Problemy z ekranem dotykowym

  • 7 Odpowiedzi
  • 11086 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline misiaczek

  • **
  • 100
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Sensation + HTC Touch Pro2 + HTC TyTN2
Problemy z ekranem dotykowym
« dnia: Sierpień 23, 2011, 17:04:03 »
Hej,

Dziwne, ze nikt wczesniej nie zglosil tego na naszym forum, ale mnostwo osob ma problemy z ekranem dotykowym. Generalnie sprowadza sie do tego, ze nie zawsze mozna odblokowac telefon (ten pierscien nie chce sie przeciagnac na srodek ekranu, potrzeba kilku prob), poza tym po uruchomieniu roznych aplikacji bezposrednio z poziomu ekranu blokowania lub zaraz po odblokowaniu powoduje, ze niektore elementy ekranu nie reagowaly na dotyk (np. back button nie dzialal, proba wlaczenia nagrywania kamery wideo - ta czerwona kropka nie chciala sie wlaczyc etc.). Generalnie dol ekranu slabo reagowal na dotyk. U mnie przez jakies 2-3 tygodnie wszystko bylo OK, ale tez dziwne rzeczy zaczely dziac sie z ekranem dotykowym. W miedzyczasie pod koniec czerwca na forum XDA powstal watek majacy obecnie 95 podstron opisujacy ten problem. Pojawila sie rowniez oficjalna petycja do HTC. Generalnie udalo sie zaobserwowac, ze ma to zwiazek z ladowaniem poprzez oryginalna ladowarke HTC (AC lub samochodowa). W miedzyczasie pojawilo sie kilka rozwiazan, ktore czesciowo rozwiazywaly problem, ale nie u wszystkich.

Chcialbym sie pochwalilc nieskromnie, ze dzieki pomocy mojej corki udalo mi sie znalezc rozwiazanie na to. Poki co 100% osob potwierdza, ze rozwiazanie to dziala, pod warunkiem, ze nie jest to problem zwiazany z samym oprogramowaniem (na co pomaga restart, hard reset lub wgranie nowego ROMu). W kazdym razie wiecej informacji tutaj:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1129272

Generalnie okazalo sie, ze jesli zdejmie sie klapke tylna w telefonie w momencie gdy jest wlaczony, umiesci sie telefon w dloni (jak na obrazku z postu ponizej) i pobawi sie chwilke ekranem dotykowym to wszystkie problemy zwiazane z ekranem dotykowym znikaja:

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=16858697&postcount=917

Najprawdopodobniej sama klapka jest zle zaprojektowana i nie odprowadza w odpowiedni sposob elektrycznosci statycznej. Czesc osob nie ma tego problemu, poniewaz laduje telefon w miejscach, gdzie ta elektrycznosc statyczna znajduje ujscie. W wiekszosci przypadkow jednak tak nie jest i po jakims czasie zaczynaja sie problemy z ekranem dotykowym. Przedstawione rozwiazanie pozwala pozbyc sie tego problemu, chociaz nadal nie wiadomo co zrobic, zeby to zjawisko w ogole sie nie pojawialo. Duzo osob zglosilo to (ja rowniez to potwierdzam), ze ladowanie telefonu z komputera poprzez USB nie powoduje tego. Na pewno dzieje sie tak jak laduje sie standardowa ladowarka AC lub samochodowa, chociaz to tez nie jest w 100% potwierdzone. Mozliwe, ze powod jest inny - np. jak telefon znajdzie sie w poblizu jakiegos urzadzenia, ktore generuje duzo elektrycznosci statycznej lub cos w tym stylu.

Ja dzisiaj zglaszam juz kolejny request supportowy do HTC, tym razem w tej sprawie, aby w koncu cos z tym zrobili.

Pozdr,

misiek_to_ja



*

Offline jarekklebczyk

  • 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC SENSATION ROM 1.45
Odp: Problemy z ekranem dotykowym
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 25, 2011, 11:26:21 »
Witam

Ja w swojej Sensacji też miałem problem z ekranem. Objawy były dokładnie takie jak opisałeś a problem występował na romie 1,35, problem był do tego stopnia uporczywy że miałem oddać telefon do serwisu ale jakoś nie specjalnie mi to pasowało, a problem sam się rozwiązał z aktualizacja do andka 2.3.4 wersja romu 1,45. Mam ten rom już przeszło tydzień i odpukać zero problemów z ekranem, tak że wydaje mi się że to był raczej problem z softem.

*

Offline misiaczek

  • **
  • 100
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Sensation + HTC Touch Pro2 + HTC TyTN2
Odp: Problemy z ekranem dotykowym
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 25, 2011, 15:05:13 »
Hej,

Ten problem moze wynikac z kilku powodow. Tak jak napisalem wczesniej niektorym pomaga factory reset, wgranie nowego ROMu, wejscie w safe mode etc. Rozwiazan pojawilo sie mnostwo. Inne osoby maja z kolei problem typowo hardware'owy, gdzie pomagaja inne sztuczki jak zabawa touch screenem z wyjeta tylna klapka, wyjecie baterii na ponad 8h, calkowite rozladowanie baterii etc. Poki co najlepiej dziala to rozwiazanie z wyjeta tylna klapka, ale jak sie okazalo tez nie wszystkim to pomaga. No i co najgorsze nadal nie wiadomo co jest przyczyna tych problemow.

*

Offline jackolus

  • *****
  • 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dev since 2007
  • Sprzęt: HTC ONE X , HTC Sensation, Dell Streak 5
Odp: Problemy z ekranem dotykowym
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 25, 2011, 16:00:09 »
@Misiaczek - same problemy masz ze swoim sensation :worried:

Na xda faktycznie mnóstwo ludzi skarży się na brak odpowiedzi ekranu ze względu na elektrostatykę, ja osobiście nigdy tego nie doświadczyłem.
Jedyne co mogę wnieść do tematu to podobno problem występuje przy ładowaniu oryginalną ładowarką. Sam używam Nokiowskiej AC-10E, może dlatego u mnie ten mankament nie występuje (?)

Klapka Sensation jest anteną - dla sprawdzenia zdejmij klapkę i spróbuj połączyć się przez wifi ( złapiesz jedną kreskę metr od routera ) , dlatego prawdopodobnie gromadzi ładunek


Chyba muszę iść na klęczkach do Częstochowy że u mnie wszystko działa, człowiek nie docenia póki nie przeczyta takich postów :S
MDA Compact I -> SPV M3000 -> MDA Compact II -> HTC Touch -> SPV M650 -> iPhone 2G 16gb -> iPhone 3G 16gb -> HTC Touch HD -> iPhone 3GS 16gb -> HTC LEO -> Dell Streak 5 -> HTC Desire HD -> HTC Desire Z -> HTC Sensation -> HTC ONE X

*

Offline misiaczek

  • **
  • 100
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Sensation + HTC Touch Pro2 + HTC TyTN2
Odp: Problemy z ekranem dotykowym
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 29, 2011, 00:23:51 »
Hej,

Z moim Sensation nie jest tak zle, to znaczy udalo mi sie w ten lub inny sposob rozwiazac wszystkie problemy :) Jesli chodzi o ten problem z ekranem dotykowym i nie zawsze lapiacym back buttonem to wszystko jest OK poki nie uzywam wlasnie oryginalnej ladowarki HTC - zarowno AC jak i samochodowej. Od tygodnia laduje przez USB z kompa i nie mialem zadnego problemu. Co prawda jest to malo wygodne, dlatego chce kupic jakas inna ladowarke AC (szukam w sieci). Ale potwierdza to obserwacje innych osob, ze cos jest chyba z ladowarka nie tak. W kazdym razie problem z touch screenem jest rozwiazany :) W miedzyczasie ludzie na XDA opracowali jakies metody z folia aluminiowa, zeby to zlacze z telefonu lepiej stykalo z tylna obudowa i lepiej odprowadzalo elektrycznosc statyczna. Jest to rozwiniecie mojego fixa i kilka osob juz zaraportowalo, ze wykorzystuja normalne ladowarki i nadal nie maja problemow. Generalnie zapowiada sie na to, ze HTC bedzie robilo akcje wymiany obudow w naszych telefonach. W kazdym razie tez sprobuje ten trick z ta folia i moze nie bedzie potrzeby kupowac ladowarki.

Opis tricku z folia:

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=16974479&postcount=1015

Zdjecie do opisu:



I na deser film, ktory prezentuje ten problem jesli chodzi o odblokowywanie:

HTC Sensation touch screen grounding issue

Jesli chodzi o reszte to:

- trzaski z mikrofonu przy nagrywaniu wideo - nie wystepuje u mnie, a jesli juz to baaardzo rzadko, jak przelaczylem tryb nagrywania ze stereo w mono, a wiec temat uznaje za zamkniety, tym bardziej, ze nie slysze roznicy miedzy mono a stereo :)
- problem z ponownym polaczeniem po utracie sygnalu 2G/3G - po aktualizacji OTA 2.3.4 problem nie wystapil ani razu (a minelo juz z dwa tygodnie). Poza tym napisalem ten skrypt (w innym watku) i w razie czego ratuje mnie z takich sytuacji, chociaz poki co na razie nie bylo potrzeby (postaram sie niedlugo wrzucic zaktualizowany skrypt). Ale jak poczytalem w sieci to ten problem nie do konca moze byc problemem samego Sensation, ale systemu Android w ogolnosci. Mnostwo osob ma problemy z ponownym polaczeniem po utracie sygnalu 2G/3G i sa to aparaty od roznych producentow. Da sie zauwazyc, ze ma to rowniez jakis zwiazek z operatorem telefonii komorkowej, bo problem nie wystepuje wszedzie po utracie sygnalu.

I to tyle jesli chodzi o problemy :) Wszystkie rozwiazane i o dziwo nadal jade na oprogramowaniu stockowym co przy poprzednich telefonach nigdy mi sie tak dlugo nie zdarzylo. Ale ... wszystko dziala, nic sie nie wiesza, nie ma lagow ... to na razie nie zmieniam. Troszke czasu zajelo mi znalezienie odpowiednikow programow WM na Android, ale w sumie wszystko znalazlem, brakuje mi tylko nagrywania rozmow, ale juz w niektorych ROMach sie pojawia, a wiec pewnie zmienie niedlugo :)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 29, 2011, 00:57:54 wysłana przez misiaczek »

*

Offline jackolus

  • *****
  • 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dev since 2007
  • Sprzęt: HTC ONE X , HTC Sensation, Dell Streak 5
Odp: Problemy z ekranem dotykowym
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 29, 2011, 20:25:12 »
1) Jeśli chcesz ładowarki sieciowej to ja używam Nokia AC-10E 1300ma więc daje prądu strasznie dużo. Poszukaj w sieci albo pisz na PW to Ci sprzedam nową (pracuję w komisie GSM)

2) Cóż to za bateria na tym zdjęciu ?! :O Wygląda jak ten chińczyk G14 z allegro

3) Cieszę się że przełączenie na mono pomogło. Sensation ma tylko jeden mikrofon więc nagrywanie stereo odbywa się na zasadzie softwarowego różnicowania kanałów -> czyt. ściema

4) Też mnie wkurza że telefon za spore pieniądze ma tyle niedopracowań. Najbardziej przeszkadza mi brak rozmów video i lagi pinga www.
Z czasem ubywa problemów ale szkoda, że w takim tempie.

Dla pocieszenia w ostatnim tygodniu trafiły mi się aż trzy osoby które sprzedały SGS2 ze względu na "wkurzające niedopracowanie". W tym jeden pracownik T-Mobile :)
MDA Compact I -> SPV M3000 -> MDA Compact II -> HTC Touch -> SPV M650 -> iPhone 2G 16gb -> iPhone 3G 16gb -> HTC Touch HD -> iPhone 3GS 16gb -> HTC LEO -> Dell Streak 5 -> HTC Desire HD -> HTC Desire Z -> HTC Sensation -> HTC ONE X

Odp: Problemy z ekranem dotykowym
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 15, 2011, 14:43:10 »
Żadne tricki nie pomogą należy mieć program diagnostyczny na specjalnej karcie micro SD z certyfikatem  i tam wykonać kalibraje Touch Panel. Jeśli to nie pomoże to wymiana całego modułu LCM w serwisie.

*

Offline misiaczek

  • **
  • 100
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Sensation + HTC Touch Pro2 + HTC TyTN2
Odp: Problemy z ekranem dotykowym
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 18, 2011, 23:52:19 »
Hej,

Pragne zakomunikowac, ze po ponad 3 tygodniach testow moge potwierdzic, ze problem zostal calkowicie rozwiazany. Winowajna okazal sie srebrny pin uziemiajacy. Po jakims czasie u niektorych uzytkownikow pin nie styka dobrze do obudowy i przez to nie jest odprowadzana elektrycznosc statyczna. To dlatego tez zdjecie obudowy i zabawa telefonem w reku usuwala ten problem. Jak pisalem wczesniej ludzie wymyslili kilka sposobow na zapewnienie odpowiedniego kontaktu pinu z obudowa i wszystkie te metody dzialaja. Mozna uzyc folii aluminiowej, odgiac ten pin delikatnie do zewnatrz lub polutowac troche :) Ja wykorzystalem drugi sposob, odgialem delikatnie pin i od jakichs 3 tygodni ekran dotykowy dziala bez zadnych problemow, biorac nawet pod uwage fakt, ze nie mialem litosci i ladowalem telefon czym popadnie. Dokladny opis tutaj:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1239238

A w kierunku HTC mozna powiedziec tylko jedno slowo: WSTYD !