Ładowarka Samochodowa, Sieciowa

  • 9 Odpowiedzi
  • 4723 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ładowarka Samochodowa, Sieciowa
« dnia: Styczeń 06, 2012, 00:54:17 »
Witajcie!

Zakupiłem sobie parę dni temu na allegro ładowarkę samochodową, sieciową i dwa kable. Cena niezła. No, ale w tytule, w opisie, wszędzie wzmianki o oryginalności akcesoriów.

Jeden kabel po pierwszym użyciu wydarł się z wtyczki. Dodatkowo ładowanie przy podłączeniu fona do ładowarki tymi kablami, zaczyna się komunikatem w telefonie, żeby go wyłączyć, bo ładowarka nie dostarcza wystarczającego prądu, żeby ładować baterię.
Podpiąłem oryginalny, ładuje.
Do całego zestawu kupiłem sobie jeszcze ładowarkę sieciową. Z wyglądu idento, tylko układ napisów z tyłu jest w 3 przypadkach nieco inny. Parametry te same.

Po całych jajach z kablami, które po porównaniu z oryginałem okazują się nieco inne, dodatkowo po podłączeniu nie ładują, komputer nie rozpoznaje urządzenia i takie tam...

...zastanawiam się nad używaniem tej ładowarki. Niby na stacjach benzynowych można kupić takie chińskie malizny, co na allegro kosztuja 2 zł, no i działają, a tam by raczej nie ryzykowali sprzedawaniem badziewia...

Co myślicie o używaniu niby oryginalnej htc? :D


dodatkowo mam pytanie o czas ładowania telefonu oryginalna (na 100% oryginalna) ładowarka samochodowa htc...
u mnie na tej co kupiłem to jest jakies 6%/25 min. Parametry jak oryginał. no i lata w gnieździe, bo jakaś taka mała jest. Kabel wypinany usb-micro usb. Podświetlane logo htc, na środku, czyli przy "t" widać mocniej świecącą diodę (podświetlenie nie jest równomiernie rozłożone na całym napisie).

piszę tak szczegółowo, bo próbuję dojść czy nie kupiłem jakiegoś syfu. Zaoszczędzenie paru złotych na akcesoriach i uwalenie telefonu za 1500zł, byłoby troche...niefajne. :)

*

Offline jackolus

  • *****
  • 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dev since 2007
  • Sprzęt: HTC ONE X , HTC Sensation, Dell Streak 5
Odp: Ładowarka Samochodowa, Sieciowa
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 07, 2012, 17:50:07 »
Dokładnie tak jak piszesz - oszczędzanie na akcesoriach to głupota.

Jest mnóstwo podróbek ładowarek samochodowych na allegro. Różnią się tylko fakturą plastiku i nieznacznie wagą - z wyglądu niczym.
Patrz po sprzedających żeby była to zarejestrowana firma a nie osoba prywatna a cena nie może być super okazyjna.


Co do zamienników siecowych ładowarek to patrz jedynie na prąd jakim ładują, jeżeli telefon wyświetla że prąd jest za mały czyli jest to gdzieś 400-500mA ( np. Nokia AC6 ) to nie jest dobry pomysł bo prawdopodobnie nie naładujesz telefonu do 100% a nawet jeśli to potrwa to 5 godzin.

Oryginał HTC ma 1000mA - jest to minimum co łatwo policzyć:

- ekran włączony, synchronizacja w tle, wifi albo gra w 3d = 350-500mA
- początkowy prąd ładowania to przynajmniej 500mA im bliżej końca tym spada do 100mA
MDA Compact I -> SPV M3000 -> MDA Compact II -> HTC Touch -> SPV M650 -> iPhone 2G 16gb -> iPhone 3G 16gb -> HTC Touch HD -> iPhone 3GS 16gb -> HTC LEO -> Dell Streak 5 -> HTC Desire HD -> HTC Desire Z -> HTC Sensation -> HTC ONE X

*

Offline 123marecki

  • **
  • 161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: motorola c200, DELL Axim x5, Acer n35,Toshiba g900
Odp: Ładowarka Samochodowa, Sieciowa
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 08, 2012, 18:42:48 »
Na allegro wszyscy piszą że sprzedają oryginalne rzeczy.
Jeśli cena byłą bardzo okazyjna i opcja kup teraz to podróba. Czasem w aukcji można naprawdę okazyjnie kupić oryginalne rzeczy, w tym akcesoria, ładowarki itp.

Odp: Ładowarka Samochodowa, Sieciowa
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 14, 2012, 20:36:44 »
Witam!
Możesz wkleić zdjęcie tej ładowarki?
Kupiłam ostatnio na allegro ładowarkę - jedną za 30 zł z wysyłką i okazała się podróbką. Teraz kupiłam drugą, za 40 zł - też podróba!!
Nosszzz jestem zła!! Zmienione jest logo HTC co widać gołym okiem  :O Oczywiście obie aukcje zgłosiłam Allegro.


Odp: Ładowarka Samochodowa, Sieciowa
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 26, 2012, 13:18:55 »
co do ładowarek samochodowych to są one zbędne jak ktoś ma radio z USB   :wink: ostatnio wpadłem na taki pomysł żeby podłączyć htc do radia przez USB i tu moje zdziwienie gdy telefon zaczął się ładować   (właściwie to oczywiste jak w komputerze normalnie ładuje to i w radiu przez USB też powinno)  :grin:  a podłączałem htc z zamiarem sprawdzenia czy wykryje mi jako dysk z mp3 ale niestety nie wykryło, może to też zależy od radia

*

Offline Darius1984

  • 20
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sensation, WildFire
Odp: Ładowarka Samochodowa, Sieciowa
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 29, 2012, 22:46:02 »
A mi na Soniaczu działa. I ładuje i odtwarza. Ważne żeby muzyka była nie za głęboko na karcie. Najlepiej luzem mp3 w pierwszym folderze na karcie.

*

Offline Felipes

  • 29
  • Płeć: Mężczyzna
  • HTC user
  • Sprzęt: HTC LEO -> SENSATION XE
Odp: Ładowarka Samochodowa, Sieciowa
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 29, 2012, 15:50:07 »
...a podłączałem htc z zamiarem sprawdzenia czy wykryje mi jako dysk z mp3 ale niestety nie wykryło, może to też zależy od radia...

A ustawiłeś w sensacji tryb dysku zamiast samego ładowania ?
ARHD 6.5.X_XE ROM
FULL UNLOCKED

Odp: Ładowarka Samochodowa, Sieciowa
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 01, 2012, 14:54:19 »
chyba nie było nawet takiej opcji wyboru

*

Offline jackolus

  • *****
  • 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dev since 2007
  • Sprzęt: HTC ONE X , HTC Sensation, Dell Streak 5
Odp: Ładowarka Samochodowa, Sieciowa
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 02, 2012, 09:16:16 »
Menu / ustawienia / Podłącz do komputera / Tryb dyskowy

Pod spodem jest też haczyk żeby pytał za każdym razem, zaznacz jeśli chcesz używać telefonu przykładowo jako modemu.
MDA Compact I -> SPV M3000 -> MDA Compact II -> HTC Touch -> SPV M650 -> iPhone 2G 16gb -> iPhone 3G 16gb -> HTC Touch HD -> iPhone 3GS 16gb -> HTC LEO -> Dell Streak 5 -> HTC Desire HD -> HTC Desire Z -> HTC Sensation -> HTC ONE X

Odp: Ładowarka Samochodowa, Sieciowa
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 03, 2012, 21:36:29 »
Jako ładowarkę samochodową używam a mini usb producji HAMA o wyższym napięciu i nie mam żadych problemów (kupiona w media markt)
Orginalna jest przystosowana do starszych modeli.