i600 wm 5.0 awaria sprzętu przy połaczeniu przez USB (win xp). Pomocy!

  • 2 Odpowiedzi
  • 3269 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Witam. Ostatnio zostałem właścicielem Samsunga i600 (z Playa). Kupiłem go na allegro, gdzie w opisie poprzedni właściciel napisał, że telefon ma problem z połączeniem do komputera przez USB (przerzucił się na w7).

Rzeczywiście telefon po podłączeniu jest wykrywany, ale pojawia się tylko chmurka z awarią sprzętu. Próbowałem podłączać samsunga do 4 komputerów (wszystkie os xp) na różnych portach usb, instalowalem różne wersje activesync'a w różnych kolejnościach, robilem soft reset, hard reset, zmieniałem kabel - bez rezultatu.
Dodam jeszcze, że telefon ładuje się po podłączeniu do usb.

Poprzedni właściciel twierdzi, że problem się zaczął od momentu gdy zrzucał zdjęcia itp. z telefonu (pisze, że mógł cos waznego wyrzucić przez przypadek)

Moje pytanie oczywiście brzmi: Co może być przyczyną tej awarii i jak ja naprawić?
Czy to możliwe, że poprzedni użytkownik przez przypadek usuną jakis plik odpowiadający za łączenie telefonu z komputerem?

Moje pytanie oczywiście brzmi: Co może być przyczyną tej awarii i jak ja naprawić?
Czy to możliwe, że poprzedni użytkownik przez przypadek usuną jakis plik odpowiadający za łączenie telefonu z komputerem?

Sprawdź po Hard Resecie i na innym kabelku.

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: i600 wm 5.0 awaria sprzętu przy połaczeniu przez USB (win xp). Pomocy!
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 09, 2010, 22:05:04 »
predzej mechaniczne szkodzenie gniazda w i600. Wystaczylo ze jeden pin od synchro odkleil sie od plyty glownej. Obejrzyj z zewnatrz czy gniazdo w i600 nie ma powyginanych blaszek. Sciema z brakiem synchro bo ma sie win7 jest powszechna na allegro.