 185,136 839,139 841,881


Dla porównania:
Moje:          513,509        182,881         185,136           839,139           841,881
Optymalne: 500,500        165,875         165,125           835,125           835,875

Nie ma zastraszającej róznicy
« Ostatnia zmiana: Grudzień 27, 2008, 23:23:46 wysłana przez balwanekbuli »

*

Offline javman

  • *****
  • 1471
  • Płeć: Mężczyzna
    • Motorola MB511 Flipout
  • Sprzęt: Motorola MB511 Flipout
Odp: Kalibrowanie ekranu Omnii - jak zrobić to dobrze
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 27, 2008, 23:25:03 »
wartosci optymalne wg tego kolegi ktory to na modaco opublikowal, u mnie zapisalo sie bez problemu uzywam PHM Registry Editor. no i tak ogolnie to wydaje mi sie ze jak sa wartosci typu 500 lub 165 to byc moze faktycznie sa  one bardziej precyzyjne niz 511 czy 167 gdyz odnosza sie zapewne  do jakiegos punktu ktory ma wspolrzedne 0,0 a ze jest to ekranik raczej nie okragly to pewnie wyskalowano te punkty na takie miejsca aby mialy pelne wartosci.
_/ . /\ . \/ . /\/\ . /\ . /\/™

*

Offline balwanekbuli

  • 40
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kalibrowanie ekranu Omnii - jak zrobić to dobrze
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 27, 2008, 23:29:59 »
no wiem i zgadzam sie z Tobą w 100%.
Poradziłem sobie, trzeba było odblokować rejesrt w moim programie do edycji.

A tak na marginesie
Te wartości 2000 i 750 to są od czyłosci ekranu?? W która strone podnosza czylość? i która?

*

Offline javman

  • *****
  • 1471
  • Płeć: Mężczyzna
    • Motorola MB511 Flipout
  • Sprzęt: Motorola MB511 Flipout
Odp: Kalibrowanie ekranu Omnii - jak zrobić to dobrze
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 28, 2008, 00:07:19 »
jak dla mnie to wlasciwie powinno byc tak ze  im mniejsza wartosc tym mniejszy nacisk ale widocznie jest na odwrot, tak czy siak w omni trzeba jednak naciskac ekran sam dotyk nie wystarczy tak jest skonstuowany  ekran.
_/ . /\ . \/ . /\/\ . /\ . /\/™

Odp: Kalibrowanie ekranu Omnii - jak zrobić to dobrze
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 31, 2008, 18:47:00 »

Troche to zrobiłem po swojemu a mianowicie:
Wszystko wg opisu ale moment naciskania. Połozyłem folie na wyświetlaczu i w te krzyżyki klikałem ostrzem bardzo ostrego noża. Troche serce mi drżało by nie zarysowac z tąd ta folia.

Chodzi generalnie o ostry przedmiot, jaki to juz kwestia uznania ....

Javman: Co do czulosi OMNI to problem sie bierze stad, ze na ekran Omnii oryginalnie jest nalozona powloka ochronna, ktora odstaje od ekranu.


P.S.
Przez swieta rozladowalem omni i nie mailem ladowarki wiec, korzystalem caly czas z mojego HTC prophet (przelozylem tylko karte). Trudno mi to wyjasnic ale nawet po 3 miesiacach uzywania Omnii prophet "sie lepiej prowadzi" ... Jest jakis bardziej przemyslany z przyciskami, rysikiem itd.

*

Offline serfer

  • 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: OMNIA 16GB
Odp: Kalibrowanie ekranu Omnii - jak zrobić to dobrze
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 01, 2009, 18:21:48 »
jak dla mnie to te wartości 2000,750 są kiepskie trzeba sporo mocniej nacisnąć ekran żeby coś zadziałało, lepiej mi się pracuje na tych standardowych

*

Offline balwanekbuli

  • 40
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kalibrowanie ekranu Omnii - jak zrobić to dobrze
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 01, 2009, 18:40:06 »
A próbowałeś zaniżyć te wartości?

*

Offline serfer

  • 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: OMNIA 16GB
Odp: Kalibrowanie ekranu Omnii - jak zrobić to dobrze
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 01, 2009, 18:47:08 »
A próbowałeś zaniżyć te wartości?

tak teraz np mam 800, 180
i nawet fajnie wystarczy delikatnie musnąć ekran żeby wybrać to co się chce, 100 razy lepiej działają suwaki do przesuwania stron po prostu delikatnie łapiesz go i przesuwasz a przy tych ustawieniach 2000,750 strasznie to chodziło
wiadomo nie jest to iphone i trzeba jakiś nacisk dać na ekran ale dużo mniejszy niż przy 2000,750

« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 2009, 18:50:01 wysłana przez serfer »

*

Offline balwanekbuli

  • 40
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kalibrowanie ekranu Omnii - jak zrobić to dobrze
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 01, 2009, 18:52:21 »
Właśnie edytuje na takie co ty teraz masz i zobacze

*

Offline javman

  • *****
  • 1471
  • Płeć: Mężczyzna
    • Motorola MB511 Flipout
  • Sprzęt: Motorola MB511 Flipout
Odp: Kalibrowanie ekranu Omnii - jak zrobić to dobrze
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 01, 2009, 21:18:02 »
jak dla mnie te nizsze wartosci nie sa duzo lepsze, roznicy nie zauwazylem w czulosci dotyku... :) 
_/ . /\ . \/ . /\/\ . /\ . /\/™

*

Offline balwanekbuli

  • 40
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kalibrowanie ekranu Omnii - jak zrobić to dobrze
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 01, 2009, 21:21:17 »
No właśnie zmieniłem na te nizsze i tak powiem efekt: plabeco raczej. Brakuje mi odpowiedniego słowa.
W każdym bądź razie rzeczywiście raczej wiekszej różnicy nie widać

*

Offline temp333

  • ****
  • 812
  • Tekst osobisty
Odp: Kalibrowanie ekranu Omnii - jak zrobić to dobrze
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 01, 2009, 21:26:47 »
Bawilem sie tymi ustawieniami w rejestrze juz predzej i nic nie daja. Jedyne co mozna zrobic to prawidlowo skalibrowac ekran, zeby nie denerwowalo tapanie obok miejsca docelowego. Tak jak pisze kordi666 problem lezy w warstwie ochronnej, ktora powinna przylegac do ekranu, ale unosi sie nad nia. Jak wciskasz pod swiatlem ekranik to widac jak warstwa zewnetrzna sie ugina, a nastepnie styka sie z ekranem i stad ta koniecznosc mocniejszego dociskania. Nie rozbieralem Omni, ale jesli to sie da poprawic to tylko rozkrecajac Omnie i  podkladajac cos pod ekran? Tylko nie warto kombinowac, zeby tracic gwarancje.

*

Offline balwanekbuli

  • 40
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kalibrowanie ekranu Omnii - jak zrobić to dobrze
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 01, 2009, 21:30:53 »
Ale gdzies tu na forum doczytałem że w HTC jest możliwość ustawienia czulości dotyku.
Bajer w tym że w HTC jest wpis w rejestrze mówiacy o tej czułości a Omni go nie ma

Moze by tak coś w tym kierunku pomyśleć?

*

Offline ssn

  • **
  • 248
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS2 (4.1.2 XEO)
Odp: Kalibrowanie ekranu Omnii - jak zrobić to dobrze
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 01, 2009, 21:38:25 »
Pisałem o tym w innym wątku, ale powtórzę tutaj:

Cytuj
Polecam program Touch Response.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=450256

Dzięki niemu będziemy na 100% pewni, że właściwie nacisnęliśmy na ekran - reaguje wibracją. Działa w całym systemie i z każdym programem - nie tylko firmowanym przez Samsunga.

ustawienia dla Omni: w zakładce Advanced w opcji Vibrate należy wybrać wartość 10 lub 11.

*

Offline balwanekbuli

  • 40
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kalibrowanie ekranu Omnii - jak zrobić to dobrze
« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 01, 2009, 21:42:41 »
No ok dieki
Jak dobrze rozumiem to ten program po każdorazowym naciśnieciu ekranu wibruje. Bo Omnia orginalnie tylko w nakładkach w menu windowsa już nie.

Ale czy w tym programie jest ustawienie czułości?

*

Offline ssn

  • **
  • 248
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS2 (4.1.2 XEO)
Odp: Kalibrowanie ekranu Omnii - jak zrobić to dobrze
« Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 01, 2009, 21:47:30 »
Nie, ale "czując" reakcję systemu na nacisk wyrabiamy sobie szybko odruch prawidłowego nacisku (cokolwiek to znaczy :))...
W programie masz regulacje siły/długości trwania wibracji.. chociaż odkąd go używam znacznie lepiej mi się pracuje z ekranem omni...

*

Offline balwanekbuli

  • 40
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kalibrowanie ekranu Omnii - jak zrobić to dobrze
« Odpowiedź #51 dnia: Styczeń 01, 2009, 21:49:10 »
No ok dzięki za info jak znajde troche czasu to sobie go zainstaluje narazie mi sie nie chce bo ide spać. Trzeba odespać
A po za tym jestem po zmianie romu i wgrywaniu AM po raz fafnasty aby działała poprawnie i mi  sie nie chce grzebać póki co ;)

Papatki i Dosiego

*

Offline javman

  • *****
  • 1471
  • Płeć: Mężczyzna
    • Motorola MB511 Flipout
  • Sprzęt: Motorola MB511 Flipout
Odp: Kalibrowanie ekranu Omnii - jak zrobić to dobrze
« Odpowiedź #52 dnia: Styczeń 01, 2009, 22:04:43 »
ale ta warstwa ochronna jak mowicie to raczej musi byc odsunieta od warstwy czulej na dotyk bo tak to by byl caly czas nacisk na ekran i jednym slowem zwiecha.. to dziala na zasadzie zmiany rezystancji w polach ktore pokrywaja wartwe dotykowa, a nacisk ekranu powoduje dotkniecie wartwy ochronnej na jakis punkt na wartwie czulej na dotyk. a wartwa ochronna jest twarda i sztywa bo taka jest tendencja  teraz ze ekrany sa duze  i musza byc w miare sztywne by nie dalo sie ich zbyt latwo uszkodzic...  w innych pda zauwazylem ze niekiedy wartwa ochroona jest tak miekka ze strach mocniej naciskac a i tak trzeba  to robic paznokciem aby bylo wygodnie... w iphonie wartwa ochronna jest rownoczesnie wartwa dotykowa z polami ktore reaguja na zmiane pojemnosci czyli po przylozeniu palucha  nawet delikatnie powodujemy zmiane pojemnosci danej komorki czulej na zmiane pojemnosci i juz ekranik reaguje.
_/ . /\ . \/ . /\/\ . /\ . /\/™

Odp: Kalibrowanie ekranu Omnii - jak zrobić to dobrze
« Odpowiedź #53 dnia: Styczeń 01, 2009, 23:59:54 »
ale ta warstwa ochronna jak mowicie to raczej musi byc odsunieta od warstwy czulej na dotyk bo tak to by byl caly czas nacisk na ekran i jednym slowem zwiecha.. to dziala na zasadzie zmiany rezystancji w polach ktore pokrywaja wartwe dotykowa, a nacisk ekranu powoduje dotkniecie wartwy ochronnej na jakis punkt na wartwie czulej na dotyk. a wartwa ochronna jest twarda i sztywa bo taka jest tendencja  teraz ze ekrany sa duze  i musza byc w miare sztywne by nie dalo sie ich zbyt latwo uszkodzic...  w innych pda zauwazylem ze niekiedy wartwa ochroona jest tak miekka ze strach mocniej naciskac a i tak trzeba  to robic paznokciem aby bylo wygodnie... w iphonie wartwa ochronna jest rownoczesnie wartwa dotykowa z polami ktore reaguja na zmiane pojemnosci czyli po przylozeniu palucha  nawet delikatnie powodujemy zmiane pojemnosci danej komorki czulej na zmiane pojemnosci i juz ekranik reaguje.

Nie za bardzo wiem o czym piszesz .... ale powiem Ci tak ...
Weź do reki HTC prophet albo MDA compact (takie mam w mieszkaniu). Obok poloz sobie Omnie. Nacisnij na ekran pierwszego potem drugiego. Te ekrany totalnie inaczej sie "czuje". W omni powloka ktora dotykasz jest jakby z wyginajacego sie plastiku. W HTC jest twarda i nie wygina sie wogole, nawet przy silnym nacisku. Wyczuwa sie na wierzchu plastik, ale jest on bardzo cieniutki. Powiedzilbym ze nawet cienszy od zwyklej folii ochronnej i przylega od razu do warstwy dotykowej ... daltego sie nie wygina.

Co do przyczyn tego stanu rzeczy .... chodzi o wyglad urzadzenia .... Tak tak... spieprzono w Omnii ekran zeby uzyskac ladniejszy wyglad. Ma to niewiele wspolnego z wielkoscia ekranu i jego sztywnoscia , bo nie przesadzaj, ze Omnia ma taki wielki ekran. Jest tylko troche wiekszy od tego z urzadzen 2,8". Tak jak ja to rozumiem w innych urzadzeniach to co widzisz i dotykasz to jest w czystej postaci ekran ... natomiast w omnii na ekran jest jeszcze nalozona dodatkowa plytka, co by powirzchnia telefonu byla rowna. Oczywiscie rowna powierzchnia ma przypominac  iphona. Szkoda, ze odbylo sie to kosztem czulosci urzadzenia.

*

Offline javman

  • *****
  • 1471
  • Płeć: Mężczyzna
    • Motorola MB511 Flipout
  • Sprzęt: Motorola MB511 Flipout
Odp: Kalibrowanie ekranu Omnii - jak zrobić to dobrze
« Odpowiedź #54 dnia: Styczeń 02, 2009, 12:07:49 »
hmm nie mam zbyt mozliwosci takiego poruwnania :|  wlasciwie tylko raz mialem taka mozliwosc na zebraniu klubowiczow  i tam byly rozne modele pda i nawet w diamondzie czy hd odczuwalem ze jednak ta wartwa ochronna jest  nieco oddalona od wartwy dotykowej, w starszych modelach pda zauwazylem ze ekrany sa bardzo miekkie i juz lekki nacisk powodowal odbarwienia wokol punktu nacisku, mysle ze poniekad taka piowloka to nie tylko sprawa design'u. zastanawia mnie czy od strony technicznej ekrany htc i samsunga sa podobne czy jednak jakies swoje patenty maja :)
 
_/ . /\ . \/ . /\/\ . /\ . /\/™

*

Offline tester2

  • *
  • 50
  • Sprzęt: Omnia fw:SAHI1/XXHI2 -----------------------------
Odp: Kalibrowanie ekranu Omnii - jak zrobić to dobrze
« Odpowiedź #55 dnia: Styczeń 02, 2009, 14:17:47 »
No właśnie zmieniłem na te nizsze i tak powiem efekt: plabeco raczej. W każdym bądź razie rzeczywiście raczej wiekszej różnicy nie widać
a po kazdej zmianie robiles soft reset?
Samsung Omnia (firmware - PDA:i900SAHI1/SAHI1, TELEFON: i900XXHI2)

*

Offline javman

  • *****
  • 1471
  • Płeć: Mężczyzna
    • Motorola MB511 Flipout
  • Sprzęt: Motorola MB511 Flipout
Odp: Kalibrowanie ekranu Omnii - jak zrobić to dobrze
« Odpowiedź #56 dnia: Styczeń 02, 2009, 14:59:57 »
tak, ja robilem aby byc pewnym na 100% ze zmiany zostana wprowadzone.
_/ . /\ . \/ . /\/\ . /\ . /\/™

*

Offline zabique32

  • 39
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.forum.xboxonline.pl
  • Sprzęt: P550m+i900+HD2
Odp: Kalibrowanie ekranu Omnii - jak zrobić to dobrze
« Odpowiedź #57 dnia: Styczeń 04, 2009, 23:52:50 »
A może ktoś zmajstruje cab'a który zmienia rejestr na optymalną kalibracje  :E

btw. U mnie po kalibracji o wiele dokładniej reaguje klawiatura standardowa. Polecam
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2009, 22:55:30 wysłana przez zabique32 »
Panie boże chroń mnie od przyjaciół, bo z wrogami sam sobie poradzę.

Odp: Kalibrowanie ekranu Omnii - jak zrobić to dobrze
« Odpowiedź #58 dnia: Styczeń 06, 2009, 07:51:27 »
Witam
Robię wszystko tak jak podpowiada "kordi666" i mam taki problem że gdy kliknę w ostatni krzyżyk to moja omnia zaczyna kalibrację od nowa i muszę tę operacje powtarzać i powtarzać :( aż tracę cierpliwość i ten ostatni (cały proces) kliknę trochę byle jak i wtedy kończy się proces kalibracji :(
Kiedyś się uparłem i klikałem cały czas poprawnie i.... i doliczyłem się do 70 razy potem już przestałem liczyć a było tego jeszcze trochę. Co robić?? Czy ktoś z was miał podobny problem i czy go rozwiązał Proszę o pomoc bo o klikaniu palcem to mogę zapomnieć a i rysikiem jest to wyzwanie
Nadmienię że miałem już kiedyś do czynienia z dotykowcami i tam wystarczyło raz poprawnie to zrobić ale tu się poddaje :(
Jeszcze raz proszę o pomoc (może dla szybszego kontaktu podam moje GG 5704958)
Pozdrawiam wszystkich posiadaczy OMNI

*

Offline lavo

  • 26
Odp: Kalibrowanie ekranu Omnii - jak zrobić to dobrze
« Odpowiedź #59 dnia: Styczeń 06, 2009, 09:41:47 »
U mnie pomogło mocne dociskanie w czasie kalibracji. Dotknie się lekko, niby krzyżyk się przesunie ale nie skalibruje.