[How To] VOIP - instalacja, konfiguracja

  • 50 Odpowiedzi
  • 40385 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline puchaty

  • ***
  • 415
  • Płeć: Mężczyzna
  • HeTeCe GieJeden
[How To] VOIP - instalacja, konfiguracja
« dnia: Styczeń 17, 2009, 14:19:50 »
Postanowilem pomóc ludziom którzy mają problemy z VOIP albo chcą taniej rozmawiać gdy są w zasięgu wifi. [3g nie testowałem]
Swój przykład omówie na Voipcheap, oferują oni darmowe 5 minut [po upłynięciu czasu konczymy połączenie i je ponawiamy, proste prawda?] połączenia bez jakichkolwiek kosztów. Po doładowaniu 30 zł na 3 miesiące mamy 300minut na stacjonarne w Polsce i innych krajach [np do USA gdzie mamy darmowe stacjonarne i komórki ! ].
http://www.voipcheap.com/en/index.html
By się zarejestrować w tym serwisie trzeba ściągnąć klienta na PC i utworzyć konto za pomocą tego klienta.


Klient jest po polsku więc nie ma co tłumaczyć.

NA CZAS KONFIGUROWANIA PROSZĘ WYŁĄCZYĆ WSZELKIE RZECZY TYPU MANILA, niech zostanie czysty ladny today.


Konfiguracja telefonu.
1. Ściągamy i rozpakowujemy  moją paczkę odblokowującą domyślnie zablokowane [sic] voIP + Konfigurator SIP.
http://rapidshare.com/files/184844753/VOIP4OMNIA.rar
2. Instalujemy oba caby w urządzeniu !!!


3. Softreset
4. Na ekranie today powinien się pojawić nowy element zaznaczony na obrazku. Świadczy to o odblokowaniu voIP


Pogratuluj sobie, właśnie odblokowałeś voIP w Omnii.

5. Konfiguracja voIP (SIP) Musimy się dowiedzieć jakie są adresy danego dostawcy voip.
Przechodzimy do sip konfiguratora.
Czyli start > programy

6. Przechodzimy do karty sip settings.
Provider name - możemy wpisać co chcemy ja mam "TANIEJ" :D
Przykładowo wyglądająca konfiguracja:

7. Przechodzimy do karty options.
8. Zaznaczamy w outgoings calls using voIP kiedy chcemy używać voip
Never - nigdy
Whenever available - kiedy dostępne
Except nights and weekends - prócz nocy i weekendów
Only if cell is not available - tylko gdy GSM jest niedostępne.

"Gratis możemy zaznaczyć opcję enable VoIP over 3g - czyli gdy będziemy w zasięgu 3g będziemy mogli korzystać z VoIP.

9. Klikamy DONE.
10. Softreset
11. Odpalamy wifi

Searching.. znaczy, ze voip powinno działać [zdaje mi się, że powinien być inny napis ale moja omnia nawiązuje połączenia bez problemu]






Dla pewności spróbujmy nawiązać połączenie czyli wchodzimy do dialpada:
Jeżeli mamy zamiast nazwy operatora nazwe wpisaną podczas konfiguracji VoIP znaczy, że prawidłowo skonfigurowaliśmy wszystko :))





NIE WYRAŻAM ZGODY NA KOPIOWANIE I WSTAWIANIE TEGO TUTKA POZA PDACLUB.PL i IOMNIA.PL
Napisane: Styczeń 17, 2009, 14:14:10
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2009, 17:17:21 wysłana przez puchaty »
REGULAMIN !!

*

Offline javman

  • *****
  • 1471
  • Płeć: Mężczyzna
    • Motorola MB511 Flipout
  • Sprzęt: Motorola MB511 Flipout
Odp: [How To] VOIP - instalacja, konfiguracja
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 17, 2009, 14:30:58 »
 :ok: rewelacja puchaty, wykonałeś kawał dobrej roboty. przyklejam bezdyskusyjnie :)
_/ . /\ . \/ . /\/\ . /\ . /\/™

Odp: [How To] VOIP - instalacja, konfiguracja
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 17, 2009, 19:07:42 »
PUCHATY jesteś wielki  :ok: , szukałem tego i nawet znalazłem, ale było trochę zagmatwane, a tu jak krowie na rowie  :grin:
Wielkie dzieki!!!

*

Offline tomek.jaworski

  • **
  • 171
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung SGH-i900 Omnia SAHJ3
Odp: [How To] VOIP - instalacja, konfiguracja
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 18, 2009, 10:27:57 »
puchaty świetna robota!!!

W moim przypadku mimo poprawnego zainstalowania na Omnii CAB'ow, skonfigurowania i wyświetlenia komunikatów na ekranie "Dzisiaj" zgodnych z Twoim opisem coś do końca nie działa :(.
Pierwsza sprawa, przy próbie połączenia nic nie słychać w głośniku. Połączenie zostało doszło do skutku, bo dzwoniłem na domowy telefon wiec jestem tego w 100% pewny. Ani w jednej ani w drugiej słuchawce nic nie było słychać :(.
Druga sprawa, po rozłączeniu połączenia WIFI nie udało mi się ponownie wykonać połączenia przez VOIP, taką możliwość miałem po jedynie po SR.
Dla pełnego opisu wybrałem w ustawieniach wybrałem opcję "Whenever available - kiedy dostępne"

Nie napisałaś o żadnych problemach, wiec przypuszczam że u Ciebie wszystko działa jak należy.
Jedyne podejrzenie dlaczego u mnie nie działa to stary ROM. Posiadam od nowości SAHI1, powoli dojrzewam do upgrade'u   :worried:

PS. w przypadku polskiego ROM'u komunikaty na ekranie Dzisiaj wyświetlane są po polsku.
Po instalacji CAB'ów w opcjach telefonu pojawiła się zakładka "Internet" - można w niej wybrać kiedy ma być dostępna usługa VOIP, czyli to samo co w "Setup Voip" tylko że po polsku :)

[P O M Ó Ż  K L I K A J Ą C ! ! !]

Piszę poprawnie po polsku.

*

Offline valdman

  • *
  • 79
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: [How To] VOIP - instalacja, konfiguracja
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 18, 2009, 11:35:37 »
sprawdź porty, u mnie zadziałało dopiero gdy przekierowałem porty na omnie w routerze lub ustawieniłem omnię na dmz

zadzwoniłem bez problemu przez voip,

co ciekawe na ekranie "dzisiaj" cały czas mam komunikat "szukanie" lecz voip działa.
g500 > wizard > iphone 2g > i780 > htc touch > htc diamond > omnia > iphone 3g > Hero > HD2

*

Offline puchaty

  • ***
  • 415
  • Płeć: Mężczyzna
  • HeTeCe GieJeden
Odp: [How To] VOIP - instalacja, konfiguracja
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 18, 2009, 13:54:41 »

co ciekawe na ekranie "dzisiaj" cały czas mam komunikat "szukanie" lecz voip działa.


tak jak u mnie
REGULAMIN !!

*

Offline josespontana

  • *
  • 58
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ZTE Blade, Samsung Omnia
Odp: [How To] VOIP - instalacja, konfiguracja
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 18, 2009, 22:36:31 »
Działa, ale działa tylko na wifi ( mimo że mam włączone "voip over 3G" ). Poza tym działają mi poprawnie tylko połączenia wychodzące. W przychodzących nie ma kanału głosowego.  Szkoda też, że nie można w żaden sposób wybierać sposobu realizacji połączenia (voip-gsm).
Ogólnie bez rewelacji  :S

*

Offline herrradek

  • *
  • 53
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung SGH-i900 Omnia SAHJ1
Odp: [How To] VOIP - instalacja, konfiguracja
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 20, 2009, 11:33:55 »
No to u mnie nie dziala niestety.
Mam wszytsko skonfigurowane w/g twojego opisu + konfiguracji mojego VOIP providera.
Na ekranie today jest Połączenie internetowe: Dostępne, ale po wejsciu w dialera widze caly czas PLUS, nie pojawila sie nawet na chwilke "siec" VOIP.
Jakies pomysly?
--
HerrRadek
Alcatel OT Easy >> Alcatel OT View >> Ericsson T10 >> Nokia 3210 >> Nokia 3100 >> Nokia 6310i >> Nokia 6610 >> Nokia 6021 >> Nokia 6230i >> Nokia E50 >> Samsung i900 Omnia

*

Offline tomek.jaworski

  • **
  • 171
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung SGH-i900 Omnia SAHJ3
Odp: [How To] VOIP - instalacja, konfiguracja
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 20, 2009, 13:01:45 »
No to u mnie nie dziala niestety.
Mam wszytsko skonfigurowane w/g twojego opisu + konfiguracji mojego VOIP providera.
Na ekranie today jest Połączenie internetowe: Dostępne, ale po wejsciu w dialera widze caly czas PLUS, nie pojawila sie nawet na chwilke "siec" VOIP.
Jakies pomysly?

Musisz mieć komunikat "Searching..." lub to samo po polsku i tylko wtedy działa - te komunikaty źle są wyświetlane.
Zrób Reset i próbuj ponownie, jeśli to Ci nie pomoże to prawdopodobnie masz źle wpisany login/pass/serwer.

[P O M Ó Ż  K L I K A J Ą C ! ! !]

Piszę poprawnie po polsku.

Odp: [How To] VOIP - instalacja, konfiguracja
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 20, 2009, 13:55:09 »
Witam.Mam taki sam problem jak kolega herrradek.Robiłem kilka razy HR i odnowa instalacja i konfiguracja voip.Wszytko mam wpisane ok i nic się nie wyświetla serching... ani szuka sieci.Ciekawe o co kaman?? :(

*

Offline valdman

  • *
  • 79
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: [How To] VOIP - instalacja, konfiguracja
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 20, 2009, 15:12:09 »
póki nie ustawiłem w routerze na dmz,  ip omni  by wszystkie porty były otwarte to też nie mogłem się połączyć.
dodatkowo muszę mieć w tel. ustawione domyślne porty /jak mnie pamięć nie myli 5060/

g500 > wizard > iphone 2g > i780 > htc touch > htc diamond > omnia > iphone 3g > Hero > HD2

*

Offline SiaraX

  • *
  • 75
  • Sprzęt: i780
Odp: [How To] VOIP - instalacja, konfiguracja
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 26, 2009, 22:07:37 »
co tzn.ustawic w routerze dmz ???
ok,już wiem :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2009, 22:12:13 wysłana przez SiaraX »

Odp: [How To] VOIP - instalacja, konfiguracja
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 27, 2009, 01:18:49 »
Działa bardzo dobrze:) tylko szkoda ze nie mozna wybrac np. połączenia domowe i zagranice przy pomocy wifi jesli dostepne a inne od normalnego operatora:) ale chyba to jeszcze nigdzie nie jest mozliwe no i jeszcze to by sam dodawal 0048 albo 001 jak sie dzwoni do US:)

*

Offline Shrek.pl

  • **
  • 196
  • Płeć: Mężczyzna
    • SHREK.pl
  • Sprzęt: TT720, iPhone
Odp: [How To] VOIP - instalacja, konfiguracja
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 27, 2009, 14:50:20 »
Hm, u mnie zadziałało od ręki, ustawienia odpowiednie, dzwoni w obie strony, ale mimo ustawien
DMZ w ruterze dla ip omni, nie słychać kompletnie nic, pomimo pewnej realizacji połączenia.

Jakieś sugestie? ktoś poradzi?
TT Go720 + WE & CE 8.50 <<>> iPhone 3Gs 16GB + TT 1.4.1 W&CE8.50

*

Offline valdman

  • *
  • 79
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: [How To] VOIP - instalacja, konfiguracja
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 27, 2009, 15:36:39 »
pytanie jest jakie kodeki obsluguje omnia przez voip? bo możliwe, że nie obsługuje tych samych kodeków.
g500 > wizard > iphone 2g > i780 > htc touch > htc diamond > omnia > iphone 3g > Hero > HD2

*

Offline SiaraX

  • *
  • 75
  • Sprzęt: i780
Odp: [How To] VOIP - instalacja, konfiguracja
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 27, 2009, 22:06:32 »
próbowałem z gadu-gadu,też nie działa 

 Registrar/Proxy/SIP Domain/Realm:sip.gadu-gadu.pl
SIP Proxy:sip.gadu-gadu.pl
Kodeki (Codecs):G711, G726, GSM, SPEEX
Ważność rejestracji (Register Expires):120 sekund

*

Offline valdman

  • *
  • 79
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: [How To] VOIP - instalacja, konfiguracja
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 28, 2009, 10:28:18 »
a zarejestruj sie na voipdiscount.com i sprawdz czy dziala z VD.
g500 > wizard > iphone 2g > i780 > htc touch > htc diamond > omnia > iphone 3g > Hero > HD2

*

Offline krissos

  • ****
  • 635
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy II +32GB
Odp: [How To] VOIP - instalacja, konfiguracja
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 31, 2009, 19:18:30 »
Znalazłem coś takiego Sprawdzał ktoś Ja zaraz będę się tym bawił jak coś wyjdzie to dam znać

http://www.freeconet.pl/pl/sub/76,zastosowania/mobile.html
Nie mów mi jak mam żyć bo nie ty za mnie będziesz umierać

*

Offline SiaraX

  • *
  • 75
  • Sprzęt: i780
Odp: [How To] VOIP - instalacja, konfiguracja
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 01, 2009, 13:27:19 »
Gadu-gadu działa pięknie  :D

*

Offline josespontana

  • *
  • 58
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ZTE Blade, Samsung Omnia
Odp: [How To] VOIP - instalacja, konfiguracja
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 01, 2009, 22:02:39 »
Zainstalowałem sobie Fringa na SAHJ5 i działa ładnie i tak jak ja chcę :ok: więc stwierdziłem że szkoda czasu na męczenie voipa systemowego

*

Offline foly

  • *
  • 88
  • Płeć: Mężczyzna
    • WinMo.eu
  • Sprzęt: E90, Omnia i900, HD2 omg!, Motorola Milestone
Odp: [How To] VOIP - instalacja, konfiguracja
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 08, 2009, 15:16:59 »
@josespontana : Z fringa pogadasz tylko na głośnomówiącym wiec to dla mnie porażka.

@puchaty : Po wlączniu wifi i przycisnieciu dialera wyswietla sie TANIEJ... Juz sie ucieszylem ;) A tu lipa.
Po wybraniu numeru rozłącza sie automatycznie. Wybiera nr i sam rozłącza...

Edit : mam manilke wiec nie wyswietla sie nic na today i trudno wyczaić czy searching czy nie searching :D
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2009, 15:19:24 wysłana przez foly »

ROM: Fast-Light-Rom (2.1-update1 - SHOLS_U2_02.38.0 - 800Mhz-56vsel-conservative)

*

Offline puchaty

  • ***
  • 415
  • Płeć: Mężczyzna
  • HeTeCe GieJeden
Odp: [How To] VOIP - instalacja, konfiguracja
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 08, 2009, 17:15:01 »
@josespontana : Z fringa pogadasz tylko na głośnomówiącym wiec to dla mnie porażka.

@puchaty : Po wlączniu wifi i przycisnieciu dialera wyswietla sie TANIEJ... Juz sie ucieszylem ;) A tu lipa.
Po wybraniu numeru rozłącza sie automatycznie. Wybiera nr i sam rozłącza...

Edit : mam manilke wiec nie wyswietla sie nic na today i trudno wyczaić czy searching czy nie searching :D

to tymczasowo wyłącz manile i sprawdź :)

Jak cię rozłącza to obstawiam, że coś z połączeniem omnia > net.
REGULAMIN !!

*

Offline josespontana

  • *
  • 58
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ZTE Blade, Samsung Omnia
Odp: [How To] VOIP - instalacja, konfiguracja
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 08, 2009, 22:02:47 »
Biorąc pod uwagę, że tryb głośnomówiący korzysta z tego samego głośnika ( tu +) nie widzę problemów. Ew wystarczy przyciszyć. Problemem jest tylko gdy chcemy korzystać ze słuchawki bo ta rzeczywiście wtedy nie działa.

*

Offline foly

  • *
  • 88
  • Płeć: Mężczyzna
    • WinMo.eu
  • Sprzęt: E90, Omnia i900, HD2 omg!, Motorola Milestone
Odp: [How To] VOIP - instalacja, konfiguracja
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 08, 2009, 22:04:55 »
Biorąc pod uwagę, że tryb głośnomówiący korzysta z tego samego głośnika ( tu +) nie widzę problemów. Ew wystarczy przyciszyć. Problemem jest tylko gdy chcemy korzystać ze słuchawki bo ta rzeczywiście wtedy nie działa.

;) jest problem jak chcesz przeprowadzic dyskretna rozmowe  :P

Edity :
@puchaty jeszcze sie zastanawiam nad jednym... bo jak lookam na today po zdjeciu manilla to jest faktycznie searching czyli gut. Ale jak zapodaje sie nr telefonu ? Moze tu robie blad. Jest jakis prefix lub cos w ten deseń ? Podaj jak ma wygladac przykladowo nr z kierunkowym ktory wbijasz i dziala. Zakladajac ze X to kierunek a Y to numery telefonu.
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2009, 22:08:45 wysłana przez foly »

ROM: Fast-Light-Rom (2.1-update1 - SHOLS_U2_02.38.0 - 800Mhz-56vsel-conservative)

*

Offline josespontana

  • *
  • 58
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ZTE Blade, Samsung Omnia
Odp: [How To] VOIP - instalacja, konfiguracja
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 08, 2009, 22:17:24 »
Dyskretna rozmowa z dyskretnego numeru  :wink: niestety nie można mieć wszystkiego  :smile:

*

Offline puchaty

  • ***
  • 415
  • Płeć: Mężczyzna
  • HeTeCe GieJeden
Odp: [How To] VOIP - instalacja, konfiguracja
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 08, 2009, 23:46:16 »

@puchaty jeszcze sie zastanawiam nad jednym... bo jak lookam na today po zdjeciu manilla to jest faktycznie searching czyli gut. Ale jak zapodaje sie nr telefonu ? Moze tu robie blad. Jest jakis prefix lub cos w ten deseń ? Podaj jak ma wygladac przykladowo nr z kierunkowym ktory wbijasz i dziala. Zakladajac ze X to kierunek a Y to numery telefonu.

hmm

Nie wiem jak u twojego providera voip, ale w wiekszosci musisz pierw kierunek miedzynarodowy czyli 0048 do polski potem numer a jak dzwonisz na domowy to kierunkowy np 89 do warmi i mazur.

Np dzwonisz na domowy do warmi i mazur to lecisz 004889xxxxxxx
REGULAMIN !!

*

Offline foly

  • *
  • 88
  • Płeć: Mężczyzna
    • WinMo.eu
  • Sprzęt: E90, Omnia i900, HD2 omg!, Motorola Milestone
Odp: [How To] VOIP - instalacja, konfiguracja
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 09, 2009, 00:04:34 »
cholera... moze cos nie tak jest z voipcheap. zaczynam sie wqrzac  :evil:
fring mi chodzi jak zloto wiec to chyba nie jest wina ustawien wifi...

moze jakis inny klient voip ? ktos cos poleca sprawdzonego ? ;)

ROM: Fast-Light-Rom (2.1-update1 - SHOLS_U2_02.38.0 - 800Mhz-56vsel-conservative)

*

Offline mxk

  • *
  • 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: OMNIA 8GB QB05M-IA2 :) , Nokia N95, SPV C500
Odp: [How To] VOIP - instalacja, konfiguracja
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 09, 2009, 21:41:15 »
po wifi dziala na SAHJ3 wszystko wg opisu w pierwszym poscie (voipcheap) tyle ze strasznie cicho slychac na HF (glosnomowiacy u mnie odpada).
po rozlaczeniu wifi u mnie trzeba odpalic jeszcze raz setup VoIP bo zamiast "szukania" jest "gotowe" i wtedy voip nie laczy.
sprawdzilem w ramach testu i od biedy moze byc ale raczej nie bede z tego korzystal. mimo to puchaty dobra robota :ok:
 

*

Offline tomsiw

  • ***
  • 271
  • Płeć: Mężczyzna
    • Data Optics - Technologie Światłowodowe
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note3 LTE 32GB + 64GB microSDXC
Odp: [How To] VOIP - instalacja, konfiguracja
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 11, 2009, 21:06:10 »

hmm

Nie wiem jak u twojego providera voip, ale w wiekszosci musisz pierw kierunek miedzynarodowy czyli 0048 do polski potem numer a jak dzwonisz na domowy to kierunkowy np 89 do warmi i mazur.

Np dzwonisz na domowy do warmi i mazur to lecisz 004889xxxxxxx

A moge dzwonic na komórke? Na stacjonarne mi faktycznie dziala ale chciałbym np na taki nr kom 500 600 700 zadzwonić... wybieram 0048500600700 i dostaję komunikat, ze musze sprawdzić numer bo źle wpisany.... czyli jak zadzwonic na komórke?
Samsung Galaxy Note3 LTE 32GB + 64GB microSDXC (KitKat 4.4.2)

*

Offline puchaty

  • ***
  • 415
  • Płeć: Mężczyzna
  • HeTeCe GieJeden
Odp: [How To] VOIP - instalacja, konfiguracja
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 11, 2009, 21:42:01 »
a zapłaciłeś?
REGULAMIN !!