Problem z aktualizacją przez OTA! (Pomocy?!)

  • 3 Odpowiedzi
  • 4870 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Problem z aktualizacją przez OTA! (Pomocy?!)
« dnia: Sierpień 24, 2011, 18:52:59 »
Czy ktoś z użytkowników Sensacji ma problem z ostatnią aktualizacją?

Mam obecnie Android 2.3.3 z wersją oprogramowania 1.35.401.1 i dzisiaj pojawiło się powiadomienie, że mam do pobrania aktualizację. Wszedłem na neta i sprawdziłem, co ze sobą niesie. Między większymi i mniejszymi poprawkami okazało się, że niesie również odblokowany bootloader (a właściwie możliwość odblokowania go za pomocą tej strony: http://www.htcdev.com/bootloader/unlock-instructions), zatem postanowiłem skorzystać.

Aktualizacja została pobrana i wyraziłem chęć instalacji. Telefon zrestartował się i zatrzymał na obrazku małego niebieskiego robocika oraz wielkiego znaku z wykrzyknikiem i tak dwukrotnie. Czy to może dlatego, że już zrobiłem roota? Jak można przeprowadzić tą aktualizację? Czy ktoś napotkał podobny problem?

*

Offline sqter

  • **
  • 142
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Google Nexus 4
Odp: Problem z aktualizacją przez OTA! (Pomocy?!)
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 24, 2011, 19:14:05 »
Przeflashuj telefon  ROMem RUU_Pyramid_HTC_Europe_1.45.401.2_Radio_10.56.9035 .00U_10.14.9035.01_M_release_208857_signed który możesz pobrać TU

Podejrzewam, że nie działa Ci OTA dlatego, że masz nieoryginalny RECOVERY a dokładniej ClockWork MOD Recovery który jest bardzo pomocny przy ROOTowaniu i wgrywaniu Custom ROMów ale gryzie się z aktualizowaniem telefonu via OTA.
Teoretycznie możesz wgrać za pomocą FASTBOOTa oryginalne recovery i aktualizacja telefonu via OTA powinna się udać ale sposób opisany wyżej uważam za prostszy i szybszy.
WAŻNE - przeflashowanie telefou za pomocą RUU spowoduje usunięcie wszystkich ustawień i aplikacji z telefonu. Jeśli masz cokolwiek ważnego zrób BACKUP
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2011, 19:16:02 wysłana przez sqter »
SPRZĘT Google Nexus 4
ROM Android 4.4 kitkat
Radio 2.0.1700.84
BOOTLOADER MAKOZ10o

Odp: Problem z aktualizacją przez OTA! (Pomocy?!)
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 24, 2011, 19:38:59 »
sqter widzę, że sam masz najnowszą aktualizację. Aktualizowałeś przez OTA? Jak robiłeś S-OFF? I jeszcze mam pytanie, czy nie można tej aktualizacji, która mi się pobrała na kartę pamięci wgrać jakoś inaczej (po podłączeniu do laptopa)?

Nie potrzebuję wgrywać Custom Romów, ale potrzebuję roota. Czy operacja przedstawiona na stronie (link w moim poprzednim poście) mi na to pozwoli (wystarczy odblokować bootloader)? Czy może muszę to (odblokowanie SU) robić inaczej?

____________________________________________

Widzę, że jednak nie masz najnowszego ROM'u... Teraz po wgraniu 1.45.401.2 nie widzi aktualizacji... Jak zrobić roota?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2011, 21:16:49 wysłana przez arturkrzyk »

*

Offline sqter

  • **
  • 142
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Google Nexus 4
Odp: Problem z aktualizacją przez OTA! (Pomocy?!)
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 24, 2011, 21:21:12 »
jak zrobić ROOTa masz napisane w tym WĄTKU
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2011, 21:37:40 wysłana przez sqter »
SPRZĘT Google Nexus 4
ROM Android 4.4 kitkat
Radio 2.0.1700.84
BOOTLOADER MAKOZ10o