EncFiltLog.menc

  • 4 Odpowiedzi
  • 6720 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

EncFiltLog.menc
« dnia: Październik 14, 2009, 00:44:01 »
Zainstalowałem automapę poprzez czytnik na karcie SD. Po włożeniu do Omnii odpaliła i szybko złapany został fix, funkcjonowała dobrze. Przy następnym użyciu automapy nie był osiągalny fix. Wyjąłem kartę i porzez czytnik na komputerze PC zobaczyłem, że na karcie pojawił się plik EncFiltLog.menc. Sformatowałem kartę, zainstalowałem ponownie automapę, zrobiłem hard reset omni i uruchomiłem automapę. Nie łapałem fixa. Po wyjęciu karty zobaczyłem, że ponownie pojawił się na niej plik EncFiltLog.menc. Wziąłem inną kartę SD zainstalowałem na niej poprzez czytnik inny program i po hard resecie omni, włożyłem ją do niej i uruchomiłem program. Po wyjęciu karty z omni zobaczyłem, że na niej też pojawił się plik EncFiltLog.menc. Nadmieniam, że nigdy nie włączałem szyfrowania plików na karcie SD w omnii. Pojawianie się pliku EncFiltLog.menc na karcie SD ponoć świadczy o uszkodzeniu kart. Obie karty przed użyciem w Omnii pracowały u mnie w czytniku kart kingstona bezproblemowo. W czym sprawa? Jak uniknąć pojawiania się pliku EncFiltLog.menc na kartch SD.? Wg. mnie problem wynika ze strony Omnii.

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: EncFiltLog.menc
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 14, 2009, 10:55:16 »
Cytuj
Pojawianie się pliku EncFiltLog.menc na karcie SD ponoć świadczy o uszkodzeniu kart.
tego jeszcze nie słyszałem :E
Teraz posłuchaj uważnie, to że pojawia się encfiltlog.menc to oznaka tego, że rom ma poprawnie działający filtr filesystemu odpowiadający za szyfrowanie. Tak ma być. To nie ma nic wspólnego z działaniem automapy. Omnia ma po prostu żałosny gps i przyzwyczaj się do tego faktu.
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

Odp: EncFiltLog.menc
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 14, 2009, 12:53:54 »
globalbus!
Mam prośbę, przybliż sprawę dokładniej. Czy na każdej Omnii na karcie SD jest tworzony przedstawiony plik? Czy dotyczy to wszystkich programów na SD  związanych  związanych z wykorzystaniem GPS, Jeżeli na karcie będą programy nie związane z wykorzystaniem GPS, czy też będzie tworzony ten plik? Co ma jakość (mała czułość) GPS do tworzenia tego pliku, czy tylko przy małej czułości GPS jest on tworzony? Na forach zagranicznych widziałem dyskusję na temat tworzenia tego pliku na SD (generalnie na Omnii, ale także na niektórych modelach HTC) i miało to być związane z nieprawidłowym szyfrowaniem i w efekcie uszkadzaniem kart SD.
P.S. Jestem posiadaczem Omnii od kilku dni, jest na gwarancji. Czy nadaje się do serwisu?

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: EncFiltLog.menc
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 14, 2009, 12:57:18 »
Cytuj
Czy na każdej Omnii na karcie SD jest tworzony przedstawiony plik?
jeśli gotujący nie uwalił filtra encfilt to tak.

Cytuj
Co ma jakość (mała czułość) GPS do tworzenia tego pliku, czy tylko przy małej czułości GPS jest on tworzony?
Nie ma absolutnie żadnego związku.

Cytuj
Na forach zagranicznych widziałem dyskusję na temat tworzenia tego pliku na SD (generalnie na Omnii, ale także na niektórych modelach HTC) i miało to być związane z nieprawidłowym szyfrowaniem i w efekcie uszkadzaniem kart SD.
Fajna legenda, ale idzie się obśmiać. Gorzej, że jeszcze ktoś to rozpowszechnia.

Cytuj
P.S. Jestem posiadaczem Omnii od kilku dni, jest na gwarancji. Czy nadaje się do serwisu?
Nie.
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

Odp: EncFiltLog.menc
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 25, 2014, 11:43:42 »
Trafiłem tu szukając informacji o tym pliku.
U mnie utworzył się na karcie której używam w emulatorze zmieniarki w samochodzie (Xcarlink)
Karta nigdy nie była w telefonie. Kiedyś usunąłem ten plik ale zaraz się odtworzył.
Pomijam go bo jest pomijalnie mały , tylko 1 kB.