Wyłączający się sensation i nie tylko (dziwny problem)

  • 4 Odpowiedzi
  • 4088 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wyłączający się sensation i nie tylko (dziwny problem)
« dnia: Kwiecień 22, 2012, 17:46:56 »
Witam. Mam taki problem ładuje telefon a trwa to nawet powyżej 5h z 10% do 100% sam nie wiem czemu. Mam angielska ładowarkę z przejściówką. Ładowanie trwa długo ale mógł bym to przeżyć, lecz gdy bateria dochodzi do 40-50% wtedy telefon zaczyna się sam wyłączać i po uruchomieniu bateria ma 10-20%. Nie wiem, dlaczego tak jest. Telefon kupiłem niedawno na allegro.
 Na początku telefon ładowałem przejściówką  od aparatu i kablem usb więc może to jest problem, sam nie wiem. Może po prostu bateria jest już do niczego. Może to problem z Androidem, nie mam pojęcia. A i czasami telefon się wyłącza od tak niezależnie ile mam % baterii co jest bardzo irytujące(pisze sms i wyłącza się, gram,  wchodzę w menu, czy coś innego to samo ). Od początku gdy kupiłem telefon tylko raz normalnie( 2h chyba tą samą angielską ładowarką ) naładował się i działał bez wyłączenia do końca baterii. Telefon raczej nie wyłącza się sam gdy jest podpięty do ładowarki( nie pamiętam takiej sytuacji , ewentualnie odłączając telefon od ładowarki wyłączył się ze 2-3 razy ).
Wiem że dużo zaspamowałem  ale mam rozległy problem.....
Ps. wcześniej miałem telefon z WM, więc nie wiem za dużo o Androidzie.
Mam Android 2.3.3, nie wiem co jeszcze muszę podać więc piszcie jak jest potrzebne coś więcej, aby rozwiązać ten problem.

*

Offline azizi

  • ***
  • 418
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 + Sensation + Nexus One <- ICS
Odp: Wyłączający się sensation i nie tylko (dziwny problem)
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 22, 2012, 18:03:31 »
Jeśli masz możliwość to zdobądź drugą baterię do testów.
Zobacz czy styki obecnej są ok i dobrze wszystko łączy podczas wkładania jej do telefon.
Możesz też zrobić aktualizacje telefonu do najnowszego androida 4.0.3.

Telefon jest ładowany po usb więc sprawdź jak np ładuje się z kompa. Wiadomo że jest to dłużej niż ze zwykłej ładowarki ale u mnie gdy ładuje z usb laptopa to chyba w 4h się ładowanie wyrabia.

Odp: Wyłączający się sensation i nie tylko (dziwny problem)
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 22, 2012, 19:23:25 »
Można aktualizować androida przez WiFi telefonem gdy ma sie zrootowany telefon ? Bo teraz próbowałem to przez 10 minut obrazek miałem i nic sie nie działo wiec baterie wyjąłem

*

Offline azizi

  • ***
  • 418
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 + Sensation + Nexus One <- ICS
Odp: Wyłączający się sensation i nie tylko (dziwny problem)
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 22, 2012, 20:41:21 »
jak masz normalny telefon brandowany to tak, choć jak teraz sobie pomyślę że masz takie restarty to jednak nie jest bezpieczne abyś robił aktualizację, bo w trakcie jej trwania może wystąpić taka sytuacja, a to by się źle skończyło dla Twojej słuchawki

Odp: Wyłączający się sensation i nie tylko (dziwny problem)
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 23, 2012, 21:52:39 »
Wczoraj  zrobilem hard reset i od tego czasu podczas dwóch ladowan nie miałem problemu , telefon narazie Sie nie wyłącza zobaczymy jak będzie dalej