Dziwny problem z kartą SIM w i780

  • 5 Odpowiedzi
  • 5575 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Dziwny problem z kartą SIM w i780
« dnia: Maj 30, 2012, 19:43:43 »
No więc tak - karta sim (play) po jakimś czasie zbytnio nagrzewa się czy coś, że pomimo, iż da się odczytać z niej kontakty, nie łączy się do sieci i zamiast nazwy sieci, napisane jest "brak usługi", raz zostawiłem to na noc i tak samo było rano, zostawiłem później na długi czas w trybie samolot, a po jego wyłączeniu problem pozostawał. Gdy zamienię na inną kartę z playa (bo myślałem, że tamta już popsuta, to kupiłem na szybko starter za 5zł) , problem znika, aż ta druga się nagrzeje czy coś po dwóch dniach i wtedy trzeba znów zmieniać na tę pierwszą...

Bardzo to dziwne. Czego może to być wina? Nigdy nie słyszałem o podobnym problemie ani nie umiem znaleźć w sieci informacji na ten temat. Pomóżcie.

*

Offline mikkuss

  • ****
  • 807
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
  • Sprzęt: XT610 CM7, HD2 NexusHD2 KK, n900
Odp: Dziwny problem z kartą SIM w i780
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 11, 2012, 19:16:53 »
Skoro masz takie problemy, to znaczy, że gdzieś musi być zwarcie, karta sim sama z siebie nie ma prawa się nagrzewać W OGÓLE. Pewnie kupiłeś uszkodzony telefon. Tak czy siak bez elektryka się nie obejdzie, bo pierwsze czytam o takim problemie (jak pewnie większość z forumowiczów).
N900 - najlepszy sposób na nudę... Boxboxbox...
https://www.youtube.com/watch?v=MRil6iP4GXw

Odp: Dziwny problem z kartą SIM w i780
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 18, 2012, 16:52:31 »
nie no, problem się "rozwiązuje" w taki sposób, że wystarczy kartę włożyć do dowolnego innego telefonu, ten drugi z nią włączyć, tak by znalazł sieć, a następnie wyciągnąć i z powrotem do i780 włożyć i działa. Najpierw problem ten występował często, tak raz na dzień, teraz coraz już rzadziej, raz na 3dni-do tygodnia.

*

Offline wikrap1

  • *****
  • 1162
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.mtbrowery.pl.tl
  • Sprzęt: atari portfolio/wizard /g900/Nokia e51
Odp: Dziwny problem z kartą SIM w i780
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 19, 2012, 16:41:26 »
Może samo wyjmowanie-wsadzanie rozwiązuje problem? Wtedy mogłoby to być związane np. ze zbyt słabo dociśniętym pinem który powoduje błędy w komunikacji sima z telefonem.

Odp: Dziwny problem z kartą SIM w i780
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 07, 2012, 17:20:54 »
nie, ponieważ gdy się włoży bez wsadzenia i aktywowania karty w innym telefonie, dalej jest to samo.

*

Offline mikkuss

  • ****
  • 807
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
  • Sprzęt: XT610 CM7, HD2 NexusHD2 KK, n900
Odp: Dziwny problem z kartą SIM w i780
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 16, 2012, 17:00:17 »
Chwila chwila coś mi nie pasuje...
Skąd wiesz, że to akurat karta sim się nagrzewa? Czy przypadkiem gniazdo karty nie jest również gorące?
N900 - najlepszy sposób na nudę... Boxboxbox...
https://www.youtube.com/watch?v=MRil6iP4GXw