Żywotność baterii

  • 2 Odpowiedzi
  • 3015 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Żywotność baterii
« dnia: Wrzesień 09, 2012, 21:41:55 »
Witam, mam takie jedno pytanie oraz prosił bym o jakieś wskazówki. Mój problem dotyczy htc sensation xe. A więc czy istnieje możliwość zrobienia roota oraz (jeżeli będzie to konieczne) wgrania nowego romu bez utraty gwarancji? Dodam że jestem w tych sprawach totalnie zielony! Powodem dlaczego myślę nad zrobienie roota jest krótki czas pracy baterii pomimo tego że telefon jest nowy. Korzystałem z porad innych użytkowników forum a więc zmniejszyłem jasność ekranu etc. Chciałbym zmniejszyć taktowanie procesora do poziomu 1-1,2GHz oraz wykonać kalibracje baterii. Gdzieś czytałem że to pomaga. Więc czy istnieje możliwość zrobienia roota oraz w konieczności wgrania nowego romu bez utraty gwarancji po wcześniejszym backupie? Pozdrawiam i liczę na odpowiedź. Dodam że telefon pracuje na najnowszym androidzie (aktualizacja z poziomu menu).

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8900
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: Żywotność baterii
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 09, 2012, 22:47:33 »
Zrobienie roota powoduje utratę gwarancji. Zmiana ROMu na oficjalny nie. Natomiast wszystko da się odkręcić pod warunkiem, że będzie taka możliwość, bo jak całkiem padnie to nie.
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline sqter

  • **
  • 142
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Google Nexus 4
Odp: Żywotność baterii
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 10, 2012, 11:46:46 »
Dokładnie tak jak napisał kolega powyżej...
Pozwólcie, że doprecyzuje...
Żeby wgrać ROOTa trzeba zdjąć blokadę na bootloaderze. HTC nam na to zezwala (są nawet oficjalne narzędzia) ale zastrzega możliwość utraty gwarancji. Jest wysoce prawdopodobne, że jeśli wyślemy telefon na gwarancji który został uszkodzony podczas próby zdjęcia blokady lub przez jakiś nieoryginalny ROM i serwis to wyłapie to możemy stracić prawo do gwarancji. Jeśli telefon będzie miał zdjętą blokadę,, a kiedyś będziemy wysyłać telefon na usterkę która nie ma nic wspólnego z naszymi modyfikacjami, a ponadto wgramy oryginalny fabryczny ROM to serwis z założenia problemów nie powinien robić z powodu np. odblokowanego BOOTLOADERa.
SPRZĘT Google Nexus 4
ROM Android 4.4 kitkat
Radio 2.0.1700.84
BOOTLOADER MAKOZ10o