[How To] Gotowanie ROM

  • 109 Odpowiedzi
  • 49764 Wyświetleń

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline naughty

  • *
  • 84
  • Omnia w serwisie
  • Sprzęt: i900, Mio A701
[How To] Gotowanie ROM
« dnia: Grudzień 13, 2008, 21:34:16 »
Witam. Postanowiłem przetłumaczyć przepis na "u"gotowanie własnego ROM'a.
Nie biorę odpowiedzialności za wszelkie uszkodzenia urządzeń, jest to tylko tłumaczenie.

1. Upewnij sie ze masz zainstalowanego .net framework'a i  C++ Distributable 2008 jesli nie to mozna go sciagnac http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=9b2da534-3e03-4391-8a4d-074b9f2bc1bf&DisplayLang=en i zainstalowac.
Sciagnij Küchengeräte.rar z tego linkahttp://www.4shared.com/dir/10868879/d2f530f6/sharing.html
2. Sciagnij albo a .exe updater lub PDA.bin (zmien nazwe jesli musisz) i zrzuc go do C:\(root directory). Złap i upusc .exe do extractrom_exe lub PDA.bin do extractrom_bin


3. Jesli uzyles a .exe updater, eboot, csc and phone .bin zostana wypakowane, bedziesz potrzebowal je potem, podczas pakowania instalatora .exe.


4. Po rozpakowaniu pojawia sie foldery OEM/SYS i nowy folder XIP w ROM'ie.


5. Powinienes otrzymac te foldery w OEM (z lewej) i SYS (z prawej)


6. To sa aplikacje ktore znajduja sie w OEM/OEMApps. W notatniku otworz .rgu ktory zawiera ustawienia rejestru. Jako przyklad, jesli usuniesz plik secst.dll w folderze OEMApps, muszisz usunac go tez z .rgu.


7. Kolejny przyklad. Po usunieciu wpisow w app i w rgu, idz do initflashfiles.dat w OEM/OEM_Lang_0409 i odszukaj wiecej odniesien do tych plikow i je usun.


8. Po usunieciu plikow, bedziesz musial dodac swoje aplikacje w formie paczek.


9. Jesli zakonczyles usuwanie i dodawanie, nadszedl czas na budowanie Twojego ROM'a. Wroc do C:\ (root directory) i zrzuc OS.nb do BuildROM. Nacisnij zielony przycisk play.


10. To tyle. Otrzymasz plik NewROM.bin ktory musisz przemianowac (zmienic nazwe) na PDA.bin. Pamietaj, wczesniejsze pliki csc, eboot i phone, musza byc w tej samej lokalizacji. Najlepiej stworzyc nowa lokalizacje dla nich.


11. Otworz wiersz polecen i zacznij pakowac nowy ROM. Gdy wszystkie pliki zostana spakowane, otrzymasz swoj nowy updater ktury uruchamiasz w celu wrzucenia do urzadzenia. Jak zwykle, upewnij sie ze masz zainstalowane odpowiednie sterowniki modemu.


12. To tyle.

Najgorsza czescia gotowania to usuwanie. Musisz sie upewnic ze wszelkie odniesienia do usuwanych aplikacji musza zostac usuniete.
Jesli pojawia sie duplikaty plikow lub wpisow rejestru wtedy bedzie pojawial sie blad podczas budowania.

« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2008, 10:12:54 wysłana przez javman »
Omna wróciła z "serwisu". Nigdy wiecej RR.

*

Offline SeBoLeX

  • ****
  • 646
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Omnia -> HTC Leo -> HTC One X -> SG Note 3
Odp: [How To] Gotowanie ROM
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 13, 2008, 21:59:39 »
Myślę, że temacik warty przyklejenia :)

PS. To kto się zabiera do gotowania pierwszego polskiego ROMu? :)
Device #1: Samsung Galaxy Note 3 ; ROM: WiechoROM v5 DXUENF3 (4.4.2 - KitKat)

Device #2: Kiano Core 10.1 3G [ROOTED]

*

Offline krissos

  • ****
  • 635
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy II +32GB
Odp: [How To] Gotowanie ROM
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 13, 2008, 22:20:04 »
Dobra robota czekamy na ochotnika  :D
Nie mów mi jak mam żyć bo nie ty za mnie będziesz umierać

*

Offline pynki

  • *
  • 87
  • Płeć: Mężczyzna
    • jama "sosny"
  • Sprzęt: SAMSUNG NOTE IV
Odp: [How To] Gotowanie ROM
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 13, 2008, 23:19:09 »
dla podgrzania atmosfery...dla pierwszego kucharza od polskiego ROMu który go ładnie ugotuje stawiam pifko :ok:
masz za swoje brzydki kablu..."z pamiętnika żelaznego karła"

*

Offline ddubaniewicz

  • 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: OMNIA 8GB// M2DO4
Odp: [How To] Gotowanie ROM
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 14, 2008, 00:13:41 »
o co chodzi z tym gotowaniem romu? co to daje i zmienia? moze ktos wytlumaczyc?

*

Offline javman

  • *****
  • 1471
  • Płeć: Mężczyzna
    • Motorola MB511 Flipout
  • Sprzęt: Motorola MB511 Flipout
Odp: [How To] Gotowanie ROM
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 14, 2008, 01:53:37 »
polega to na rozlozeniu orginalnego rom'u na czynniki, czyli wydzielone sa programy, aplikacje ktore sa w nim zawarte a nastepnie podczas "gotowania" dodajesz sobie te skladniki ktore chcesz, czyli np. mozesz usunac niepotrzebne aplikacje i dzieki temu uzyskasz wiecej miejsca w pamieci. lub np. dodasz nowsze wersje istniejacych programow.  na bazie oryginalu wrzucasz sobie to co chcesz .
_/ . /\ . \/ . /\/\ . /\ . /\/™

*

Offline ryrzy

  • ***
  • 425
  • Płeć: Mężczyzna
    • MoDaCo
  • Sprzęt: HTC Evo 3D
Odp: [How To] Gotowanie ROM
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 14, 2008, 08:19:12 »
hmm przyznam sie bez bicia ;) od ok tygodnia przygotowuje rom lite na podstawie SAHJ3 :) oczywiscie wersje finalna zamieszcze na forum ;]
Pozdro Ryrzy

*

Offline Patrynio84

  • ***
  • 314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Omnia-->Omnia II-->HTC HD2
Odp: [How To] Gotowanie ROM
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 14, 2008, 08:33:27 »
Ja też spróbuje a co tam:P tylko będę sie potem bał wgrac taki  rom..czy oby wszystko zadziała:D

ps: a temacik przydałoby sie przypiąć

*

Offline naughty

  • *
  • 84
  • Omnia w serwisie
  • Sprzęt: i900, Mio A701
Odp: [How To] Gotowanie ROM
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 14, 2008, 19:34:19 »
Dzięki za podpięcie.
Tak ogólnie to sorry za formę języka polskiego, ale najważniejsze zostało uchwycone.
Pamietajcie, że to "gotowanie" nie do końca jest bezpieczne.
Trzeba podejść do niego z "zimną głową" i zwracać uwage na wszystko.
Jeszcze raz dzięki i czekamy na OMNIA'wego elMInStER'a (kto miał Mio A701 ten wie o kogo chodzi)(szacun światowy WWE i PLK)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 15, 2008, 13:30:24 wysłana przez naughty »
Omna wróciła z "serwisu". Nigdy wiecej RR.

*

Offline Bio

  • **
  • 142
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [How To] Gotowanie ROM
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 15, 2008, 01:27:34 »
czekam na rom z wisbarem ;) ciekawe kto się podejmie :)

*

Offline cartman_77

  • **
  • 139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samsung OMNIA
  • Sprzęt: SAMSUNG OMNIA
Odp: [How To] Gotowanie ROM
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 15, 2008, 15:57:19 »
Panowie,
Chciałbym spróbować coś sam upichcić, ale ten przepis jest dla mnie nie jasny.

1. Co to jest  "a .exe updater lub PDA.bin "?
2. Co to znaczy "(zmien nazwe jesli musisz)"?
3. "...zrzuc go do C:\(root directory).". Czy to chodzi o wrzucenie pliku z softem(np. i900SAHJ3.exe) wprost na dysk "C"?

Dzięki za pomoc.

Pozdr,
cartman
Samsung OMNIA

Początek:                   Obecenie:
PDA: SAHH5/SAHH5    CTWM6.5v3.1
TELEFON: XXHH3

*

Offline sp4xkp

  • ***
  • 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: GT-i8000
Odp: [How To] Gotowanie ROM
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 15, 2008, 16:15:47 »
Dla mnie też czarna magia. Kuchnia dla Mio A701 była bardziej przyjazna. Przydałby się tutorial napisany bardziej przejrzyście i łopatologicznie.
Tym bardziej, że tych plików w "Küchengeräte.rar" jest bardzo dużo i w sumie nie wiem, za co się brać.
" Zrozum człowiecze drugiego, a i on ciebie zrozumie" Kazimierz Pawlak.

*

Offline naughty

  • *
  • 84
  • Omnia w serwisie
  • Sprzęt: i900, Mio A701
Odp: [How To] Gotowanie ROM
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 15, 2008, 16:29:31 »
Panowie ja to tylko tłumaczyłem.
A z "Küchengeräte.rar" wg mnie najwazniejszy jest i900Romkitchen, ktory po rozpakowaniu daje i900Rom.

a.exe to wg mnie ROM w postaci jednego pliku wykonywalnego ( na screen'ie jest i900DTHJ6.exe)
co do C:\(root directory) to chodzi o to (moje domysly) zeby zalozyc katalog bezposrednio na C:\ np. ROM i tam wykonywac wszystkie operacje
Omna wróciła z "serwisu". Nigdy wiecej RR.

*

Offline sp4xkp

  • ***
  • 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: GT-i8000
Odp: [How To] Gotowanie ROM
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 15, 2008, 17:50:34 »
Dzięki za podpięcie.
...
Jeszcze raz dzięki i czekamy na OMNIA'wego elMInStER'a (kto miał Mio A701 ten wie o kogo chodzi)(szacun światowy WWE i PLK)

Nie pozostaje nam chyba nic innego, jak złożyć się i kupić dla elMInStER'a Omnię, co by poczuł się chłop do obowiązku gotowania dla nas nowych ROMów  :mrgreen:.

Przez blisko półtorej godziny bawiłem się EXECutorem, stworzyłem blisko 1GB plików z romu SAHJ1 i nic. Nie mogę otworzyć BuildOS i w końcu wszystko umieściłem w koszu. Mój umysł jeszcze tego nie obejmuje  :(.

« Ostatnia zmiana: Grudzień 15, 2008, 17:58:21 wysłana przez sp4xkp »
" Zrozum człowiecze drugiego, a i on ciebie zrozumie" Kazimierz Pawlak.

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: [How To] Gotowanie ROM
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 15, 2008, 17:55:50 »
znajdzcie ruu dla omnii, które potrafi wgrać sam OS z pliku, coś jak mirage dla i780 to przedstawię spatchowane narzędzie xipbin dla i900.

p.s. wpiszcie "samsungowe romy" w google to może trochę przybliży wam metodę na edycję romów samsunga, którą rozgryzam od jakiegoś czasu

"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline pynki

  • *
  • 87
  • Płeć: Mężczyzna
    • jama "sosny"
  • Sprzęt: SAMSUNG NOTE IV
Odp: [How To] Gotowanie ROM
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 15, 2008, 21:41:18 »
a ja się zastanawiam-jaki znajdzie się pierwszy "twardziel" który uwali sobie OMNIE :D.Jak znam życie będzie taki post:właśnie ugotowałem nowy Rom jakiś tam tylko nie miałem czasu sprawdzić czy działa:)oczywiście będzie link do upichconego romu...mimo to trzymam kciuki za pierwszego kucharza.W sumie to można byłoby fajnie stworzyć taki koncert życzeń,czego nie powinno być w gotowanym romie.Na pierwszym miejscu wywaliłbym tą klawiaturę made in samsung.
masz za swoje brzydki kablu..."z pamiętnika żelaznego karła"

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: [How To] Gotowanie ROM
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 15, 2008, 21:46:38 »
z tego co pobieżnie przeczytałem, to jedyne uwalenia wiążą się radio romem, bo to normalne w samsungu, że phone nie upgrade'uje się jeśli jest już nowsza lub taka sama wersja wgrana. W i600 nawet bez update'u radio bez problemu ruszał.

Znaleść ruu nie wgrywajace radio i po problemie
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline naughty

  • *
  • 84
  • Omnia w serwisie
  • Sprzęt: i900, Mio A701
Odp: [How To] Gotowanie ROM
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 22, 2008, 18:48:30 »
http://www.modaco.com/content/i9x0-omnia-rom-discussion/277390/syakr-sztupys-automated-kitchen-rombot-task-pack-2-is-out-with-lufeigs-remove-everything-tasks/
No to mamy nową metodę tzw "foolproof" :P.
Zabiore sie za tlumaczenie, ale jakby ktos chcial to zapraszam do pomocy.
Omna wróciła z "serwisu". Nigdy wiecej RR.

*

Offline cartman_77

  • **
  • 139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samsung OMNIA
  • Sprzęt: SAMSUNG OMNIA
Odp: [How To] Gotowanie ROM
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 17, 2009, 18:27:12 »
naughty czy przetłumaczysz tą drugą metodę? Pierwszej niestety nie mogę posmakować :(

Napiszę może co i jak robię:
1. Zainstalowałem .net framework'a i  C++ Distributable 2008 i ściągnąłem oprogramowanie do kucharzenia.
2. Przy pomocy "i900_EXEcutor_1.5" wyodrębniłem z romu pliki: customer.csc, eboot.nb0, pda.bin, phone.bin, report.txt i UserDownloader.exe.
3. Rozpakowałem plik ""i900Romkitchen.rar" i powstał katalog "i900Rom".
4. Do katalogu "i900Rom" wrzuciłem plik "pda.bin".
5. Plik "pda.bin" złapałem i upuściłem na plik "ExtractROM_bin.cmd". Rozpoczął się proces wypakowywania.

Proces dochodzi do momentu Ekstrakcja Ifmgfs. Następnie dostaję błąd PKGTools.exe - błąd aplikacji. Następnie ekstrakcja OEM i SYS i tutaj komunikat "nie można odnaleźć określonego pliku i następnie czyszczone jest to co do tej pory zostało wypakowane :(

Ktoś wie co źle robię? :worried:

Pozdr,
cart
Samsung OMNIA

Początek:                   Obecenie:
PDA: SAHH5/SAHH5    CTWM6.5v3.1
TELEFON: XXHH3

*

Offline puchaty

  • ***
  • 415
  • Płeć: Mężczyzna
  • HeTeCe GieJeden
Odp: [How To] Gotowanie ROM
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 17, 2009, 19:44:52 »
wszystko dobrze robisz, pkgtools jest strasznie fochowatym programem i lubi się obrazić ;-).
Należy przeinstalować biblioteki .net i spróbować ponownie :)
REGULAMIN !!

*

Offline cartman_77

  • **
  • 139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samsung OMNIA
  • Sprzęt: SAMSUNG OMNIA
Odp: [How To] Gotowanie ROM
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 17, 2009, 23:49:26 »
ok spróbuję odinstalować  i zainstalować od nowa ten .net z restartem systemu.
Zastanawia mnie jeszcze jedno. Jak próbuję upuszczać plik romu  w exe to od razu mi wyrzuca ten "mój" błąd.

Dzięki za podpowiedź.

pozdr,
cart
Napisane: Styczeń 17, 2009, 22:03:28
ok udało się. Wypapwałem to co trzeba. Teraz stanąłem na edycji .rgu. Co to takiego?

Pozdr,
cart
Samsung OMNIA

Początek:                   Obecenie:
PDA: SAHH5/SAHH5    CTWM6.5v3.1
TELEFON: XXHH3

*

Offline foxik33

  • 30
  • Płeć: Mężczyzna
    • Gsm Service
  • Sprzęt: zmiennie ;)
Odp: [How To] Gotowanie ROM
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 20, 2009, 13:28:15 »
Troszki pomieszane z tymi plikami... Wytłumaczę to łatwiej, dzięki czemu szybciej wypakujesz rom do folderów i będziesz mógł go modyfikować.
Zaczynamy.


1. Zainstaluj .net framework'a i  C++ Distributable 2008  http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=9b2da534-3e03-4391-8a4d-074b9f2bc1bf&DisplayLang=en
2. Sciagnij Küchengeräte.rar  http://www.4shared.com/dir/10868879/d2f530f6/sharing.html
3. Küchengeräte.rar wypakuj na pulpicie, uzyskasz 5 plików.
a. i900Romkitchen wypakowujesz bezpośrednio na dysk C, ścieżka ma wyglądać tak C:/i900Rom
b. i900_EXEcutor_1.4  wypakowujesz na pulpicie, będzie On potrzebny do przerobienia romu.exe na pliki bin.. Ważne ! Żeby wypakować rom, plik ten musi się znajdować w katalogu C:/i900Rom/romik.exe  (nazwa przykładowa)
4. Odpalamy i900_EXEcutor_1.4 i wskazujemy mu rom z dysku C.
5. Wypakowane pliki pojawią się C:/i900Rom/romik/ i tutaj kilka plików. Ich nazwy należy pozmieniać usuwając drugi człon..
* mają być to pliki bin o nazwach
PDA.bin
CSC.bin
EBOOT.bin
PHONE.bin


w/w pliki wrzucamy do C:/i900Rom/  bezpośrednio.
6. PDA.bin przeciągamy na ExtractROM_bin metodą przeciągnij i upuść, czekamy aż rom-ik się wypakuje, po czym możemy zacząć gotować.

Wrzuciłbym cały gotowy katalog i900Rom ale waży on ok 500mb więc nie dam rady..
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2009, 13:51:12 wysłana przez foxik33 »

*

Offline cartman_77

  • **
  • 139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samsung OMNIA
  • Sprzęt: SAMSUNG OMNIA
Odp: [How To] Gotowanie ROM
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 20, 2009, 14:29:37 »
foxik33
Dzięki za info. Pierwsza próba trochę za bardzo "po swojemu" skończyła się romkiem zamiast ROM'a. Uwiesiłem OMNIĘ, ale udało się wrócić ją do życia. Teraz trochę się boję.
Najgorsze jest to, że brakuje mi wiedzy nt. plików po wypakowaniu pda.bin. Zacząłem usuwać pliki z OEM\OEMApps i wpisy z plików .rgu w tym katalogu oraz w katalogu OEM_Lang_0415 czyszczę z wpisów plik initflashfiles.dat. Tak przynajmniej zrozumiałem z opisu, ale opis jest mało szczegółowy dla mnie.
Niestety nie jestem pewien czy dobrze to usuwam. Robię to tak, że usuwam Operę to w plikach .rgu i .dat usuwam wszystkie wpisy ze słowem OPERA tak samo w OEM\OEMApps.
Dodatkowo nie ma nigdzie(przynajmniej po polsku) opisu co zrobić z plikiem castomer.csc. Wg mnie skoro usuwam aplikację w OEM\OEMApps powinienem również usunąć wszystko dla tej aplikacji w castomer.csc. Tak jest chyba z Stream Playerem.
Jeszcze jedno w pda.bin są np. programy dla których nie znalazłem wpisów w .rgu i initflashfiles.dat i co wtedy?
Dodatkowo przydała by mi się informacja, których plików nie należy pod żadnym pozorem ruszać.

Jak widzisz mam małą wiedzę nt. gotowania, ale wiele chęci. Może jest jakaś strona, opis cokolwiek co pomoże mi rozłożyć proces gotowania na czynniki pierwsze?

Jeszcze jedno czy to jest aż tak istotne, aby procedurę przeprowadzać na dysku c? Proszę się nie śmiać, ale ja wszystko robiłem na d :mrgreen:

Pozdr,
cart
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2009, 14:32:42 wysłana przez cartman_77 »
Samsung OMNIA

Początek:                   Obecenie:
PDA: SAHH5/SAHH5    CTWM6.5v3.1
TELEFON: XXHH3

*

Offline foxik33

  • 30
  • Płeć: Mężczyzna
    • Gsm Service
  • Sprzęt: zmiennie ;)
Odp: [How To] Gotowanie ROM
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 20, 2009, 15:53:11 »
heh ja tak bardzo w temacie nie jestem, stoję przed zakupem Omni albo iPhone 3G i tak z ciekawości patrzyłem sobie to gotowanie rom-u i napisałem prosty poradniczek.. :)
Wydaje mi sie ze moze to byc partycja C, D a nawet inne, ale ważne żeby to było bezpośrednio na partycji a nie poupychane w katalogach.

C:/
D:/

a nie np C:/Stasiek/Stasia dokumenty/samsung/omnia itd... wtedy programy nie działają dobrze i wywalają errory..
Omnia spoko ale szybko z ceny spada, a IP się trzyma a nawet rośnie. :)

*

Offline cartman_77

  • **
  • 139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samsung OMNIA
  • Sprzęt: SAMSUNG OMNIA
Odp: [How To] Gotowanie ROM
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 20, 2009, 18:17:26 »
oki thx za info
ps. ja wybralem wlasnie Omnie zamiast IP i jestem bardzo zadowolony i Ty tez bnedziesz...:-)

pozdr,
cart
Samsung OMNIA

Początek:                   Obecenie:
PDA: SAHH5/SAHH5    CTWM6.5v3.1
TELEFON: XXHH3

Odp: [How To] Gotowanie ROM
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 25, 2009, 18:01:24 »
Moze ktos troszke jasniej opisac jak usuwac zbedne aplikacje. Np jak usunac WINDOWS LIVE i SAMPLE MUSIC ? niech ktos dokladnie opisze jak to krok po kroku zrobic bo chyba wiekszosc z nas nie rozumie jak to zrobic a duzo osob mysle ze chcialoby sie pobawic w kucharza :)

Rozpakowane wszystko juz mam wiec teraz kwestia usuwania w tym jakims .rgu itd
Prosze o pomoc

*

Offline cartman_77

  • **
  • 139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samsung OMNIA
  • Sprzęt: SAMSUNG OMNIA
Odp: [How To] Gotowanie ROM
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 25, 2009, 22:13:33 »
WL i SM siedzą zdaje się w folderze SYS.
Ja usunąłem wszystko z Folderu SM i skasowałem całkowicie Folder WL. Z tego co pamiętam.
Dodatkowo szukałem wpisów w plikach .rgu i usuwałem je + jak znalazłem to dodatkowo usuwałem wpisy tych aplikacji w pliku initflashfiles.dat.

ps. jak ryrzy pozwoli(ponieważ kucharzyłem na jego RyLit1)  :D mój pierwszy "Super Lite"  niebawem ujrzy światło dzienne.

Pozdr,
cart
Samsung OMNIA

Początek:                   Obecenie:
PDA: SAHH5/SAHH5    CTWM6.5v3.1
TELEFON: XXHH3

Odp: [How To] Gotowanie ROM
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 25, 2009, 22:27:29 »
a w ktorych plikach .rgu szukac ?? bo jest ich kilka o roznych nazwach. i usuwac z nich wszystkie wpisy co maja np WINDOWS LIVE ?

A usuwales tez katalogi z SYS :
WindowsLive_DPI_96
WindowsLive_Lang_0409 ??

Aha i czy SAMSUNG TODAY 1 i 2 mozna poprostu z OEMapps usunac i nic wiecej ?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2009, 22:29:09 wysłana przez pepelodz »

*

Offline cartman_77

  • **
  • 139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samsung OMNIA
  • Sprzęt: SAMSUNG OMNIA
Odp: [How To] Gotowanie ROM
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 25, 2009, 23:14:54 »
a w których plikach .rgu szukac ?? bo jest ich kilka o rożnych nazwach. i usuwać z nich wszystkie wpisy co maja np WINDOWS LIVE ?
tak usuwałem wszystkie wpisy jakie znalazłem ale z głową aby nie wywalić czegoś za dużo. Zdarzało się, że jakieś wpisy zostały o czym np. właśnie się dowiaduję, ale wszystko działa jak należy :grin:

A usuwales tez katalogi z SYS :
WindowsLive_DPI_96
WindowsLive_Lang_0409 ??

tak. Dodatkowo wywaliłem cały Office i One Note w ten sam sposób z SYS.

Aha i czy SAMSUNG TODAY 1 i 2 można po prostu z OEMapps usunac i nic więcej ?

nie pamiętam czy usuwałem SANSUNG TODAY??? Za dużo tych plików, klikania, sprawdzania. Zawsze szukaj odnośników do tych aplikacji w rgu i initflashfiles.dat.

Generalnie zanim zrobiłem ROM taki jak mi się podoba(już prawie) to np. usuwałem RSS i Podcast, pakowałem z powrotem i testy. Jak było ok to  :D jak coś zostało lub się rozjechało to :mad:
Niestety nie jest to łatwa i szybka zabawa.

Pozdr,
cart
Samsung OMNIA

Początek:                   Obecenie:
PDA: SAHH5/SAHH5    CTWM6.5v3.1
TELEFON: XXHH3

Odp: [How To] Gotowanie ROM
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 25, 2009, 23:20:12 »
ale jezeli usuwam np z katalogu OEMapps cos to pozniej tylko w tym katalogu w pliku .rgu szukam odnosnikow do tego co usunalem z tego katalogu czy np w plikach rgu z kat. SYS tez szukam ?