[How To] Wgrywanie ROMu na i900 (omnia)

  • 1147 Odpowiedzi
  • 325958 Wyświetleń

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline tion

  • 40
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 3gs
[How To] Wgrywanie ROMu na i900 (omnia)
« dnia: Październik 14, 2008, 09:16:37 »
#1 - zmiana rom'u za pomocą pliku *.exe (Windows XP)
#2 - zmiana rom'u za pomocą Grandprix (Windows XP)
#3 - zmiana rom'u za pomocą pliku *.exe (Windows Vista)
#4 - zmiana rom'u za pomocą GrandPrix (Windows Vista)

UWAGA: jesli wyskoczy komunikat incorect software version, szukamy w rejestrze scieżki HKEY_CURRENT_USER/ControlPanel/Version/ i zmieniamy to co tam jest na SAHJ1.

#1 Aktualizacja przy pomocy gotowego pliku flasher'a *.exe (Windows XP)
1. Co będzie potrzebne ;
a. telefon (naładowany (najlepiej na maxa)
b. kabel usb (do podłączenia telefonu, dostępny w komplecie z telefonem)
c. activesync 4.5 (pod windows xp), można go pobrać ze strony : http://www.microsoft.com/windowsmobile/en-us/help/synchronize/activesync45.mspx#download
d. komputer z windowsem xp, BARDZO WAŻNE BY BYŁ TO XP !!!!
e. sterownik modemu samsung omnia pod windows xp : http://rapidshare.com/files/153566440/SamsungModem_XP.rar
f. aktualny rom, można go ściągnąć ze strony : http://rapidshare.com/files/153173867/SAHJ1_Polski.rar.html
 

2. procedura aktualizacji ROMu
a. instalujemy activesync w wersji 4.5
b. rozpakowujemy plik SamsungModem_XP.rar
c. uruchamiamy plik setup.exe i  instalujemy sterowniki modemu samsung omnia pod windows xp
d. resetujemy komputer
e. rozpakowujemy plik SAHJ1_Polski.rar
f. uruchamiamy plik i900SAHJ1_Polski.exe
g. WYŁĄCZAMY nie podłączony do komputera telefon poprzez przytrzymanie przycisku zasilania
h. podłączamy telefon do komputera przy użyciu kabla usb
i. WŁĄCZAMY telefon poprzez przytrzymanie przycisku zasilania
j. czekamy aż w programie do aktualizacji dostępny będzie przycisk START
k. wciskamy START (i się modlimy by nie zabrakło prądu w elektrowni  :) )

Sam proces aktualizacji trwa okolo 5-10 min,
w programie do aktualizacji pokazują się następujące informacje :

PDA Device Found!
-------------------------------------------------------------------------------------
PDA Device ready to download!
Please Press Start Button if You want to download image now...
-------------------------------------------------------------------------------------
PDA 1 starts downloading...
Don't plug it out until the label becomes blue!!!
-------------------------------------------------------------------------------------
-------------------------------------------------------------------------------------
Step 1. Eboot image Downloading
Downloading EBOOT...
EBOOT image downloaded.
PDA Reboot to download Eboot twice!!!
-------------------------------------------------------------------------------------
PDA mihee 1!
PDA Device Found!
-------------------------------------------------------------------------------------
PDA Device ready to download!
-------------------------------------------------------------------------------------
PDA 1 starts downloading...
Don't plug it out until the label becomes blue!!!
-------------------------------------------------------------------------------------
-------------------------------------------------------------------------------------
Step 1. Eboot image Downloading
Downloading EBOOT...
EBOOT image downloaded.
Step 2. PDA image Downloading
Downloading PDA region #1(DISKIMAGE)...
PDA Image Length : 120083607
PDA image downloaded.
Step 3. Customer image Downloading
Downloading CSC...
GetSize : 2959360
CSC finished.
Step 4. Phone image Downloading
Downloading PHONE...
Switch USB to Phone Success...
 Port Open retry (25)
  Port Open retry (24)
  Port Open retry (23)
  Port Open retry (22)
  Port Open retry (21)
  Port Open retry (20)
  Port Open retry (19)
  Port Open retry (18)
  Port Open retry (17)
  Port Open retry (16)
  Port Open retry (15)
  Port Open retry (14)
  Port Open retry (13)
  Port Open retry (12)
  Port Open retry (11)
  Port Open retry (10)
  Port Open retry (9)
 PHONE finished!


n. gdy pokaże się PHONE finished proces aktualizacji zakończył się sukcesem
o. po zakończeniu aktualizacji telefon uruchomi się ponownie po około 60 sek.

ROM ten nie posiada żadnych dodatków od operatorów (era, orange, plus).


nie biore odpowiedzialności jak coś pójdzie nie tak,
Juz pracuje nad [how to] jeśli nie wyszło to co dalej :)

#2 Aktualizacja za pomocą programu Grandprix (Windows XP). Opracował temp333.
 

Program GrandPrix umożliwia wgrywanie ROMU z plików binarnych. Zaletą tego rozwiązania jest możliwość pominięcia aktualizacji modułu telefonu, czyli tzw. "radia". Dzięki temu mamy mniejsze podobieństwo tego, że coś może pójść nie po naszej myśli i PDA zamieni się w cegłę.

Oto co musimy mieć, żeby zacząć flashowanie Omni

1. Program GrandPrix 1.6.4(tą wersje testowałem) - http://www.megaupload.com/pl/?d=ZB7MK64S
2. Sterowniki modemu Samsung Omnia - http://rapidshare.com/files/153566440/SamsungModem_XP.rar
3. Nowy ROM - np. z tego wątku na MODACO - http://www.modaco.com/content/i9x0-omnia-rom-discussion/272126/secanys-rom-research-thread-new-dzhl2/
4. Kabel USB
5. Naładowaną do pełna Omnie


Czynności wstępne

1. Instalujemy Active Sync 4.5
2. Instalujemy Samsung Modem Drivers(uruchamiamy plik setup exe po rozpakowaniu archiwum)
3. Rozpakowywujemy GrandPrix do folderu na dysku głównym(C) - np. i900
4. Przenosimy wszystkie pliki z archiwum w którym był nowy ROM do tego folderu(i900)
5. Restartujemy komputer, wyłączamy wygaszacz ekranu, oszczędzanie energii w systemie, połączenia sieciowe i wszystko co mogłoby zakłucić pracę naszego komputera podczas procesu flashowania.


Uwaga! Autor tego opisu nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody powstałe w wyniku postępowania według tego poradnika. WSZYSTKO ROBISZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ. Nie testowałem tego sposobu na systemie Windows Vista.


Proces flashowania

1. Uruchamiamy program GrandPrix, w systemie Windows XP jest to plik USDL_GrandPrix_v1.6.4_XP.exe. Dla Windows Vista będzie to plik USDL_GrandPrix_v1.6.4_VISTA.exe. Pojawi się nam następujące okno



W lewej części okna na górze w miejscu gdzie jest napis "Select a profile" zaznaczamy: GRANDPRIX LV IMAGE

2. Teraz musimy załadować kolejno pliki ROMU. Klikamy w przyciswk LOADER i odnajdujemy plik loadera z rozszerzeniem nb0 - w moim przypadku bootimage_i900dxhl2.nb0. Następnie wciskamy przycisk PDA i wybieramy plik z obrazem systemu(przykladowo pda_i900dxhl2.bin). Gdy to zrobimy po prawej stronie okna powinny sie pojawic napisy

Calculating file parameters(DISKIMAGE)....
Calculating file parameters(DISKIMAGE) Done!!

Teraz klikamy w przycisk CSC i ładujemy plik z rozszerzeniem CSC(np. csc_i900dzhl2.csc) - dzięki niemu będziemy mieli zainstalowane widgety Samsunga. Jeśli zrezygnujemy z tego pliku zaoszczędzimy sporo miejsca na instalację programów. Czasem plik z rozszerzeniem CSC nie występuje, a po wgraniu obrazu samego systyemu mamy pełny ROM wraz ze wszystkimi dodatkami takimi jak widgety. Tak więc w zależności od tego jaki masz rom możesz wgrać lub nie wgrywać tego pliku.

Następny przycisk to PHONE - należy tutaj być ostrożnym i wgrywać tylko i wyłącznie nowsze pliki "radia" od tych, które mamy aktualnie wgrane w naszym PDA. Jeśli radio w nowym romie jest takie samo jak masz aktualnie lub starsze to nie ładuj pliku PHONE, bo możesz trwale uszkodzić PDA! Przykładowo plik z radiem może nazywać się dxhl2_phone.bin

Po zrobieniu wszystkiego nasze okno gotowe do flashowania powinno wyglądać następująco




3. Podłączamy teraz telefon kablem USB i klikamy w przycisk DETECT. Na górze paska postępu aktualizacji pojawi się napis "Waiting for the Device". Robimy wtedy restart urządzenia poprzez naciśnięcie przycisku reset na obudowie Omni - robimy to rysikiem.




4. Po restarcie nie mamy już na nic wpływu i czekamy aż proces zakończy się sukcesem.:) Wgrywany jest kolejno bootloader, następnie plik romu i jeśli go zaznaczyliśmy także plik "radia". Podczas wgrywania obrazu systemu na Omni włącza się zielony pasek postępu. Gdy dojdzie do końca wgrywa się(jeśli zaznaczyliśmy) plik RADIA. Wgrywanie radia odbywa się to bez paska postępu wyświetlanego na Omni. Postęp widoczny jest w programie GrandPrix. Po skończeniu aktualizacji urządzenie zrestartuje się i jeśli wszystko przebiegło prawidłowo to uruchomi się Windows :)

#3 Aktualizacja przy pomocy gotowego pliku flasher'a *.exe (Windows Vista 32bit)

UWAGA !
Aktualizacja oprogramowania spowoduje skasowanie wszystkich danych z pamięci urządzenia. Zalecamy utworzenie kopii zapasowej przed rozpoczęciem aktualizacji.  
Aktualizacja możliwa jest, jeżeli dostępne jest połączenie z internetem.
Nie można wgrać do telefonu starszej wersji oprogramowania niż ta która obecnie jest zainstalowana w telefonie.  
Upewnij się, że żaden proces nie zakłóci aktualizacji oprogramowania. W czasie aktualizacji nie wyłączaj komputera ani telefonu, nie odłączaj kabla USB, nie wyłączaj żadnych aplikacji działających podczas aktualizacji.  
Bateria musi być w pełni naładowana przed rozpoczęciem aktualizacji oprogramowania.  

Wymagania
- System operacyjny Windows Vista
- Zainstalowany Windows Mobile Device Center
- Zalecane jest bezpośrednie połączenie telefonu z PC (Nie zaleca się połączania przez hub USB
- Bateria musi być w pełni naładowana przed rozpoczęciem aktualizacji oprogramowania
- Kabel USB
- Aplikacja do aktualizacji pobrana ze strony internetowej

Instalacja

1. Zainstaluj Window Mobile Device Center
Pobierz program instalacyjny
http://www.microsoft.com/windowsmobile/en-us/downloads/microsoft/device-center.mspx
Pobierz odpowiednią wersję językową i zainstaluj.

2. Połącz telefon z komputerem i zgraj wszystkie dane z telefonu
Podłącz telefon do PC za pomocą dostarczonego kabla USB.
(Zaleca się bezpośrednie połączenie, bez pośrednictwa Hub'a USB)
Należy połączyć telefon z Windows Mobile Device Center nawet jeśli kopiowanie danych nie jest konieczne.
Jeśli nie uda się połączyć, spróbuj wykonać to ponownie po zamknięciu aplikacji typu firewall i aplikacji antywirusowych.
Upewnij się że aplikacja Windows Mobile Device Center jest połączona z telefonem po zakończonym kopiowaniu danych.

3. Aktualizacja
  Uwaga
- Podczas aktualizacji wszystkie dane użytkownika zapisane w    telefonie zostaną skasowane.
- Procesu aktualizacji nie należy przerywać. Zalecane jest aby    przed rozpoczęciem aktualizacji zamknąć wszystkie    uruchomione programy.
- Proszę wykonać instrukcje podane na stronie aby pobrać    właściwą wersję oprogramowania.
 
Jeśli wymagania są spełnione należy zaznaczyć pola przy obydwu warunkach.

- Rozpocznij aktualizację oprogramowania
- Zaczekaj do czasu zakończenia operacji.
- Po zakończeniu aktualizacji telefon zostanie zresetowany.

Można odłączyć kabel USB i zamknąć aplikację.

Dokladne informacje >> http://www.samsungmobile.com/support/omnia/pl/subSa_Vista.jsp#


#4 Aktualizacja za pomocą programu Grandprix (Windows Vista).


Program GrandPrix umożliwia wgrywanie ROMU z plików binarnych. Zaletą tego rozwiązania jest możliwość pominięcia aktualizacji modułu telefonu, czyli tzw. "radia". Dzięki temu mamy mniejsze podobieństwo tego, że coś może pójść nie po naszej myśli i PDA zamieni się w cegłę.

Oto co musimy mieć, żeby zacząć flashowanie Omni

1. Program GrandPrix 1.6.4(tą wersje testowałem) - w załączniku
2. Sterowniki modemu Samsung Omnia - http://www.sendspace.pl/file/5u4cOmIx/
3. Nowy ROM - np. sciagamy rom SAIC1 i rozbieramy go executorem(załącznik) aby miec pliki gotowe do zaladowania przez GP
4. Kabel USB
5. Naładowaną do pełna Omnie


Czynności wstępne

1. Instalujemy Mobile Device Center ( asekuracyjnie aby wgral wszystkie sterowniki)
2. Instalujemy Samsung Modem Drivers(uruchamiamy plik setup exe po rozpakowaniu archiwum)
3. Wypakowywujemy GrandPrix do folderu na dysku głównym(C) - np. i900
4. Przenosimy wszystkie pliki z archiwum w którym był nowy ROM do tego folderu(i900)
5. Restartujemy komputer, wyłączamy wygaszacz ekranu, oszczędzanie energii w systemie, połączenia sieciowe i wszystko co mogłoby zakłucić pracę naszego komputera podczas procesu flashowania.


Uwaga! Autor tego opisu nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody powstałe w wyniku postępowania według tego poradnika. WSZYSTKO ROBISZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ.  

Proces flashowania

1. Uruchamiamy program GrandPrix,  będzie to plik USDL_GrandPrix_v1.6.4_VISTA.exe.  Z resztą postepujemy tak samo jak pod systemem XP. (opis skopiowałem)



W lewej części okna na górze w miejscu gdzie jest napis "Select a profile" zaznaczamy: GRANDPRIX LV IMAGE

2. Teraz musimy załadować kolejno pliki ROMU. Klikamy w przyciswk LOADER i odnajdujemy plik loadera z rozszerzeniem nb0 - w moim przypadku bootimage_i900dxhl2.nb0. Następnie wciskamy przycisk PDA i wybieramy plik z obrazem systemu(przykladowo pda_i900dxhl2.bin). Gdy to zrobimy po prawej stronie okna powinny sie pojawic napisy

Calculating file parameters(DISKIMAGE)....
Calculating file parameters(DISKIMAGE) Done!!

Teraz klikamy w przycisk CSC i ładujemy plik z rozszerzeniem CSC(np. csc_i900dzhl2.csc) - dzięki niemu będziemy mieli zainstalowane widgety Samsunga. Jeśli zrezygnujemy z tego pliku zaoszczędzimy sporo miejsca na instalację programów. Czasem plik z rozszerzeniem CSC nie występuje, a po wgraniu obrazu samego systyemu mamy pełny ROM wraz ze wszystkimi dodatkami takimi jak widgety. Tak więc w zależności od tego jaki masz rom możesz wgrać lub nie wgrywać tego pliku.

Następny przycisk to PHONE - należy tutaj być ostrożnym i wgrywać tylko i wyłącznie nowsze pliki "radia" od tych, które mamy aktualnie wgrane w naszym PDA. Jeśli radio w nowym romie jest takie samo jak masz aktualnie lub starsze to nie ładuj pliku PHONE, bo możesz trwale uszkodzić PDA! Przykładowo plik z radiem może nazywać się dxhl2_phone.bin

Po zrobieniu wszystkiego nasze okno gotowe do flashowania powinno wyglądać następująco




3. Podłączamy teraz telefon kablem USB i klikamy w przycisk DETECT. Na górze paska postępu aktualizacji pojawi się napis "Waiting for the Device". Robimy wtedy restart urządzenia poprzez naciśnięcie przycisku reset na obudowie Omni - robimy to rysikiem.




4. Po restarcie nie mamy już na nic wpływu i czekamy aż proces zakończy się sukcesem.:) Wgrywany jest kolejno bootloader, następnie plik romu i jeśli go zaznaczyliśmy także plik "radia". Podczas wgrywania obrazu systemu na Omni włącza się zielony pasek postępu. Gdy dojdzie do końca wgrywa się(jeśli zaznaczyliśmy) plik RADIA. Wgrywanie radia odbywa się to bez paska postępu wyświetlanego na Omni. Postęp widoczny jest w programie GrandPrix. Po skończeniu aktualizacji urządzenie zrestartuje się i jeśli wszystko przebiegło prawidłowo to uruchomi się Windows :)

Dodam tylk oze modułu radia nie musimy instalowac wiec nie wybieramy w polu phone nic i odznaczamy fajke ktora mowi o aktualizacji modulu radia.

przy wgrywaniu romow z wm6.5 nie formatujemy pamieci urzadzenia...
osobiscie sprawdziłem tą metode flashowania....

Miłego flashowania życzy javman






« Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2009, 23:49:28 wysłana przez javman »
was : nokia 5110->nokia 7110->nokia 6310->nokia 6310i->nokia 6510->HTC Blue Angel->HTC Artemis->Samsung i900 (omnia)->HTC Raphael->iPhone 3gs

soon : htc hd2 or iphone 4 ?

*

Offline CZOUK

  • 38
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SAMSUNG OMNIA 2 + MICRO 8GB
Odp: [How To] Wgrywanie ROMu na i900 (omnia)
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 14, 2008, 09:34:59 »
super opisane, proponuje " pszypionć "  ...  :D

Odp: [How To] Wgrywanie ROMu na i900 (omnia)
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 14, 2008, 10:12:26 »
d. komputer z windowsem xp, BARDZO WAŻNE BY BYŁ TO XP !!!!
Ja zrobiłem to na Win2000 i wszystko przebiegło bez problemu...

Odp: [How To] Wgrywanie ROMu na i900 (omnia)
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 14, 2008, 12:34:09 »
A pod Vistą nie ma szans na update?
Samsung Omnia 16 GB
MIO P560

Odp: [How To] Wgrywanie ROMu na i900 (omnia)
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 14, 2008, 12:48:04 »
A pod Vistą nie ma szans na update?
ja kombinowałem i niestety nie udało się

*

Offline turzol

  • **
  • 149
Odp: [How To] Wgrywanie ROMu na i900 (omnia)
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 14, 2008, 13:30:53 »
A pod Vistą nie ma szans na update?
ja kombinowałem i niestety nie udało się

Przez VMWare Workstation próbowaliście?

http://www.vmware.com/products/ws/
i900DXIA2 by Taril

*

Offline javman

  • *****
  • 1471
  • Płeć: Mężczyzna
    • Motorola MB511 Flipout
  • Sprzęt: Motorola MB511 Flipout
Odp: [How To] Wgrywanie ROMu na i900 (omnia)
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 14, 2008, 17:11:06 »
elo.. a czy jak mam soft z brandingiem plusa to nie bedzie zadnych jajek przy upgread'zie ? bo mam ochote wrzucic nowy rom'ik i ciekawi mnie czy pojdzie ? aha i mam nadzieje ze jest to soft bez brandingu :)
_/ . /\ . \/ . /\/\ . /\ . /\/™

*

Offline turzol

  • **
  • 149
Odp: [How To] Wgrywanie ROMu na i900 (omnia)
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 14, 2008, 17:18:42 »
elo.. a czy jak mam soft z brandingiem plusa to nie bedzie zadnych jajek przy upgread'zie ? bo mam ochote wrzucic nowy rom'ik i ciekawi mnie czy pojdzie ? aha i mam nadzieje ze jest to soft bez brandingu :)

To otwarty soft, bez syfu operatora
i900DXIA2 by Taril

*

Offline McSpeed

  • 23
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung sgh-i900 OMNIA
Odp: [How To] Wgrywanie ROMu na i900 (omnia)
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 14, 2008, 17:20:03 »
mam możę głupie pytanie albo napewno głupie :D ale czy jak zaktualizuje rom to z telefonu zniknie mi ksiazka z adresami pliki, muzyka itp?
McSpeed

*

Offline javman

  • *****
  • 1471
  • Płeć: Mężczyzna
    • Motorola MB511 Flipout
  • Sprzęt: Motorola MB511 Flipout
Odp: [How To] Wgrywanie ROMu na i900 (omnia)
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 14, 2008, 17:28:47 »
jasne ze tak :D

ale kontakty se zapisz na karte :) i bedzie cymes... :)
_/ . /\ . \/ . /\/\ . /\ . /\/™

*

Offline McSpeed

  • 23
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung sgh-i900 OMNIA
Odp: [How To] Wgrywanie ROMu na i900 (omnia)
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 14, 2008, 17:34:47 »
nie no tak zapytałem bo w innych tel jak robiłem upa to mi nie znikały wiec wolałem zapytać. Wiesz pierwszy raz mam PPC. Dobra jeszcze jedno pytanie: Jakbu coś poszło nie tak (odpukać :)) to moge liczyć na serwis i nie strace gwaracji?
McSpeed

*

Offline javman

  • *****
  • 1471
  • Płeć: Mężczyzna
    • Motorola MB511 Flipout
  • Sprzęt: Motorola MB511 Flipout
Odp: [How To] Wgrywanie ROMu na i900 (omnia)
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 14, 2008, 17:42:20 »
hh jak to nie traciles  ustawien ? hh moze tylko wgrywales jakies patche, tutaj wrzucisz nowy rom czyli nowa pamiec :)


a z ta gwarancja to nie wiem jak jest, ale chyba powinni uwzglednic gwarancje ale ponoc jest jakis zapis w karcie gwarancyjnej punkt 5 ze jak zwalisz telefon przy upgrejdzie i ci udowodnia ze to twoja wina to masz liptone green tea :D
_/ . /\ . \/ . /\/\ . /\ . /\/™

*

Offline McSpeed

  • 23
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung sgh-i900 OMNIA
Odp: [How To] Wgrywanie ROMu na i900 (omnia)
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 14, 2008, 17:47:26 »
no coś tam jest wiec chyba lepiej oddać go do serwisu i niech wgrają mi tego roma. Z drugiej strony pewnie i tak spróbuje go wgrać bo nie będzie mi sie chciało chodzić do serwisu :).

a i nie lubie green tea :D
« Ostatnia zmiana: Październik 14, 2008, 17:49:02 wysłana przez McSpeed »
McSpeed

*

Offline jochen

  • 40
  • Sprzęt: Samsung Omnia
Odp: [How To] Wgrywanie ROMu na i900 (omnia)
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 14, 2008, 17:52:14 »
Proponuje napisać poradnik z cyklu [How to] gdyby ta operacja się nie udała ;)

*

Offline McSpeed

  • 23
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung sgh-i900 OMNIA
Odp: [How To] Wgrywanie ROMu na i900 (omnia)
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 14, 2008, 17:58:13 »
ten poradnik powinien sie nazywać How To - czyli jak wkręcić kita serwisantom :D.
A tak na serio to widać różnice w sofcie? Jakieś konkrety? W Ogóle warto?
McSpeed

*

Offline javman

  • *****
  • 1471
  • Płeć: Mężczyzna
    • Motorola MB511 Flipout
  • Sprzęt: Motorola MB511 Flipout
Odp: [How To] Wgrywanie ROMu na i900 (omnia)
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 14, 2008, 17:58:51 »
a teez masz z plusa ? czy jakis nie brandowany soft juz ? ja czekam bo  ponoc jakas lipna ta wersja sahj1 :/ ale juz pobralem ro mna hdd :D
_/ . /\ . \/ . /\/\ . /\ . /\/™

*

Offline McSpeed

  • 23
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung sgh-i900 OMNIA
Odp: [How To] Wgrywanie ROMu na i900 (omnia)
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 14, 2008, 18:03:40 »
a teez masz z plusa ? czy jakis nie brandowany soft juz ? ja czekam bo  ponoc jakas lipna ta wersja sahj1 :/ ale juz pobralem ro mna hdd :D
ja kupiłem tel w madia markt niby z niebrandowanym softem moja wersja to:
PDA: i900SAHH6/CXHH6
TELEFON: i900XXHH4
McSpeed

*

Offline turzol

  • **
  • 149
Odp: [How To] Wgrywanie ROMu na i900 (omnia)
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 14, 2008, 18:19:01 »
ja czekam bo  ponoc jakas lipna ta wersja sahj1 :/

W jakim sensie lipna? Co masz na myśli?
i900DXIA2 by Taril

*

Offline javman

  • *****
  • 1471
  • Płeć: Mężczyzna
    • Motorola MB511 Flipout
  • Sprzęt: Motorola MB511 Flipout
Odp: [How To] Wgrywanie ROMu na i900 (omnia)
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 14, 2008, 18:22:56 »
tez mam sahh6

w takim sensie ze jest post o tym sofcie  i wyczytalem tam ze jest wolny i ze ma kilka niedociagniec... wychodzi na to ze to to samo co sahh6 tylk oniby nowszy.... ponoc z bateria raz jest lepiej niz na sahh6 a raz gozrej... i w porownaniu z zagranicznymi softami jest gorszy niby ... zal i tyle...
_/ . /\ . \/ . /\/\ . /\ . /\/™

*

Offline turzol

  • **
  • 149
Odp: [How To] Wgrywanie ROMu na i900 (omnia)
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 14, 2008, 18:30:26 »
tez mam sahh6

w takim sensie ze jest post o tym sofcie  i wyczytalem tam ze jest wolny i ze ma kilka niedociagniec... wychodzi na to ze to to samo co sahh6 tylko niby nowszy.... ponoc z bateria raz jest lepiej niz na sahh6 a raz gozrej... i w porownaniu z zagranicznymi softami jest gorszy niby ... zal i tyle...

Najlepiej się wypowiadać o czymś czego się nie przetestowało ...
Mam 4-ty kolejny soft w swojej Omnii i uważam, że niczego mu nie brakuje
i900DXIA2 by Taril

*

Offline javman

  • *****
  • 1471
  • Płeć: Mężczyzna
    • Motorola MB511 Flipout
  • Sprzęt: Motorola MB511 Flipout
Odp: [How To] Wgrywanie ROMu na i900 (omnia)
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 14, 2008, 19:44:46 »
a smart reader ? a pasek pzrewijania  w programach ? a szybkosc dzialania i stabilnosc pracy z aplikacjami ? ja wiem ze ciezko ganic swoje ale niestety wersja angielska romu jest bardziej "doczepana" niz te nasze polskie romy... i ja nie mowie o czyms co se wyimaginowalem ale podparlem swoja wypowiedz  opiniami uzytkownikow ktorzy maja ten soft  i zdaja relacje z jego pracy.. jak mowilem maja nawet swoj post o sahj1 ...  nie narzekam na sahh6 ale w sumie nie amm porownania wiec ... powiem tylko ze jest ok ale ma niedoróbki
_/ . /\ . \/ . /\/\ . /\ . /\/™

*

Offline Reniu

  • 39
Odp: [How To] Wgrywanie ROMu na i900 (omnia)
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 14, 2008, 21:26:10 »
czy jesli wgram nowy rom to czy zniknie mi problem "szumow" w sluchawce bluetooth i wykrywania jej jako zestawu glosnomowiacego? podkresle ze sluchawka dziala dobrze, oddzielny temat co do problemu: http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=112043.msg785663#msg785663

*

Offline javman

  • *****
  • 1471
  • Płeć: Mężczyzna
    • Motorola MB511 Flipout
  • Sprzęt: Motorola MB511 Flipout
Odp: [How To] Wgrywanie ROMu na i900 (omnia)
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 14, 2008, 22:20:33 »
nie wiem ale ...

ok wgralem jest ok


jutro bede pzreprowadzal testy nowego rom'a :D heh jak cos ponoc mozna wrocic na stare smieci :)
_/ . /\ . \/ . /\/\ . /\ . /\/™

*

Offline Reniu

  • 39
Odp: [How To] Wgrywanie ROMu na i900 (omnia)
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 15, 2008, 12:20:20 »
ok udalo sie :D zaktualizowalem soft bez problemowo. Dla tych ktorym sie nie udalo polecam instalacje modemu no i na koncu nie odlaczanie telefonu od przewodu i nie dotykanie go przez jakis czas. Mi sie restartowal jeszcze kilka razy. W programie do upgradu pasek sie nie zmienil na niebieski tak jak w nim pisalo wiec dopiero jak normalnie juz moglem uzywac komorki, odlaczylem ja. Nowy soft wydaje sie byc szybszy. Z pewnoscia moge to potwierdzic po lazeniu po menu i przechodzeniu miedzy wiadomosciami... Narazie jest ok.
Niestety nie zmienilo to nic w kwestii szumow z moja sluchawka Bluetooth Jabra BT2040 :( chyba bede ja musial sprzedac i kupic inna :/ W infolinii samsunga polecili mi ze jesli upgrade softu nic nie da to znaczy ze ta sluchawka nie wspolgra z tym telefonem :( a szkoda :(

*

Offline Palka

  • **
  • 114
Odp: [How To] Wgrywanie ROMu na i900 (omnia)
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 15, 2008, 14:43:42 »
a sprawdzales ta sluchawke z inny phonem? moja BT3030 dzial bez mydla.

*

Offline Reniu

  • 39
Odp: [How To] Wgrywanie ROMu na i900 (omnia)
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 15, 2008, 14:56:05 »
tak dziala z Nokia E50 i HTC SPV710vox...

Odp: [How To] Wgrywanie ROMu na i900 (omnia)
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 15, 2008, 16:52:39 »
Witam,
Próbowałem zainstalować rom według powyższej instrukcji, lecz po:

i. WŁĄCZAMY telefon poprzez przytrzymanie przycisku zasilania
telefon się załącza prosi mnie o pin i tyle.
 
j. czekamy aż w programie do aktualizacji dostępny będzie przycisk START '

na tym się kończy w moim przypadku ponieważ nic się nie dzieje, czekam i czekam
 i nie wyświetla się START, cały czas ten sam napis 'Waiting for device'

jakiekolwiek pomysły? help plz :s

*

Offline turzol

  • **
  • 149
Odp: [How To] Wgrywanie ROMu na i900 (omnia)
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 15, 2008, 17:02:55 »
Witam,
Próbowałem zainstalować rom według powyższej instrukcji, lecz po:

i. WŁĄCZAMY telefon poprzez przytrzymanie przycisku zasilania
telefon się załącza prosi mnie o pin i tyle.
 
j. czekamy aż w programie do aktualizacji dostępny będzie przycisk START '

na tym się kończy w moim przypadku ponieważ nic się nie dzieje, czekam i czekam
 i nie wyświetla się START, cały czas ten sam napis 'Waiting for device'

jakiekolwiek pomysły? help plz :s

Zainstalowałeś Drivery do Samung Modem? system to Win XP?
i900DXIA2 by Taril

Odp: [How To] Wgrywanie ROMu na i900 (omnia)
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 15, 2008, 17:13:06 »
Witam,
Próbowałem zainstalować rom według powyższej instrukcji, lecz po:

i. WŁĄCZAMY telefon poprzez przytrzymanie przycisku zasilania
telefon się załącza prosi mnie o pin i tyle.
 
j. czekamy aż w programie do aktualizacji dostępny będzie przycisk START '

na tym się kończy w moim przypadku ponieważ nic się nie dzieje, czekam i czekam
 i nie wyświetla się START, cały czas ten sam napis 'Waiting for device'

jakiekolwiek pomysły? help plz :s

Zainstalowałeś Drivery do Samung Modem? system to Win XP?

wszystko jak w instrukcji, tak
system xp, krok po kroku tak samo te same sterowniki i programy.
ActiveSync widzi telefon jak podlacze go załączonego z kablem w slot usb.
Natomiast ten Rom nie widzi nijak

*

Offline turzol

  • **
  • 149
Odp: [How To] Wgrywanie ROMu na i900 (omnia)
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 15, 2008, 17:33:24 »
Witam,
Próbowałem zainstalować rom według powyższej instrukcji, lecz po:

i. WŁĄCZAMY telefon poprzez przytrzymanie przycisku zasilania
telefon się załącza prosi mnie o pin i tyle.
 
j. czekamy aż w programie do aktualizacji dostępny będzie przycisk START '

na tym się kończy w moim przypadku ponieważ nic się nie dzieje, czekam i czekam
 i nie wyświetla się START, cały czas ten sam napis 'Waiting for device'

jakiekolwiek pomysły? help plz :s

Zainstalowałeś Drivery do Samung Modem? system to Win XP?

wszystko jak w instrukcji, tak
system xp, krok po kroku tak samo te same sterowniki i programy.
ActiveSync widzi telefon jak podlacze go załączonego z kablem w slot usb.
Natomiast ten Rom nie widzi nijak

Proponuje też zajrzeć czy czasem firewall lub antywirus nie blokują połączenia z omnią
i900DXIA2 by Taril