DZIAŁAJĄCE zwiekszenie czułości ekranu w Omni :)

  • 9 Odpowiedzi
  • 12050 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline emcom

  • 31
DZIAŁAJĄCE zwiekszenie czułości ekranu w Omni :)
« dnia: Październik 25, 2009, 17:29:09 »
Niedzielne popołudnia są idealne na ciekawe odkrycia ;)

Niedawno miałem wymieniany panel dotykowy na nowy. Zmiana czułości ekranu jest oczywiście dramatyczna, niemniej... Okazuje się że może być jeszcze trochę lepiej !
Trafiłem na to całkiem przypadkiem, szukając czegoś innego. No ale od początku.

Aha, jedna najważniejsza sprawa. ZANIM zaczniecie zmieniać to co opisuję, KONIECZNIE włączyć mysz optyczną ! Jak coś nie pójdzie, ekran może przestać reagować na dotyk. U mnie zaczął ponownie po uśpieniu i wybudzeniu, ale nie wiem czy na innych ROMach jest tak samo. I nie zamierzam sprawdzać.
Oczywiście nie biorę żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek problemy/uszkodzenia spowodowane zastosowaniem poniższych zmian. Wszystko na własne ryzyko ;)
Do dzieła ;)

1. Odpalamy Sound Tester (ten program którym jak do tej pory jedynie zwiększaliśmy głośność Omni - okazuje się, że touchpanel obsługiwany jest przez kodek audio, o czym doczytałem w dokumentacji do WM9713)

2. Po uruchomieniu, wybieramy opcję AC97 z początkowego menu

3. W polu Address wpisujemy 78

4. Z menu wybieramy "Read"

5. W polu Value pokaże nam się wartość tego rejestru. Jeśli będzie to C131, powinno zadziałać

6. W polu New Value wpisujemy wartość C101

7. Z menu wybieramy "Write"

Jeśli wszystko pójdzie ok, to w tej chwili mamy ustawioną maksymalną czułość ekranu. Gdyby coś było nie tak, np. ekran przestaje reagować na dotyk - używając myszy wpisujemy poprzednią wartość.

Ale jest problem - działa to tyko do uśpienia. Po wybudzeniu poprzednia wartość wraca. Niemniej, widać jak ładnie może działać ten ekran :)
Teraz tylko ktoś musi wymyślić, jak wspawać to na stałe do ROMu.

Jeśli ktos po odczycie (po "Read") ma inną wartość, to podajcie ją - jestem ciekaw czy te ustawienia się różnią ;) No i można wyliczyć ile tam wpisać w takim przypadku.

*

Offline LuzZz

  • **
  • 184
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sith Clan page!
Odp: DZIAŁAJĄCE zwiekszenie czułości ekranu w Omni :)
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 25, 2009, 17:34:55 »
Leniom podpowiem, że wymieniony wyżej kod to: *#0002*28346#
U mnie (21054 by Ryrzy) wartość wynosi C131 (tak samo).
Nokia 3210 -> Nokia 6210 -> Nokia 3310 -> Nokia 6610 -> Nokia 6233 -> Samsung SGH-i900 Omnia ^^

*

Offline javman

  • *****
  • 1471
  • Płeć: Mężczyzna
    • Motorola MB511 Flipout
  • Sprzęt: Motorola MB511 Flipout
Odp: DZIAŁAJĄCE zwiekszenie czułości ekranu w Omni :)
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 25, 2009, 18:43:47 »
hmm, nie zauważyłem różnicy w reakcji na dotyk po tej zmienie, sama zmiana digitizera jednak bardzo duzo daje :)
_/ . /\ . \/ . /\/\ . /\ . /\/™

*

Offline ljadczak

  • *
  • 85
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: i900 -> i8000 -> HD2 i Milestone
Odp: DZIAŁAJĄCE zwiekszenie czułości ekranu w Omni :)
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 25, 2009, 20:33:13 »
spróbowałem tego sposobu i jakoś nie widzę różnicy swoja drogą u mnie wartość też wynosiła C131, rom 23071 by Ryrzy
Rom: 3.14 wwe (MCCM SE V3.4 FroyoStone Sense)
Radio: 2.15.50.14

*

Offline emcom

  • 31
Odp: DZIAŁAJĄCE zwiekszenie czułości ekranu w Omni :)
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 25, 2009, 22:55:45 »
Jeśli nie widzicie różnicy, wpiszcie C13F  i "Write" - to najniższa czułość.
Na pewno poczujecie że sporo słabiej reaguje. możecie zamknąc ten program i popróbowac.
A teraz C101 i "Write" - czuć różnicę ?

Inny rejestr też jest ciekawy, przełącza szybkość odczytu dotyku z ekranu. Standardowo jest na krawędzi poprawnego działania, próbowałem zadać niższe wartości ale wtedy ekran głupieje - odczyty mu się mylą i nie można w nic wcelować ;)

Generalnie to ciekawy układ, i ma sporo ustawień odnośnie dźwięku (w sumie głównie do tego służy ;) ). Np. bardzo fajne podbicie basu w jednym z rejestrów, albo dość przyjemny efekt dźwięku przestrzennego. No ale te ustawienia działają tylko do resetu lub uśpienia Omniaka - potem wskakują standardowe. Szkoda.
« Ostatnia zmiana: Październik 25, 2009, 23:02:36 wysłana przez emcom »

Odp: DZIAŁAJĄCE zwiekszenie czułości ekranu w Omni :)
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 26, 2009, 18:06:54 »
Jeśli nie widzicie różnicy, wpiszcie C13F  i "Write" - to najniższa czułość.
Na pewno poczujecie że sporo słabiej reaguje. możecie zamknąc ten program i popróbowac.
A teraz C101 i "Write" - czuć różnicę ?

Jak dla mnie, roznica ogromna. Idealnie wg mnie jest przy C124 (tak mniej wiecej ;-) ). Przy C101 niemal wystarczy dmuchnac w ekran,
tyle ze precyzja fatalna. Przy C13F palec wogole nie dziala, rysikiem musialem bardzo mocno wciskac ekran, zeby zadzialalo.

Cytuj
Generalnie to ciekawy układ [...] No ale te ustawienia działają tylko do resetu lub uśpienia Omniaka - potem wskakują standardowe.

Niestety, ustawienia dotyczace ekranu u mnie tez sie resetuja, ale - jak widac - potencjal poprawy "starych dotykow" jest, trzeba tylko madrej glowy :-)

Leszek


*

Offline chrochodyl

  • 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: szukam
Odp: DZIAŁAJĄCE zwiekszenie czułości ekranu w Omni :)
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 28, 2009, 12:47:28 »
Testowane, faktycznie przy wartości C124 ekranik śmiga idealnie.
Po chwili :)
Po uśpieniu omni mimo, że wartość zmienia się na C131 mam wrażenie, że czułość jest jednak "pozostawiona" jak przy wartości C124. Najbardziej odczuwam tą różnicę podczas korzystania z dialera (używam bez skinu samsunga).
« Ostatnia zmiana: Październik 28, 2009, 13:04:32 wysłana przez chrochodyl »

*

Offline malik

  • ***
  • 257
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DZIAŁAJĄCE zwiekszenie czułości ekranu w Omni :)
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 06, 2009, 17:08:34 »
a jak z czułościa eranu w ogóle?  mialem kiedys w ręku omnie tylko zajechana i czulosc dotykowego była makabryczna w porównaniu do starych sprzetów od htc

*

Offline woj99

  • 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy i5700 Spica
Odp: DZIAŁAJĄCE zwiekszenie czułości ekranu w Omni :)
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 17, 2009, 20:03:30 »
Ekrany mają różną czułość. Mój znajomy ma bardzo słaby dotyk. Trzeba mocno naciskać i najlepiej paznokciem. Ja na szczęście trafiłem na całkiem przyzwoity   B) A moja żonka ma prawie jak ja, ale ostatnio zauważyłem, że słabiej reaguje na dotyk na środku (omnia, nie żonka ;) ). Jest jeszcze kwestia romu. Też trochę od niego zależy jaki jest dotyk.

*

Offline sebastianos80

  • 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch Diamond
Odp: DZIAŁAJĄCE zwiekszenie czułości ekranu w Omni :)
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 27, 2013, 11:01:12 »
Witam mam nadzieje że ktoś odp. mi mimo że temat chyba umarły jak i zainteresowanie do rzeczy:
po wpisaniu w/w w moim romie testowanym wyskakuje
w value C12D
Dotyk na tym romie trochę lepiej reaguje niż na 30 innych testowanych
jak i również dane w value były do tej pory identyczne
domyślam się że cyfra 101 jest max czułością a standard C131 najmniejszą choć nie jestem obeznany
pyt jak jeśli się da wgrać wgotować do romu aby miał większą czułość, podkręcić ster procesora dotyku
bo zmiana w rejetrach HLM....touch nic nie daje na moim pda efekt placebo a jestem zmuszony pukać w dotyk
wiem dotyk jest nie drogi (podrubka) a portfel muj cienki

Rom okturym mowa to
i908 ZUIF2