Sensation czy Sensation XE?

  • 6 Odpowiedzi
  • 4941 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sensation czy Sensation XE?
« dnia: Styczeń 12, 2012, 21:28:39 »
Chce kupić nowy HTC Sensation i zastanawiam się nad wyborem... XE czy nie
Dobre słuchawki mam więc mnie nie kręcą ale nowszy podkręcony procek, nowszy soft i większa bateria czy są warte dodatkowych 400zł?
Baterię i tak pewnie musiałbym dokupić - powiedzmy 100zł, a reszta za 300zł?
Czy ewentualnie można podkręcić procek na te 1500Mhz i wgrać soft od XE?

podpowiedzcie, pozdr Kacpik

*

Offline Reynevan

  • **
  • 168
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Sensation
Odp: Sensation czy Sensation XE?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 12, 2012, 22:06:50 »
To dokładnie ten sam sprzęt, więc nie ma sensu brać XE, no chyba, że wolisz czerwone podświetlenie przycisków :) Kup zwykły i wrzuć custom rom, który daje Ci możliwość wykorzystania procka (dokładnie tego samego co w XE) 1.5 GHz + baterię od Evo 3D. Za mniejszą cenę będziesz mieć to samo, a czerwony kolor w XE mi się w ogóle nie podoba i wole oryginalną wersję :)

Odp: Sensation czy Sensation XE?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 12, 2012, 22:34:31 »
Bardzo dziękuję, o to mi chodziło!
Mam nadzieję, że znajdę gdzieś na forum link do softu i instrukcję jak wgrać custom rom
Jeżeli ktoś wie gdzie to znajdę - proszę o link
pozdr kacpik

Połączone: Styczeń 12, 2012, 22:54:29
Znalazłem odpowiedź dwie linijki wyżej :D
pzodr kacpik
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2012, 22:54:29 wysłana przez kacpik »

*

Offline jackolus

  • *****
  • 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dev since 2007
  • Sprzęt: HTC ONE X , HTC Sensation, Dell Streak 5
Odp: Sensation czy Sensation XE?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 13, 2012, 14:41:36 »
XE jest pięknie opakowany i ma świetne słuchawki ( jak na dołączony zestaw ), do tego bateria 1730 zamiast 1540mAh ale tak jak kolega Reynevan pisze wyżej - kupujesz baterię za stówkę, wgrywasz rom od XE i masz identyczny sprzętowo telefon.

Natomiast różnicę w podkręconym procesorze jesteś w stanie odczuć jedynie w GTA, przynajmniej moim zdaniem.
MDA Compact I -> SPV M3000 -> MDA Compact II -> HTC Touch -> SPV M650 -> iPhone 2G 16gb -> iPhone 3G 16gb -> HTC Touch HD -> iPhone 3GS 16gb -> HTC LEO -> Dell Streak 5 -> HTC Desire HD -> HTC Desire Z -> HTC Sensation -> HTC ONE X

*

Offline dantemg

  • ****
  • 935
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia E65 -> HTC Touch Pro 2 -> HTC Sensation XE
Odp: Sensation czy Sensation XE?
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 13, 2012, 17:00:49 »
Za to XE ma doskonały oryginalny soft, gdzieś czytałem że ktoś się bawił gotowanymi a i tak wrócił do oryginalnego bo był najszybszy i najstabilniejszy. Do tego czytałem wypowiedzi ludzi którzy twierdzą że mimo wgrania beats audio w sensation to i tak XE gra lepiej. Ze swojej strony dodam że kupiłem XE i jestem naprawde zadowolony, gra doskonale, soft jest doskonały + oficjalny = nie tracisz gwarancji. Może i można z sensation zrobić XE ale ja i tak nie żałuje bo dostałem: słuchawki, baterie i oficjalny ROM które na chwile obecną jest tak dobry że nie mam ochoty zmieniać softu.
ROM:  Jackos EVO ManilaRUSH 1.4.0 PLK / Rhodium
ROM:  Oficjalny / Sensation

Odp: Sensation czy Sensation XE?
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 13, 2012, 17:53:38 »
A czy gotowane softy są stabilne? Czy jest gdzieś pełny soft z XE do wrzucenia na standardowego Sensation?
Jak wspominałem - dobre słuchawki mam więc te z kompletu mnie nie kręcą
pozdr Kacpik

*

Offline jackolus

  • *****
  • 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dev since 2007
  • Sprzęt: HTC ONE X , HTC Sensation, Dell Streak 5
Odp: Sensation czy Sensation XE?
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 13, 2012, 19:47:18 »
ja rozumiem, że każdy chwali swoje ale jakim cudem XE może grać lepiej skoro ma tą samą płytę główną co zwykły ? :E

wszyscy poszli w stronę Ice Cream Sandwich który ma błąd na błędzie, wgrajcie sobie z powrotem stare i sprawdzone romy z XE na Sense 3.0 i zobaczycie jak potrafi działać Wasz telefon...

@Kacpik - tak są w pełni stabilne romy na XE, różnią się wyłącznie tapetami i wtyczką muzyki beats audio. Kernel kwestią gustu , są i takie które działają na 1900mhz



Temat zamykam bo zbacza w innym kierunku
w razie dalszych wątpliwości proszę pisać w podklejonym temacie "Romy w Sensation"
MDA Compact I -> SPV M3000 -> MDA Compact II -> HTC Touch -> SPV M650 -> iPhone 2G 16gb -> iPhone 3G 16gb -> HTC Touch HD -> iPhone 3GS 16gb -> HTC LEO -> Dell Streak 5 -> HTC Desire HD -> HTC Desire Z -> HTC Sensation -> HTC ONE X