Dyskusja na temat ROM'ów

  • 2610 Odpowiedzi
  • 402280 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Palka

  • **
  • 114
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 23, 2008, 08:48:02 »
powiem to co widze pod koniec dnia ok 23 bylo 70% teraz jest ...... 70% czyli ani drgnie :)
wszystko jest po angielsku po zainstalowaniu Mobile Shell 2 w wersji pl mam teraz czesc po polsku czesc po angielsku. wiec jakos tak dziwnie ale ze w pracy porozumiewam sie w tych obu jezykach na okraglo nawet mi to nie przeszkadza.
jesli przez opy masz na mysli operatorow to nie ma problemow, jest opcja manual i wyszukuje wszystkie polskie. ja mam plusa i jest gitara.
dam znac jak sie bedzie zachowywac bateria.

*

Offline goopy

  • 34
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 23, 2008, 08:53:05 »
Super.

Opisz proszę jeszcze procedurkę jak wgrywałeś ROMa, bo nie ukrywam, że trochę się tego obawiam, a kolejny opis chętnie przeczytam.
Mi ang. nie przeszkadza :) To samo mam w pracy. Zresztą większość tak ma.

Co do baterii to super!

Dziś na wieczór chyba się wezmę za upgrade!

*

Offline Palka

  • **
  • 114
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 23, 2008, 09:16:26 »
tez pierwszy raz to robilem i mialem serce przy gardle szczegolnie kiedy wywalilo mi error polaczenia USB z kompem w trakcie instalacji [ portu nie mogl wykryc i myslalem ze service bo sie nawet wylaczyc nawet nie dal z guzika power ] ale zachowalem zimna krew wy/wl baterie i wykonalem co nastepuje:
1) Koniecznie !!!! zainstalowalem najnowsze modem drivery " SAMSUNG CDMA Modem Driver Set 4.34.0.0 "
2) restart kompa
3) wylaczony telefon podlaczylem do kompa
4) uruchomilem plik i900DXHI1.exe
5) wlaczylem phona
6) program wykryl ze jest podlaczony i cislem guzik START
7) instalacja w toku......... [ jak wykryje port USB juz jestes w domu ]
8) koniec instalacji

*

Offline koart

  • ****
  • 764
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: i8000, i9100
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 23, 2008, 13:33:25 »
skad mozna sciagnac: i900DXHI1.exe?
poproszę o jakis link.
i8000 - WM 6.1
i9100 - Exynos 3.4 na KG2


*

Offline myszaxp

  • **
  • 111
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Omnia 8GB
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 23, 2008, 15:35:51 »
To prosze również o spostrzeżenia, jaki miałeś poprzednio ROM? Jak długo trwa instalacja? Czy jest po polsku ? Po prostu co się zmieniło?

*

Offline Palka

  • **
  • 114
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 23, 2008, 16:04:18 »
na goraco, bo jeszcze nie mialem okazji sie solidnie pobawic:
- po angielsku i nie tylko ale na pewno nie po polsku
- poprawa wydajnosci baterii
- pare zmian w explorerze plikow
- co do interfacu to nie moge za duzo powiedziec bo i tak uzywam SPB mobile shell 2.1.2

gdyby nie problem z brakujaca ostatnia wersja sterownikow modemu instalacja trwa bardzo szybko ok 10min.

*

Offline myszaxp

  • **
  • 111
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Omnia 8GB
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 23, 2008, 18:53:46 »
Znaczy w tej chwili masz WM6 angielski? Czy instalacja była po angielsku?

*

Offline Palka

  • **
  • 114
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 23, 2008, 21:33:27 »
tak mam WM po angolsku a instalacja byla tez po angielsku ale naprawde jesli nie ma problemow jest to fire and forget [odpal i zapomnij ]
moge pomoc w instalacji

*

Offline goopy

  • 34
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 23, 2008, 21:42:29 »
Właśnie przesiadłem się na HI1.
Odtwarzam ustawienia i oczekuję lepszego wykorzystania baterii niż w HH5.

*

Offline scarab

  • **
  • 137
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Magic, i900
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 23, 2008, 21:43:35 »
Jezeli dobrze rozumiem to instalacja odbywa się zgodnie z procedurą Samsunga http://www.samsungmobile.com/promotion/omnia/it/sub02_xp.jsp  z tym, że plik .exe z nowym ROMem i instalatorem trzeba sciągnąć z innej strony. Jeśli tak, to czy instalator nie zgłasza jakiś błedów niezgodności wersji?

PS. Najważniejsze dla mnie - czy masz już nowe wnioski odnośnie trzymania baterii z nowym ROMem?

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 23, 2008, 22:04:06 »
nie mogę zrobiś upgradu na VISTA 64bit nie wykrywa mi tel... wyłączam tel kilka razy zgdnie zwaszymi instrukcjami i nic... probówałem już z innymi romami do omni też nic - czy ktoś może mi pomóc?

*

Offline Palka

  • **
  • 114
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 23, 2008, 22:10:05 »
jak na razie jestem zadowolony caly dzien i z 70 [ wtedy upgradowalem rom ] spadlo do 30 przy moze nie czestym ale jednak uzywaniu. 1,5h muzy, pare telefonow i smsow kiedy poprzednio bylo to 20h czuwania i z 100% zjezdzalo na 0.
poza upgradem zrobilem tez pare innych ruchow:
- odinstalowalem S2U2 [ slide to unlock ] slyszalem ze troche zjada baterii
- naladowalem go od 0 do 100 juz ze 2 razy pod rzad bez zadnych doladowan w tym ostatni raz przy calkowicie wylaczonym telefonie
tymi operacjami moglem zakłucić wyniki badan nad nowym romem ale powiem tyle ze napewno nie jest gorzej.
wiec jesli komus nie przeszkadza angielski to polecam, inni moga uzbroic sie w cierpliwosc i poczekac na rom polski i900SAHI1/XXHI2 ktory ma sie podobno ukazac lada dzien [ wedlug zapowiedzi Secany z Modaco ] sledze tam watek codziennie i jak tylko cos bedzie dam znac.

co do ulepszen ogolnych zauwazylem zmiany na lepsze w standardowym exploratorze plikow i nie wiem czemu ale wydaje mi sie ze zdjecia tez ulegly poprawie.
jesli ktos bedzie upgradowal sobie z HH5 na HI1 prosba o zrobienia zdjec na jednym i drugim tego samego objektu przed i po

Wazna informacja dla newbe w upgradach romu !! przed upgradem zrobcie backup kontaktow, wiadomosci i innych cennych danych z pamieci telefonu, bo wam zniknie :) [ tak jak mi :(  ale jaki polak czyta instrukcje ]

niestety instalator dzamieszczony przeze mnie dla i900DXHI1 dziala tylko na XP, jak znajde taki na viste to wkleje linka

ciekawy watek o problemach z i900DXHI1 [ eng ]
http://www.modaco.com/content/i900-omnia-http-i900-modaco-com/272767/report-your-issues-with-dxhi1-here/
wielu rzeczy nie uzywam za czesto wiec dlatego nie zauwarzylem :)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2008, 08:55:45 wysłana przez Palka »

*

Offline Palka

  • **
  • 114
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 24, 2008, 21:50:15 »
zapraszam na forum Modaco w celu umieszczenia prosby o polski rom
http://www.modaco.com/content-page/272126/secanys-rom-research-thread/page/600/

odpowiedzcie na moj post :
QUOTE(pp56825 @ Sep 24 2008, 18:49)
I need Polish one i900SAHI1 or later.

tresc:
+1 for Polish Rom

Zapraszam bo musimy wygrac z ruskimi  :E oni tez zbieraja glosy.

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 27, 2008, 11:16:00 »
Czy komuś z Was, którym zawieszał się telefon, po aktualizacji ROMu juz sie nie zawiesza ?

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #45 dnia: Wrzesień 27, 2008, 19:28:04 »
Gdzie znajdę SAMSUNG CDMA Modem Driver Set 4.34.0.0 ??

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #46 dnia: Wrzesień 27, 2008, 20:06:01 »
Gdzie znajdę SAMSUNG CDMA Modem Driver Set 4.34.0.0 ??

Chyba był tutaj link, ale pod tym adresem: http://www.samsungmobile.com/promotion/omnia/it/sub02_xp.jsp#
DriverVer = 08/17/2005, 4.34.0.2705

*

Offline Palka

  • **
  • 114
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #47 dnia: Wrzesień 27, 2008, 20:21:11 »

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #48 dnia: Wrzesień 28, 2008, 13:08:18 »
WAŻNA sprawa dla tych osób które mają problem ze zwiechami i/lub słabą baterią.

Otóż sam miałem oba te problemy. Dość częste zwiechy, a do tego bateria działała max jeden dzień. Zainstalowalem nowy ROM DX1, mimo, ze jest po angielsku (mi to nie przeszkadza). Teraz nie mam juz zwiech, bateria jak wczoraj rano miala 100% to teraz ma 70%, po dość intensywnym uzytkowaniu. Naprawde jestem zadowolony i polecam każdemu kto miał podobne problemy, zainstalować nowy soft.

*

Offline turzol

  • **
  • 149
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #49 dnia: Wrzesień 28, 2008, 17:22:31 »
Ja mam pytania co do procedury flashowania.
1.Czy dobrze rozumiem, że po wgraniu nowego romu tracę wszystkie ustawienia telefonu (wpisy, kontakty itp) oraz aplikacji?
2.Czy  zainstalowane programy też zostaną usunięte?
3.Co z zawartością pamięci wewnętrznej - zostaje czy tracimy zawartość?
i900DXIA2 by Taril

*

Offline artonio

  • 30
    • pblivescores.com
  • Sprzęt: Samsung OMNIA
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #50 dnia: Wrzesień 28, 2008, 18:26:53 »
1. tak
2. tak
3. na kartach zostają więc i w pamięci wewnętrznej powinny
Samsung OMNIA z PlusGSM
PDA: i900SAHH6/CXHH6
TEL: i900XXHH4

*

Offline Palka

  • **
  • 114
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #51 dnia: Wrzesień 28, 2008, 19:08:55 »
ale jest mozliwosc zbackupowania smsow, połonczeń i innych rzeczy wystarczy uzyc programu jak SPB backup albo darmowego PIM backup 2.8
programy chyba trzeba niestety zainstalowac od nowa

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #52 dnia: Wrzesień 28, 2008, 21:43:45 »
WAŻNA sprawa dla tych osób które mają problem ze zwiechami i/lub słabą baterią................

Potwierdzam słowa gawi123. Praca z softem SAHH5 stała się niemożliwa. Często "czarny ekran" (nawet 5-6 razy dziennie) i nikt nie może się do mnie dodzwonić ( sygnał rozmówca ma normalny), a smsy trafiają gdzieś w kosmos. Było to dla mnie udręką co chwilę sprawdzać czy już się zawiesiła czy jeszcze żyje. Dzisiaj rano zainstalowałem nowy sof DXHI2 i problem jak ręką odjął, przez cały dzień ani jednego takiego przypadku. Wygaszacz ekranu zaczął normalnie działać. Proces upgrade przebiegł sprawnie bez żadnych komplikacji. I życie stało się lepsze.............
Jeśli dla kogoś nie jest barierą, że soft jest w wersji angielskiej to polecam jak najszybciej zrobić aktualizację.

*

Offline and

  • 30
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #53 dnia: Wrzesień 29, 2008, 09:41:23 »
Nie potwierdzam, aby praca z softem "SAHH5 stała się niemożliwa", jak piszą koledzy. Ja mam ten soft od początku, czyli od tygodnia i ani razu nie miałem zwiechy, czarnego ekranu czy innych objawów, a bateria trzyma ze 3 dni, choć sporo go używam z automapą włącznie. Sądzę, że musieliście coś pokopać w systemie instalując dziwne rzeczy albo w nim grzebiąc. Być może wgranie od nowa SAHH5 dałoby ten sam efekt co inny soft.

*

Offline Palka

  • **
  • 114
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #54 dnia: Wrzesień 29, 2008, 11:34:01 »
and,
powiem tylko tyle ze problem z bateria i wersja HH5 jest potwierdzony przez bardzo duza liczbe osob nie tylko w polsce.
mozesz podac dokladnie wsztskie swoje wersje ROMu PDA/PHONE ?

*

Offline and

  • 30
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #55 dnia: Wrzesień 29, 2008, 11:52:53 »
Moje softy: PDA i900SAHH5/SAHH5
Tel i900XXHH3
Może jest tak, że wszyscy grzebią i coś zmieniają. Sam grzebię, więc to rozumiem.
Nie mogę zrozumieć, że u jednych dany soft jest OK a u innych same problemy. To niezgodne z podstawowymi prawami logiki: albo coś jest dobre, albo zepsute, nie może być zepsute tylko w niektórych maszynach.
Napisane: Wrzesień 29, 2008, 11:51:15
Dodatkowo cytat z innego wątku:
sleeplessbeastie
            Odp: OMNIA - czeste zwiechy... :(
« Odpowiedz #38 : Wrzesień 25, 2008, 00:12:56

Witam,

Dzisiaj nie mogłem wybudzić urządzenia trzy razy. Myśle, że ma to związek z wygaszaniem się ekranu, ponieważ coś mi się musiało przestawić - telefon całkowicie ignoruje ustawienia i się wogóle nie wygasza, a jak jakimś cudem ekran się sam wygasi to już tylko reset pomaga.

Na telefonie nie mam nic dziwnego zainstalowanego, głownie tylko kilka programów spb.

Jutro może aktualizuje telefon w pracy (tylko tam mam dostęp do windowsa) i sprawdze.
Wcześniej nic podobnego się nie działo (i900sahh5)

*

Offline Palka

  • **
  • 114
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #56 dnia: Wrzesień 29, 2008, 13:11:03 »
problem chyba w tym ze telefon maz w wersji SAHH3 a ja mialem w SAHH5,
ale mniejsza z tym juz niedlugo bedzie SAHI2 ktory wszystko wyrowna jak walec :)

*

Offline Palka

  • **
  • 114
Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #57 dnia: Wrzesień 29, 2008, 15:19:44 »
tu mozna poczytac o problemach z DXHI2:
http://www.modaco.com/content-page/273010/post-your-dxhi2-issues-here/page/40/

z tego co na razie poczytalem nie warto zmieniac z DXHI1 na 2 HI1 wydaje sie stabilniejszy.
czekam na i900SAHI3

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #58 dnia: Wrzesień 29, 2008, 16:46:20 »
Moje softy: PDA i900SAHH5/SAHH5
Tel i900XXHH3
Może jest tak, że wszyscy grzebią i coś zmieniają. Sam grzebię, więc to rozumiem.
Nie mogę zrozumieć, że u jednych dany soft jest OK a u innych same problemy. To niezgodne z podstawowymi prawami logiki: albo coś jest dobre, albo zepsute, nie może być zepsute tylko w niektórych maszynach.
Napisane: Wrzesień 29, 2008, 11:51:15
Dodatkowo cytat z innego wątku:
sleeplessbeastie
            Odp: OMNIA - czeste zwiechy... :(
............

Bez przesady.

Aktualizowałem dzisiaj rano do DXHI2 (ang.) i nie mam już tego problemu.
Aktualizowałem z wersji i900sahh5. Jak ktoś chciałby coś sprawdzić to proszę pisać...
 

Odp: Dyskusja na temat ROM'ów
« Odpowiedź #59 dnia: Wrzesień 29, 2008, 23:29:39 »
Ja też nie potwierdzam jakiś specjalnie problemów z telefonem. Przez dwa tygodnie telefon restartowałem z raz czy dwa ale naprawdę nieźle musiałem zamieszać w tym wszystkim. Bateria (chodź mogła by dłużej) trzyma okolo 2-3 dni przy normalnej pracy (kilka zdjęć, zabawa z programikami, z 30 min internetu, zawsze kilka,kilkanaście minut rozmowy i jakieś smski, nie oglądałem jeszcze żadnych filmów, ale raz z 1,5h słuchałem mp3 i tylko kreseczka spadła, nawigacje też kilka razy odpalałem ale żadnych tras poza miasto) - nie wiem czy dużo czy nie, napewno mogło by być więcej. Ale dziwi mnie fakt że mówicie tu o jednym dniu. Oczywiście jakbym sie postarał to i ja w jeden dzień bym rozładował. Do końca nie wiem jaki mam soft. Jak wchodze w wersje dostaje takie info:
PDA:i900SAHH6/CXHH6
TEL:i900XXHH4
Także jak ktoś ma problemy z angielskim to polecam ten właśnie soft. Oczywiście spokojnie poczekam aż samsung wyda jakąś oficjalną polską wersję i dopiero wtedy zacznę coś zmieniać.
No i po tym wszystkim :E czy ktoś mi może powiedzieć jaki ja wreszcie mam ten soft SAHH6 czy CXHH6 czy XXHH4  :mrgreen: