Coś białego na wyświetlaczu

  • 31 Odpowiedzi
  • 13883 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Coś białego na wyświetlaczu
« dnia: Marzec 04, 2010, 02:22:41 »
Witam,

przy ciemnym ekranie na srodku ekranu widac biale plamki. Czy to jest brud/kurz zamkniety w srodku czy moze cos sie rozkleja w tym miejscu? Naprawiaja takie cos na gwarancji?

Odp: Coś białego na wyświetlaczu
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 04, 2010, 13:30:55 »
norma. wyswietlacz sie odbarwia od tmp ktora dostarcza plyta glowna. jesli masz gwarancje to serwis Ci wymieni ekran.

*

Offline alexjaslo

  • ***
  • 355
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S i poczciwa Łomnia
Odp: Coś białego na wyświetlaczu
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 04, 2010, 15:51:03 »
norma. wyswietlacz sie odbarwia od tmp ktora dostarcza plyta glowna. jesli masz gwarancje to serwis Ci wymieni ekran.

Chyba coś Ci się poknociło kolego z tą normą.
Plama od przegrzania przez procek znajduje się niżej i widać ja przy włączonym wyświetlaczu.A to wygląda jakoś dziwnie.
Czy z nerwów nie waliłeś w Omnie nożyczkami ? :O :E
Pozdro

Odp: Coś białego na wyświetlaczu
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 04, 2010, 16:29:02 »
Takich drastycznych czynnosci nie wykonywalem. Nie wiem co to jest, siedzi gdzies pod szybka. Warstwa dotykowa dziala normalnie w tym miejscu.

Odp: Coś białego na wyświetlaczu
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 04, 2010, 17:01:02 »
Może to pod folią ochronną nasz pęcheżyki powietrza lub kurz między warstwą dotykową a wyświetlaczem.
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2010, 17:04:27 wysłana przez Dziadek13 »

Odp: Coś białego na wyświetlaczu
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 04, 2010, 20:33:30 »
He? Przecież tam niema foli ochronnej.

Odp: Coś białego na wyświetlaczu
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 04, 2010, 20:50:09 »
He? Przecież tam niema foli ochronnej.
O tym nie pisałeś a fotka nie zabardzo.

Odp: Coś białego na wyświetlaczu
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 04, 2010, 21:17:28 »
To oczywiste jest, ze gdybym mial tam folie to sprawdzilbym czy cos pod nie nie siedzi. Tylko niezaradni zyciowo ludzie nie sprawdziliby wszelkich oczywistych mozliwosci przed wystosowaniem pytania na forum.

*

Offline folekkutno

  • ****
  • 516
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsungi: i8000&i600
Odp: Coś białego na wyświetlaczu
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 04, 2010, 21:49:15 »

czy tak wygląda ta plama od przegrzania płyty głównej? W sumie gwarancji mam jeszcze prawie półtora roku to jak coś to poleci na serwis, mówicie, że robią to bez problemu?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 29, 2010, 14:38:20 wysłana przez folekkutno »
i8000+i600=i8600 :D

*

Offline javman

  • *****
  • 1471
  • Płeć: Mężczyzna
    • Motorola MB511 Flipout
  • Sprzęt: Motorola MB511 Flipout
Odp: Coś białego na wyświetlaczu
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 04, 2010, 23:55:00 »
tak, to jest plama  od wygrzania się, a to co jest wyżej to mi wygląda jak by ktos czymś ostrym przyszalal po ekranie lub jak kurz  pod szybką...   jesli nie ma folii to pewnie w jakis dziwny sposob sie tam dostal... a czy  tam w  miejscu tego tajemniczego zjawiska  powierzchnia  jest chropowata ?

Po??czone: Marzec 04, 2010, 23:59:13
tak pozatym to patrzac dokladnie na ta fotke  u samej góry wydaje  mi sie ze tam jest folia naklejona jednak...  radze dokladnie sprawdzic podlubac zwlaszca kolo dziurki od glosniczka tam najlatwiej jest ja oderwać...  albo poprostu ta fotka tak zmyla...
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2010, 23:59:13 wysłana przez javman »
_/ . /\ . \/ . /\/\ . /\ . /\/™

Odp: Coś białego na wyświetlaczu
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 04, 2010, 23:59:38 »
Nic nadzwyczajnego to nie jest, chociaż nie wiem jaka jest tego przyczyna. Mówie tak bo miałem to samo i w bardzo podobnym miejscu. Na gwarancji wymienili mi ekran (dodatkowo nie mogłem z powodzeniem przeprowadzić kalibracji ekranu i te dwie sprawy zostały poruszone przy oddawaniu telefonu do serwisu). Bez szemrania wymienili, ale nie wiem co przesądziło o tym że to zrobili, ale zrobili.

*

Offline javman

  • *****
  • 1471
  • Płeć: Mężczyzna
    • Motorola MB511 Flipout
  • Sprzęt: Motorola MB511 Flipout
Odp: Coś białego na wyświetlaczu
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 05, 2010, 00:02:05 »
no jak dla  mnie jest, 1  raz takie cos widze... i serio  ciekawi mnie skad sie tam wzielo skoro miales  nowa warstwe dotykową to nie  zwróciłes  uwagi na to ? samo sie chyba nie zrobilo ?
_/ . /\ . \/ . /\/\ . /\ . /\/™

Odp: Coś białego na wyświetlaczu
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 05, 2010, 00:37:00 »
Kolory wyswietlacza moga byc troche znieksztalcone, wynika to z uzycia filtra polaryzacyjnego w aparacie. Slady po srodku sa dobrze widoczne teraz. Powierzchnia w tym miejscu jest gladka tak jak w kazdym innym miejscu wyswietlacza. Brak sladow fizycznego znecania sie. Dokladnie widac ze jest to ukryte gdzies pod szybka.

*

Offline javman

  • *****
  • 1471
  • Płeć: Mężczyzna
    • Motorola MB511 Flipout
  • Sprzęt: Motorola MB511 Flipout
Odp: Coś białego na wyświetlaczu
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 05, 2010, 10:04:41 »
czy jak odebrales tel to to juz było ? teraz to faktycznie wyglada  jak jakies zabrudzenie od wewnatrz..
_/ . /\ . \/ . /\/\ . /\ . /\/™

Odp: Coś białego na wyświetlaczu
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 07, 2010, 14:37:18 »
Kupilem uzywany telefon i mial juz te slady. Uzywany od 8.10.2008 r. Takie wady przyjmuja w ramach gwarancji czy chca zeby zaplacic za naprawe?

*

Offline javman

  • *****
  • 1471
  • Płeć: Mężczyzna
    • Motorola MB511 Flipout
  • Sprzęt: Motorola MB511 Flipout
Odp: Coś białego na wyświetlaczu
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 07, 2010, 18:31:47 »
jesli to tylk obrud to naprawia w kilka godzin bez gadania.. jesli to jakies uszkodzenia  fizyczne to moga sie pluć , ale ja bym zaniósł i sie wyjasni...
_/ . /\ . \/ . /\/\ . /\ . /\/™

Odp: Coś białego na wyświetlaczu
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 07, 2010, 18:56:41 »
Od zewnatrz nie ma sladow uszkodzen fizycznych wiec od srodka tym bardziej nic nie moglo sie stac. We wtorek ide szukac punktu serwisowego bo tylko jeden w Opolu ponoc jest gdzie mi to przyjma.

*

Gufer

Odp: Coś białego na wyświetlaczu
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 14, 2010, 11:17:28 »
U mnie też właśnie takiego parocha świeżego zauważyłem . wygląda jakby dostał się miedzy digitizer a ekran . czas chyba na jakieś etui bo kieszeń nie służy widać PDA .

Odp: Coś białego na wyświetlaczu
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 16, 2010, 00:39:58 »
Mam dokladnie taka sama plamke w tym samym miejscu, napewno nie jest to uszkodzenie mechaniczne .

Odp: Coś białego na wyświetlaczu
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 19, 2010, 21:17:38 »
Oddal ktos juz do naprawy telefon z ta usterka?

*

Offline sei08

  • 29
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: GT - N7100 Note 2
Odp: Coś białego na wyświetlaczu
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 22, 2010, 19:55:39 »
Ja dziś odebrałem omnię z serwisu.Moja jest z sierpnia 2008,więc jeszcze ze starszym "dotykiem".Reklamowałem na słabo reagujący ekran i na białą plamę na wyświetlaczu.Zażyczyłem sobie też wymianę obudowy na nową,bo stara była opłakanym stanie,ale to już było płatne 200 zł. Po odebraniu białej plamy na ekranie brak :grin:,i reakcja na dotyk w porównaniu z tą przed serwisem,to niebo,a ziemia.Wystarczy lekkie muśnięcie palcem. :mrgreen:. Więc jestem zadowolony. Tylko mam teraz obudowę z napisem 8GB,a nie miałem żadnego,poza tym moja omnia ma 16 GB pamięci,ale to jest drobnostka,którą się nie przejmuję.

Odp: Coś białego na wyświetlaczu
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 22, 2010, 20:04:47 »
Ile czasu potrzebowali na taka naprawe?

*

Offline sei08

  • 29
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: GT - N7100 Note 2
Odp: Coś białego na wyświetlaczu
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 22, 2010, 20:11:14 »
11 marca zawiozłem do serwisu da Rzeszowa,a oni wysłali go do Warszawy.W piątek,czyli 19 dostałem eska,że telefon jest do odebrania.

*

Offline magnuss

  • 38
  • Omnia + 5310i
Odp: Coś białego na wyświetlaczu
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 29, 2010, 11:39:33 »
Moja pojechala do serwisu z takimi samymi objawami - nie da sie zrobic kalibracji, slaby dotyk, biala plama. Jest juz w serwisie 8 dni wiec za niedlugo powinna wrocic i dam wam znac co oni na to.
Kupie internet, oferty posylac na PW ;)

Odp: Coś białego na wyświetlaczu
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 31, 2010, 18:52:26 »
Ja miałem podobne plamy i smugi na dodatek padła mi wibracja - wszystko po prawie dwóch latach. Wysłałem do serwisu w ramach gwarancji. Wszystko trwało niecały tydzień i otrzymałem tel. z nowym wyświetlaczem i wibracją. Dodam, że nowy ekran dotykowy jest znacznie bardziej czuły niż poprzedni. Wszystko za free (w ramach gwarancji).

Odp: Coś białego na wyświetlaczu
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 10, 2010, 01:43:12 »
To i moja Omnia poszla do serwisu. Ciekawe na kiedy to zrobia.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 25, 2010, 01:00:08 wysłana przez fluomucil »

*

Offline magnuss

  • 38
  • Omnia + 5310i
Odp: Coś białego na wyświetlaczu
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 11, 2010, 09:51:35 »
Mój po 9 dniach w domu.
Najpierw pojechali do CRC w Warszawie, tam wymienili mu digitalizer, potem do Częstochowy a tam poszedł nowy soft i wyświetlacz. Omnia juz w domu działająca wyśmienicie.
Kupie internet, oferty posylac na PW ;)

Odp: Coś białego na wyświetlaczu
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 25, 2010, 00:56:42 »
CCS nie jest skory do kompleksowych napraw. Oddalem tel i przez 2 tygodnie nic sie nie odzywali wiec pojechalem osobiscie w dniu, ktory przewidziany byl na zakonczenie naprawy. Po odnalezieniu telefonu okazalo sie ze serwisant zostawil kartke BRAK USZKODZENIA. Pani obslugujaca sama przyznala mi racje ze to biale na wyswietlaczu to normalne nie jest i uznalaby to za uszkodzenie. Serwisanta nie bylo wiec pozniej rozmawialem z nim telefonicznie. Twierdzil ze to jest kurz ( z tym to sie akurat zgodze) ale to ze znalazl sie na samym srodku wyswietlacza tlumaczyl tym ze to wynika z uzytkowania telefonu.  Gorszego wytlumaczenie nie wymyslilbym. Wytlumaczylem co i jak, ze gdyby dobrze bylo wszystko poskladane to kurz by tam nie wszedl a jak gdzies jest szpara miedzy wyswietlaczem a warstwa dotykowa to bedzie tam sie zbierac. Po konsultacjach z kolega stwierdzili ze to jednak nie jest USZKODZENIE. Na pytanie dlaczego wiec serwis glowny nie bawi sie, tylko wymienia caly wyswietlacz albo w kilka dni czysci to tak ze wyglada jak nowe stwierdzili w CCS ze moga mi to jedynie wyczyscic. Dobre i to, jestem ciekaw czy bedzie dobrze poskladane i czy znowu nie zrobi sie biala plama. 2 tygodnie czekalem zeby dowiedziec sie ze brak uszkodzenia a po telefonie powiedzieli mi ze za 1-2 dni bedzie gotowe.

*

Offline b7rabbitdj

  • ****
  • 846
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Z ultra, Hazel, Smart, E61i, Q1, M300
Odp: Coś białego na wyświetlaczu
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 26, 2010, 23:41:29 »
No bo to jest spowodowane przez użytkowanie...  :grin: ALE... jakby nie patrząc... Powinni przyjąć to i "naprawić" tym bardziej, że w omni ten ekran się odbarwia z tym jednym miejscu. Moja omnia miala plamkę na wyswietlaczu, korpus skrzypil, wyswietlacz wymienili, korpus wymienili, nie bylo problemu, ale jezeli do srodka obudowy dostaję sie coś z zewnatrz... To też jest coś nie tak jednak z obudową i powinni to naprawić, przecież rozkrecali ją, skoro stwierdzili, że nie ma uszkodzenia, to to wyczyścili - dla mnie jest to logiczne, skoro ekran działa bez zarzutow i dotyk też, to nie ma co robić tak naprawdę, zawszę można powiedzieć, że warstwa dotykowa działa niepoprawnie, że się odkleja i dostaję się brud po nią - innaczej brzmi usterka? Sprobuj...  Na pewno zlosc czy poganianie ich nie pomorze (tak, 2 tyg na naprawę, ale trzeba to zawsze brac z marginesem).

Odp: Coś białego na wyświetlaczu
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 27, 2010, 00:03:50 »
Stwierdzili ze niema uszkodzenia ale nie wyczyscili. Pewnie nawet nikt do srodka nie spojrzal bo wszystko bylo dokladnie w tym samym miejscu jak w momencie oddawania telefonu. Jutro zjawie sie dowiedziec jakie sa postepy prac. Zabawne sa procedury w serwisie, jesli jest jakas naprawa telefonu to od razu aktualizuja oprogramowanie bo panowie pytali sie mnie czy maja to czyscic bo beda musieli zaktualizowac oprogramowanie i skasowac wszystko co bylo w tel.