WYMIANA PANELI DOTYKOWYCH, LCD, PORTÓW KOMUNIKACYJNYCH, SERWIS APPLE itp.

  • 379 Odpowiedzi
  • 170050 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline pajeros

  • ***
  • 251
  • Płeć: Mężczyzna
Andree, w tym modelu panel dotykowy i LCD są sklejone ze sobą na całej powierzchni LCD, przez co nie ma szans wymiany samego panela dotykowego.
Jeśli chcesz naprawić dotyk musisz przygotować się na większy wydatek i wymianę kompletu (panel plus LCD).
Panel dotykowy 149PLN a LCD 169PLN.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Lipiec 10, 2009, 18:53:45 wysłana przez pajeros »
Five Star Service
Serwis pogwarancyjny i sprzedaż PDA, PNA, GPS, Iphone.

*

Offline arek113

  • *
  • 89
  • Sprzęt: HTC HD2
Witam, a ile by kosztowało i czy jest możliwa w miare szybko wymiana gniazda usb w htc kaiser

*

Offline pajeros

  • ***
  • 251
  • Płeć: Mężczyzna
Witam!
99PLN.
Jeśli przyśle Pan sprzęt do mnie naprawa potrwa max dwa dni.
Pozdrawiam
Piotrek
Five Star Service
Serwis pogwarancyjny i sprzedaż PDA, PNA, GPS, Iphone.

Witam.
Ile by kosztowała wymiana panela dotykowego w HP IPAQ 614C?

Witam
Jaki koszt wymiany lcd i dotyku w siemens sx66 (blue angel, qtek 9090)?
proszę o info
PzDr

*

Offline pajeros

  • ***
  • 251
  • Płeć: Mężczyzna
Witam!
129PLN. Do tego paragon lub faktura i 6 miesięgy gwarancji.
Pozdrawiam
Piotrek.
Five Star Service
Serwis pogwarancyjny i sprzedaż PDA, PNA, GPS, Iphone.

*

Offline szulik23

  • 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC p3300
Witam!
Czy miałbyś może płytkę klawiatury do P3300 (spv m650)?
Jaki byłby koszt?
Pozdr.

Niestety z ogromną przykrością muszę napisać tego posta, gdyż sam prowadzę małą firmę i staram sie patrzeć przez pryzmat mojej pracy na innych ale niestety tym razem to już trochę za wiele jak na mnie.
Ale może od początku przedstawię całą sytuację.
W połowie kwietnia zgłosił się do mnie mój znajomy klient z zapytaniem czy nie mam możliwości zmiany wyświetlacza w MDA M650 bo on sobie go potrzaskał, po spotkaniu okazało sie że sam próbował go wymienić ale przy wkładaniu nowego uszkodził taśme mocującą wyśw do płyty i stwierdził że nowego nie kupi tylko powierzy to komuś kto sie na tym zna. Z racji tego że ja zajmuje się komputerami a nie drobną elektroniką na tym forum odnalazłem ogłoszenie założyciela tematu. Po rozmowie telefonicznej uzgodnilismy że wyślę MDA rozebranego przez kumpla na wymianę wyśw. wraz z moim osobistym Mio A701 w którym miesiąc wcześniej po upadku przestały działać dwa przyciski: zielona słuchawka oraz środkowy przycisk nawigacyjny. Mój telefon normalnie bez tego pracował, można było z niego normalnie korzystać ale stwierdziłem że skoro wysyłam tamten to przy okazji wyśle mój, w końcu z informacji jakie uzyskałem przez telefon miało to potrwać max tydzień. No niestety od tego czasu minęły 2 m-ce i sprawa dalej nie jest zakończona.
Po tygodniu od wysłania otrzymałem info że M650 po wymianie wyśw. nie budzi sie, że coś jest nie tak z płytą i c dalej robić, powiedziałem żeby postarał się go uruchomić, po pytaniu o 701 usłyszałem ze jak tylko uruchomi MDA to MIO bedzie następne w kolejce.
Mijał czas, podczas którejś tam juz rozmowy telefonicznej dowiedziałem sie że założyciel tematu nie potrafi sobie poradzić bo telfon nie działa stabilnie wiesza sie, wyłącza i już sie nie uruchamia, ogólnie jaja z nim są i oddaje to znajomemu który jest lepszy w te klocki. Mniej węcej miesiąctemu po kolejnym moim telefonie i informacji że sie nie da że nie działa, i ż enie wiedzą o co kaman powiedziałem że to już za długo trwa i że skoro nie potrafi tego zrobić to niech odeśle MDA, olejemy sprawe albo oddamy go gdzie indziej. Jakież byo moje zdziwienie kiedy następnego dnia otrzymałem telefon z informacją że MDA jest zrobione, ze działa i koszt usługi z wyświetlaczem to 400 zł. Troszke dużo, ale do przezycia. Kiedy zapytałem o MIO usłyszałe że jak sie uda to dzisiaj kończy i wyśl je dnia nastepnego razem. Bodajże tego samego dnia zadzwonił do mnie i powiedział że MIO jeszcze nie gotowe że wyśle samego MDA. OK stwierdziłem, chciałem przynajmniej zamknąć jedną sprawe, zwłaszcza że to nie moje urządzenie. MDA przyszło następnego dnia, zapłaciłem za fakturke za pobraniem zadowolony że przynajmniej jeden działa. Wgrany był nowy soft, wszystko spoko. Dwa dni później miałem jechać do Bielska t stwierdziłem że zostawie sobie MDA do wyjazdu tak żeby mieć nawigacje. Jakiż było moje zdziwienie kiedy rano wsiadając do auta okazało się że telefon sie powiesił i nawet kilka restartów mu nie pomogło. Wyciągałem baterie, próbowałem HR i nic. Tego samego dnia zadzwoniłem do serwisanta i usłyszałem że on się tego bał bo telefon niby był OK, nic sie nie działo ale wiadomo jak to przy takich naprawach. Odesłałem nieszczęsny sprzęt spowrotem, w między czasie skontaktowałem się z klientem i ten stwierdził że skoro są takie problemy z tym to on rezygnuje z jego naprawy. Zadzwoniłem kolejny raz do Pajerosa i poinformowałem że z uwagi na niepewne działanie rezygujemy z naprawy, zeby wyciągnął wyśw i odesłał mi poprostu nienaprawionego M650, a kasę zwróił mi na konto. Na drugi dzień w czasie rozmowy usłyszałem że oni nie bardzo chcieliby kase oddawać, że skoro są takie problemy to jak dołożę 30 zł to oni mi płyte wymienią. Po konsultacji z klientem decyzja była: nie, nie naprawiamy to i tak już za drogo wyszło, teraz jeszcze wymiana płyty, on rezygnuje. Zgodziłem się pokryć z własnej kieszeni koszty 50 zł za próbę naprawy, co według mnie było dużym ustępstwem z racji nie wykonanej należycie naprawy. W między czasie przy każdej rozmowie telefonicznej kiedy pytałem o MIO otrzymywałem że już, że prawie, że jutro będzie poskładany i gotowy bo tam jest problem ze złączem między płyta a płytką pod przyciskami. Że jak tylko skończy to odeśle mio i resztki z MDA a kwotę 350 zł na konto. Poprosiłem że jeżeli nie da sie naprawić MIo to niech mi go poprostu odeśle niezrobionego, bo bez tych dwóch przycisków bez problemu sobie poradze. Czekałem, czekałem, kolejny telefon i w czasie rozmowy słyszę że wszystko jutro wysyła, ale z kasą to on niewie bo tam jest plomba zerwana. Plomba o której nie było nic mowy kiedy go odesłałem. Zaznaczam że telefon w ręku miałem tylko ja, bo nie oddałem go klientowi, a usługodawca stwierdził ze telefon był rozbierany bo plomba jest naruszona, co jest poprostu niemożliwe. W dniu dzisiejszym otrzymałem przesyłkę z MDa i MIO. MDA bez wyśw. OK, tak sie umawialiśmy. MIO niestety nie odpaliło, próbowałem normalnie i nic, zima. Dopiero po użyciu resetu ożył. I tu kolejny szok, okazuje się że nie działa zaden przycisk pod wyświetlaczem. Czyli telefon nie naprawiony a wręcz uszkodzony dodatkowo. Kasy na koncie jak nie było tak nie ma, a Pajeros w czasie rozmowy telefonicznej w dniu dzisiejszym stwierdził że to przeciez nic takiego, ze przeicez można z niego normalnie korzystać, tylko że sie nie da, bo telefon z uśpienia wchodzi przez czerwoną słuchawke która teraz nie działa. Po dwóch miesiącach w serwisie dopiero dziś otrzymałem propozycje że może mi załatwić płyte główną, mógł mi to zaproponować dwa miesiace temu, zapłaciłbym za płyte i nie byłoby problemu.
Reasumując podejście Pajersoa do serwisowania jest dość ciężkie, z tego co czytam t z małymi usterkami i prostymi wymianami wyśw sobie radzi, niestety już z większymi problemami nie. Co dla mnie jest najbardziej wkurzające to to że dwa miesiące leżą u niego dwa telefony które nie zostają naprawione, a wręcz uszkodzone bardziej. Gdyby mi powiedział: MDA po wymianie wyświetlacza zimny, wymieniamy płyte  za powiedzmy 400 zł, albo naprawiamy to mógłbym podąć decyzje, tak samo w mio mógł odrazu powiedzieć że kapa, przycisków nie da sie uratować, wymieniamy płyte, wywalamy na złom ? Ale nie, przez 2 m-ce próbuje naprawić, tak żeby skasować jak najwięcej za usługę ponosząc przy tym minimalne koszta w częściach, a koniec końców i tak okazuje się że nie udaje sie naprawić.
Mam nadzieje że moja historia jest jednorazowa i że szczerze zyczę koledze żeby kolejne naprawy poszły mu lepiej niż te.

ps. sorry za błędy, długość posta oraz nazywanie MDA oraz MIO telefonami :)

*

Offline pajeros

  • ***
  • 251
  • Płeć: Mężczyzna
Danielos80, bardzo dziękuję Ci za wypowiedź.
Zastanawiam się tylko po co wogóle się udzielasz, bo 100% racji człowieku nie masz.
Zacznijmy od tego że M650 (jeśli można tak nazwać to co do mnie przyjechało) nie uszkodziłem, tylko próbowałem poskładać i postawić na nogi. Telefon był rozkręcony, a trafniej byłoby napisać zmasakrowany, nie miałem żadnej pewności czy wogóle zadziała. Po złożeniu okazało się że LCD działa, ale płyta jest uszkodzona (prawdopodobnie rozwarstwiona) bo się wiesza, nie zawsze uruchamia itp. Znawcy tematu wiedzą że w M650 płyty są bardzo delikatne i wadliwe. Osobiście przerabiałem już kilkadziesiąt takich przypadków w tym modelu.
Co do zwrotu pieniędzy i uszkodzonej plomby- wogóle nie powinieneś tego tematu poruszać! Pomimo tego że otrzymałem telefon z uszkodzoną plombą, mam zrobione foto (ewidentnie ktoś telefon rozkręcał) obiecałem oddać pieniądze za naprawę telefonu. Chciałem wysłać je w paczce, powiedziałeś nie, wyślij na konto. Ale żebym mógł wysłać przelew potrzebuję przecież numer konta, a numeru mi nie podałeś, więc dlaczego do jasnej cholery posądzasz mnie o oszustwo, a może nawet kradzież!?!?!
Jeśli jestem amatorem jak sugerujesz, to może potraktuję Ciebie jak każdy inny serwis z prawdziwego zdarzenia- wyślę Ci foto uszkodzonej plomby z informacją "ingerencja osób trzecich, utrata gwarancji, oraz prawa do reklamacji i jakiegokolwiek zwrotu pieniędzy. Chcesz tego???
MIO A701 odesłałem z wylutowanym z płyty głównej gniazdem od płytki z klawiszami, dlatego przyciski nie działają. Powiedziałem Ci przecież że wylutowałem gniazdo, że po upadku ścieżki zostały wyrwane z płyty, dlatego przyciski nie działały. Nie jest łatwo zregenerować 40 ścieżek na odcinku 2cm. Chciałeś MIo z powrotem, OK, nie skończyłem roboty i odesłałem.

Podsumowując...
Straciłem masę czasu, pomimo uszkodzonej plomby gwarancyjnej obiecałem oddać pieniądze, płytę główną do MIO A701 dla świętego spokoju sprzedam z zerową marżą, a w podzięce za to wszystko dostałem chyba najgorszą opinię jaką można przeczytać na tym forum.

Dziękuję Ci bardzo przyjacielu, uwierz mi, nie mogę się doczekać kiedy nasza przygoda na dobre się zakończy!!!
Mam tylko nadzieję że oszczędzisz już pochlebstw i przynajmniej przemilczysz sprawę, bo w większości nie masz racji, a pieniądze za naprawę M650 postanowiłem Ci zwrócić właśnie dlatego że cała sprawa tak długo trwała.
Ale może teraz powinienem jeszcze raz się nad tym zastanowić...???

Pozdrawiam Ciebie i wszystkich czytających ten tekst.
Five Star Service
Serwis pogwarancyjny i sprzedaż PDA, PNA, GPS, Iphone.

Witam wszystkich
Mam pytanie ile kosztuje wymiana panela dotykowego w Navi nv35. Jest to tańsza wersja Akiry tylko z Biedronki :)
Nawigacja kosztowała 230 zł i nie wiem czy naprawa bedzie opłacalna. Uszkodziła sie w torbie bo coś na ekran nacisneło - dlatego pozostałe rzeczy są w niej na 100% sprawne.

*

Offline pajeros

  • ***
  • 251
  • Płeć: Mężczyzna
Witam wszystkich
Mam pytanie ile kosztuje wymiana panela dotykowego w Navi nv35. Jest to tańsza wersja Akiry tylko z Biedronki :)
Nawigacja kosztowała 230 zł i nie wiem czy naprawa bedzie opłacalna. Uszkodziła sie w torbie bo coś na ekran nacisneło - dlatego pozostałe rzeczy są w niej na 100% sprawne.

Witam!
Musiałbyś sprawdzić numery LCD, dopiero wtedy będę mógł poszukać części.
Jednak z uwagi na cenę nawigacji sądzę że naprawa będzie nieopłacalna. Na Twoim miejscu wyjąłbym płytę główną i wystawił na allegro (bo przecież jest 100% sprawna). Na kilku forach można przeczytać o problemach z płytami w takich urządzeniach, powinieneś bez problemu znaleźc kupca na taki towar. Dołożysz troszkę i kupisz sobie nową navie.
Pozdrawiam
Piotrek
Five Star Service
Serwis pogwarancyjny i sprzedaż PDA, PNA, GPS, Iphone.

W tyłu LCD jest numer B8223 -Q359 i mniejszymi z boku LQ035Q1DG01 08C052751 Q V01 Mi akurat to nic nie mówi ale tylko takie numery znalazłem.
Od panelu dotykowego jest cienka taśma cztero ściezkowa.

Proszę o wycenę naprawy pękniętego wyswietlacza w HTC Touch HD.

*

Offline pajeros

  • ***
  • 251
  • Płeć: Mężczyzna
Witam!
Wyświetlacz do Touch HD to 350PLN, panel dotykowy 199PLN.
Wymiana części gratis.
Pozdrawiam
Piotrek
Five Star Service
Serwis pogwarancyjny i sprzedaż PDA, PNA, GPS, Iphone.

Witam serdecznie,
W mda IV, który posiadam coś sie poprzekręcało. A mianowicie sie ciągle rozkalibrowuje ekran i w ogóle z padem nie da się dogadać. Piorek myślisz że to winna digitalizera (żadne HR czy SR nie pomagają). Wiem że aby wymienić dotyk trzeba wymienić też ekran. Ile kosztowałaby taka usługa?

Pozdrawiam

Witam,
jaki będzie koszt wymiany panela dotykowego w mio c250?

*

Offline pajeros

  • ***
  • 251
  • Płeć: Mężczyzna
Witam serdecznie,
W mda IV, który posiadam coś sie poprzekręcało. A mianowicie sie ciągle rozkalibrowuje ekran i w ogóle z padem nie da się dogadać. Piorek myślisz że to winna digitalizera (żadne HR czy SR nie pomagają). Wiem że aby wymienić dotyk trzeba wymienić też ekran. Ile kosztowałaby taka usługa?

Pozdrawiam

Witaj
aby wymienić panel dotykowy nie trzeba wymieniać całego LCD.
LCD to koszt ok 450-500PLN, sam panel dotykowy to ok 150PLN.
Pozdrawiam
Piotrek
Five Star Service
Serwis pogwarancyjny i sprzedaż PDA, PNA, GPS, Iphone.

Witam.
Mam pytanie odnośnie możliwości wymiany ekanu lcd w ARISTO VOYAGER X800. Ekran dotykowy wygląda na cały. Jeżeli mogę prosic o odpowiedź czy możliwa jest naprawa i jakie koszty są z tym związane. Ekran jest rozbity 4'' 480x272.

Pozdrawiam


*

Offline Jubszy

  • 4
  • Sprzęt: Palm M100>BE-300>HP 2210>Hermes>E66>?
Odp: WYMIANA PANELA DOTYKOWEGO, WYŚW. LCD, ZŁĄCZA KOMUNIKACYJNEGO, SERWIS IPHONE
« Odpowiedź #198 dnia: Lipiec 10, 2009, 10:03:36 »
Polecam Pajerosa, naprawił mojego Hermesa (wymiana panelu dotykowego). Dziękuję i pozdrawiam!
Sciagnalem z PDA mature i wiekszosc egzow na studiach:P

*

Offline kfasimodo

  • 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: htc prophet
Słyszałem ze są 2 rodzaje LCD do spv m600 (prophet).
Jak sprawdzić który będzie pasował? 

*

Offline pajeros

  • ***
  • 251
  • Płeć: Mężczyzna
Hmmm...
Miałem ich kilka, ale nie pamiętam żeby były różne LCD.
W tym telefonie jest taki sam LCD jak w spv m3000 (złota taśma), może używali też sporadycznie LCD ze złotą taśmą...
Nie dam sobie za to ręki uciąć.
Pozdrawiam
Five Star Service
Serwis pogwarancyjny i sprzedaż PDA, PNA, GPS, Iphone.

Witam.
Mam pytanie odnośnie możliwości wymiany ekanu lcd w ARISTO VOYAGER X800. Ekran dotykowy wygląda na cały. Jeżeli mogę prosic o odpowiedź czy możliwa jest naprawa i jakie koszty są z tym związane. Ekran jest rozbity 4'' 480x272.

Pozdrawiam




Nr płyty gł.: C987800989 EAGLE II
WYŚWIETLACZ: 23S774F201-XX-0000004
Lub:         238774F201-XX-0000004
Nie jestem pewien czy trzeci znak to 8 czy S
Pozdrawiam

przez przypadek zepsułem sobie ekran dotykowy w AKIRZE STADION 4,3" , sama nawigacia i ekran LCD działa, odkleiłem ekran dotykowy od ramki metalowej , sam LCD działa , i jaki byłby koszt wymiany ekranu dotykowego w tej nawigacji...

*

Offline Ham3r

  • ***
  • 378
  • Płeć: Mężczyzna
  • HTC Wizard
Hej pajeros.. masz jakąś tasiemkę do wiza sprawną (nie musi być nowa, nawet nie powinna), może być podklejana, ważne żeby działała w 100%

tu masz zdjęcia aktualne (można chyba określić ty taśmy):

http://img194.imageshack.us/gal.php?g=img1480ejg.jpg

*

Offline pajeros

  • ***
  • 251
  • Płeć: Mężczyzna
Niestety, w tej chwili nie mam takiej.
Pozdrawiam
Five Star Service
Serwis pogwarancyjny i sprzedaż PDA, PNA, GPS, Iphone.

*

Offline Obeebok

  • 33
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC TyTN II
HTC TyTN II - mam spalone złącze na płycie głównej, do którego podpina się główną taśmę. Zajmujesz się może wymianą takich rzeczy? Jeśli nie, to czy masz może dostęp do takiego złącza? Kupiłbym je od Ciebie. Albo może masz uszkodzoną płytę główną, z której można by je wylutować?
:-[

Odp: WYMIANA PANELA DOTYKOWEGO, WYŚW. LCD, ZŁĄCZA KOMUNIKACYJNEGO, SERWIS IPHONE
« Odpowiedź #206 dnia: Lipiec 24, 2009, 15:20:28 »
Mogę wymienić pęknięty panel dotykowy w praktycznie każdym pda, bez względu na to czy to 2,8 cala, czy 3,5.

Witam, mam uszkodzona matryce dotykowa w Diamondzie. Kupilem sobie zestaw LCD+Matryca z Allegro, z mysla ze zrobie sam... Jednak dowiedzialem sie ze to zly pomysl - podobnie wyswietlacz jest jakos sprytnie klejony do ramki pod cisnieniem w taki sposob, ze trudno zamocowac nowy... Czy jest szansa by ci to wszystko wyslac i dostac spowrotem zrobione tak jak trzeba? Wole jednak sie poddac i oddac ekspertowi... :)
Jak zapakowac, gdzie wyslac, i ile $$$?
Pozdrawiam,
Tomek

*

Offline doktorwlodek

  • 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HP IPAQ 3970; HP 6515; KAISER ; RAPHAEL; LEO
 Proszę o wycenę wymiany uszkodzonego wyświetlacza w HTC TYTN II (kaiser). "rozlana plama" na środku po noszeniu w kieszeni spodni razem z kluczami.. szybka nie uszkodzona.
 Pozdrawiam.
Włodek

*

Offline Ham3r

  • ***
  • 378
  • Płeć: Mężczyzna
  • HTC Wizard
ile kosztuje wymiana digitizera w MIO P350?

*

Offline kashan

  • 35
  • Sprzęt: Xperia X1, Samsung Wave, SGS, HTC Desire
Witam
Niefortunnie zdarzyło mi się ostatnio wpaść do wody z moją Xperia w kieszeni. Po wielu godzinach suszenia, telefon sie włącza, wszystko w nim niby działa, ale dotyk na ekranie działa jedynie na środku i to też tak, że pożal się Boże.. Jaka byłaby cena naprawy i jak długo musiałbym czekać?
Pozdrawiam