Woda pod ekranem w MIO 168

  • 9 Odpowiedzi
  • 3714 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Woda pod ekranem w MIO 168
« dnia: Kwiecień 10, 2005, 22:04:23 »
Witam
Błagam o pomoc!
Przed założeniem folii ochronnej na mio 168, przeczyściłem ekran płynem do mycia szyb. Chlapnąłem dosłownie kilka kropel na środek ekranu! Po nałożeniu folii pojawiła się plama pod szybą ekranu.... Folie wyrzuciłem, a plama pojawiła się na środku ekranu, prawie pod całą powierzchnia! PPC włącza się, ale nie reaguje na dotyk.... a jest tuż po resecie.
Co z tym zrobić?!
Gdzie jest jakiś serwis?!
Co to się mogło stać?!
Proszę o jakąkolwiek pomoc, bo kompletnie nie mam pojęcia, co to się stało, a tym bardziej jak się za to zabrać!


*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
Woda pod ekranem w MIO 168
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 10, 2005, 22:15:35 »
Nie musze juz Ci chyba mowic ze wylewanie czegokolwiek nawet w ilosci kilku kropel na ekran PDA to nie jest najlepszy pomysl. Jesli juz to przeciera sie go czyms lekko wilgotnym, ale nigdy nie wylewa sie nic bezposrednio na ekran. Wyciagnij baterie palmtopa i pozostaw go do wyschniecia. Ekran nie reaguje bo pomiedzy powierzchnia dotykowa a samym ekranem jest woda. Byc moze to wyschnie ale nie bedzie to latwe, bo powierzchnia pomiedzy ekranem a panelem dotykowym jest tak mala ze bedzie z tym problem. Mozna zawsze rozkrecic obudowe i rozlozyc PDA na czesci - wtedy latwiej wyschnie. Ale jak masz gwarancje to nie polecam. Nawet jak nie masz to tez sie raczej za to nie zabieraj, bo mozna uszkodzic bebechy PDA.

Woda pod ekranem w MIO 168
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 10, 2005, 22:25:25 »
Dziękuje za odpowiedź
Właśnie rozbieranie tego to ostatnia rzecz jaką chciałbym robić! Odkręciłem wszytskie śróbki jakie były, ale obudowa nie chciała sama zejść, a nie chce sie z tym szarpać, żeby nie popsuć jeszcze bardziej!
Baterii wyciągnąć nie moge bo jest wbudowana w środku.
Co robić, żeby pozbyć sie wody?!

*

Offline Maku

  • **
  • 187
    • http://maku.avx.pl
Woda pod ekranem w MIO 168
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 10, 2005, 22:33:40 »
Jeżeli nie chcesz go rozbierać, to owiń papierem, odłóż na bok i pod żadnym pozorem nie włączaj !!! Choć zdecydowanie lepszym pomysłem jest posłuchanie rad Jakuba...

Woda pod ekranem w MIO 168
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 10, 2005, 22:38:44 »
Rady Jakuba napewno wezmę sobie głęboko do serca i już nie bede go czyścił w taki sposób, ale co zrobić teraz z tym problemem!
Zostawić go tak jak jest, czy może w jakimś ciepłym miejscu? Czy też szukać jak najszybciej serwisu, żeby nie przestał działać w ogóle....

*

Offline lipciopda

  • ******
  • 6801
  • Płeć: Mężczyzna
Woda pod ekranem w MIO 168
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 10, 2005, 23:24:56 »
poza srubkami sa jeszcze zaczepy plastikowe i jak nie wiesz gdzie sa i bedziesz szarpal to mozesz je polamac

tak jak pisal Jakub - najszybciej ci wyschnie jakbys go rozkrecil i zostawil w cieplym i dobrze wietrzonym miejscu (zeby byl obieg powietrza)

nie susz go czasem suszarka - takie pomysly tez slyszalem bo nawet jakbys mial nawiew tylko zimnego powietrza to mozesz wepchnac wode glebiej i pogorszyc zamiast polepszyc

Woda pod ekranem w MIO 168
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 10, 2005, 23:37:16 »
ok. suszarka odpada. dzięki za odpowiedź.
ale teraz pytanie jak to rozkręcić, żeby nie pogorszyć sprawy!

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
Woda pod ekranem w MIO 168
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 11, 2005, 14:30:25 »
Poloz go ekranem do dolu, by ta woda nie poleciala ewentualnie na inne podzespoly PDA i czekaj... Ja kiedys tez zalalem swojego PDA... ale to byla troche wieksza ilosc wody. Pod oknem stal plecak z palmtopem wewnatrz. Padal desz... okno bylo uchylone... gdziesz przeciekalo. W plecaku zrobila sie ladna kaluza. Palmtop nie był na dnie... wiec to po nim tylko spływało. Był to iPAQ 5450 zapakowany w oryginalne plastikowe etui + Krusella (bo to byl model na iPAQa z pleckami, wiec sie miescil). Dlatego za duzo wody do sroda sie nie dostalo, ale jak zobaczylem ze jest lekko wyilgotny to spanikowalem i po wytarciu go z zewnatrz (wewnatrz nie bylo wody... widocznej) wlaczylem palmtopa. Niby wszystko OK ale podswietlanie sie nie wlaczylo... i juz tak zostalo. Na szczescie serwis HP wymienil uklad podswietlania ekranu :) Teraz mam taka zasade - z daleka od okien w czasie deszczu :)

*

Offline zwi

  • 10
Woda pod ekranem w MIO 168
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 12, 2005, 11:01:00 »
Odkrecasz wszystkie srubki z tylu. Ta kolo anteny GPS tez.
Karta telefoniczna taka mieka robisz kolo w szczelinie zeby puscily zaczepy.
Nigdy nie rob tego plaskim srubokretem bo zostana slady.
Jak nie masz karty to paznokec.
Wtedy Mio otwiera sie na pol. Te dwie polowy trzyma kabelek od anteny GPS, odlanczasz go i juz masz 2 polowki Mio osobno.
Bateria jest na wtyku podlaczona do plyty.
Bateria jest przyklejona na kleju do czesci z wyswietlaczem, nie jestem pewny czy do tylnej czesci tez.
Do samego wyswietlacza nie dojdziesz od tylu.
Jedynie mozesz odlaczyc baterie i suszyc.

Woda pod ekranem w MIO 168
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 13, 2005, 10:04:01 »
Co do samego zalania Palma jak i innych żeczy elektornicznych (elementó drukowanych i nie tylko)  radzą używania spirytusu bo wypiera wodę ale mi zawsze w mawiano że po takiej operacji twój sprzęt powoli zamiera (wyżerają się ścieżki w płycie itp.). Dlatego dobrym produktem na to jest Izopropanol (przezroczusty lub Druk(różowy) do bardzo mocno zalanych elementów gdzie zaczeła postępować korozja na elementach płyty układu !