problem z matryca dotykowa

  • 5 Odpowiedzi
  • 6110 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

problem z matryca dotykowa
« dnia: Styczeń 21, 2003, 16:30:44 »
matrysa dotykowa w moim palmie HP jordana 545 czesto nie chce reagowac czym to moze byc spowodowane - hard rest i nowa kalibracja nie pomagaja.
co mam zrobic zeby to naprawic??

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
problem z matryca dotykowa
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 21, 2003, 16:40:48 »
Mysle ze odeslac do serwisu ... samemu szczegolnie jesli nie masz z tym doswiadczenia to nic nie zrobisz, a mozesz jeszcze pogorszyc sprawe. Zadzwon do HP i zapytaj ile moze kosztowac naprawa.

problem z matryca dotykowa
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 21, 2003, 17:34:32 »
reanimowalem kiedys matryce do unidena - ta sama technologia bez wzgledu na PDA - dwie warstwy - na kazdej ultracieniutka warstwa (siatka) natrysku ze zlota - dwi elektrody na brzegach - dwa punkty styku elektrod - to wlasnie one czesto nie stykaja - mozna lekko podwadzic i wyczyscic ale nie polecam - warstaw zmywa sie wszystkim lacznie woda - ja w ten sposob nie uratowalem unidena - ani nie zaszkodzilem - zrobil to poprzedni wlasciciel odrywajac jedna warstwe i przeymywajac spirytusem (starl natrysk) - TYLKO i wylacznie serwis... inaczej po ekranie.

problem z matryca dotykowa
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 21, 2003, 18:12:12 »
matryca dziala jak chce - raz prawie dobrze raz wogule. ile takie cos moze kosztowac w serwicie - kupilem palma na allegro i nie mam pojecia gdzie byl kupiony. Jesli to te elektrody nie stykaja to czy czyscic je samemu - jesli tak to czym, bo troche sie pogubilem.

[Dodano: 2003-01-21 22:12:05]
odkrylem, ze matryca dziala prawidlodo gdy mocno przycisne obudowe z lewej strony w polowie wysokosci wyswietlacza. Moim zdaniem caj tam nie styka i zaczyna dopiero dzialac przy nacisnieciu. Grzebac tam?? Co wy na to??

*

Offline kosia

  • 11
problem z matryca dotykowa
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 22, 2003, 14:24:33 »
Ja bym pogrzebał... sam byłem do tego zmuszony :D.
Autorskie poprawki dobrze mu zrobią.

problem z matryca dotykowa
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 22, 2003, 20:59:22 »
pogrzebalem - bez przedniej obudowy matryca dzialala OK - do czasu, puzniej przestala dzialac wogule. teraz raz dziala dobrze, a raz nie dziala. po odkreceniu tylnej obudowy i dostaniu sie do tacmy od matrycy stwierdzilem ze wszystko jest OK. Wyglada mi na to, ze po jakims czasie pracy matryca odmawia posluszenstwa, czy moze to byc problem programowy. Uwazam, ze sprzentowo jest wszystko OK.