Zmiana romu, no nie mogę sobie poradzić.

  • 8 Odpowiedzi
  • 94335 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Konrad Radwan

  • ******
  • 2583
  • Płeć: Mężczyzna
  • LIONEL HUTZ!
  • Sprzęt: Sony Xperia Z3, Sony Smartwatch 3
Zmiana romu, no nie mogę sobie poradzić.
« dnia: Marzec 17, 2010, 18:29:02 »
Witam,
Dzisiaj przyszedł do mnie i600 z brandowanym WM5 od Orange.
Chciałem wgrać WM6.
Używam Win7 64bit.

Najpierw skorzystałem z oficjalnego updatera Samsunga (http://fus.samsungmobile.com/I600/i600UXXupdater.exe):


Potem spróbowałem BJ3Open_Rev15_XXGA2.exe znalezionego na http://pdaclub.pl/forum/sgh-i600/samsung-sgh-i600-test-autorski-jak-zmienic-rom!/ :

Identyczny efekt z BJ3_open_Xbow_Rev15_UXXGG2_4.exe od kolegi Tranzystor.

Próbowałem jeszcze WM6.1 od kolegi NOKser, ale dołączony przez niego program WCEDownloader_v1[1].1Single.exe także pokazuje "Wrong response from device".

Stąd moje pytanie, da się w ogóle wgrać ROM na Sevenie 64bit? Albo chociaż 32bit?

I pozwolę sobie jeszcze dorzucić pytanie, do tej pory pracowałem w WM Prof, czy w WM Standard idzie jakoś uzyskać widok smsów jako chat view?

*

Offline folekkutno

  • ****
  • 516
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsungi: i8000&i600
Odp: Zmiana romu, no nie mogę sobie poradzić.
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 17, 2010, 23:02:11 »
oficjalny updater nie da rady bo soft jest brandowany
na podstawie tutka o wgrywaniu romu wgrałem go bez problemu tyle, że to było na XP, ale i na viste też był jakiś sposób, jakieś inne stery były chyba potrzebne z tego co pamiętam
a co do smsów w trybie chat, to się raczej da bo w spv e650 (wm standard) miałem taką opcję

PS. zajrzyj do PW
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2010, 23:10:40 wysłana przez folekkutno »
i8000+i600=i8600 :D

*

nokser

Odp: Zmiana romu, no nie mogę sobie poradzić.
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 18, 2010, 08:35:10 »
A tu mały cytat ze strony o I600 w Play  :wink:

Cytuj
Samsung SGH - i600



Sieć: HSDPA / GSM 900 / GSM 1800 / GSM 1900
Rozmiar: 113 x 59 x 11.8 mm
Waga: 105 g - jestem zachwycony
Materiał: podstawa gumowana, wierzch zwykły plastik
Wyświetlacz: TFT, 65K colors
Rozmiar: QVGA (320 x 240 pixels), 2.3 inches
Klawiatura: QWERTY
Dzwonki: Polyphonic (40 channels), MP3, Wibracja
Karta Pamięci: microSD (TransFlash)
Procesor: ARM926EJ OMAP1710 - 220 mhz - a nie 400 mhz !!
Pamięć: ROM 128 MB, RAM 64MB
GPRS: Class 10 (4+1/3+2 slots), 32 - 48 kbps
EDGE
3G: HSDPA, 1.8 Mbps
WLAN: Wi-Fi 802.11 b/g
Bluetooth: Yes, v2.0 with A2DP
Brak podczerwieni
USB: Yes, v1.1 - niestandardowe usb!
OS: Microsoft Windows Mobile 5.0 Smartphone - ale powinni poprawić rom
Wiadomości: SMS, EMS, MMS, Email, Instant Messaging
Internet: WAP 2.0/xHTML, HTML, RSS feeds
Kolor: Czarny
Aparat: 1.3 MP, 1280 x 1024 pixels, video; secondary VGA video call camera
Inne: Java MIDP 2.0, WMV/3GP/H.263/MPEG4 player, WMA/MP3/AAC/AAC+/OGG/ASF player
Soft: Picsel Viever (pdf, doc, jpg), RSS Reader, brak arkusza kalkulacyjnego i edytora tekstów



W pudełku od PLAY: Instrukcja, Płytka z ActiveSync, Płytka z polską lokalizacja (nie instaluje), kabel USB (niestandardowa wtyczka w i600, szkoda że nie miniUSB), słuchwaki Stereo, karta pamięci microSD 1GB wraz z adaptorem SD, dwie baterie, ładowarka + przystawka do ładowania II baterii

Start: Jest lekki i poręczny (nawiasem nigdy nie miałem tak lekkiego samrtphonu), gumowana podstawa to dobry pomysł, zły pomysł to brak gumowanego wierzchu (nie rozumiem tego). Wszystko wygląda na solidne, jedynie nadruk na klawiaturze jest tandetny. Po włączeniu ukazuje nam sie start screen playa, (wycie słonia i glut), troche mnie to odrzuca, czekam na oryginalny rom samsunga...



Funkcjonalność: Na qwerty początkowo pisało mi się źle (to samo miałem po przesiadce na HTC TyTNa z Nokii 9300) ale już nabieram wprawy. Użytkowanie symboli funkcyjnych (najpierw wciskamy "fn") początkowo może sie mieszać. Do dyspozycji mamy także klawisz "123" który uruchamia cyfry. Po zainstalowaniu Marchewki (mWriter) pod tym klawiszem kryją się polskie znaki (naciskamy raz - polskie znaki, dwa razy - cyfry). Do dyspozycji mamy także pokrętło "jog" /wciskane/ oraz klawisz funkcyjny (prawa krawędz). jest także regulacja głośności (lewa krawędź). Telefon dobrze trzyma się w dłoni, nie ma problem z obsługą jedną ręką.

Początki z i600 były trudne, rom jest niedopracowany i trzeba czekać na aktualizacje (telefon jest dość nowy, na rynku od Grudnia 2006), lubi się zawieszać.

Samsung ze względu na niedopracowany rom często się wiesza, konieczne jest wyjecie baterii, start PLAYowy już mi sie skrajnie przejadł i powiem wam że czasam to wycie jest niestosowne do sytuacji w jakiej sie znajduje!


Niestety nie widać mocy procesora (400 mhz Intel - okazalo sie ze to 220 mhz), przy włączonym BT i Wifi używanie telefonu jest praktycznie nie możliwe. Słuchanie muzyki z wykorzystaniem A2DP zadowalające, dźwięk jest czysty i bardzo dobrej jakości.

Zauważyłem, że komunikacja BT z wykorzystaniem A2DP nie jest całkiem dopracowana i czasem przerywa, to samo miałem z tytnem, przed zmianą romu.

Internet: Z internetu można korzystać na 3 sposoby:
1. Telefon, mamy tu EDGE (co bardzo cieszy zwłąszcza że UMTS nie ma pokrycia w całym kraju, a wielu producentów odchodzi od EDGE na rzecz właśnie 3G), HSDPA 1,8 mb/s (nie testowałem)
2. WLAN, tu mogę napisać że jestem zadowolony, testowałem w wielu miejscach i za każdym razem działa, w domu cały czas jest podłączony do sieci i bateria nawet daje rade :) na jakieś trzy godziny.
3. Kabel USB - automatycznie po podłączeniu kabla usb telefon korzysta z łącza internetowego, tego samego co komputer (WLAN znika z menu), przy okazji kiedy dostaniemy nowego maila (sciagnie go Outlook) to od razu jest info na i600.

Nie ma problemu z przeglądaniem stron www, niestety IE jest dość słabą przeglądarką, więc radze zainstalować Opere Mobile. Skype instaluje się bez problemu, niestety nie jest możliwe wykonywanie połączeń głosowych (aktualizacja: już jest, fring jako alternatywa - opis poniżej testu) - zawiesza sie telefon - początkowo myślałem że to problem romu made in Play, ale problem pojawia sie na wielu forach zagranicznych. Smartgadu działa, niestety jest dedykowane na wertykalne wyświetlacze i trzeba przewijać.

Soft: na razie tyle, będę aktualizował...
- Picsel Viever - program który znam z Symbiana S80, tu w wersji pełnej, bradzo dobra przeglądarka wszelakich dokumentów i zdjęć, szybka!
- Skype - niedopracowany dla modelu i600, zawias podczas próby połączeń głosowych (na stronie skype.com pomylono linki do wersji dla i600)
- Samrtgadu - fajny pomysł na gg, każdy powinien zainstalować, program prosty ale funkcjonalny.
- Opera mobile - najlepsza mobilna przeglądarka (nie mylić z Operą mini)
- TCPMP - Najlepszy dostępny (i darmowy) odtwarzacz wszelakich formatów (mpg, divx, xvid...) - na i600 działa bardzo dobrze, płynnie.
- Total Comander - przyjemny eksplorator z funkcja przegladania rejestru, nie ma możliwości edytowania :/
- FRING - alternatywny klient Skype - opis poniżej testu
- Mobile Office 6 - swietny program, ułatwia życie.

Windows Mobile: Zachwycił mnie animowany interfejs ekranu Today - Card Whell - coś naprawdę ładnego i funkcjonalnego, minusem jest że nie można dodać własnej karty z programami lub dokumentami. Interfejs obciąża system, momentami widocznie!

LINK DO INFO O CARD WHELL

Sam WM jest świetny, każda opcja jest intuicyjna i samemu prowadzi do celu ;) . Mimo małego (2,3') wyświetlacza wszystko jest czytelene. Niestety wersja dla Smartphonów nie ma tak dużego wyboru oprogramowania w sieci jak standardowe okienka WM.

Brak obecnie aktualizacji romu, jest dostępna jedynie dla bliźniaczego modelu i607 (blackjack) dostępnego w Północnoamerykańskiej sieci Cingular (AT&T) (nie są jednak takie same). Samsung jednak zapowiada aktualizacje, mam nadzieje że szybko.

Nie sądzę jednak by było to WM6, raczej będzie to poprawienine WM5, bo jest co poprawiać.

Wrażenia końcowe: Jestem zadowolony, telefon mile mnie zaskoczył swoją lekkościa i funkcjonalnością. Niestety minusem jest słaba jakość romu (trzeba poczekać na aktualizację), nie możność wykonywania połączeń przez skype (aktualizacja: fring jako alternatywa) (ale to musi poprawić sam skype) oraz drogie połączenia internetowe w PLAY, przez co nie moge w pełni cieszyć się z zakupu.

Jednym słowem: 4++, Polecam!

Akcesoria:
- Brak w pudełku kabla do podłączenia do telewizora, muszę takowy kabel dorwać i po testować w połączeniu z TCPMP.
- Słuchawki Jabra BT s620 - A2DP działa świetnie, jakość dzwieku bardzo wysoka, przynajmniej nna tych słuchawkach.
- Dokupiłem ładowarkę samochodową w Media, oryginał za coś koło 30 zł... na allegro są po 100 zł <ściana>
- Nie ma żadnych etui ani pokrowców - przeszukałem całe Mediaoraz Allegro w poszukiwaniu czegoś co by pasowało, większość jest za krótka o dosłownie centymetr... czekam wiec....
- Folia na wyświetlacz p/w

Duży wybór akcesoriów jest dostępny na amerykańskiej stronie samsunga oraz na zachodnich wersjach ebay... u nas na razie marnie - nawet polska strona samsunga nie oferuje nic, choć promują i600 na pierwszej stronie.

GPS: narazie szukam info, TomTom ma ponoć działać na WM for Smartphone, ale na razie nie zagłębiam się w temacie.

Aktualizacja:

Test Aparatu/Camrecordera: Aparat: 1.3 MP (1280 x 1024 pixels), video (320 x 240 pixels) - Niestety aparat ma tylko 1.3 megapixeli, jednak w porównaniu z HTC TyTNem (2.0 MP) zdjęcia wydają się lepszej jakości. Brak także lampy „błyskowej” do robienia zdjęć w nocy. Jest to jednak telefon biznesowy, mała rozdzielczość i brak lampy wiec nie dziwi, za to brak makra bardzo, robienie skanów i foto wizytówek to podstawa w mobilnym biurze.

Funkcje aparatu są dość rozbudowane, choć brakuje mi np. zdjęcia panoramicznego (było w TyTNie). Mamy możliwość ustawienia efektów ( Sepia, Czarnobiały, Negatyw), jakości zdjęcia, rozmiaru, balansu bieli oraz robienia zdjęć mozaikowych oraz tzw. Multiszotów. Jest timer oraz funkcja ramek. Podobnie jest z funkcją Camrecorder.

Jak w TyTNie kamery do video rozmów nie użyjemy aby zrobić sobie zdjęcie (do Pań: nie da rady używać jako lusterka).

Zdjęcia są robione dość dynamiczne, tzn. Zapis trwa około sekundy. Przy nagrywaniu filmu, mamy chwilowy skok (też kolo sekundy) a potem już nagrywa.

Próbki Foto (1280 x 1024)




Dokument:


Próbki Video (320x240, 15 sec)
PLIK ŚCĄGNIJ


Aktualizacja:

Co w pudełku PLAY:


Słuchawki, karta pamięci i karta matka SD, ładowarka, kabel USB, bateria i ładowarka do niej, makulatura.

Podświetlenie:


Minusem jest jednolity kolor liter, liczb i innych znaków. Niestety utrudnia to prace.

Porównanie z HTC TyTN:








Aktualizacja:

ZMIANA ROMU

UWAGA: ROBISZ TO NA WŁASNE RYZYKO! PRZECZYTAJ WSZYTKO DWA RAZY!


Plusy zmainy:

1. I600 działa widocznie szybciej, przejście między aplikacjami jest płynniejsze
2. Wifi i aparat uruchomiają się szybciej
3. Włączenie i zalogowanie do sieci odbywa się widocznie syzbciej
4. Zyskujemy około 4 MB pamięci
5. Pozbywamy się loga Play przy starcie i wyłączaniu telefony (nie ma wycia!!)
6. Bo to fajna zabawa ;)
7...

Minusy zmian:
1. Tracimy wszystkie ustawienia Internetu, WAP, MMS i SMS
2. Skype dalej zawiesza sie przy próbie połącznika głosowego

!!Narazie nie wiem jak ze stabilnością nowego romu!!

Ale do dzieła:

1. ściągamy ten plik:
http://rapidshare.com/files/24655843/i600XXGA2.zip

lub nowszy

http://rapidshare.com/files/28719884/I600XXGC6.ZIP

2. Rozpakowujemy i otwieramy "BJ3Open_Rev15_XXGA2.exe" (jeszcze nie podłączamy telefonu do USB)

3. Upewniamy się że telefon oraz że funkcja połączenia USB w ActiveSync jest wyłączona (File > Connection Settings) - podłączamy telefon

4. Wprowadzamy telefon w stan "Downloader mode" wciskając jednocześnie klawisz on/off + prawy funkcyjny + klawisz funkcyjny boczny



5. Wciskamy START w "BJ3Open_Rev15_XXGA2.exe"

6. Na wyświetlaczu powinien uruchomić się proces wgrywania romu (wybaczcie jakość)



7. Czekamy na zakończenie procesu (na koniec włączy sie szalejący zegar przy dolnej krawędzi - nie przejmować sie i zrobić reset)

8. To już koniec, jeśli coś wam się nie uda, powtórzcie proces fleszowania od początku.


--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Aktualizacja: 26.07.2007

Skype na i600? Fring

Na razie beta... ale działa dość poprawnie :)



Jakiś czas temu pojawił się mobilny Skype na platformę WM5 for Smartphone. Wersja beta miałą ponoć obsługiwać samsunga sgh-i600 - w supporcie dla smasunga podany był i600. Początkowo pomylono linki i użytkownicy mogli ściągnąć wersję na PocketPC, która oczywiście nie działałą. Na szczęście lub nie, ktoś zlokalizował prawidłową wersję i link zaczął krążyć po sieci. Jak się okazało, Skype instalowaliśmy z powodzeniem i nawet program logował się na serwer, ale przy próbie wykonania jakiejkolwiek połączenia głosowego telefon sie zawieszał.

Obecnie, oficjalna już wersja (nie beta) mobilnego Skypa dla Smartphonów nie przewiduje wsparcia dla Samsunga SGH-i600! Pisząc kolokwialnie, Skype się "wypiął" na wszystkich użytkowników sprytnego Samsunga i z tego co wyczytałem na kilku zagranicznych forach... pracują nad tym, ale może kiedyś skończą prace.

Bardzo się zawiodłem z powodu nieobsługiwania przez Skype Samsunga, często wyjeżdżam za granice i rozmowy z domem za free po Wifi bardzo sobie ceniłem w HTC TyTNie, a tu kicha. Po wielu bojach, zmianach ROMu i podkręcaniu procesora dałem sobie spokój. Nie będę miał VoIP w swojej zabaweczce. :evil:

Można by tak zakończyć już tą historię, gdyby nie FRING i to że udostępnił się na platformę Windows Mobile. Jestem szczęśliwy, radosny i skacze do góry :p FRING DZIAŁA i jego wsparcie dla Skype Out też.

FRING to alternatywny klient Skype®, MSN® Messenger, Google Talk™ , Twitter, to mobilny VoIP w Samsungu i600 - TO DZIAŁĄ. Po WIFI i 3G.

W końcu po 3 miesiącach walki udało się wykonać darmową rozmowę z i600 na stacjonarnego Peceta :)



Konkrety:

1. wchodzimy na http://www.fring.com/download/
2. Wybieramy model naszego telefonu: Samsung: SGH-i600
3. Wybieramy kraj i podajemy nasz numer telefonu - na ten numer zostanie wysłany sms wraz z linkiem do pobrania fringa w wersji cab.

Użytkownicy PLAY: niestety nie dostaną SMS z linkiem - trzeba zrobić tak:
Podać numer z innej sieci niż PLAY, ja podałem Orange - nie ważne na jaki model telefonu zostanie wysłany SMS, byle w ustawieniach na stronie fring-a wpisać że chodzi o SGH-i600, potem należy przepisać dokładnie adres www z wiadomości SMS którą dostaliśmy do IE w naszym i600.

4. Ściągamy program - coś około 350 kb
5. Instalujemy.
6. Rejestrujemy się.
8. Dzwonimy do znajomych.


PAMIĘTAJ: korzystając ze FRING w sieci telefonii komórkowej 3G (EDGE, EV-DO i UMTS, HSDPA) płaci się za przesyłanie danych, zalecamy więc abonament w planie obejmującym nieograniczoną ilość przesyłanych danych. Niestety w PLAY nie opłaca się dzwonić po 3G.

A tak to działa:



Miłej zabawy ;)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Inny test z Mobile-Review...

http://www.mobile-review....c-s650-en.shtml

[ Komentarz dodany przez: ddluk: 2007-04-05, 12:56 ]
Dodam tylko, ze post jak i recenzja jest wlasnoscia uzytkownika Panoramix. Wszelkie kopiowanie, powielanie czy umieszczanie w innych mediach bez zgody autora jest zabronione.

*

Offline goofy3

  • *****
  • 1530
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG 4X P880, Samsung i600
Odp: Zmiana romu, no nie mogę sobie poradzić.
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 18, 2010, 10:15:54 »
Ja kombinowałem na milion różnych sposobów pod W7 64bit i niestety poległem...

*

nokser

Odp: Zmiana romu, no nie mogę sobie poradzić.
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 18, 2010, 16:01:12 »
Ja rozumiem, ale sam mam W7 :wink:
Zainstaluj stery itp....
Dla samsunga nie musisz... ale dla WMDC, musisz podmienić z AS  :wink:

*

Offline dav4

  • 17
  • Sprzęt: i600 + 6630
Odp: Zmiana romu, no nie mogę sobie poradzić.
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 04, 2010, 23:08:39 »
Ja też miałem problemy z odbrandowaniem i600 na w7. Jak coś szło to wyskakiwał mi latający zegar po chwili na wyświetlaczu. Przez wirtualną maszynkę z XP też niechciało zaktualizować, chociaż rom szedł, ale radio już się niechciało wgrać(phone). Nie miałem siły się z tym męczyć i pożyczyłem od kumpla dysk twardy, zainstalowałem na nim XP, wgrałem bez problemów czystego WM5, potem WM6 oficjalnego i teraz romy w bin wgrywam przez Virtualboxa z XP na WIndows7 :)

*

nokser

Odp: Zmiana romu, no nie mogę sobie poradzić.
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 05, 2010, 11:31:14 »
No ja wgrywam bez żadnego Virtualbox-a  :wink:

Odp: Zmiana romu, no nie mogę sobie poradzić.
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 07, 2010, 13:48:51 »
Też miałem podobne problemy. Pamiętaj aby najpierw zainstalować Windows mobile center ( czy jak się nazywa ten odpowiednik activesynca na vista/7 ), dopiero potem sterowniki USB i wgranie roma :)

*

nokser

Odp: Zmiana romu, no nie mogę sobie poradzić.
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 07, 2010, 17:53:25 »
Tak, tylko wgrywanie ROM-ów musi mieć swoją kolejność
Tz. pierwszy WM6, później WM6.1 i dalej WM6.5