Oszczędzanie baterii

  • 33 Odpowiedzi
  • 11000 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Oszczędzanie baterii
« dnia: Grudzień 11, 2011, 19:37:13 »
Witam,

2 dni temu zostałem szczęśliwym posiadaczem telefonu HTC Sensation :D Od razu nasunęło mi się pytanie: w jaki sposób można wydłużyć żywotność baterii? Czy jest możliwość zainstalowania programu Setcpu na tym telefonie?

Dodam też, że telefon kupiłem jako nowy, a jego zużycie baterii, kiedy ekran jest wyłączony - ok. 180 mA. Sensation aktualizowałem z poziomu telefonu do najnowszej wersji.
 
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2011, 20:33:12 wysłana przez PhilaFP »

*

Offline dantemg

  • ****
  • 935
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia E65 -> HTC Touch Pro 2 -> HTC Sensation XE
Odp: Oszczędzanie baterii
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 11, 2011, 21:05:06 »
wyłącz 3g (kiedy niepotrzebne), synchronizacje i mało graj:D U mnie po pierwszym miesiącu użytkowania bateria z 10h trzyma dwa-trzy dni... Przestałem katować sprzęt grami i czary mary z baterią.
ROM:  Jackos EVO ManilaRUSH 1.4.0 PLK / Rhodium
ROM:  Oficjalny / Sensation

Odp: Oszczędzanie baterii
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 12, 2011, 09:53:45 »
A czy pobór energii w granicach 180 mA nie jest zbyt duży?

*

Offline Reynevan

  • **
  • 168
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Sensation
Odp: Oszczędzanie baterii
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 12, 2011, 14:56:09 »
Zdecydowanie jest za duży. Wgraj sobie custom rom :) Ja mam obecnie Revolution HD, większość opcji synchronizacji włączone (gmail, facebook, pogoda itd), ciągły dostęp do internetu przez 3G/HSDPA i zjada mi ok 50-60 mAh w stanie czuwania.

*

Offline RaadiYoo

  • ***
  • 433
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD -> HTC Sensation XE ->SGS4 ->SNote4
Odp: Oszczędzanie baterii
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 12, 2011, 15:28:06 »
a u mnie na HyperSensation1.2 jest w tej chwili 11-15mA, choć czasem faktycznie skacze wyżej ... :grin:

*

Offline Reynevan

  • **
  • 168
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Sensation
Odp: Oszczędzanie baterii
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 12, 2011, 20:38:10 »
a u mnie na HyperSensation1.2 jest w tej chwili 11-15mA, choć czasem faktycznie skacze wyżej ... :grin:
Z włączonymi aktualizacjami non stop i włączonym 3G?

Odp: Oszczędzanie baterii
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 15, 2011, 16:18:41 »
Mam pytanie w jaki sposób mierzycie pobór prądu? jest jakiś programik?

*

Offline Reynevan

  • **
  • 168
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Sensation
Odp: Oszczędzanie baterii
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 15, 2011, 16:42:39 »
Jest kilka, ja używam Battery Monitor Widgeta, choć widgeta nie mam dodanego, bo sam zauważalnie podnosi pobór prądu :)

*

Offline azizi

  • ***
  • 418
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 + Sensation + Nexus One <- ICS
Odp: Oszczędzanie baterii
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 10, 2012, 19:08:09 »
Jest kilka, ja używam Battery Monitor Widgeta, choć widgeta nie mam dodanego, bo sam zauważalnie podnosi pobór prądu :)
Jakie masz ustawienia w tym programie? Chodzi mi konkretnie o Sposób uzyskania mA i czy jest zaznaczona korekta mA?
Ja od dziś mam nowe sensation, na razie jeszcze go nie ładowałem ale zarówno BMW i Current Widget pokazują identyczne pobory w granicach 150-200mA. Mam także HD2 w którym w stanie czuwania jest 5mA.

Połączone: [time]Luty 12, 2012, 16:48:32[/time]
Zrobiłem mały test, naładowałem w piątek na full baterię i odpiąłem ją o 7:30 rano w sobotę od ładowarki (to było pierwsze ładowanie telefonu). Telefon do obecnej chwili (około 33 godzin) ma 80% naładowania baterii. Jest w nim aktywna karta sim. Praktycznie nie był używany. Średnio wychodzi około 10mA zużycia w stanie spoczynku. Mierzone BMW (sposób uzyskania mA automatyczny, korekcja zaznaczona). Android 2.3.4, sens 3.0, 1.50.401.1. Komórka w trybie gotowości 46%, telefon nieaktywny 43%, ekran 11%. Sieć 2G

Naczytałem się tyle negatywnych opinii o baterii w senstation, a wychodzi że póki co wszystko jest ok. Mój HD2 zużywa około 5mA, sensation 2x tyle ale i ma procka dwurdzeniowego o wyższym taktowaniu.

Gdzie w BMW można sobie ustawić czas odświeżania wskazania widgetu?
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2012, 16:56:25 wysłana przez azizi »

*

Offline Plichu

  • 29
  • Płeć: Mężczyzna
    • Wszystko i nic
  • Sprzęt: LG Swift 2X
Odp: Oszczędzanie baterii
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 13, 2012, 07:13:14 »
Polecam w setcpu ustawienie trybu conservative i dodanie profilu przykładowo żeby zmniejszał taktowanie do minimum gdy śpisz (np od 23 do 6 rano).

*

Offline azizi

  • ***
  • 418
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 + Sensation + Nexus One <- ICS
Odp: Oszczędzanie baterii
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 13, 2012, 08:06:19 »
Z tego co ja widzę to problem chyba jest taki że po wyłączeniu ekranu w moim HD2 od 5-60s mam już 5mA zużycia, a w sensation cały czas widzę liczby rzędu 150-200mA, dopiero po dłuższym czasie (kilkadziesiąt minut) spada to do około 10mA. Prawdopodobnie gdyby można było przyśpieszyć ten proces to dużo by dało.

sensation bateria pomocy
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 11, 2012, 16:02:44 »
Witam wszystkich użytkowników...

Mam pytanie odnośnie polepszenia żywotności baterii w sensation, czytałem na forum że jest na to sposób tzn. po pierwsze trzeba ściągnąć: RUU_Pyramid_HTC_Europe_1.35.401.1_Radio_10.43a.9007.00U_10.51.9007.27_M3_release_198179_signed.exe

Jestem totalnie zielony w tych sprawach, czy byłby ktos uprzejmy i napisal krok po kroku poradnik dla nooba jak się za to zabrać żeby nic nie zniszczyć, tutaj lub na prv?

Jeśli to miałoby pomóc to :

Wersja systemu Android 2.3.4
Wersja htc sense 3.0
Numer oprogramowania: 1.45.401.3
Wersja jądra 2.6.35.13-g3422292
htc-kernel@and18-2#1
SMP PREEMPT Mon Aug 1 ...
Wersja pasma podst. 10.56.9035.00U_10.14.9035.01_M
Numer kompilacji 1.45.401.3 CL125597 release-keys
« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2012, 16:07:16 wysłana przez bizon203 »

*

Offline leonsiem

  • *
  • 82
  • Sprzęt: sensation
Odp: sensation bateria pomocy
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 11, 2012, 16:30:58 »
a ile aktualnie trzyma ci bateria.
ogólnie w sensation jest tak ze bateryjka trzyma slabo
mi przy normalnym uzywaniu
kilka rozmow ,smsow, godzinka wifi, poslucham muzyki , troche internetu. to bateria trzyma 24-26 godzin
a przy uzywaniu tylko do kilku rozmow do 3 dni zalezy od tego co nim robisz.sam ekran zurzywa bardzo duzo.
jesli masz wlaczone 3G to tez zużywa znacznie wiecej nawet na czuwaniu, ja zawsze wylaczam 3Gto znacznie lepiej

[gmod]Używaj opcji: sprawdź ortografię!![/gmod]
« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2012, 17:06:29 wysłana przez tomaszkap »

Odp: sensation bateria pomocy
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 11, 2012, 17:21:07 »
Aktualnie bateria trzyma od 15- 24 h przy normalnym użytkowaniu tel, z 3g ,wifi, troche gier, muzy, sms, rozmow malo...
w oparciu o ten temat : http://pdaclub.pl/forum/sensation/sensation-wariuje/  zastanawiałem się czy to coś da... tyle, że kompletnie nie znam się na romach flashowaniu itd...

Zużycie prądu w stanie czuwania według BMW to ~ 200mA, czyli o dużo za dużo jak dla mnie...

*

Offline Felipes

  • 29
  • Płeć: Mężczyzna
  • HTC user
  • Sprzęt: HTC LEO -> SENSATION XE
Odp: Oszczędzanie baterii
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 27, 2012, 11:54:55 »
U mnie pobór na czuwaniu - 2G+EDGE, dane w tle wynosi 66-130mA (rom ARHD 6.5.2 Android ICS)
Pobór mA na czuwaniu można podobno obniżyć odinstalowując np. "htcsense.com" tyle, że ja tego znaleźć u siebie nie mogę 
 Ktoś wie jak to usunąć ? 
ARHD 6.5.X_XE ROM
FULL UNLOCKED

*

Offline Reynevan

  • **
  • 168
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Sensation
Odp: Oszczędzanie baterii
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 29, 2012, 00:27:09 »
U mnie pobór na czuwaniu - 2G+EDGE, dane w tle wynosi 66-130mA (rom ARHD 6.5.2 Android ICS)
Pobór mA na czuwaniu można podobno obniżyć odinstalowując np. "htcsense.com" tyle, że ja tego znaleźć u siebie nie mogę 
 Ktoś wie jak to usunąć ?
Raczej chodzi o wyrzucenie tego konta (HTC Sense) z listy kont synchronizacji (Ustawienia -> Konta i synchr.)

*

Offline Felipes

  • 29
  • Płeć: Mężczyzna
  • HTC user
  • Sprzęt: HTC LEO -> SENSATION XE
Odp: Oszczędzanie baterii
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 29, 2012, 11:42:37 »
Domyśliłem się po tym jak zapytałem o to bo przeczytałem inny wątek w tym temacie :mrgreen:

A jak to jest z tym poborem mA w Sensation. Realne jest osiągniecie poboru jak w HD2 na poziomie 5mA ?
ARHD 6.5.X_XE ROM
FULL UNLOCKED

*

Offline azizi

  • ***
  • 418
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 + Sensation + Nexus One <- ICS
Odp: Oszczędzanie baterii
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 29, 2012, 11:49:58 »
Domyśliłem się po tym jak zapytałem o to bo przeczytałem inny wątek w tym temacie :mrgreen:

A jak to jest z tym poborem mA w Sensation. Realne jest osiągniecie poboru jak w HD2 na poziomie 5mA ?
W HD2 na andku wystarczyło na kilkanaście/kilkadziesiąt sekund wyłączyć telefon i już miałem 3-5mA. Tu sprawa wygląda inaczej (current widget źle mierzy wartości i trzeba używać np MBR), jak się wyłączy telefon to dopiero po kilkudziesięciu minutach lub nawet godzinach spada mi do właśnie około 10mA, czasami mniej. Normalnie są to dużo większe wartości jak wybudza telefon co jakiś czas. Wydaje mi się że w tym tkwi problem z większym zużyciem energii choć moje sensation trzyma mi podobnie jak HD2, czyli około 2 dni.

*

Offline Felipes

  • 29
  • Płeć: Mężczyzna
  • HTC user
  • Sprzęt: HTC LEO -> SENSATION XE
Odp: Oszczędzanie baterii
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 29, 2012, 13:40:05 »
..Wydaje mi się że w tym tkwi problem z większym zużyciem energii choć moje sensation trzyma mi podobnie jak HD2, czyli około 2 dni...

Masz na myśli tryb mieszany(telefonowanie, synchro poczty, mp3 itp.) czy same czuwanie telefonu ?
ARHD 6.5.X_XE ROM
FULL UNLOCKED

*

Offline azizi

  • ***
  • 418
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 + Sensation + Nexus One <- ICS
Odp: Oszczędzanie baterii
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 29, 2012, 13:46:34 »
..Wydaje mi się że w tym tkwi problem z większym zużyciem energii choć moje sensation trzyma mi podobnie jak HD2, czyli około 2 dni...

Masz na myśli tryb mieszany(telefonowanie, synchro poczty, mp3 itp.) czy same czuwanie telefonu ?
tak tryb mieszany
jak kupiem senstation to leżało około testowo z karta play tylko na czuwaniu, wtedy wytrzymało mi chyba z 5-6dni, nie pamiętam już dokładnie ale dość długo, oczywiście jak zacząłem używać telefonu to jest to max 2 dni przy taki normalnym użytkowaniu tzn kilka rozmów po kilka minut, 1-2 podłączenie na 10-15min pod wifi, jakiś sms itd

*

Offline Felipes

  • 29
  • Płeć: Mężczyzna
  • HTC user
  • Sprzęt: HTC LEO -> SENSATION XE
Odp: Oszczędzanie baterii
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 29, 2012, 13:52:57 »
A obecnie jaki ROM i z jakim kernelem używasz ?
ARHD 6.5.X_XE ROM
FULL UNLOCKED

*

Offline azizi

  • ***
  • 418
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 + Sensation + Nexus One <- ICS
Odp: Oszczędzanie baterii
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 29, 2012, 14:09:33 »
obecnie tzn od nowości jadę na oryginalnym oprogramowaniu, a dokładniej android 2.3.4, sens 3.0, wersja oprogramowania 1.50.401.1

telefon mam jakieś 2 miesiące i tylko raz miałem problem z baterią ale przy ładowaniu przez usb, bateria się mocno zgrzała, a procenty od ładowania zamiast rosnąć to spadły :/ po wyjęciu karty sd zaczął się normalnie ładować, teraz jak ją sformatowałem jest ok

*

Offline marianpower

  • ****
  • 960
  • Płeć: Mężczyzna
    • Pozycjonowanie stron
  • Sprzęt: HD2 , DESIRE, SENSATION
Odp: Oszczędzanie baterii
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 29, 2012, 14:12:20 »
nie oczekuj cudu! zastosuj to co Ci napisali powyżej  ale niestety prawda jest taka że jak bateria wytrzyma Ci dwa dni to będzie dobrze ! jak już ktoś napisał  nie graj w gry - bez sensu. Wyłącz 3g - jasne trochę to pomoże ale z internetu lepiej nie korzystaj bo prędkość otwierania stron Cię "zabije".  Kupiłeś telefon i masz go nie używać ? trzeba przyzwyczaić ze do puki nie bedzie nowej technologii bateria wytrzyma max dwa dni i koniec kropka . Oczywiście znajda się osoby które którym trzyma bateria tydzień ale te osoby ale nie zwracaj na nich uwagi to osoby te w ogóle nie korzystają z tego telefonu tylko się chyba na niego patrzą.
Twoje pytanie trochę przypomina mi wyczyn jednego piłkarza (nie wiem którego) który kupił sobie Hummera i przerobił go na gaz :) . Chcesz mieć ferrari sprawdź wcześniej ile pali a nie szukaj potem szemranych stacji benzynowych.

*

Offline azizi

  • ***
  • 418
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 + Sensation + Nexus One <- ICS
Odp: Oszczędzanie baterii
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 29, 2012, 14:17:24 »
2 dni normalnego, przeciętnego użytkowania sensation to dobry wynik :)

*

Offline Felipes

  • 29
  • Płeć: Mężczyzna
  • HTC user
  • Sprzęt: HTC LEO -> SENSATION XE
Odp: Oszczędzanie baterii
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 29, 2012, 14:29:32 »
nie oczekuj cudu! zastosuj to co Ci napisali powyżej  ale niestety prawda jest taka że jak bateria wytrzyma Ci dwa dni to będzie dobrze ! jak już ktoś napisał  nie graj w gry - bez sensu. Wyłącz 3g - jasne trochę to pomoże ale z internetu lepiej nie korzystaj bo prędkość otwierania stron Cię "zabije".  Kupiłeś telefon i masz go nie używać ? trzeba przyzwyczaić ze do puki nie bedzie nowej technologii bateria wytrzyma max dwa dni i koniec kropka . Oczywiście znajda się osoby które którym trzyma bateria tydzień ale te osoby ale nie zwracaj na nich uwagi to osoby te w ogóle nie korzystają z tego telefonu tylko się chyba na niego patrzą.
Twoje pytanie trochę przypomina mi wyczyn jednego piłkarza (nie wiem którego) który kupił sobie Hummera i przerobił go na gaz :) . Chcesz mieć ferrari sprawdź wcześniej ile pali a nie szukaj potem szemranych stacji benzynowych.

Zdaje sobie sprawę jak jest z wytrzymałością baterii w nowoczesnych smartfonach. Nie kupuje się takiego cacka ze względu na funkcję telefonu tylko na zastosowania multimedialne jakie ze sobą niesie.
Będąc wcześniej userem HD2 i mając z nim duże doświadczenie po prostu zaniepokoił mnie fakt tak dużego poboru na czuwaniu gdzie ekran wielkością jest podobny, bebechy podobne itd. 
Nawet nie miałem jeszcze okazji bo mam fona od tygodnia, sprawdzić ile pociągnie naprawdę na samym czuwaniu, gdyż ciągle używam "sensację" w pracy i przeważnie wieczorem przy stanie baterii na poziomie 14% podłączam pod ładowarę.
Battery Monitor Widget po naładowaniu pokazuje przewidywany czas do rozładowania ok. 10-12 godzin przy włączonym EDGE (3G u mnie w mieście w miejscu zamieszkania nawala) + w tle synchro pogody, g-mail, facebook itp.

Baterię mam 1730mAh
« Ostatnia zmiana: Marzec 29, 2012, 14:31:07 wysłana przez Felipes »
ARHD 6.5.X_XE ROM
FULL UNLOCKED

*

Offline azizi

  • ***
  • 418
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 + Sensation + Nexus One <- ICS
Odp: Oszczędzanie baterii
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 29, 2012, 14:36:03 »
To jak miałeś HD2 to widzisz pewnie tak jak i ja że system dość długo schodzi do tego minimalnego zużycia (około 10mA) co w HD2 zajmowało chwilę. Myślę, że jak ktoś to ogarnie to zyska się kilka dodatkowych godzin

*

Offline Felipes

  • 29
  • Płeć: Mężczyzna
  • HTC user
  • Sprzęt: HTC LEO -> SENSATION XE
Odp: Oszczędzanie baterii
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 29, 2012, 14:44:40 »
To jak miałeś HD2 to widzisz pewnie tak jak i ja że system dość długo schodzi do tego minimalnego zużycia (około 10mA) co w HD2 zajmowało chwilę. Myślę, że jak ktoś to ogarnie to zyska się kilka dodatkowych godzin

Długo to mało powiedziane, szmat czasu przez co z niecierpliwości wybudzam go co jakiś czas i widzę te 50-120mA a momentami nawet i więcej :S
W weekend zrobię test- naładuję go i zostawię na półce w sypialni a na drugi dzień sprawdzę logi z BMW.
Zobaczymy czy osiągnę te magiczne 10mA przy czym używam ICS zgotowanego przez mike1986
ARHD 6.5.X_XE ROM
FULL UNLOCKED

*

Offline azizi

  • ***
  • 418
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 + Sensation + Nexus One <- ICS
Odp: Oszczędzanie baterii
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 29, 2012, 14:49:34 »
ja z racji wcześniej opisanej przygody z ładowaniem i grzaniem baterii na razie nie zmieniam nic w systemie, ale jeśli ICS w kwietniu nie wyjdzie normalnie na sensation to pewnie też będę już coś chciał wrzucić innego, pewnie bez sens

*

Offline Felipes

  • 29
  • Płeć: Mężczyzna
  • HTC user
  • Sprzęt: HTC LEO -> SENSATION XE
Odp: Oszczędzanie baterii
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 29, 2012, 14:55:42 »
Podobno jeden z kolegów tu na forum na romie CoreDroid z kernelem fauxa ma pobór 8-20mA.
Ja na kernelu fauxa w romie ICS ARHD 6.5.4 miałem problemy z fonem tzn. dziwnie się zachowywał podczas eksploracji zakładek sense na ekranie...
ARHD 6.5.X_XE ROM
FULL UNLOCKED

*

Offline azizi

  • ***
  • 418
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 + Sensation + Nexus One <- ICS
Odp: Oszczędzanie baterii
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 29, 2012, 15:01:00 »
Podobno jeden z kolegów tu na forum na romie CoreDroid z kernelem fauxa ma pobór 8-20mA.
Ja na kernelu fauxa w romie ICS ARHD 6.5.4 miałem problemy z fonem tzn. dziwnie się zachowywał podczas eksploracji zakładek sense na ekranie...
Ja też mogę mieć 8mA ale po całej nocy jak telefon leżał