Czulosc mikrofonu i trzaski na nagraniach

  • 5 Odpowiedzi
  • 5820 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline misiaczek

  • **
  • 100
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Sensation + HTC Touch Pro2 + HTC TyTN2
Czulosc mikrofonu i trzaski na nagraniach
« dnia: Sierpień 14, 2011, 12:30:06 »
Hejka,

Czy macie wrazenie, ze mikrofon w HTC Sensation jest troche zbyt czuly ? Wystarczy troche glosniej cos powiedziec i slychac takie specyficzne trzaski na nagraniach. Da rade jakos regulowac czulosc mikrofonu (w ustawieniach nic nie znalazlem). Zastanawiam sie czy nie mogl tego spowodowac ten program Total Recall. Tak jak pisalem wczesniej w innym watku zawiesil sie przy drugim tescie i mam wrazenie (moze to totalnie subiektywne odczucie) , ze od tego momentu mikrofon jest bardziej przeczulony. Po czesci mam to uwidocznione na nagraniach. Na tych zrobionych przez zabawa z tym programem tak jakby bylo zdecydowanie mniej tych trzaskow. Jak to wyglada u Was ?

UPDATE: Zadalem podobne pytanie na XDA Developers i kilka osob odpowiedzialo, ze ma to samo. Pod ponizszym linkiem znajdziecie tez film pokazujacy o co mi dokladnie chodzi: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1217602

Jesli ktos ma jakis pomysl jak rozwiazac ten problem to prosze sie dzielic :)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 14, 2011, 23:58:03 wysłana przez misiaczek »

*

Offline jackolus

  • *****
  • 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dev since 2007
  • Sprzęt: HTC ONE X , HTC Sensation, Dell Streak 5
Odp: Czulosc mikrofonu i trzaski na nagraniach
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 15, 2011, 00:35:13 »
Widziałem Twój post na xda i faktycznie sporo osób ma ten problem, u mnie jest identycznie ale nie na wszystkich filmach jakie kręciłem.
Wniosek jeden - efekt jest zależny od romu. Mam wrażenie że na customie na bazie 2.3.4 problem jest o wiele mniejszy.

Kolejna sprawa to spróbuj odhaczyć opcję "nagrywaj w stereo". I tak w praktyce nic to nie daje a może coś się zmieni.
MDA Compact I -> SPV M3000 -> MDA Compact II -> HTC Touch -> SPV M650 -> iPhone 2G 16gb -> iPhone 3G 16gb -> HTC Touch HD -> iPhone 3GS 16gb -> HTC LEO -> Dell Streak 5 -> HTC Desire HD -> HTC Desire Z -> HTC Sensation -> HTC ONE X

*

Offline misiaczek

  • **
  • 100
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Sensation + HTC Touch Pro2 + HTC TyTN2
Odp: Czulosc mikrofonu i trzaski na nagraniach
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 17, 2011, 00:06:18 »
Hej,

Masz racje - mam wrazenie, ze przy nagrywaniu mono mniej trzeszcy (a moze to kwestia nowego softu ?). Nie wiem - w kazdym razie jest troszke lepiej, chociaz maila do HTC w tej sprawie jeszcze splodze (na razie przygotowuje liste :)

*

Offline adriank9

  • *
  • 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC SENSATION
Odp: Czulosc mikrofonu i trzaski na nagraniach
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 17, 2011, 23:58:12 »
Hej,
Potwierdzam to. Testowane na brandowanym Sensation z Rom'em Vodafon, a teraz mam odbrandowany oraz mam gotowany Rom Crystal Pyramid i jest to samo. Czułości mikrofonu nie da się zmniejszyć i niestety nagrany dźwięk jest przesterowany. Jedynie z paru metrów osoby mówiące sa dobrze słyszalne i to zaleta:) Ale nagrac tym koncert rockowy......... nie polecam. Mnie sie nie udało:)
Pozdro

*

Offline jackolus

  • *****
  • 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dev since 2007
  • Sprzęt: HTC ONE X , HTC Sensation, Dell Streak 5
Odp: Czulosc mikrofonu i trzaski na nagraniach
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 18, 2011, 00:13:43 »
Mój patent z nagrywaniem bez stereo sprawdziłem - niestety takie szumy że drącego się BMW M3 na hamowni w ogóle nie słychać...
Napiszę do MDJ bo on jako jeden z niewielu czyta PW od maluczkich, a nóż coś wymyśli.
MDA Compact I -> SPV M3000 -> MDA Compact II -> HTC Touch -> SPV M650 -> iPhone 2G 16gb -> iPhone 3G 16gb -> HTC Touch HD -> iPhone 3GS 16gb -> HTC LEO -> Dell Streak 5 -> HTC Desire HD -> HTC Desire Z -> HTC Sensation -> HTC ONE X

*

Offline Ibanezq

  • ****
  • 729
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Sensation XE with Beats srałdio ;)
XE - przestery na nagrywanych filmach.
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 11, 2011, 00:19:52 »
Trochę testowałem telefon w temacie kręcenia filmów i dochodzę do wniosku, że rejestrowany dźwięk się przesterowuje. Sprawdzone odtwarzając na innym sprzęcie, więc to nie wina głośnika w Sensation.
Czy to wada mojego egz. czy ten typ tak ma (póki co na aktualnym official ROM"ie)?

MODERACJA:
Temat już był, używaj opcji szukaj !! po 700postach powinieneś o tym wiedzieć
Scalam...


Rozwiązaniem jest ustawienie dźwięku w mono. :/
« Ostatnia zmiana: Listopad 11, 2011, 14:11:40 wysłana przez Ibanezq »
PDA: Palm V -> iPAQ 3760 -> HTC Wizard -> HTC Touch Pro -> HTC HD2 -> HTC Sensation XE
GSM: Siemens C25 -> Nokia 5110 -> Nokia 6210 -> Nokia 6310 -> Siemens C35i -> Siemens S65 -> Nokia 6650