[INSTRUKCJA] WGRYWANIE CUSTOM ROMÓW / S-OFF / Custom Recovery

  • 222 Odpowiedzi
  • 119146 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline jackolus

  • *****
  • 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dev since 2007
  • Sprzęt: HTC ONE X , HTC Sensation, Dell Streak 5
Na wstępie zaznaczam że nie jestem odpowiedzialny za żadne uszkodzenia telefonu spowodowane nieprawidłowym użyciem załączonych narzędzi.
Miej świadomość że używasz wersji Beta - pomimo że są już bardzo dopracowane to nie są dalej wersją Public.

Możliwe że utracisz gwarancję

Istnieje możliwość przywrócenia S-ON - instrukcja by sqter niżej w poście
Jedynym kryterium dyskwalifikującym jest uszkodzona płyta główna (martwy telefon niewchodzący do bootloadera)



CZYTAJ UWAŻNIE a w razie problemów pisz... nie robiąc nic dziwnego na własną rękę raczej nie da się nic zepsuć.


KROK 1

Wejdź na stronę http://revolutionary.io/ i ściągnij aplikację na Windows lub Linux

Koniecznie wypełnij formularz z danymi odnośnie systemu, urządzenia, wersji hboot i numeru seryjnego.
Wersję hboot można sprawdzić wyjmując baterię, potem należy trzymać VOL DOWN + POWER i odczytać drugą pozycję od góry.
S/N jest na naklejce pod baterią

Zapisujemy podany nam beta-key i idziemy dalej

KROK 2
1) Na włączonym telefonie wejdź w ustawienia / zasilianie / i odznacz "Szybkie Uruchomienie"
2) Upewnij się że w ustawienia / aplikacje / Tworzenie - jest zaznaczone "Debugowanie USB"
2) Odinstaluj HTC Sync oraz DoubleTwist jeżeli którykolwiek był używany
3) Zainstaluj te sterowniki: http://downloads.unrevoked.com/HTCDriver3.0.0.007.exe
4) Podłącz telefon do komputera i odpal aplikację revolutionary, powinno wyświetlić "Found your Device: HTC Sensation Z710* <pyramid-1.17.****"
5) Wpisz swój beta-key wygenerowany na stronie
6) Aplikacja zapyta czy zainstalować Clockwork recovery mod, wpisz Y
7) OSIĄGNĄŁEŚ S-OFF oraz Custom Recovery

----------Od wersji 0.7 nie ma potrzeby instalować CWM gdyż program ściąga automatycznie najnowszą wersję ----------------


KROK 3 PERMROOT ( NIEOBOWIĄZKOWY ) Custom Romy są same z siebie zRootowane więc ten krok nie jest niezbędny
1) Skopiuj plik na sam wierzch swojej karty pamięci: http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=670828&d=1311991644
2) Wejdź w Recovery (power+vol down) i wejdź w opcję "Install zip from sdcard"
3) Wybierz "Choose zip from sdcard" i potem zjedź do "su-2.3.6.3-efgh-signed.zip", wybierz i zaakceptuj
4) Zrestartuj telefon
5) Twój Sensation ma PERM-ROOT



--------------------------------------Wgrywanie Custom Romów----------------------------------------------------------------------------

Po ściągnięciu wybranego przez nas romu wchodzimy w recovery ( power + vol down ) / install zip   i odszukujemy pliku. Jeżeli był on ściągany za pomocą telefonu znajduje się w folderze "downloads"

Jeżeli któryś kucharz zaznaczy że trzeba zrobić Full Wipe możemy użyć tego skryptu: http://tinyurl.com/6bh9jvc



---------------------------------------------------PROBLEMY----------------------------------------------------------------------------------

Jeżeli w Revolutionary wyskoczy nam jakikolwiek błąd to znaczy że coś próbuje z automatu rozpoznać urządzenie usb, musimy odszukać i usunąć aplikacje takie jak:
- ANTYWIRUSY
- HTC Sync
- DoubleTwist
- Nokia PC Suite
- Blackberry Manager
- PDAnet Android helper
oraz zainstalować sterowniki podane w tutorialu powyżej
jeżeli naprawdę wszystko powyżej nie pomoże i dalej wyskoczy błąd połączenia to albo należy przeinstalować windowsa na czysto albo użyć Linuxa.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

*****************Oficjalny unlock Bootloadera*********************


Należy znać język angielski w stopniu średnio-zaawansowanym i postępować wg. instrukcji

Proces jest o niebo łatwiejszy niż Revolutionary ale nie zmienia to faktu że HTC zaznacza możliwy brak gwarancji w niektórych przypadkach.


Wydano oficjalny S-OFF dla niebrandowanych urządzeń z Europy

Poniżej link do narzędzia odblokowującego

http://www.htcdev.com/bootloader


----------------------------------- Instrukcja przywrócenia S-ON by sqter ---------------------------------------------

Ten manual ma zastosowanie tylko dla zdjętej blokady za pomocą narzędzi REVOLUTIONARY

W pierwszej kolejności flashujemy telefon oryginalnym STOCKowym ROMem od HTC. Odpopwiednie ROMy można pobrać >>>TU<<<
Jeśli chcesz przywrócić S-ON uruchom telefon w trybie bootloader i wejdź w tryb fastboot. Na komputerze uruchamiamy wiersz poleceń i przechodzimy do folderu gdzie znajdują się narzędzia adb - jeśli ich nie posiadamy można je pobrać dla >>>WINDOWS<<< lub >>>LUNUX<<< Żeby przywrócić S-ON należy na komputerze wklepać polecenie "fastboot oem writesecureflag 3" .
UWAGA! Zanim założymy na telefon ograniczenia koniecznie musimy wgrać oryginalny ROM za pomocą RUU, bo w innym wypadku przywita nas komunikat ***Security Warning** i telefon dalej nie uruchomi się. Jeśli pojawi się wspomniany komunikat wystarczy wyjąć baterię z telefonu, włożyć i uruchomić telefon w trybie bootloadera następnie przeflashować słuchawkę za pomocą oryginalnego ROMu przy użyciu RUU. Telefon musi działać!
Dodam, że zakładanie S-ON jest moim zdaniem równie niebezpieczne jak używanie narzędzi revolutionary - wszystko może się zdarzyć jak ktoś zbyt dużo kombinuje i zrobi coś na własną rękę. Trzymając się wyznaczonych zasad nie ma opcji by coś zepsuć. Ja zdejmowałem S-ON i zakładałem dwukrotnie ale jak komuś się to nie uda to ja za nic nie biorę odpowiedzialności.


----------------------------------- ZMIANA CID na superCID -----------------------------------
Jeśli podczas próby wgrywania ROMu przy użyciu RUU wyskakuje błąd to znaczy że próbujesz wgrać ROM przeznaczony pod inny region lub inną sieć (w przypadku ROMów brandowanych). Żeby wgrać taki ROM musisz mieć zmieniony CID. Najlepszą opcją jest superCID bo umożliwia wgrywanie wszystkich ROMów.

1. Uruchamiamy telefon w trybie bootloader i wyberamy opcję fastboot,
2. Uruchamiamy Wiersz polecenia w komputerze i przechodzimy do folderu z narzędziami ADB,
3. Wpisujemy "fastboot oem writecid 11111111",
4. Restartujemy telefon poleceniem "fastboot reboot-bootloader" i czekamy kilka sekund aż telefon uruchomi się ponownie w trybie bootloader/fastboot,
5. Sprawdzamy CID poleceniem "fastboot getvar cid",
6. Możemy ponownie uruchomić telefon poleceniem "fastboot reboot" lub wgrać dowolny ROM od HTC przy użyciu RUU.








PROSZĘ NIE KOPIOWAĆ W/W TUTORIALA NA INNE FORA
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 23, 2011, 21:35:17 wysłana przez jackolus »
MDA Compact I -> SPV M3000 -> MDA Compact II -> HTC Touch -> SPV M650 -> iPhone 2G 16gb -> iPhone 3G 16gb -> HTC Touch HD -> iPhone 3GS 16gb -> HTC LEO -> Dell Streak 5 -> HTC Desire HD -> HTC Desire Z -> HTC Sensation -> HTC ONE X

*

Offline jarekklebczyk

  • 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC SENSATION ROM 1.45
Odp: [INSTRUKCJA] WGRYWANIE CUSTOM ROMÓW / S-OFF / CWM
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 30, 2011, 19:25:12 »
Witam

Można by podczepić temat dotyczący ROMów na górze tak jak to jest d dziale poświęconym HD2

*

Offline jackolus

  • *****
  • 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dev since 2007
  • Sprzęt: HTC ONE X , HTC Sensation, Dell Streak 5
Odp: [INSTRUKCJA] WGRYWANIE CUSTOM ROMÓW / S-OFF / CWM
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 30, 2011, 21:41:08 »
( Dziękuję za przyklejenie )

Update w pierwszym poście OverClocking dla Mac OSX

Póki co stanowczo odradzam ściąganie romów z własnymi Kernelami ( MDJ Unity i RC3D ) gdyż są bajecznie... niewydajne.
Najlepszy na chwilę obecną jest Stock g9cef70d
« Ostatnia zmiana: Lipiec 31, 2011, 00:36:06 wysłana przez jackolus »
MDA Compact I -> SPV M3000 -> MDA Compact II -> HTC Touch -> SPV M650 -> iPhone 2G 16gb -> iPhone 3G 16gb -> HTC Touch HD -> iPhone 3GS 16gb -> HTC LEO -> Dell Streak 5 -> HTC Desire HD -> HTC Desire Z -> HTC Sensation -> HTC ONE X

*

Offline zoomol

  • **
  • 129
  • Płeć: Mężczyzna
  • Android n00b :D
  • Sprzęt: HTC Sensation (Non-branded) S-OFF &amp; permroot
Odp: [INSTRUKCJA] WGRYWANIE CUSTOM ROMÓW / S-OFF / CWM
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 02, 2011, 10:10:00 »
jackolus - dzięki wielkie za TUTORIAL :)
Na to czekałem :D
HTC Sensation (Pyramid) :D
ROM: HyperNonSense 0.7>ICS 4.0.3
HBOOT: 1.27.1100 KERNEL: 3.0.16-g5e58c5e htc-kernel@18000-build-144 #1
RADIO: 11.22.3504.07_M, Kompilacja: HyperNonSense ICS v6 (firmware: 3.30.401.101)

*

Offline looki1983

  • **
  • 169
  • Płeć: Mężczyzna
  • HTC SENSATION
  • Sprzęt: HTC SENSATION
Odp: [INSTRUKCJA] WGRYWANIE CUSTOM ROMÓW / S-OFF / CWM
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 07, 2011, 18:59:24 »
Mógłbyś w instrukcji dopisać jak przywrócić S-ON ? trochę słabo stoję z angielskim :)
Myślę że może się przydać nie tylko mi.

Dziekuje

Nie ważne czy dobrze, ważne że z efektem...

*

Offline jackolus

  • *****
  • 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dev since 2007
  • Sprzęt: HTC ONE X , HTC Sensation, Dell Streak 5
Odp: [INSTRUKCJA] WGRYWANIE CUSTOM ROMÓW / S-OFF / CWM
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 07, 2011, 21:53:35 »
Postaram się natomiast mogę jedynie przetłumaczyć bo na własnej skórze próbować nie będę.
W chwili wolnej dopiszę materiał do tutoriala.

looki - Twoje problemy z baterią da się rozwiązać bez wracania do S-ON , opisałem to gdzie indziej więc się nie poddawaj ;) Powrót do blokady to nic dobrego

MDA Compact I -> SPV M3000 -> MDA Compact II -> HTC Touch -> SPV M650 -> iPhone 2G 16gb -> iPhone 3G 16gb -> HTC Touch HD -> iPhone 3GS 16gb -> HTC LEO -> Dell Streak 5 -> HTC Desire HD -> HTC Desire Z -> HTC Sensation -> HTC ONE X

*

Offline adriank9

  • *
  • 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC SENSATION
Odp: [INSTRUKCJA] WGRYWANIE CUSTOM ROMÓW / S-OFF / CWM
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 12, 2011, 13:55:16 »
debranding - jak zrobic? i rozumiem ze po bede mial oryginalny ROM HTC ktory pozniej mozna updatowac

*

Offline jackolus

  • *****
  • 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dev since 2007
  • Sprzęt: HTC ONE X , HTC Sensation, Dell Streak 5
Odp: [INSTRUKCJA] WGRYWANIE CUSTOM ROMÓW / S-OFF / CWM
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 12, 2011, 20:38:17 »
Jedyna metoda jaką znalazłem to stworzenie Goldcard ale szczerze powiedziawszy żadnej konkretnej instrukcji nie widzę.
Po debrandzie stracisz gwarancję u operatora ale raczej w Regenersis nie powinni się czepiać i TAK - będziesz mógł wgrać normalny ship ROM od HTC lub custom jaki sobie zażyczysz.

Jeżeli coś znajdę to podkleję ale na chwilę obecną same czarne chmury widzę.
MDA Compact I -> SPV M3000 -> MDA Compact II -> HTC Touch -> SPV M650 -> iPhone 2G 16gb -> iPhone 3G 16gb -> HTC Touch HD -> iPhone 3GS 16gb -> HTC LEO -> Dell Streak 5 -> HTC Desire HD -> HTC Desire Z -> HTC Sensation -> HTC ONE X

*

Offline Pawbrotm

  • ****
  • 582
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TF101, Galaxy Nexus i9250, Iconia W500, XDA Zest
Odp: [INSTRUKCJA] WGRYWANIE CUSTOM ROMÓW / S-OFF / CWM
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 12, 2011, 21:48:07 »
Cytuj
Jedyna metoda jaką znalazłem to stworzenie Goldcard ale szczerze powiedziawszy żadnej konkretnej instrukcji nie widzę.
Goldcard nie działa na Sensation. To już wiadomo od dawna. Jedyna metoda na debranding to S-OFF + SuperCID. Tylko że jeśli ma się już S-OFF to można olać marnej jakości ROMy HTC i przejść na customy.
Toshiba G500 > Toshiba G810 > HTC Touch Diamond 2 + Toshiba G900 + HTC Dream > HTC HD2 > HTC Desire HD + Nokia N900 > HTC Sensation > HTC EVO 3D > Samsung Galaxy S2 > Samsung Galaxy Nexus -> Nexus 5 32GB

*

Offline jackolus

  • *****
  • 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dev since 2007
  • Sprzęt: HTC ONE X , HTC Sensation, Dell Streak 5
Odp: [INSTRUKCJA] WGRYWANIE CUSTOM ROMÓW / S-OFF / Custom Recovery
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 12, 2011, 23:15:25 »
Faktycznie masz rację z Goldcardem, rzuciłem tematem nie sprawdzając go więc dzięki za sprostowanie :ok:

@adriank9 - czyli robisz tak jak Pawbrotm napisał: S-OFF + Custom ROM , nie ma sensu pchać się w SuperCida i oryginalne romy. Nawet ten OTA 2.3.4 jakoś głowy nie urywa...
MDA Compact I -> SPV M3000 -> MDA Compact II -> HTC Touch -> SPV M650 -> iPhone 2G 16gb -> iPhone 3G 16gb -> HTC Touch HD -> iPhone 3GS 16gb -> HTC LEO -> Dell Streak 5 -> HTC Desire HD -> HTC Desire Z -> HTC Sensation -> HTC ONE X

*

Offline Jeremy

  • ****
  • 616
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire Z
Odp: [TOOL] Oficjalny S-OFF wydany
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 16, 2011, 11:09:14 »
Proces jest o niebo łatwiejszy niż Revolutionary ale nie zmienia to faktu że HTC zaznacza możliwy brak gwarancji w niektórych przypadkach.
Dziwnym nie jest. Pomysłowość ludzi w zakresie modyfikacji softu nie zna granic - musieli się zabezpieczyć na wypadek gdyby ktoś coś naprawdę zrąbał własną nieodpowiedzialnością, a potem rościł sobie prawo do wymiany sprzętu na nowy.
Nie pytaj mnie, jak zrobić roota, jak wgrać nowy rom itd. Jeżeli nie potrafisz znaleźć tych informacji samemu lub też nie rozumiesz znajdujących się w Sieci i na tym forum instrukcji, to znaczy, że nie powinieneś się za to zabierać...

*

Offline jackolus

  • *****
  • 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dev since 2007
  • Sprzęt: HTC ONE X , HTC Sensation, Dell Streak 5
Odp: [TOOL] Oficjalny S-OFF wydany
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 16, 2011, 22:11:00 »
Tak samo naprawie gwarancyjnej nie podlega urządzenie które zostało uszkodzone podczas procesu ściągania zabezpieczenia bootloadera.

Ja z pewnością nie będę zmieniał revolutionary na fabrycznego s-off'a , nie widzę korzyści.
MDA Compact I -> SPV M3000 -> MDA Compact II -> HTC Touch -> SPV M650 -> iPhone 2G 16gb -> iPhone 3G 16gb -> HTC Touch HD -> iPhone 3GS 16gb -> HTC LEO -> Dell Streak 5 -> HTC Desire HD -> HTC Desire Z -> HTC Sensation -> HTC ONE X

*

Offline sqter

  • **
  • 142
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Google Nexus 4
Odp: [TOOL] Oficjalny S-OFF wydany
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 17, 2011, 07:11:42 »
Chciałem Wam się czymś pochwalić  :)
Zdjąłem sobie zabezpieczenia bootloadera za pomocą http://revolutionary.io/ - wszystko poszło bez problemu.
Jednak w sieci pojawiła się oficjalna aktualizacja 1.45.401.2 (Android 2.3.4) więc postanowiłem przeflashować telefon oficjalnym ROMem RUU_Pyramid_HTC_Europe_1.35.401.1_Radio_10.43a.9007.00U_10.51.9007.27_M3_release_198179_signed.exe, a następnie zaktualizowałem telefon VIA OTA. Mimo tego, że miałem S-OFF pojawił mi się napis *** LOCKED *** który mnie irytował więc postanowiłem się go pozbyć. Przywróciłem S-ON za pomocą przewodnika ze strony http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1192300 i postanowiłem zdjąć zabezpieczenie za pomocą oficjalnego narzędzia od HTC.
Efekt jest taki, że po uruchomieniu BOOTLOADERA witają mnie takie informacje:

*** UNLOCKED ***
PYRAMID PVT SHIP S-ON RL
HBOOT-1.18.0000
eMMC-boot
Aug 2 2011,22:35:52


Oczywiście wszystko działa poprawnie i można wgrywać dowolny rom, ale zastanawia mnie ten S-ON
Nie wiem czy pozostał po zabawie z revolutionary czy po prostu narzędzie HTC ściągając zabezpieczenia pozostawia S-ON
Jeśli ktoś z Was będzie ściągał zabezpieczenia za pomocą oficjalnego narzędzia niech da znać jak to wygląda bez modyfikowania HBOOTa przy pomocy narzędzi revolutionary.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 17, 2011, 07:13:39 wysłana przez sqter »
SPRZĘT Google Nexus 4
ROM Android 4.4 kitkat
Radio 2.0.1700.84
BOOTLOADER MAKOZ10o

*

Offline jackolus

  • *****
  • 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dev since 2007
  • Sprzęt: HTC ONE X , HTC Sensation, Dell Streak 5
Odp: [TOOL] Oficjalny S-OFF wydany
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 17, 2011, 08:48:47 »
Mając HBoota 1.18 i tak już nie zrobisz Revolutionary
Też nie wiem o co chodzi z Unlocked bo cała zabawa z odblokowaniem polega właśnie na zdjęciu zabezpieczeń bootloadera (security off)
MDA Compact I -> SPV M3000 -> MDA Compact II -> HTC Touch -> SPV M650 -> iPhone 2G 16gb -> iPhone 3G 16gb -> HTC Touch HD -> iPhone 3GS 16gb -> HTC LEO -> Dell Streak 5 -> HTC Desire HD -> HTC Desire Z -> HTC Sensation -> HTC ONE X

*

Offline sqter

  • **
  • 142
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Google Nexus 4
Odp: [TOOL] Oficjalny S-OFF wydany
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 17, 2011, 12:46:37 »
Mając HBoota 1.18 i tak już nie zrobisz Revolutionary
Też nie wiem o co chodzi z Unlocked bo cała zabawa z odblokowaniem polega właśnie na zdjęciu zabezpieczeń bootloadera (security off)

Owszem można ruszyć HBOOT-1.18.0000 i to od dobrych kilku dni. Szczegóły tutaj http://unrevoked.com/rootwiki/doku.php/public/revolutionary Tylko czy w moim przypadku ma to jakikolwiek sens?
Ponadto telefon zachowuje się tak jakby były zdjęte zabezpieczenia ale w taki sposób, że "opis" S-ON pozostał nie ruszony. Możliwe, że było to celowe działanie ze strony HTC dlatego dodali od siebie komunikat w kolorze różowym który zmienia się z *** LOCKED *** na *** UNLOCKED *** w zależności od tego czy jest blokada czy jej nie ma. Wszystko wskazuje, że ich narzędzia ściągają ograniczenia w zupełnie inny sposób niż nieoficjalne revolutionary.


 EDIT
_________________

Właśnie obczaiłem o co kaman. Ściągając zabezpieczenia za pomocą narzędzi HTC pozostaje S-ON (securityflag = 3). Nie ma to specjalnie dużego znaczenia, bo możemy wgrywać Custom Recovery i Custom ROMy ale...

No właśnie - jest małe ale. Nie jest to w pełni zdjęta blokada, bo gdy chciałem zrobić downgrade za pomocą RUU to mi wyskoczył błąd SECURITY ERROR.
Potraktowałem więc telefon za pomocą revolutionary i mam teraz zdjętą blokadę na 2 sposoby.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 17, 2011, 18:38:40 wysłana przez sqter »
SPRZĘT Google Nexus 4
ROM Android 4.4 kitkat
Radio 2.0.1700.84
BOOTLOADER MAKOZ10o

*

Offline jackolus

  • *****
  • 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dev since 2007
  • Sprzęt: HTC ONE X , HTC Sensation, Dell Streak 5
Odp: [TOOL] Oficjalny S-OFF wydany
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 17, 2011, 19:34:03 »
Czyli widzę Sqter że jesteś pionierem na tym forum odnośnie odblokowywania Sensation w obrębie niestracenia gwarancji :)

Tak się zastanawiam - gdyby najpierw zdjąć Revem a potem Oficjalem to czy w Bootloaderze będzie napis "UNLOCKED  / S-OFF" ?
MDA Compact I -> SPV M3000 -> MDA Compact II -> HTC Touch -> SPV M650 -> iPhone 2G 16gb -> iPhone 3G 16gb -> HTC Touch HD -> iPhone 3GS 16gb -> HTC LEO -> Dell Streak 5 -> HTC Desire HD -> HTC Desire Z -> HTC Sensation -> HTC ONE X

*

Offline sqter

  • **
  • 142
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Google Nexus 4
Odp: [INSTRUKCJA] WGRYWANIE CUSTOM ROMÓW / S-OFF / Custom Recovery
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 17, 2011, 19:50:29 »
Nie ma znaczenia w jakiej kolejności ale jak potraktujesz telefon na oba sposoby uzyskasz S-OFF i *** UNLOCKED ***

EDIT...

Uprzedzając kolejne pytania dopowiem kilka rzeczy.

Traktując telefon narzędziami revolutionary mamy prawdziwe S-OFF które można przełączyć na S-ON jednym poleceniem. Od razu zaznaczę że aby można było uruchomić telefon przy włączonych zabezpieczeniach S-ON trzeba mieć wgrany oryginalny podpisany ROM od HTC. Na XDA zalecają także superCID ale wydaje mi się, że nie jest wymagany jeśli wgrywamy identyczny ROM jaki był w telefonie fabrycznie. Bardziej tu chodzi chyba o ROMy które nie były fabrycznie w naszej słuchawce (np. gdy pozbywamy się brandingu). W moim wypadku wgranie oficjalnego ROMu poprzez RUU i wklepanie polecenia "fastboot oem writesecureflag 3" skutkowało pojawieniem się S-ON. Jak ktoś musi oddać telefon do serwisu można głupa przykleić, że nic nie było grzebane w telefonie...

Jeśli potraktujemy telefon narzędziami z HTC to S-ON pozostaje, a wgrany klucz (wygenerowany na stronie HTC) wg. mnie zmniejsza ograniczenia nałożone na telefon. Pewne funkcje jednak są zablokowane o czym pisałem już wcześniej i downgrade softu czy HBOOT odpada. Co ciekawe ta metoda raczej jest nie odracalna, bo sposób na założenie blokady opisanej na HTC skutkuje pojawieniem się komunikatu RE-LOCKED który wyraźnie świadczy o tym że było coś gmerane w telefonie.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 17, 2011, 20:28:36 wysłana przez sqter »
SPRZĘT Google Nexus 4
ROM Android 4.4 kitkat
Radio 2.0.1700.84
BOOTLOADER MAKOZ10o

*

Offline misiaczek

  • **
  • 100
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Sensation + HTC Touch Pro2 + HTC TyTN2
Odp: [INSTRUKCJA] WGRYWANIE CUSTOM ROMÓW / S-OFF / Custom Recovery
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 21, 2011, 23:35:01 »
Hej,

Na razie chce zostac przy stock ROMie, ale root by sie przydal, bo wiele narzedzi nie dziala. Jako, ze mamy juz oficjalny unlock od HTC to nie chce zdejmowac S-ONa, pytanie tylko czy po tym unlocku od HTC moge wgrac ClockWork Recovery Mod i zrootowac telefon ? No i jak jest potem z ew. odrootowaniem jakbym musial oddac telefon do serwisu ? Wie ktos, probowal ?

*

Offline sqter

  • **
  • 142
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Google Nexus 4
Odp: [INSTRUKCJA] WGRYWANIE CUSTOM ROMÓW / S-OFF / Custom Recovery
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 22, 2011, 06:43:39 »
Hej,

Na razie chce zostac przy stock ROMie, ale root by sie przydal, bo wiele narzedzi nie dziala. Jako, ze mamy juz oficjalny unlock od HTC to nie chce zdejmowac S-ONa, pytanie tylko czy po tym unlocku od HTC moge wgrac ClockWork Recovery Mod i zrootowac telefon ? No i jak jest potem z ew. odrootowaniem jakbym musial oddac telefon do serwisu ? Wie ktos, probowal ?

Przy oficjalnym unlocku jest troszeczkę więcej zabawy ale ogólnie możliwości są podobne. Możesz wgrać ClockWork Recovery Mod a co za tym idzie zrootować telefon lub wgrać jakikolwiek inny nie oficjalny rom. Jak napisałem sprawa jest troszeczkę bardziej skomplikowana, bo ClockWork Recovery Mod musisz wgrać ręcznie, a przy narzędziach revolutionary wgrywa się w sposób automatyczny. Aby wgrać do telefonu ClockWork Recovery Mod musiesz uruchomić telefon w trybie bootloader (przy włączaniu telefonu trzymaj VOL-), następnie wejdź w tryb FASTBOOT.  Pomocne będą te same narzędzia które używałeś przy oficjalnym unlocku - jeśli jeszcze ich nie posiadasz do pobrania są na forum XDA. Pobierasz z internetu ClockWork Recovery Mod np >>>TU<<< lub >>>TU<<< i wypakowujesz zawartość archiwum do tego samego folderu gdzie znajdują się narzędzia (adb.exe, AdbWinApi.dll, fastboot.exe). Uzyskany plik recovery.img wgrywa się do telefonu poleceniem "fastboot flash recovery recovery.img" - to wszystko. Do recovery wchodzisz normalnie używając przycisków VOL+ / VOL- i POWER. Wgrywanie ROMów czy rootowanie wygląda identycznie przy obu sposobach zdjęcia blokady i zostało to opisane przy pierwszym poście. Jeśli masz już zrootowany telefon i chcesz usunąć ROOTa wystarczy że przeflashujesz telefon oficjalnym ROMem pobranym np. STĄD i tyle. Róźnica między sposobem revolutionary a oficjalną jest taka, że przy pierwszej możesz wgrać dowolny ROM, a przy oficlalnym UNCLOCKU oficjalny ROM musi być w tej samej wersji lub nowszej niż obecnie posiadana (HBOOT nie zezwoli na downgrade).

W razie wątpliwości pytaj - chętnie podzielę się posiadaną wiedzą  :)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 20, 2011, 11:44:29 wysłana przez sqter »
SPRZĘT Google Nexus 4
ROM Android 4.4 kitkat
Radio 2.0.1700.84
BOOTLOADER MAKOZ10o

*

Offline misiaczek

  • **
  • 100
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Sensation + HTC Touch Pro2 + HTC TyTN2
Odp: [INSTRUKCJA] WGRYWANIE CUSTOM ROMÓW / S-OFF / Custom Recovery
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 22, 2011, 12:34:19 »
Hej,

Dzieki za wyczerpujacy opis, dzisiaj sprobuje podejsc do tematu. Mam jeszcze jedno pytanie. Jak zrootuje telefon to moge nadal wykonywac oficjalne upgrade'y OTA od HTC ? Czy to juz moze byc ryzykowne i wtedy trzeba bedzie recznie ? Pewnie i tak niedlugo wrzuce cos ugotowanego, ale poki co wszystko dziala  na stocku i jak nie pojawi sie jakis fajny ROM obslugujacy nagrywanie rozmow to pewnie nie zmienie.

*

Offline sqter

  • **
  • 142
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Google Nexus 4
Odp: [INSTRUKCJA] WGRYWANIE CUSTOM ROMÓW / S-OFF / Custom Recovery
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 22, 2011, 14:56:29 »
Hej,

Dzieki za wyczerpujacy opis, dzisiaj sprobuje podejsc do tematu. Mam jeszcze jedno pytanie. Jak zrootuje telefon to moge nadal wykonywac oficjalne upgrade'y OTA od HTC ? Czy to juz moze byc ryzykowne i wtedy trzeba bedzie recznie ? Pewnie i tak niedlugo wrzuce cos ugotowanego, ale poki co wszystko dziala  na stocku i jak nie pojawi sie jakis fajny ROM obslugujacy nagrywanie rozmow to pewnie nie zmienie.

Szczerze Ci powiem, że sam jestem ciekaw. Ale tak na chłopski rozum jeśli jedyną zmianą w sofcie było dodanie roota i ewentualnie usunięcie kilku zbędnych aplikacji oficjalna aktualizacja VIA OTA mogła by się udać. Na wszelki wypadek gdy się pojawi aktualizacja wejdź do ClockWork Recovery i zrób BACKUP - zawsze będziesz mógł przywrócić telefon do poprzedniego stanu gdyby coś nie poszło.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2011, 14:58:57 wysłana przez sqter »
SPRZĘT Google Nexus 4
ROM Android 4.4 kitkat
Radio 2.0.1700.84
BOOTLOADER MAKOZ10o

*

Offline misiaczek

  • **
  • 100
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Sensation + HTC Touch Pro2 + HTC TyTN2
Odp: [INSTRUKCJA] WGRYWANIE CUSTOM ROMÓW / S-OFF / Custom Recovery
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 22, 2011, 15:30:24 »
Szczerze Ci powiem, że sam jestem ciekaw. Ale tak na chłopski rozum jeśli jedyną zmianą w sofcie było dodanie roota i ewentualnie usunięcie kilku zbędnych aplikacji oficjalna aktualizacja VIA OTA mogła by się udać. Na wszelki wypadek gdy się pojawi aktualizacja wejdź do ClockWork Recovery i zrób BACKUP - zawsze będziesz mógł przywrócić telefon do poprzedniego stanu gdyby coś nie poszło.
Oki, tak zrobie i dam znac czy OTA sie powiedzie.

*

Offline slavi

  • 10
Odp: [INSTRUKCJA] WGRYWANIE CUSTOM ROMÓW / S-OFF / Custom Recovery
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 22, 2011, 20:58:39 »
Czy jak nieopatrznie zrobiłem sobie
*** LOCKED ***
PYRAMID PVT SHIP S-ON RL
HBOOT-1.18.0000

to revolutionary
zrobi ?

*** UNLOCKED ***
PYRAMID PVT SHIP S-OFF RL
HBOOT-1.18.0000

czy muszę kombinować podwójnie?

*

Offline sqter

  • **
  • 142
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Google Nexus 4
Odp: [INSTRUKCJA] WGRYWANIE CUSTOM ROMÓW / S-OFF / Custom Recovery
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 22, 2011, 21:35:28 »
Czy jak nieopatrznie zrobiłem sobie
*** LOCKED ***
PYRAMID PVT SHIP S-ON RL
HBOOT-1.18.0000

to revolutionary
zrobi ?

*** UNLOCKED ***
PYRAMID PVT SHIP S-OFF RL
HBOOT-1.18.0000

czy muszę kombinować podwójnie?

Revolutionary zrobi
*** LOCKED ***
PYRAMID PVT SHIP S-OFF RL
HBOOT-1.18.0000


a oficjalny unlocker robi

*** UNLOCKED ***

PYRAMID PVT SHIP S-ON RL
HBOOT-1.18.0000


Efekt końcowy podobny (szczegóły we wcześniejszych postach)



Połączone: [time]Sierpień 22, 2011, 21:39:48[/time]
Jeśli chcesz osiągnąć
*** UNLOCKED ***
PYRAMID PVT SHIP S-OFF RL
HBOOT-1.18.0000


musisz użyć obu narzędzi.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2012, 04:48:48 wysłana przez sqter »
SPRZĘT Google Nexus 4
ROM Android 4.4 kitkat
Radio 2.0.1700.84
BOOTLOADER MAKOZ10o

*

Offline bartek1351

  • 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 LEO/ DESIRE HD/ HTC SENSATION ....
HTC SENSATION PROBLEM Z revolutionary
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 30, 2011, 11:55:08 »
Witam mam kilak sztuk htc sensation i chcialbym aby mialy one polskie oprogramowanie, robie wszystko wedlug tutoriala tzn generuje klucz podlaczam telefon wchodzi mi on w trym recovery, po chwili wyskakuje ze nieoczekiwanie stracono polaczenie z telefonem :/ moze jakis inny sposob na wgranie polaka do tego modelu ?? dodam ze oficjalne odblokowanie bootloadera wedlug instrukcji tez mi nei dziala :/

*

Offline aqq

  • *
  • 98
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą!
  • Sprzęt: HTC Sensation
Odblokowywanie bootloadera poprzez strone HTC
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 01, 2011, 17:08:19 »
Witam,
czy wykonywal ktos rzeczona operacje? Moje odblokowywanie zakonczylo sie na step 2 gdyz wstyd sie przyznac ale po kombinacji volume down oraz power normalnie zalacza sie system....

*

Offline klnet

  • 24
Odp: Odblokowywanie bootloadera poprzez strone HTC
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 01, 2011, 17:55:39 »
Witam,
czy wykonywal ktos rzeczona operacje? Moje odblokowywanie zakonczylo sie na step 2 gdyz wstyd sie przyznac ale po kombinacji volume down oraz power normalnie zalacza sie system....

Witam,
Odznaczyłeś w ustawienia -> zasilanie -> szybkie uruchomienie?

*

Offline aqq

  • *
  • 98
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą!
  • Sprzęt: HTC Sensation
Odp: Odblokowywanie bootloadera poprzez strone HTC
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 01, 2011, 18:01:08 »
opcja wylaczona ale nadal nie wchodzi do tego menu;/ te przyciski trzeba przycisnac razem i dluzej przytrzymac czy najpierw jeden pozniej drugi na krotki czas?:)

Ok temat do zamkniecia. Dla wszystkich z podobnym problemem najpierw wciskamy volume down i trzymajac przyciskamy power, nastepnie caly czas trzymamy oba przyciski az pojawi sie upragnione menu:)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 01, 2011, 18:14:09 wysłana przez aqq »

Odp: [INSTRUKCJA] WGRYWANIE CUSTOM ROMÓW / S-OFF / Custom Recovery
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 10, 2011, 10:49:42 »
Szczerze Ci powiem, że sam jestem ciekaw. Ale tak na chłopski rozum jeśli jedyną zmianą w sofcie było dodanie roota i ewentualnie usunięcie kilku zbędnych aplikacji oficjalna aktualizacja VIA OTA mogła by się udać. Na wszelki wypadek gdy się pojawi aktualizacja wejdź do ClockWork Recovery i zrób BACKUP - zawsze będziesz mógł przywrócić telefon do poprzedniego stanu gdyby coś nie poszło.
Oki, tak zrobie i dam znac czy OTA sie powiedzie.

No i jak? Udało się zupdatować poprzez OTA po root'cie?

*

Offline sqter

  • **
  • 142
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Google Nexus 4
Odp: [INSTRUKCJA] WGRYWANIE CUSTOM ROMÓW / S-OFF / Custom Recovery
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 10, 2011, 13:24:51 »
Od kiedy mam roota nie wyszła jeszcze żadna aktualizacja ROMu więc nadal czekamy.
Teoretycznie powinno się udać na CUSTOM RECOVERY, a w razie problemów zawsze można przywrócić oryginalne RECOVERY i wtedy dokończyć aktualizację. Jak wyjdzie jakiś update z pewnością spróbuje zrobić aktualizację tym bardziej, że mam oryginalny soft tyle tylko, że po lekkim tuningu (usunąłem kilka aplikacji i zrobiłem roota).

W każdym razie dam tutaj znać co i jak :)
SPRZĘT Google Nexus 4
ROM Android 4.4 kitkat
Radio 2.0.1700.84
BOOTLOADER MAKOZ10o