Problem z optymalizacją aplikacji po starcie ICSa

  • 7 Odpowiedzi
  • 3425 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Problem z optymalizacją aplikacji po starcie ICSa
« dnia: Maj 11, 2012, 21:28:53 »
Witam, mam problem z moim htc sensation, a dokładnie po wgraniu Androida 4.0, telefon co chwila mi się restartuje, i "optymalizuje aplikacje". Zdarza się to nieraz kilkanaście razy pod rząd. Mam starą kartę SIM, czy to może być powodem ? I gdy używałem starej wersji Androida to się nie działo.
« Ostatnia zmiana: Maj 12, 2012, 14:53:57 wysłana przez revanmj »

*

Offline teti77

  • ***
  • 266
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sensation
Odp: Problem z HTC Sensation
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 12, 2012, 00:14:51 »
Zrób backup najważniejszych rzeczy i przywróć ustawienia fabryczne telefonu. Optymalizacja aplikacji występuje kiedy zrobisz nakładkę systemu. U mnie było podobnie ale problem zniknął po hard resecie.
Daj znać czy zadziałało.

*

Offline RaadiYoo

  • ***
  • 433
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD -> HTC Sensation XE ->SGS4 ->SNote4
Odp: Problem z HTC Sensation
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 12, 2012, 13:42:54 »
Podłączę się do tematu:
Jakiś tydzień temu na próbę wgrałem ROM na bazie Milestone'a 5, ale ponieważ od razu po wgraniu telefon sie restartował, przywróciłem backup systemu (HyperSensation). Ale kilka dni później temu telefon chodzący od dłuższego czasu na ROMie HyperSensation kilka razy się zrestartował, więc zacząłem kombinować:
1. przywróciłem kopię systemu sprzed kilku dni - ale restarty się wciąż pojawiały;
2. spróbowałem wpuścić świeży ROM (HyperSensation, Milestone 5, CM9, EyeCandy AOKP, OrDroid - wszystkie pod FirmWare 3.32) i TYLKO OrDroid po wgraniu jest stabilny, pozostałe (większość) albo się wciąż restartują (lub zawieszają tak, że 'tylko wyjąć bateryjkę'), albo 'chodzą' (chyba tylko CM9), ale 'nie widzą' żadnych zdjęć ani muzyki z karty pamięci (choć każdy "explorer" je widzi i odczytuje!). OrDroid 'widzi' te pliki bez problemu - ale niestety Sense4 nie łączy słuchawki BT, co mi nieco przeszkadza!;

Działam na FirmWare3.32, HBOOT 1.27, SuperWipe i czyszczenie Cache+Dalvik przed każdym Wgraniem/Przywróceniem ... i nie wiem, czy ja coś robię źle, czy karta mSD uwalona, czy może aparacik się rozkłada? Tzw. "wszystko" zaczęło się od próby z Milestone 5 - czy to mogło namieszać w mSD? Albo w telefonie?
ps. na wszelki wypadek próbowałem też instalacji ROMu z innej karty mSD (czysta 8GB zamiast 'codziennej' 32GB), ale restarty i zawiechy po instalacji (choć jakby nieco później!?) wracały ...

Help Me Obi Wan Kenobi!  :E
« Ostatnia zmiana: Maj 12, 2012, 13:49:11 wysłana przez RaadiYoo »

*

Offline sqter

  • **
  • 142
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Google Nexus 4
Odp: Problem z HTC Sensation
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 12, 2012, 14:19:40 »
Wgrajcie czysty oryginalny rom za pomocą RUU i potestujcie kilka dni, wnioski się same nasuną. Są dwie opcje - albo macie problem z ROMami albo z wgranymi aplikacjami. Czysty oryginalny ROM powinien rozwiązać wasze problemy (nadpisze wszystkie modyfikacje i przywróci stan fabryczny), a później jak chcecie to możecie kombinować. Po wgraniu czystego oryginalnego romu konieczny format karty (kto wie co za śmieci tam się zgromadziły).
Jak ktoś skorzysta z mojej porady - napisać tutaj czy pomogło.

Pozdrawiam.

SqTER
SPRZĘT Google Nexus 4
ROM Android 4.4 kitkat
Radio 2.0.1700.84
BOOTLOADER MAKOZ10o

*

Offline RaadiYoo

  • ***
  • 433
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD -> HTC Sensation XE ->SGS4 ->SNote4
Odp: Problem z HTC Sensation
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 12, 2012, 15:13:09 »
Właśnie jestem w trakcie formatowania karty (przez czytnik kart na komputrze!) ...
Natomiast ROM HyperNonSense postawiony po SuperWipe na telefonie z nowej karty na razie działa bez restartu, czyta pliki muzyczne i graficzne ...
Zatem tylko do sprawdzenia, czy 'stara' karta SD jest uwalona trwale, czy też przeformatowanie i wgranie plików na nowo coś pomoże ...

A 'podejrzanym' wyraźnie staje się Milestone 5, bo wgranie tego ROMu (EyeCandy AOKP) z czystej karty kończyło się restartami i zawiechami ...  :]

A dla pewności: radzisz RUU: LE_ICS​_35_S​_HTC​_Europe​_3.32​.401​.105​ czy RUU: LE_HTC_Europe_1.73.401.4

(dodane 13 maja)
ROM EyeCandy_AOKP_Sensation_pimpmaneaton_v1.1 zainstalowany z czystej karty (no, był na niej SuperWipe oraz dany plik "zip") chodzi bez problemów, także po zmianie karty na poprzednią (sformatowaną przez czytnik kart i "uzupełnioną" w trybie "naped dyskowy" potrzebnymi plikami (muzyka, video, dokumenty). Nie próbowałem jeszcze żadnego Milestone'a 5 (choć zdaje się, że EyeCandy jest na nim bazowany), ale wychodzi na to, że problemem była karta mSD ...  :mrgreen:
« Ostatnia zmiana: Maj 13, 2012, 09:33:58 wysłana przez RaadiYoo »

Odp: Problem z optymalizacją aplikacji po starcie ICSa
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 17, 2012, 21:44:07 »
Zrobiłem hard reset i 2 dni byl spokoj ale teraz znowu się resetuje i następuje ta sama sytuacja. Myślicie że to może być wina starej karty SIM lub karty Micro SD ?

*

Offline sqter

  • **
  • 142
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Google Nexus 4
Odp: Problem z HTC Sensation
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 18, 2012, 21:32:38 »
(...)A dla pewności: radzisz RUU: LE_ICS​_35_S​_HTC​_Europe​_3.32​.401​.105​ czy RUU: LE_HTC_Europe_1.73.401.4(...)
Nie ma znaczenia które RUU się wgra, choć wg. mnie im nowsze tym lepsze :) Wasz problem może być związany bezpośrednio z gotowanym ROMem. ROM może być źle zgrany z radiem i bootloaderem (warto czytać jakie autor ROMu zaleca) lub ROM ma niedopracowane sterowniki dlatego nie pracuje z każdą kartą sd lub sim. Wgrywając RUU macie gwarancje, że wszystkie składniki systemu android są ze sobą zgrane i z założenia powinno być OK. Ja mam RUU i sobie chwale - troszkę w nim grzebałem, ale baza jest od HTC :)
Jeśłi na oryginalnym ROMie będą te same problemy wtedy ja sugerowałbym przeformatowanie karty sd (ewentualnie wymianę jak to nie pomoże) oraz wymianę karty sim. Jeśli wszystko zawiedzie to pozostaje serwis.

Pozdrówka

SqTER
SPRZĘT Google Nexus 4
ROM Android 4.4 kitkat
Radio 2.0.1700.84
BOOTLOADER MAKOZ10o

*

Offline RaadiYoo

  • ***
  • 433
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD -> HTC Sensation XE ->SGS4 ->SNote4
Odp: Problem z HTC Sensation
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 18, 2012, 23:54:07 »
...sugerowałbym przeformatowanie karty sd (ewentualnie wymianę jak to nie pomoże)...

u mnie pomogło przeformatowanie karty i odtąd żadnych restartów (choć już ze dwa "nowe ROMy" poszły ...) - zatem na razie czekam z RUU, ale jest ściągnięty (ten nowszy), więc w razie czego ...  :ok: