Gwarancja

  • 266 Odpowiedzi
  • 85072 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Gwarancja
« dnia: Listopad 04, 2008, 22:46:54 »
Witam,
Zastanawiam się czy zmiana oryginalnego romu w omni na inny wiąże się z utratą gwarancji. Mówię tu o palmtopie nowym BEZ simlocka, który podlega bozpośrednio gwarancji samsunga. Wiem, że w razie czego można z powrotem wgrać stary rom, ale zakładając, że popsuła się plyta główna lub gniazdo usb taka opcja odpada. Czy w takiej sytuacji gwarancja przepada? Czy koś z Was miał taką sytuację? Jaka była reakcje serwisu?
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Grudzień 09, 2008, 19:41:10 wysłana przez javman »

*

Offline Delfinnn

  • *
  • 84
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gwarancja
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 04, 2008, 23:15:39 »
Też mam Omnie z salonu Samsunga z niebrandowanym softem i z tego co słyszałem to można normalnie niebrandowane softy wgrywać (chyba tylko te wypuszczone od Samsunga?). Inaczej ma się sprawa jakbyś instalował niebrandowanego np. na Omni z lockiem na Plusa ;p

*

Offline potargany

  • 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung i900
Odp: Gwarancja
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 04, 2008, 23:20:10 »
ja miałem wersje z media m - wgrałem rom - uwaliłem tela ;) ale naprawili bez problemu
GŁUPICH NIE SIEJĄ - SAMI SIĘ RODZĄ..

*

Offline ajed

  • *****
  • 6004
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona prywatna
  • Sprzęt: iPhone 4s, iPad 2
Odp: Gwarancja
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 04, 2008, 23:39:38 »
Ten temat wraca jak bumerang w różnych działach.
Przeszukaj forum pod tym kątem.

Przykładowo, warto zajrzeć:
http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=53446.0
http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=56532.0

Odp: Gwarancja
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 07, 2008, 06:53:06 »
Czy byłby ktoś tak miły i napisał ile dni ma Samsung na naprawę Omni? Moja jest w naprawie 3 tydzień.

*

Offline ryrzy

  • ***
  • 425
  • Płeć: Mężczyzna
    • MoDaCo
  • Sprzęt: HTC Evo 3D
Odp: Gwarancja
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 07, 2008, 08:07:29 »
teoretycznie 14 dni roboczych, a jak nie ma czesci to nawt moga trzymac dluzej ;) a jesli mozna wiedziec co sie stalo z Twoja omnia ? :)
Pozdro Ryrzy

Odp: Gwarancja
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 07, 2008, 09:53:02 »
Wgrywałem rom i padła. Minęło 14 dni roboczych.

*

Offline ryrzy

  • ***
  • 425
  • Płeć: Mężczyzna
    • MoDaCo
  • Sprzęt: HTC Evo 3D
Odp: Gwarancja
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 07, 2008, 10:31:48 »
Jesli sie nie myle to samsungi robi CCS.. sprawdz sobie status naprawy: http://www.ccs-serwis.com.pl/aa_status_param.php
Pozdro Ryrzy

*

Offline potargany

  • 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung i900
Odp: Gwarancja
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 07, 2008, 12:58:18 »
moja była w radomiu
tu sprawdzisz stan naprawy http://www.rrserwis.com.pl/index.php?a=4
GŁUPICH NIE SIEJĄ - SAMI SIĘ RODZĄ..

Odp: Gwarancja
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 07, 2008, 13:40:34 »
Dzięki, chodzi o to że czekają na płytę główną od 2 tygodnie. Jeśli mają 14 dni roboczych to w poniedziałek powinni mi wysłać nową w co _wątpię_.

*

Offline Bio

  • **
  • 142
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gwarancja
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 07, 2008, 15:11:20 »
Dzięki, chodzi o to że czekają na płytę główną od 2 tygodnie. Jeśli mają 14 dni roboczych to w poniedziałek powinni mi wysłać nową w co _wątpię_.
nie wyślą nowej... się dzwoni do samsunga i sie pyta co się dzieje - dostaniesz info co i jak i czakasz

*

Offline Cooad

  • 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Wizard
Odp: Gwarancja
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 07, 2008, 19:44:30 »
a ja mam inne pytanie dotyczące gwarancji... czy utracę ją zmieniając rom?  ewentualnie jakie romy mogę wgrywać, a jakie nie?

Odp: Gwarancja
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 07, 2008, 21:09:07 »
Dziękuję.Ponoć naprawili i odesłali.

*

Offline Of

  • 39
  • Sprzęt: Omnia I / SGS II
Odp: Gwarancja
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 07, 2008, 21:13:15 »
a ja mam inne pytanie dotyczące gwarancji... czy utracę ją zmieniając rom?  ewentualnie jakie romy mogę wgrywać, a jakie nie?

Na Forum istnieje już wątek na ten temat. Wystarczy poszukać. W papierach do Omni jest zapis, że wszelkie modyfikacje powodują utratę gwarancji. Jednakże zachodzi możliwość "prześlizgnięcia się" w serwisie po zmianie ROM-u, ale nie jest to żadna reguła.  Wszystko zależy od ludzi pracujących w danym miejscu i ich podejścia do tematu. Jak będą skrupulatni i stwierdzą, że ustreka powstała z winy użykownia, tj. "grzebał on przy ROM-ie" to trzeba będzie zapłacić za reaktywację telefonu. Niestety ...

*

Offline COBRA218

  • *
  • 97
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD 2
Odp: Gwarancja
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 20, 2008, 00:30:06 »
mam pytanie zamierzam kupic samsunga omnie w angielski vodafonie bedzie on kupiony bez umowy i bezsimlock mam pytanie czy mam taka sama gwarancje 24 miesiace i czy bedzie ona uznawana w pl

*

Offline Olik

  • **
  • 142
Odp: Gwarancja
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 20, 2008, 00:33:12 »
Niestety ta gwarancja bedzie dzialac tylko w Angli... Mysle ze jakbys dobrze zagadal to i w czechach tez by Ci uznali ale na Twoim miejscu nie liczylbym na to. Kup telefon z Polski z Polska gwarancja a najlepiej u ktoregos z operatorow ;)

Odp: Gwarancja
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 20, 2008, 00:58:52 »
Ewentualnie zakup telefon w jakimś Komisie który daje swoją gwarancję...i jak NIE DAJ BÓG coś Ci się posypie to zanosisz i mają na naprawę 14dni roboczych. Przynajmniej ja tak zrobiłem z moim poprzednim telefonem (był czeski) i gdy padła mi moja P1i to mi ją zrobili w 2dni na miejscu....
ale za to raz kumpel zaniósł i czekał te 14 dni roboczych....ale wszystko mu działa do tej poty :)
i co najważniejsze wszystko NA MIEJSCU się załatwia :)

*

Offline COBRA218

  • *
  • 97
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD 2
Odp: Gwarancja
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 20, 2008, 18:58:08 »
a czy moze mi ktos podac cene w media markt omniii 8 gb jak i 16 gb chodzi mi o sam telefon nie zeby byl w orange czy innej sieci chce go sim free i bez umowy ale ze sklepu mam mozliwosc kupienia go za 400 funtow w fodafonie ale nie wiem czy mi sie to oplaci skoro nie bedzie dzialac mi gwarancja w polsce ale jedno co kupie tutaj to karta 16 gb do samsunga cena do 25 funtow z wysylka

*

Offline ..k..l..m..n..

  • ******
  • 2602
  • Sprzęt: LG Swift 3D, HTC Leo, Eten M700
Odp: Gwarancja
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 20, 2008, 20:01:58 »
a czy moze mi ktos podac cene w media markt omniii 8 gb jak i 16 gb

W najnowszej gazetce MM (ważnej od jutra, chyba do 26 listopada lub wyczerpania zapasów) widzę Omnię 8 GB za 1399 PLN.
« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2008, 20:17:41 wysłana przez ..k..l..m..n.. »
LG Swift 3D: Froyo
HTC Leo: EnergyROM 28244 Sense 2.5 Cookie 2.0
Eten M700: _TB_TB_ WM6.1

*

Offline COBRA218

  • *
  • 97
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD 2
Odp: Gwarancja
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 20, 2008, 20:16:39 »
jedno pytanko jeszcze a jak bym kupil go w anglii i dal w polsce do serwisu zeby mi pl wgrali to duzo zaplace
nie chce sie sam bawic bo to strach ltele za 1800 zeta uwalic

*

Offline Czarnoksiężnik z krainy Oz.

  • *
  • 455
  • Płeć: Mężczyzna
  • Aka KrzysztofBe.
  • Sprzęt: Srebrny xD
Odp: Gwarancja
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 20, 2008, 20:39:31 »
O ja pierdziu?

Cobra?

Wszelkie szczególy dotyczace gwarancji znajdziesz w KARCIE GWARANCYJNEJ.?

jesli chcesz kupić Omnię,a nie znasz szczegółów mozesz przejechac sie do salonu,popytać o jej szczegółowe warunki ? to nie boli

Co do Polskiego Menu,to wszystko masz Łopatologicznie w FAQ .

*

Offline antonib

  • ***
  • 423
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: N560 N95 OMNIA... to juz historia Teraz IPHONE 3GS 16
Odp: Gwarancja
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 20, 2008, 20:43:22 »
jedno pytanko jeszcze a jak bym kupil go w anglii i dal w polsce do serwisu zeby mi pl wgrali to duzo zaplace
nie chce sie sam bawic bo to strach ltele za 1800 zeta uwalic

Moim zdaniem sprzet kupiony w Anglii musi, powtarzam musi posiadac eurogwarancje, ktora tez musi byc w Polsce respektowana, ostatecznie jestesmy krajem czlonkowskim. Wiem, ze Sony w serwisach respektuje eurogwarancje, to sadze, ze Samsung nie bedzie gorszy, no a poza tym jest prawo i laski nie robia.
Jezeli chodzi o soft to w przyklejonych watkach masz linki do najnowszych softow, i bardzo dokladna, wrecz lopatologiczna instrukcje jak to zrobic. Ja tak zrobilem i jest ok, ale z tego co czytam na tym Forum angielski soft jest bardzo dobry, szczegolnie w wersji odchudzonej...sam sie nad tym zastanawiam. I jeszcze jedna uwaga... 400 funtow to nie jest jakas super atrakcja cenowa. Popatrz na kursy walut i policz, wejdz na np. Ceneo, Allegro

*

Offline COBRA218

  • *
  • 97
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD 2
Odp: Gwarancja
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 20, 2008, 23:33:31 »
antonib dzieki wiem ze cena dziwna tzw 400 funtow razy4.24 grosza daje jusz cene 1700zl okolo
to fakt ale juz dwa razy naciolem sie na alegro dostalem to co kupilem ale nie w takim stanie co powinno byc
fakt chodzi mi i juz zauwazylem ze na angielski rynek daja jakis inny sprzet moze to tylko moja dziwna spostrzezenie ale cos w tym jest
posiadam juz mda compakt 4 z t-mobile to mial by taki wstep do wm 6.1 i jestem przekonany co do kupienia go w pl albo uk tylko teraz nie wiem sam co i jak lepsze nie s=chce juz kupowac na allegro

*

Offline antonib

  • ***
  • 423
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: N560 N95 OMNIA... to juz historia Teraz IPHONE 3GS 16
Odp: Gwarancja
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 21, 2008, 00:27:58 »
antonib dzieki wiem ze cena dziwna tzw 400 funtow razy4.24 grosza daje jusz cene 1700zl okolo
to fakt ale juz dwa razy naciolem sie na alegro dostalem to co kupilem ale nie w takim stanie co powinno byc
fakt chodzi mi i juz zauwazylem ze na angielski rynek daja jakis inny sprzet moze to tylko moja dziwna spostrzezenie ale cos w tym jest
posiadam juz mda compakt 4 z t-mobile to mial by taki wstep do wm 6.1 i jestem przekonany co do kupienia go w pl albo uk tylko teraz nie wiem sam co i jak lepsze nie s=chce juz kupowac na allegro

Allegro jest dosc bezpieczne, zawsze popatrz na <<gwiazdki>> sprzedajacego, popatrz na jego komentarze, ile ma pozytywów, ile negatywów i wtedy wyciagnij wnioski...Ja moja kupilem w Macro. Pare linijek wyzej masz podobno aktualna cene z Macro, ktora jest lepsza od angielskiej. No i juz tak zupelnie na koniec  - wchodzi na rynek HTC - HD Ja moja Omnie juz polubilem, ale jak poczytalem parametry tego urzadzonka to sam nie wiem co zrobie za miesiac albo dwa.
W Play-u juz sie reklamuja, ze maja. /szczegoly na stronie www.playmobile.pl/
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2008, 09:57:49 wysłana przez antonib »

*

Offline perla

  • ******
  • 2689
  • Sprzęt: Samsung Tab2- 7, Galaxy S2 , Kindle 3,
Odp: Gwarancja
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 21, 2008, 06:19:01 »
Z Eurogwarancjami to temat "rzeka".
B.wiele firm tego nie przestrzega i ich nie zmusisz do tego. Do tego dochodza ograniczenia SIM/operatorzy, manipulacje z firmware.
Ja bym nie ryzykowal zakupu poza Polska i oficjalnymi kanalami.

Odp: Gwarancja
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 21, 2008, 08:11:57 »
WItam niedawno dzwoniłem na inforlini samsunga i miły PAn wytłumaczyl mi ze zakupiony towar z Angli lub innego kraju z UE ma na gwarancji wyszczegolnione kraje i wcale niemusi byc na tej gwarancji POLSKI wiec w tym wypadku moze byc tak ze kupimy telefon w Angli a na gwarancji beda wszystkie kraje obok oprocz POLSKI no cos takie jaja sa UE .......ciekawe nie oczywiscie zostaje jeszcze podbita gwarancji i czasami jak trafimy na upierdliwy serwis faktura lub dowod zakupu......pozdrawiam

*

Offline Patrynio84

  • ***
  • 314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Omnia-->Omnia II-->HTC HD2
Odp: Gwarancja
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 21, 2008, 14:00:53 »
Zgadza sie,jezeli na gwarancji jest język polski to gwarancja bedzie/musi zostać uznana bo jest ona w tym momencie gwaranją międzynarodową respektowaną przez kraje UE.Tak więc musisz popatrzec na gwarancji czy jest polski :P no i oczywiście musisz mieć paragon/fakture ( jakiś dowód zakupu)

Odp: Gwarancja
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 22, 2008, 16:52:16 »
mam pytanie zamierzam kupic samsunga omnie w angielski vodafonie bedzie on kupiony bez umowy i bezsimlock mam pytanie czy mam taka sama gwarancje 24 miesiace i czy bedzie ona uznawana w pl

Jeżeli telefon został zakupiony w Europie i do telefonu będziesz miał dowód zakupu z numerem IMEI, to na chwilę obecną taka gwarancja będzie respektowana w Polsce.

*

Offline COBRA218

  • *
  • 97
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD 2
Odp: Gwarancja
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 22, 2008, 16:57:23 »
Jesli chodzi o o paragon to jest  a raczej bedzie imei telefonu moje imie i nazwisko oraz adres bo tutaj to jest tak ze wykupisz ubezpieczenie cos 6 futow za miesiac ale musisz podac adres i numer domu w angli a bedzie to tak mniejwiecej wygladac
vodafon jakies numerki sklepu
potem adres sklepu
potem moje dane
dane towaru imei numer serial i cos tam jeszcze
i dalej cena znowu imei
i potem znowu numerki
ot chodzi jokerek86

*

Offline Patrynio84

  • ***
  • 314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Omnia-->Omnia II-->HTC HD2
Odp: Gwarancja
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 22, 2008, 17:06:12 »
to co napisałem powiedzieli mi na infolini samsunga,a poza tym NIE MA MOŻLIWOŚCI aby gwarancja nie została uznana czy to w niemczech czy anglii czy hiszpanii,gwarancja musi zostac uznana.