[How To] Wgrywanie ROMu na i900 (omnia)

  • 1147 Odpowiedzi
  • 325659 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: [How To] Wgrywanie ROMu na i900 (omnia)
« Odpowiedź #60 dnia: Październik 20, 2008, 22:14:00 »
Mam coś takiego:

PDA: i900XXHH1/ACHH1
PHONE: i900BUHG5

Telefon zakupiłem a raczej dostałem za darmo w angielskiej sieci Vodafone podpisując roczną umowę na abonament.
I teraz moje pytanie jest takie czy ten Rom który jest w linku na początku wątku nadaje się do mojego telefonu zaznaczam ze mój WM6.1 jest angielski. Czy to nie jest tak przypadkiem, że to jest tylko i wyłącznie jakaś aktualizacja już do polskiego WM6.1??

Po prostu chciał bym sobie wgrać czystego niebrandowanego (ten mój jest brandowany lekko przez Vodafona) Roma z WM6.1 PL i teraz nie wiem czy mogę wgrywać właśnie tego „polecanego”. 

Dużo już się naczytałem o tych Romach po kilka razy i powiem szczerze, ze dalej mam wątpliwości bo w sumie to wszystko działa mi dobrze: GPS łapie fiksa bez XTRA po około 2 minutach na Automapie jak i iGo. Bateria trzyma mi tak około trzech dni (dużo muzyki słucham), tylko cos mnie korci ten polski WM choć go nie potrzebuje, ale…

Może jeszcze raz napisze o co pytam bo się rozpisałem: Czy ten „polecany” Rom z początku wątku nie jest tylko i wyłącznie aktualizacją już polskiego WM 6.1, jeśli nie to czy mogę go spróbować wgrać do mojej OMNI.??

Jeśli ktoś cos wie prosił bym o pomoc. 

*

Offline javman

  • *****
  • 1471
  • Płeć: Mężczyzna
    • Motorola MB511 Flipout
  • Sprzęt: Motorola MB511 Flipout
Odp: [How To] Wgrywanie ROMu na i900 (omnia)
« Odpowiedź #61 dnia: Październik 20, 2008, 22:22:01 »
jest to zupelnie osobna kompilacja rom'u a wiec nie zadna nakladka plugin czy co tam jeszcze mozesz smialo wgrywac i bedziesz mial po polsku a jesli ci sie znudzi polski to sobie wgrasz rom angielski.. jest  taka mozliwosc wiec  twoja decyzja...

rom z tego postu  jest niebrandowany
_/ . /\ . \/ . /\/\ . /\ . /\/™

*

Offline Reniu

  • 39
Odp: [How To] Wgrywanie ROMu na i900 (omnia)
« Odpowiedź #62 dnia: Październik 21, 2008, 08:41:40 »
jak co to chyba zawsze mozna poprostu wgrac poprzedni nie? co do twojego obecnego... jesli Ci bateria trzyma 3 dni a troche jej zuuzywasz to nie koniecznie bym polecal zmiane :) mi moja przetrwa poltorej dnia przy zwyklym wykorzystaniu czyli pare telefonow odebranych pare wydzwonionych, a mam wgranego nowego roma... i tak jest lepiej bo na poprzednim mi trzymala tylko jeden dzien... ale zycze powodzenia przy updacie i pozdrawiam!

*

Offline Jarooozg

  • 30
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [How To] Wgrywanie ROMu na i900 (omnia)
« Odpowiedź #63 dnia: Październik 21, 2008, 09:05:41 »
Ja już sprawdziłem... W połowie 5 dnia mam 30%... Używam w większości jako telefonu... Wcześniej 30-36 godzin wytrzymywał...
Samsung OMNIA z Plusa
PDA: i900SAIC1/SAIC3
TEL: i900XXIB2

*

Offline wirszews

  • **
  • 144
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGH-i 900 (Omnia)
Odp: [How To] Wgrywanie ROMu na i900 (omnia)
« Odpowiedź #64 dnia: Październik 21, 2008, 13:42:46 »
Witam,
mam pytanko w sprawie wgrywanie ROMU:)

Posiadam tel z PLUS'a czy nie będzie problemu wgrać mu SAHJ1?
Drugie pytanko czy jak (odstukać) coś pójdzie nie tak czy mogę oddać ją do serwisu i mi za free ją naprawią?
Czy mogę oddać omnie do serwisu z prośbą o wgranie nowszego softu? Chodzi mi o to czy mi go będą chcieli wgrać?
---
Pozdrawiam
wirszews


A zaczęło się tak
1. Motorola T2288->Nokia 3310->Siemens C65->Siemens C75->Nokia N73->Samsung Omnia
2. Siemens C65->Plusfon 401i->SE K800i

*

Offline SeBoLeX

  • ****
  • 646
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Omnia -> HTC Leo -> HTC One X -> SG Note 3
Odp: [How To] Wgrywanie ROMu na i900 (omnia)
« Odpowiedź #65 dnia: Październik 21, 2008, 13:44:50 »
Witam,
mam pytanko w sprawie wgrywanie ROMU:)

Posiadam tel z PLUS'a czy nie będzie problemu wgrać mu SAHJ1?
Drugie pytanko czy jak (odstukać) coś pójdzie nie tak czy mogę oddać ją do serwisu i mi za free ją naprawią?
Czy mogę oddać omnie do serwisu z prośbą o wgranie nowszego softu? Chodzi mi o to czy mi go będą chcieli wgrać?

1. Nie będzie.
2. Tak.
3. Nie powinni robic problemu. Gdyby jednak robili, to powiedziec, ze tel. czesto wiesza się bez powodu i żeby sprawdzili co jest grane, wtedy wgrają nowy soft.
:)
« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2008, 13:46:26 wysłana przez SeBoLeX »
Device #1: Samsung Galaxy Note 3 ; ROM: WiechoROM v5 DXUENF3 (4.4.2 - KitKat)

Device #2: Kiano Core 10.1 3G [ROOTED]

*

Offline wirszews

  • **
  • 144
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGH-i 900 (Omnia)
Odp: [How To] Wgrywanie ROMu na i900 (omnia)
« Odpowiedź #66 dnia: Październik 21, 2008, 13:51:24 »
1. Nie będzie.
2. Tak.
3. Nie powinni robic problemu. Gdyby jednak robili, to powiedziec, ze tel. czesto wiesza się bez powodu i żeby sprawdzili co jest grane, wtedy wgrają nowy soft.
:)

Oki dzięki:) Czyli sam sobie wgram soft:) Najwyżej odeśle do serwisu:)
---
Pozdrawiam
wirszews


A zaczęło się tak
1. Motorola T2288->Nokia 3310->Siemens C65->Siemens C75->Nokia N73->Samsung Omnia
2. Siemens C65->Plusfon 401i->SE K800i

*

Offline Yohei

  • 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: i900 -> HTC magic
Odp: [How To] Wgrywanie ROMu na i900 (omnia)
« Odpowiedź #67 dnia: Październik 21, 2008, 20:23:47 »
a ja mam takie pytanie :)
jakie jest prawdopodobieństwo że wgranie softu się powiedzie  :) Omnia jest moim pierwszym PDA i troche sie obawiam bo szkoda by było popsuć tak stosunkowo drogie urządzenie :) chodzi mi o to czy istnieją metody które ograniczą ryzyko niepowodzenia całej operacji  :mrgreen:

*

Offline Jarooozg

  • 30
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [How To] Wgrywanie ROMu na i900 (omnia)
« Odpowiedź #68 dnia: Październik 21, 2008, 20:53:34 »
Serwis...
Samsung OMNIA z Plusa
PDA: i900SAIC1/SAIC3
TEL: i900XXIB2

*

Offline sp4xkp

  • ***
  • 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: GT-i8000
Odp: [How To] Wgrywanie ROMu na i900 (omnia)
« Odpowiedź #69 dnia: Październik 21, 2008, 21:00:14 »
a ja mam takie pytanie :)
jakie jest prawdopodobieństwo że wgranie softu się powiedzie  :) Omnia jest moim pierwszym PDA i troche sie obawiam bo szkoda by było popsuć tak stosunkowo drogie urządzenie :) chodzi mi o to czy istnieją metody które ograniczą ryzyko niepowodzenia całej operacji  :mrgreen:

50% / 50%.

Ale jeżeli ściągniesz prawidłowy plik z romem, będziesz stosował się ściśle do instrukcji zawartej w tym poście, to powinno być 100% pewności, że wszystko odbędzie się po Twojej myśli. Nie spiesz się. Po ściągnięciu ROMu, sprawdź i porównaj pojemność plików przed ściągnięciem (na stronie) i po ściągnięciu (na dysku). U mnie za pierwszym razem ściągnęło się nie wszystko i całe szczęście, że nie zabrałem się wtedy do roboty, tylko sprawdziłem. Dopiero za drugim razem ściąnęło mi się wszystko i wtedy poszło jak z płatka.
Choć przyznam się, że robiłem to z duszą na ramieniu. Poprzednio miałem Mio A701 i tam potrafiłem wgrywać ROMy nawet trzy razy dziennie bez żadnych problemów. Ale to już inna bajka.

Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2008, 21:03:34 wysłana przez sp4xkp »
" Zrozum człowiecze drugiego, a i on ciebie zrozumie" Kazimierz Pawlak.

*

Offline Yohei

  • 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: i900 -> HTC magic
Odp: [How To] Wgrywanie ROMu na i900 (omnia)
« Odpowiedź #70 dnia: Październik 21, 2008, 21:16:03 »
Dzięki serdeczne za cenne wskazówki, zaraz biore się za robote i mam nadzieje że sie powiedzie   B)

Odp: [How To] Wgrywanie ROMu na i900 (omnia)
« Odpowiedź #71 dnia: Październik 21, 2008, 21:33:13 »
Cytuj
f. aktualny rom, można go ściągnąć ze strony : http://rapidshare.com/files/153173867/SAHJ1_Polski.rar.html
To właściwie jaki masz soft? Jeśli ostatnia literka H w symbolu SAHH5 to miesiąc wrzesień, I to październik a J to...

Czy to jest SAHI1 czy SAHJ1 ?

*

Offline ArchieX

  • 37
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Omnia SAHJ1
Odp: [How To] Wgrywanie ROMu na i900 (omnia)
« Odpowiedź #72 dnia: Październik 21, 2008, 21:36:21 »
HI to wrzesień 2008
HJ to październik 2008

SAHJ1 jest najnowszym ROMem w polskiej wersji językowej.

*

Offline wwlsqad

  • *
  • 70
  • Płeć: Mężczyzna
    • WWLSQAD
  • Sprzęt: Samsung Omnia
Odp: [How To] Wgrywanie ROMu na i900 (omnia)
« Odpowiedź #73 dnia: Październik 21, 2008, 22:52:44 »
Witam serdecznie wszystkich tu zebranych   B)

Mam pytanko odnośnie zmiany ROM'u z "Plusowskiego" na Angielski DXXJ1.

Wszystko przebiegało normlnie jak wyżej opisane z tym że pod koniec :

(...)
Port Open retry (12)
  Port Open retry (11)
  Port Open retry (10)
  Port Open retry (9)
  Download failed!

Telefon zawiecha ja myśle no nic kaplica tylko serwis, ale wyjelem baterie i odczekalem chwile i serce spowrotem zabiło w mjej omni. Dziala mało tego na nowym ROM'ie.

Wobec tego zapytanie do mondrzejszych odemnie o co biega z tym Download failed , oraz czy jak w przyszlosci bede znow chcial aktualizowac ROM to czy mi sie omnia nie wysypie na amen ??

Bardzo proszę o odpowiedz z góry dziękuję
« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2008, 23:06:22 wysłana przez wwlsqad »
Simens S6 Power > Nokia 5210 > Nokia 3110> Simens SX1 > SE k700i > Nokia N70 > Nokia 5310 > SE k800i > Samsung Omnia (ROM:CXHI3>SAHH1>SAHH3>DXHJ1>DXHL3>DXAI5>SAIC3)

*

Offline koox

  • 36
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGH i900 sahaj3
Odp: [How To] Wgrywanie ROMu na i900 (omnia)
« Odpowiedź #74 dnia: Październik 21, 2008, 23:00:05 »
Witam, no nie ma opcji, aby uaktualnić ROM.

pomożecie ?

 problem jest taki:
po wykonaniu wszystkich zaleceń z włączaniem, wyłączaniem telefonu. Instalowaniu sterowników itp wyskakuje mi tylko komunikat jak niżej

"timeout--
No PDA Device Found ... close device
timeout--
No PDA Device Found ... close device
timeout--
No PDA Device Found ... close device
timeout--
No PDA Device Found ... close device
timeout--
No PDA Device Found ... close device
PDA Device not found."

Dodam, że z active"synkiem" się łączy natomiast z aplikacją do podmiany ROM-u nie. Już mi ręce opadają może jakieś ustawienia w telefonie muszę zmienić ?
nie czytaj

Odp: [How To] Wgrywanie ROMu na i900 (omnia)
« Odpowiedź #75 dnia: Październik 22, 2008, 01:05:22 »
...
pomożecie ?
.....
No PDA Device Found ... close device
PDA Device not found."

Miałem ten problem za pierwszym razem - ale kabelek był w kompie podłączony do portu USB 1.1, po przełączeniu do USB 2.0 poszedł jak burza....
Napisane: Październik 22, 2008, 00:57:55
....
SAHJ1 jest najnowszym ROMem w polskiej wersji językowej.
OK, dzięki.
Zaryzykowałem - udało się po testach podzięlę się opiniami. Upgreadowałem z SAHH5 (a więc najgorszego ROMu).

Jeszcze raz wielkie dzięki za ten wątek!!!
--- Special thanks 4 tion , ArchieX ---
Mała uwaga: KONIECZNIE trzeba mieć podłączone Omnię do komputera przez port USB w standardzie 2.0 , bo w 1.1 program ładujący nie rozpoznawał urządzenia.

*

Offline javman

  • *****
  • 1471
  • Płeć: Mężczyzna
    • Motorola MB511 Flipout
  • Sprzęt: Motorola MB511 Flipout
Odp: [How To] Wgrywanie ROMu na i900 (omnia)
« Odpowiedź #76 dnia: Październik 22, 2008, 09:10:13 »
no czy ja wiem czy musi byc 2.0 ?

ja flashowalem na kompie z 2002 roku gdzie jest tylko usb 1.1 :) i wykrylo za ktoryms tam razem i poszlo wszystko jak nalezy...  poprostu konfiguracja activ sync'a jest konieczna przez flashowaniem aby wykrylo telefon
_/ . /\ . \/ . /\/\ . /\ . /\/™

*

Offline Shrek.pl

  • **
  • 196
  • Płeć: Mężczyzna
    • SHREK.pl
  • Sprzęt: TT720, iPhone
Odp: [How To] Wgrywanie ROMu na i900 (omnia)
« Odpowiedź #77 dnia: Październik 22, 2008, 11:17:50 »
Słuchajcie, przy flashowaniu nowym ROMem, kiedy zaznaczymy format, formatuje nam obie pamięci
wewnętrzną i tą rozszerzoną "moja pamięć", czy tylko urządzenie? Bo tak sobie wykminiłem,
że ja tego nei robiłem, więc stąd może moje problemy ciągłe na każdym ROMie z tym światełkiem?
Skoro flashuje się, ale nie formatuje i pozostają jakieś śmieci po starych ustawieniach, softach ect.
to może warto spróbować jedna z tą funkcją formatu?

Dla czego pytam? bo po wrzuceniu nowego RMu, wcześniej miałem zainstalowaną AM, myślałem,
że po flashu zniknie, owszem, z urządzenia zniknęła jakby, ale w programach i menu start tkwiał
sobie dalej, stąd właśnie moje spostrzeżenie, że mimo flasha, pewna część danych zostaje
nieruszona i to też może być przyczyna tego mojego problemu, który pojawił się znikąd.
« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2008, 11:20:22 wysłana przez Shrek.pl »
TT Go720 + WE & CE 8.50 <<>> iPhone 3Gs 16GB + TT 1.4.1 W&CE8.50

*

Offline koox

  • 36
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGH i900 sahaj3
Odp: [How To] Wgrywanie ROMu na i900 (omnia)
« Odpowiedź #78 dnia: Październik 22, 2008, 11:32:26 »
uważam że to ustawienia którejś z aplikacji mogą ci powodować taki problem spróbuj pożyć po zmianie romu z formatem pamięci a bez programów i zobacz czy problem pozostaje. jeżeli okaże się że tak no to serwis mile widziany.

pozdrawiam
nie czytaj

*

Offline Shrek.pl

  • **
  • 196
  • Płeć: Mężczyzna
    • SHREK.pl
  • Sprzęt: TT720, iPhone
Odp: [How To] Wgrywanie ROMu na i900 (omnia)
« Odpowiedź #79 dnia: Październik 22, 2008, 11:39:11 »
Ze spokojem da się żyć, bo to jakieś 3 czy 4 były, w tym SPB Pocket Plus. Po Zmianie ROMu
miałem te same objawy natychmiast, przed instalacją czegokolwiek, więc stąd właśnie moje
przypuszczenia, czy aby flash zmienia wszystko, czy tylko częściowo idzie w nowe, a smietnik
został. Teraz idę vabanc, zapinam omę i flash na ten najnowszy, zobaczymy co i jak, jak z prądem,
iGO8 mam legala na karcie, więc nie muszę instalować, odpalam z ikonki, nic nie będę odpalał,
po pełnym formacie się okaże, ale strasznie nie chciałbym oddawać tego do serwisu ...
TT Go720 + WE & CE 8.50 <<>> iPhone 3Gs 16GB + TT 1.4.1 W&CE8.50

*

Offline szycha7000

  • **
  • 155
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Omnia, desire z, galaxy s 2, xperia t
Odp: [How To] Wgrywanie ROMu na i900 (omnia)
« Odpowiedź #80 dnia: Październik 22, 2008, 15:34:17 »
Robiłeś HR z pełnym formatem? Może to wystarczy.

*

Offline Shrek.pl

  • **
  • 196
  • Płeć: Mężczyzna
    • SHREK.pl
  • Sprzęt: TT720, iPhone
Odp: [How To] Wgrywanie ROMu na i900 (omnia)
« Odpowiedź #81 dnia: Październik 22, 2008, 15:45:36 »
Haha, jak na razie, zrobiłem upgrade do DTHJ5 bez formatu i się kurna naprawiło.
Mam angielskie menu, ale za to MioMap mi ruszyło i to z takim skutkiem, że jestem w szoku.
Na pl sofcie chodziło, ale nie było pół napisu, kompletna ciemność. Mapę widać, guziki są,
ale 0 napisów. Teraz nie dość, że jest wszystko napisane, to do tego siedzę przed kompem
w pokoju i co?? ... MAM SYGNAŁ GPS, na pół gwizdka wprawdzie, ale naviguje ze spokojem :D
iGO8 tak samo, jak do tej pory na wcześniejszych ROMach najwcześniej w domu miałem
sygnał "zły" na parapecie od południowo wschodniej strony, tak teraz oba programy mi
działają ok. 2m od okna. Czadzik. Podświetlenie działa jak na razie w każdą stronę,
z wygaszaniem, w blokadą i po odblokowaniu, z zasilaniem, bez, z wybudzaniem przez wetkn.
zasilania, automat, ręczne, no po prostu się naprawiło dziadostwo ... echhhh, ile to się człowiek
nauczy przez taki mały suwaczek ;)

Z ciekawych spostrzeżeń najnowszego ROMu, na tym HJ1 przy ładowaniu przez USB dość
solidnie się grzała, teraz leżała z godzinkę, bo wrzucałem swoje dane itp. pierdołki i jest
100% baterii, fakt, że wcześniej była naładowana z sieci na full no i podczas flashowania
też się ładowała jakby nie było, ale 2h zabawy i klikania opcji i navi, aparatu, latarenki,
a tu dalej 100? to byłoby za piękne ... :)
normalnie chłodna, spora różnica jak widzę. Do tego 2h bawiłem się navi i ogólnie, nie
wypuszczałem jej z rąk i dalej mam 100%,
TT Go720 + WE & CE 8.50 <<>> iPhone 3Gs 16GB + TT 1.4.1 W&CE8.50

*

Offline koox

  • 36
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGH i900 sahaj3
Odp: [How To] Wgrywanie ROMu na i900 (omnia)
« Odpowiedź #82 dnia: Październik 22, 2008, 17:14:22 »
heheh to może wskaźnik baterii ci padł :)

a teraz na serio. Nie mogę dalej zROMować telefonu to jakaś paranoja !
nie widzi i tyle . jeszcze jakieś propozycje ? może jest jakiś inny sposób na zmianę romu ?

pozdrawiam
nie czytaj

*

Offline SeBoLeX

  • ****
  • 646
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Omnia -> HTC Leo -> HTC One X -> SG Note 3
Odp: [How To] Wgrywanie ROMu na i900 (omnia)
« Odpowiedź #83 dnia: Październik 22, 2008, 17:21:34 »
Nie mogę dalej zROMować telefonu to jakaś paranoja !
nie widzi i tyle . jeszcze jakieś propozycje ? może jest jakiś inny sposób na zmianę romu ?

Serwis.
Device #1: Samsung Galaxy Note 3 ; ROM: WiechoROM v5 DXUENF3 (4.4.2 - KitKat)

Device #2: Kiano Core 10.1 3G [ROOTED]

*

Offline turzol

  • **
  • 149
Odp: [How To] Wgrywanie ROMu na i900 (omnia)
« Odpowiedź #84 dnia: Październik 22, 2008, 17:34:16 »
heheh to może wskaźnik baterii ci padł :)

a teraz na serio. Nie mogę dalej zROMować telefonu to jakaś paranoja !
nie widzi i tyle . jeszcze jakieś propozycje ? może jest jakiś inny sposób na zmianę romu ?

pozdrawiam

Spróbuj na innym komputerze, najlepiej ze świeżą instalacją XP i sterowników modemu samsunga
i900DXIA2 by Taril

*

Offline javman

  • *****
  • 1471
  • Płeć: Mężczyzna
    • Motorola MB511 Flipout
  • Sprzęt: Motorola MB511 Flipout
Odp: [How To] Wgrywanie ROMu na i900 (omnia)
« Odpowiedź #85 dnia: Październik 22, 2008, 17:52:46 »
zrob format peceta  i wgraj na czystego sterownik modemu i aktiw synka no jak wtedy juz nie wykryje to nie mam innego pomyslu...

ot.
bawilem sie iphonem dzis w salonie orange i powiem wam ze ten jego ekranik jest masakralnie czuly... no  chodzi bardzo ladnie omnia moze sie uczyc od iphona tego ale obczailem tez ze tam jak paznokciem pykniesz w ekran to nie reaguje wogole... dziwne to jakies tylko paluchem sie da a paznokietkiem juz nie :D

ogolnie ladnie chodzi ten iphone ale szkoda ze taki okrojony i nie do zmiany jest...  ale tak czy siak nasze omniasy tez daja rade :)

a po zmianach romu pracuja coraz lepiej i plynniej wiec  dązą do doskanalosci :)
« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2008, 18:01:38 wysłana przez javman »
_/ . /\ . \/ . /\/\ . /\ . /\/™

*

Offline scarab

  • **
  • 137
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Magic, i900
Odp: [How To] Wgrywanie ROMu na i900 (omnia)
« Odpowiedź #86 dnia: Październik 22, 2008, 18:01:07 »
bawilem sie iphonem dzis w salonie orange i powiem wam ze ten jego ekranik jest masakralnie czuly... no  chodzi bardzo ladnie omnia moze sie uczyc od iphona tego ale obczailem tez ze tam jak paznokciem pykniesz w ekran to nie reaguje wogole... dziwne to jakies tylko paluchem sie da a paznokietkiem juz nie :D
To nie problem Omni tylko technologii wyświetlacza, która we wszystkich PDA na WM jest taka sama a w iPhonie jest zupełnie inna i reaguje tylko na opuszek palca a nie na rysik.

*

Offline javman

  • *****
  • 1471
  • Płeć: Mężczyzna
    • Motorola MB511 Flipout
  • Sprzęt: Motorola MB511 Flipout
Odp: [How To] Wgrywanie ROMu na i900 (omnia)
« Odpowiedź #87 dnia: Październik 22, 2008, 18:05:35 »
ja nie uwazam za problem  tego ze wyswietlacz w omni pracuje na rysik.. nawet powiem ze to lepiej ze reaguje na silniejszy nacisk bo niekiedy sie smyrnie palcem przypadkowo ale nie wlaczaja sie  wtedy przypadkowo rzeczy tylko zastanowilo mnie wlasnie ze ten iphone taki czuly :)

pewnie na zasadzie zmiany pojemnosci pól pod wyswietlaczem to dziala a nie na nacisk jak w omni bo omnie nawet za pomoca gumy do zucia da sie obsluzyc :D
_/ . /\ . \/ . /\/\ . /\ . /\/™

*

Offline Witek5

  • 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Freedie K.
  • Sprzęt: TyTnII
Odp: [How To] Wgrywanie ROMu na i900 (omnia)
« Odpowiedź #88 dnia: Październik 22, 2008, 18:09:19 »
No i stało sie.Wgrywam nowy rom-ten z początku postu.Jak sie to ustrojstwo powiesiło tak wisi na 37% odponad40 minut.Jakieś rady?Sugestie?
Witek5

*

Offline Shrek.pl

  • **
  • 196
  • Płeć: Mężczyzna
    • SHREK.pl
  • Sprzęt: TT720, iPhone
Odp: [How To] Wgrywanie ROMu na i900 (omnia)
« Odpowiedź #89 dnia: Październik 22, 2008, 18:10:41 »
Wyświetlacz w iPhonie to jedyna przewaga, reszta to gadget. Miałem wczesną wersję 1.0.1,
mordowałem się z nią aż do softu 1.1.2, kilka miesięcy, w pewnym czasie zacząłem tylko się
bawić, bo o korzystaniu z tego normalnie mowy nie było i nabyłem zwykłą nokię jako tel.
Rok przerwy i pojawiła się Oma, mam więc slidne porównanie, nie tylko kilku minutową
zabawę i zdanie mam wyrobine. Jak dalej tak będą przeć z softem w Omni, to za kilka mies.
iPhon będzie tylko jaśniejszy na ekraniku, płynnością i wszystkim co ma wbudowane, jedynie
będzie mógł sobie S. Jobs podnieść ego, bo nikogo normalnego do tego nie przekona ;)
TT Go720 + WE & CE 8.50 <<>> iPhone 3Gs 16GB + TT 1.4.1 W&CE8.50