Grzanie się telefonu

  • 7 Odpowiedzi
  • 16229 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Grzanie się telefonu
« dnia: Luty 19, 2014, 23:57:11 »
Witajcie! Jestem tu nowy, a sensation to mój pierwszy smartfon, więc proszę o wyrozumiałość.
Mam do Was kilka pytań:

1. Nie wiem czy to wina oprogramowania czy po prostu "ten typ tak ma", ale np. grając w gry, nagrywając film, oglądanie filmów itp., telefon strasznie się nagrzewa. Czy to jest normalne?
2. Często wychodząc z aplikacji, bądź przeglądarki pokazuje mi się logo HTC na białym tle, a następnie mam pulpit bez ikonek, zegar z trybie am/pm i ramkę z napisem "ładuję...". Po chwili wszystko się załaduje i jest "normalnie". Wygląda to tak, jakby przy wychodzeniu telefon się lekko restartował. Też tak czasem macie, czy raczej to nie wróży nic dobrego?
3. Telefon mam już jakieś pół roku. Ma on swoje plusy i minusy, ale mi się podoba (to mój pierwszy android, więc nie mam porównania :/ ). Ostatnio siostra dała mi się pobawić swoim telefonem (samsung ace) i teraz sensation wypada bardzo blado. W porównywarce telefonów sensation ma lepsze "bebechy" w środku, więc powinien być szybki. Mój niestety jest strasznie wolny. Jeśli kliknę np. ikonkę "ustawienia", którą mam na pulpicie, to muszę odczekać min. 3 sek., żeby coś się zmieniło. Ogólnie jak się "chodzi" po telefonie, to strasznie zamula. Wcześniej myślałem, że wszystkie starsze smartfony tak mają, ale samsung siostry śmiga, że aż miło. Czy to może być wina oprogramowania?

 Wersja androida: 4.0.3
HTC sense: 3.6
Wersja oprogramowania: 3.33.401.53
Wersja jądra: 3.0.16-g31a4fc7
htc-kernel@u18000-build-144#1
Wersja pasma podst.: 11.76A.3504.00U_11.24A.3504.31_M
Wersja kompilacji: 3.33.401.53 CL391535 release-keys

Nie wiem, które z tych informacji są przydatne, ale wypisałem wszystkie. nic z tym telefonem nie robiłem -> nie wgrywałem romów, softów, kernelów ani innych takich rzeczy. Telefon kupiony od kolegi, który też nic przy nim nie majstrował.
Pozdrawiam

Odp: Grzanie się telefonu
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 20, 2014, 11:03:28 »
zrob mu hard reseta i nie instaluj na nim nie potrzebnych rzeczy :)  i powinno wszystko wrocici do normy a to że sie grzeje z tylu jak sie gra w gry to normalne wazne ze sie nie wyłancza całkowicie i sie sam resetuje do momentu jak sie schłodzi bo w tedy bys mial walnieta płyte . ja po hard resecie dodatkowo usuwam niepotrzebne aplikacje w telefonie takie jak fb , twiter itd i w sklepie play wyłanczam opcje powiadomienia o aktualizacjach . polecam aplikacje ram booster pro ona zwalnia ram dzieki czemu jest telefon nieco szybszy .

Odp: Grzanie się telefonu
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 20, 2014, 15:58:42 »
Czy hard reset usuwa zdjęcia i kontakty? Wiem, że na pewno usuwa aplikacje.
Teraz troszkę z innej beczki: ściągnąłem sobie program theft avast, ale program nie ma uprawnień do włączania GPS. Może pokazywać tylko lokalizację poprzez sieć komórkową (dokładność ~50m). Na stroni avast jest napisane, że trzeba mieć zrootowany system. Powiedzmy, że w tej chwili ustawienia i działanie telefonu mi odpowiada. Czy po rootowaniu będę musiał wgrywać jakieś systemy (kernele, jądra, androidy itp.)? Jakie mogą być konsekwencje takiej zmiany? Dodam, że telefon nie ma już gwarancji, a więc utrata jej już mnie nie rusza :)

*

Offline WaFel1985

  • ****
  • 979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: XIAOMI MI4S ;SGS3;2x6310i;SeLWW
Odp: Grzanie się telefonu
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 20, 2014, 21:25:03 »
sensacja juz do najnowszych nie nalezy.resetowanie sie htc sense juz chyba zostanie- brak ramu niestety. to ze nie chodzi jakos super szybko moze wynikac ze zasmiecenia systemu.moj evo o podobnych parametrach chodzil bez zarzutu. grzanie...coz zalezy jak mocno...ogolnie ma prawo sie podgrzewac, wszak procek i grafika chodzi na wyzszych obrotach...

Odp: Grzanie się telefonu
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 21, 2014, 09:43:19 »
nie zastanawiaj sie przywroc pełne ustawienia fabryczne a potrzebne zdiecia i muzyke wrzuc na kompa a kontakty na karte sim i zrob to co ci pisalem w 1 poscie . to jest 5 min roboty .

Odp: Grzanie się telefonu
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 21, 2014, 16:29:14 »
Dzięki za pomoc. Przywróciłem ustawienia fabryczne. Telefon troszkę szybszy, ale dupy nie urywa. Może rzeczywiście czas na nowszy telefon....

*

Offline WaFel1985

  • ****
  • 979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: XIAOMI MI4S ;SGS3;2x6310i;SeLWW
Odp: Grzanie się telefonu
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 21, 2014, 17:13:47 »
a moze zmiana romu?

*

Offline teti77

  • ***
  • 266
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sensation
Odp: Grzanie się telefonu
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 22, 2014, 10:26:27 »
Wypróbuj ten
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1098849

mój tel. śmiga na tym aż miło