RADIO w Sensation a jakość zasięgu

  • 6 Odpowiedzi
  • 3395 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline adriank9

  • *
  • 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC SENSATION
RADIO w Sensation a jakość zasięgu
« dnia: Styczeń 18, 2012, 20:36:04 »
Witam,
Moj system Android 2.3.5 Rom RCMix 3.5v010, radio 10.58.9035.00U. Jestem w PLAY. Nie wiem czy to wina sieci czy radia ale bardzo czesto trace sygnal, a jeszcze czesciej jest go bardzo malo, kreska, czasem dwie. Zastanawiam sie co zrobic by ten sygnal byc mocniejszy. Wydaje mi sie ze to wina radia bo Play ma moze maly zasieg ale tam gdzie nie ma zasiegu Play telefon powinien przechodzic automatycznie na zasiego Plusa ktory jest duzo.

Pozdrawian
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2012, 23:08:44 wysłana przez adriank9 »

*

Offline sp5it

  • **
  • 130
  • Płeć: Mężczyzna
  • iPAQ316 i HTC Sensation rzondzi
Odp: RADIO w Sensation a jakość zasięgu
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 18, 2012, 23:55:43 »
Ja po zmianie radia wraz z firmware zauważyłem znaczącą poprawę. GSM i Wifi pracuje znacznie lepiej.
Obecnie mam to: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1412618
Michał
You can't have too many antennas...

*

Offline Brolly666

  • ***
  • 262
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Motorola Milestone, HTC Desire HD, HTC Sensation
Odp: RADIO w Sensation a jakość zasięgu
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 19, 2012, 01:07:22 »
Potwierdzam, też używam tej paczki zarówno zasięg WiFi jak i GSM poprawił się znacząco. Polecam razem z Revolution HD na ICS.
Diablo ]I[ And The Heavens Shall Tramble

*

Offline jackolus

  • *****
  • 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dev since 2007
  • Sprzęt: HTC ONE X , HTC Sensation, Dell Streak 5
Odp: RADIO w Sensation a jakość zasięgu
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 19, 2012, 12:00:09 »
Faktycznie radio z ICS ma trochę lepszy zasięg natomiast miałem z nim spory problem:
przy przełączaniu 3G/2G podczas rozmowy - kończyło ją.
W niektórych sytuacjach bardzo uciążliwe było oddzwanianie, rozwiązanie to włączenie na stałe 2G ale wtedy nici z internetu.

Aktualnie używam 2.3.5 na radiu z ICS i odpowiednim RIL bo bez niego nie zadziała - jestem bardzo zadowolony.
MDA Compact I -> SPV M3000 -> MDA Compact II -> HTC Touch -> SPV M650 -> iPhone 2G 16gb -> iPhone 3G 16gb -> HTC Touch HD -> iPhone 3GS 16gb -> HTC LEO -> Dell Streak 5 -> HTC Desire HD -> HTC Desire Z -> HTC Sensation -> HTC ONE X

*

Offline xMe

  • 29
Odp: RADIO w Sensation a jakość zasięgu
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 20, 2012, 23:33:09 »
Nie sądzę aby zmiana oprogramowania mała wpływ na zasięg (chyba że chodzi o zasięg nadawania kosztem baterii). Czułość toru radiowego zależy od anteny i elektroniki a nie od oprogramowania. Program może co najwyżej zwiększyć moc nadawania ale to może być za mało jak telefon ma słaby tor odbiorczy.  To że program pokazuje więcej kresek na pasku zasięgu może wam jedynie poprawić nastrój ale nie poprawi jakości odbieranego sygnału.

*

Offline sp5it

  • **
  • 130
  • Płeć: Mężczyzna
  • iPAQ316 i HTC Sensation rzondzi
Odp: RADIO w Sensation a jakość zasięgu
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 21, 2012, 00:13:21 »
Mam miejsca, w których zawsze telefon leży.
Faktem jest, że pojawiło mi się więcej sieci w zasięgu a kreskami go nie mierze już od dawna.
Są lepsze sposoby :)
Michał
You can't have too many antennas...

*

Offline Brolly666

  • ***
  • 262
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Motorola Milestone, HTC Desire HD, HTC Sensation
Odp: RADIO w Sensation a jakość zasięgu
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 21, 2012, 22:20:18 »
Oczywiście, że radio rom ma wpływ na siłę i jakość zasięgu. Ściągnij sobie jakiś program z marketu do pomiaru sygnału gsm w dbi, zmierz, zainstaluj nowy radio rom odpowiedni do twojego romu i porównaj wynik. Możesz się miło zaskoczyć.
Diablo ]I[ And The Heavens Shall Tramble